• Nów Księżyca w Strzelcu 🌑♐️ 4 grudnia 2021

  nów Księżyca w znaku Strzelca

  Nów Księżyca w Strzelcu będzie miał miejsce 4 grudnia o godzinie 08.42

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 14 czerwca 2022 – w pełnię Księżyca w znaku Strzelca. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane z podróżami, poszerzaniem horyzontów, nauką nowych rzeczy, pozytywną manifestacją marzeń i wróć do nich w okolicy pełni. 

  astrobabe

  astrobabe journal od nowiu w Skorpionie do pełni w Skorpionie to podróż przez wydarzenia astrologiczne oraz fazy Księżyca, która zaczyna się ustanowieniem intencji podczas nowiu Księżyca w znaku Skorpiona (4 listopada), a kończy podczas pełni w znaku Skorpiona 16 maja 2022 (dopełnienie cyklu i zrealizowanie planu).

  Znajdziesz tu astrologiczne opisy, afirmacje, checklisty, energie, intencje oraz 537 pytań pomocniczych zainspirowanych fazami Księżyca oraz energią, jaką emanują planety w danym znaku zodiaku o danej porze roku.

  To połączenie astrologii, journalingu, mindfulness i coachingu. Journal ma służyć eksploracji Twojego wnętrza i lepszemu zrozumieniu siebie. 

  To przestrzeń do pielęgnowania siebie, odkrywania i tworzenia.

  Przestrzeń, w której możesz wkroczyć w swój potencjał, w swoją moc i unikalną esencję.

  Przestrzeń do odkrywania siebie, łączenia się z zakamarkami swojej osobowości. 

  Zaproszenie do otwarcia się na wrażliwość i intymność z samą sobą.

  Zaćmienie Słońca i wreszcie wolność
  @spokojnietotylkoastrologia

  Najbliższy nów będzie jednocześnie zaćmieniem Słońca. Koniunkcja Świateł wydarzy się w bliskim sąsiedztwie do węzła południowego lunarnego, który jeszcze przez kilka tygodni pozostanie w Strzelcu, a później przejdzie do Skorpiona – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Co to oznacza? Wolność od ortodoksji.

  Dni poprzedzające i następujące 4 grudnia sprzyjać będą krytycznej refleksji nad tym, w co wierzymy i jakie konsekwencje dla naszego codziennego życia ma ta wiara.

  Być może część naszych poglądów jest już zupełnie niedopasowana do tego, czym chcemy się obecnie zajmować (i de facto się zajmujemy). Strzelec lubi na dużą skalę i w dal.

  Jeśli za bardzo oddajemy się jego wpływom, wtedy mamy wyrobioną opinię na każdy temat, przez co tracimy ciekawość poznawania świata w praktyce. To zaćmienie może nam pomóc zrzucić intelektualny balast, dzięki czemu dalsza podróż będzie mogła przebiegać szybciej, sprawniej, bliżej życia takim, jakie ono jest. 

  Bo każdy koniec to nowy początek
  astro.gaja

  Nowiem Księżyca zaczynamy nowy cykl, ale tym razem towarzyszyć nam też będzie energia kulminacji. Kończymy sezon zaćmień, a więc docieramy do punktu wyjścia i zaczynamy kolejny etap w naszym życiu – mówi @astro.gaja.

  Możliwe, że coś, co było zagmatwane i chaotyczne wreszcie się wyjaśni. Wreszcie będziemy w stanie zobaczyć jak poprowadził nas wszechświat i w których dziedzinach życia musieliśmy wprowadzić zmiany.

  Ograniczenia są tylko w Twojej głowie
  julia.astro.lady

  Nów i zaćmienie Słońca, czyli inaczej koniunkcja świateł z węzłem południowym w znaku Strzelca. Węzeł Południowy oznacza karmę i jest jak walizka, którą niesiemy ze sobą przez życie (lub życia ;-)) – mówi julia.astro.lady

  Co jeśli ten bagaż zaczyna nam ciążyć? Ograniczać naszą wolność poruszania się przez życie?

  Może czas coś z niego wyjąć i zostawić za sobą. Mogą to być przekonania dotyczące nas samych, może to być nasz system wartości, filozofii życiowej czy poglądów religijnych. Cokolwiek, co ogranicza naszą wolność do bycia sobą, do bycia autentycznym i do eksplorowania świata.

  Czy jest coś, co Cię ogranicza? Czy jest w Tobie gotowość na zrzucenie tego balastu?

  Na deser cytat z książki W drodze J. Kerouac’a:

  (…) bo dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak bajeczne race eksplodujące niczym pająki na tle gwiazd…

  Nowe lądy
  @katesynal & @astrokalendarz

  Podczas tego nowiu możesz poczuć potrzebę poszerzenia horyzontów myślowych, mentalnego poszukiwania sensu, Twojej duchowości lub tego, w co wierzysz. Skupiony na sobie możesz teraz chcieć zrobić coś konkretnego i osadzonego w realiach. Może podejmiesz decyzję o nowym kierunku studiów, podróży lub otrzymasz korzystną propozycję. W tym nowiu jest potencjał na realizacji marzeń, nawiązanie ważnych, wpływowych relacji, ale uważaj, aby nie brać zbyt dużo na siebie i nie przesadzić w swoich ambicjach – mówi@katesynal

  Podczas zaćmienia możesz nie czuć się w pełni sobą, mogą pojawić się niespodziewane wydarzenia lub emocje. Lepiej przez kilka dni wstrzymać się z podejmowaniem ważnych decyzji, dopóki oddziaływanie zaćmienia nie minie.

  🌚 Nów to nowy początek. To świetny czas na identyfikację swoich potrzeb i zasianie intencji, aby to, czego chcesz, rosło w kolejnych etapach i na koniec się zrealizowało. Pierwsze efekty zobaczysz za 6 miesięcy na 🌕 pełni w tym samym znaku, czyli 14.06.2022. To też czas odnowienia energii, moment regeneracji, wsłuchania się w siebie i kontemplacji. Wykorzystaj maksymalnie energię nowiu i świadomie otwórz nowy etap.

  Spisz swoje życzenia. Jaka jest Twoja intencja na ten nów? Co chcesz zasiać?

  Odpowiedz sobie na wybrane pytania, jakie są Twoje potrzeby w kwestii:

  ✨ Podróżowania i poznawania nowych obszarów?

  ✨ Poszerzenie horyzontów myślowych?

  ✨ Duchowości, filozofii, studiowania?

  ✨ Nowych perspektyw na życie?

  ✨ Uczenia się lub uczenia innych i dzielenia się swoim doświadczeniem?

  ✨ Nowych pomysłów i projektów, które poszerzą Twoje możliwości?

  Co byś chciał/a, aby wydarzyło się w tych aspektach?

  💜 Cudownego siania na nowiu!💜


  Wyobrażam sobie Ciebie jako przebojową kobietę, która interesuje się astrologią 🌗✨🪐🌙♏️♋️🌕⭐️ Dlatego przedstawiam Ci astrobabe journal: narzędzie Twojego rozwoju osobistego (z odrobiną magii). 

  Co w nim znajdziesz?

  🌗 Opis wydarzeń astrologicznych na przestrzeni 6 miesięcy – wszystko w jednym miejscu na dany miesiąc
  ✨ Pytania zainspirowane wydarzeniami astrologicznymi oraz mnóstwo miejsca do pisania
  🪐 Afirmacje na każdy nów, pełnię, nowy sezon danego znaku zodiaku
  🌙 Przewodnie energie, możliwe intencje i checklisty dla łatwego zrozumienia astrologii
  ♏️ kalendarz Google z zaznaczonymi wszystkimi wydarzeniami (idealny do otrzymywania powiadomień)
  ♋️ maile z powiadomieniami o nadchodzącym nowiu lub wejściu planety do kolejnego znaku zodiaku
  🌕 537 pytań
  ⭐️ 146 stron

  Zastanawiasz się czy astrobabe journal jest dla Ciebie? Pobierz jego fragment!

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE!
  Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Pełnia Księżyca w Byku 🌕♉️ 20 października

  pełnia księżyca w byku

  Pełnia Księżyca w Byku (oraz zaćmienie Księżyca) będą miały miejsce 19 listopada o godzinie 9.57.

  Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 11 maja – w nów Księżyca w znaku Byka.

  Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś.

  Zależy mi na tym i muszę TO mieć
  @spokojnietotylkoastrologia

  Nadchodząca pełnia sprzyja obfitości. Słońce w Skorpionie daje niezwykłą determinację w docieraniu do tego, co nas pociąga i uwodzi, a z kolei Księżyc w Byku rozbudzi w nas instynktowne przywiązanie tego, na czym nam zależy. Jeśli poczujemy w nadchodzących dniach, że chcemy „to” mieć, to tak musi być! – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Opozycji świateł sprzyjają pomyślne aspekty z Plutonem –  trygon do Księżyca i sekstyl do Słońca: wielkie pragnienie wsparte zostanie obfitością, która czeka, by po nią sięgnąć! Jednak pamiętajmy: pomyślne aspekty są nienachalne – trzeba im, a przede wszystkim sobie pomóc.

  Aby skorzystać z tej szansy warto pójść za Merkurym w Skorpionie – najwięcej znajdziemy tam, gdzie nikt nie patrzy. Dlatego jeśli mamy komuś zaufać w nadchodzącym czasie, to przede wszystkim sobie i swojej intuicji.

  Pamiętajmy o tym, że piątkowa pełnia będzie również zaćmieniem Księżyca. Od tego momentu do najbliższego zaćmienia Słońca, które wydarzy się za dwa tygodnie, uaktywnione zostaną tematy zapowiadające okres nadchodzących sześciu miesięcy. 

  Co zaczęłaś w tamten majowy ciepły wieczór?
  mari.healing

  Pamiętacie ten cudowny, magiczny majowy nów Byku? Pamiętacie jak było wtedy ciepło, jak wiele było w nas energii i otwartości na nadchodzący czas. To Słońce. Wszechobecna zieleń. Manifestacje. – mówi mari.healing

  Nie jest łatwo wrócić do tych wspomnień przez chłód, wilgoć i mgłę dzisiejszego dnia, prawda?

  Warto zastanowić się co takiego zaczęliśmy w tamtym momencie? Czego pragnęliśmy? Czy udało nam się wykorzystać płodną energię Księżyca w Byku i powołać to do życia? Co z tamtego momentu się zamanifestowało?

  Piątkowa pełnia w Byku rozpoczyna cykl zaćmień na osi Byk-Skorpion. Jak pisałam w poprzednim poście: warto sprawdzić które domy będą aktywowane przez te zaćmienia, bo to one będą sceną do wydarzeń związanych z nimi.

  A same zaćmienia? Co oznaczają? W tradycji hellenistycznej zazwyczaj wyznaczają dla nas wielkie początki i wielkie zakończenia. Pod ich wpływem często spotykają nas zaskakujące zbiegi okoliczności, spektakularne rozstania, przeprowadzki, zmiany pracy, ale też niezmiennie zmiany w nas samych, które albo są przyczyną albo skutkiem tych wydarzeń.

  Jest to kolejna mocna aktywacja znaków stałych, więc osoby z planetami w tych znakach (Byk, Lew, Skorpion, Wodnik) nadal będą silniej odczuwać wszystko, co dzieje się w górze.

  Kolektywnie jest to kolejny ciężarek na szali napiętych energii rewolucyjnych, które niczym dzisiejsza mgła zagęszczają powietrze. Też czujecie to napięcie? Jakby wszystko wisiało na ostatniej strunie i wystarczy jedeno pstryknięcie, żeby pier*****ło 🧨 czy to zaćmienie będzie tym pstryknięciem? Nie wiem, ale na pewno ma taki potencjał.

  Zwrotne zaćmienia
  @astro.gaja

  Zaćmienia są zawsze punktem zwrotnym w naszym życiu. To czas transformacji i przebudzenia. To okres formujący, który pozwala nam przejść naszą własną ewolucję – mówi @astro.gaja.

  Czekają nas zmiany – mogą być nagłe i niespodziewane, ale mogą być też stopniowe i trwać tygodnie albo nawet miesiące.

  Ta listopadowa pełnia skupia się na relacjach – relacjach z innymi, relacji z samym sobą i z pieniędzmi. Planeta Wenus, która rządzi zodiakalnym bykiem, będzie aktywna w tym okresie. Wiąże się ją ze sprawami sercowymi, ale też finansowymi.

  To świetny czas na pracę nad swoją samooceną i budowaniem zdrowej relacji z samym sobą.

  Co Twoje ciało chce Ci przekazać?
  julia.astro.lady

  Na niebie dzieje się dużo. Opozycja Uran–Mars (plus Merkury), rozpoczynający się sezon zaćmień (kojarzonych tradycyjnie z przełomowymi momentami wielkich początków, mocnych zakończeń i wchodzeniem na wyższy poziom świadomości). Aby całkowicie nie zatonąć w głębinach tego czasu (tak jak lubi Skorpion), dobrze jest wrócić do prostoty reprezentowanej przez Byka – mówi julia.astro.lady

  Co to znaczy? Weź głęboki oddech, zobacz jak czujesz się w ciele, czy gromadzisz napięcia, kumulujesz emocje, czy coś manifestuje się w formie bólu? Zobacz czy jest coś, co ciało chce Ci przekazać?

  Czy jest jakaś cielesna przyjemność, której sobie odmawiasz lub jesteś na to zamknięta/y? Czy czujesz się dobrze i bezpiecznie w swoim ciele i obecnej życiowej sytuacji? Sezon skorpiona mógł wyciągnąć na powierzchnię stare blokady i traumy, które mogły odłożyć się w ciele. Ta pełnia to doskonały moment, aby je uzdrowić i uwolnić.   

  Co z tego co posiadasz jesteś w stanie stracić, a czego absolutnie nie? Ta pełnia może pokazać Ci z czym możesz się już pożegnać, by iść dalej (lub odwrotnie, czego naprawdę pragniesz tak, że MUSISZ to mieć). Skąd będę wiedzieć co jest czym?  Poczujesz to w ciele 😉

  A jak chcecie pełniową piosenkę to polecam Question of lust Depeche Mode, idealnie łączy tematy Skorpionio-Bycze.


  Wyobrażam sobie Ciebie jako przebojową kobietę, która interesuje się astrologią 🌗✨🪐🌙♏️♋️🌕⭐️ Dlatego przedstawiam Ci astrobabe journal: narzędzie Twojego rozwoju osobistego (z odrobiną magii). 

  Co w nim znajdziesz?

  This image has an empty alt attribute; its file name is astrobabe-journal-od-nowiu-w-Skorpionie-1024x1024.jpg

  🌗 Opis wydarzeń astrologicznych na przestrzeni 6 miesięcy – wszystko w jednym miejscu na dany miesiąc
  ✨ Pytania zainspirowane wydarzeniami astrologicznymi oraz mnóstwo miejsca do pisania
  🪐 Afirmacje na każdy nów, pełnię, nowy sezon danego znaku zodiaku
  🌙 Przewodnie energie, możliwe intencje i checklisty dla łatwego zrozumienia astrologii
  ♏️ kalendarz Google z zaznaczonymi wszystkimi wydarzeniami (idealny do otrzymywania powiadomień)
  ♋️ maile z powiadomieniami o nadchodzącym nowiu lub wejściu planety do kolejnego znaku zodiaku
  🌕 537 pytań
  ⭐️ 146 stron

  Zastanawiasz się czy astrobabe journal jest dla Ciebie? Pobierz jego fragment!

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Nów Księżyca w Skorpionie 🌑♏️ 4 listopada 2021

  nów księżyca w skorpionie
  Nów Księżyca w Skorpionie

  Nów Księżyca w Skorpionie będzie miał miejsce 4 listopada o godzinie 22.14

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 16 maja 2022 – w pełnię Księżyca w znaku Skorpiona. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane ze zmianami, finansami, długami, Twoim życiem erotycznym i wróć do nich w okolicy pełni. 

  Poniższy tekst to fragment astrobabe journala.

  Każdy nów reprezentuje nowy początek i możliwość rozpoczęcia kolejnego cyklu. 

  Księżyca w nowiu w znaku Skorpiona nie da się nie zignorować. On dosłownie zmusi nas do stawienia czoła naszym ograniczeniom, wrażliwości, poczuciu niemocy i bezsilności. Ten ósmy archetyp znaku zodiaku odpowiada procesowi śmierci, odrodzenia i radykalnej transformacji. 

  Skorpion i jego patron Pluton są symbolami straty i kryzysu. Celem tego procesu jest kształtowanie naszego charakteru i dodanie nam siły, mądrości życiowej, poczucia autonomii i poczucia bezpieczeństwa.

  astrobabe

  astrobabe journal od nowiu w Skorpionie do pełni w Skorpionie to podróż przez wydarzenia astrologiczne oraz fazy Księżyca, która zaczyna się ustanowieniem intencji podczas nowiu Księżyca w znaku Skorpiona (4 listopada), a kończy podczas pełni w znaku Skorpiona 16 maja 2022 (dopełnienie cyklu i zrealizowanie planu).

  Znajdziesz tu astrologiczne opisy, afirmacje, checklisty, energie, intencje oraz 537 pytań pomocniczych zainspirowanych fazami Księżyca oraz energią, jaką emanują planety w danym znaku zodiaku o danej porze roku.

  To połączenie astrologii, journalingu, mindfulness i coachingu. Journal ma służyć eksploracji Twojego wnętrza i lepszemu zrozumieniu siebie. 

  To przestrzeń do pielęgnowania siebie, odkrywania i tworzenia.

  Przestrzeń, w której możesz wkroczyć w swój potencjał, w swoją moc i unikalną esencję.

  Przestrzeń do odkrywania siebie, łączenia się z zakamarkami swojej osobowości. 

  Zaproszenie do otwarcia się na wrażliwość i intymność z samą sobą.

  Poszukując siebie w najciemniejszych zakątkach
  @astro.gaja

  Energia tego nowiu inspiruje do transformacji, więc pomyśl o tym co warto by zmienić w twoim życiu. Jeżeli utknąłeś w jakimś miejscu i nie wiesz co robić dalej, możliwe, że ten nów pomoże ci ruszyć do przodu – @astro.gaja.

  Każdy nów księżyca związany jest z refleksją i ze wsłuchiwaniem się w siebie. Skorpion dodatkowo drąży i szuka tego co głęboko ukryte. Może będziemy potrzebować dotrzeć do najciemniejszych zakamarków naszych serc, żeby znaleźć w nich mocno zakorzenione emocje, które do tej pory ignorowaliśmy.

  Zaprzyjaźnij się ze swoim cieniem i dokonaj jego transformacji
  @polenieograniczonychmozliwosci

  Choć energie sezonu Skorpiona nie należą do tych lekkich i najłatwiejszych, to niezaprzeczalnie przenoszą ogromny potencjał do wprowadzenia fundamentalnych zmian w naszym życiu. Skorpion uczy nas akceptacji trudnych kwestii oraz naszego cienia, jest to świetna okazja na głęboką „shadow work”, pracę z wewnętrznym dzieckiem czy zaprzyjaźnienie się z trudnościami z przeszłości – mówi Olga z @polenieograniczonychmozliwosci.

  Nów ten z pewnością ma za zadanie popchnąć nas do działania (wpływ Urana oraz Saturna) poprzez poczucie dyskomfortu i chęć wprowadzenia zmian na jedynym trwałym poziomie zmian, czyli tym najgłębszym. 

  Jeśli więc czujesz, że któraś ze sfer twojego życia potrzebuje gruntownej transformacji – lepszego na to czasu nie znajdziesz. 

  Stanięcie twarzą w twarz z naszymi lękami, emocjami, ograniczeniami czy trudnościami z przeszłości jest niezbędnym elementem w pracy ze skorpionimi energiami i przynosi wielką moc uwalniającą.

  Sięgnij głęboko i stań w obliczu prawdy, nawet jeśli początkowo może być trudna i nieprzyjemna, ponieważ autentyczność jest najtrwalszym i najsolidniejszym fundamentem, na którym możesz zbudować wszystko. 

  Czy jest się czego bać?
  @spokojnietotylkoastrologia

  Koniunkcja Słońca z Księżycem wydarzy się przy mocnej asyście dwóch planet odpowiedzialnych za nagłe zwroty akcji. Mars w bliskim sąsiedztwie do świateł, a Uran dokładnie naprzeciwko tej koniunkcji. Mars działa jak skalpel, Uran jak laser – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Czy jest się czego bać? Zastanówmy się nad samą naturą Skorpiona – znaku odpowiedzialnego za VIII Sektor, tradycyjnie uznawany za dom śmierci. Nie bez powodu wspominamy zmarłych wtedy, kiedy Słońce znajduje się w Skorpionie. Łatwiej nam wtedy wejść w siebie i uznać swoją skończoność, a także bezsilność wobec prawa wiecznej przemiany. „Z prochu powstałeś…”

  Ale jeśli z kimś nie można wygrać, to należy wejść z nim w sojusz. Nów ten będzie sprzyjał odcinaniu się od tego, co powinno już dawno odejść w przeszłość.

  Być może lęk jeszcze nie pozwala nam wypuścić z rąk zbędnego balastu.

  Dlatego lądujemy na kosmicznym stole operacyjnym. Zespół chirurgiczny Mars i Uran jednym cięciem pomoże nam się rozstać z tym, co powinno już jakiś czas temu spocząć na dnie. Niech spocznie i rozłoży się w spokoju. 

  Trupy z emocjonalnej szafy ☠️
  mari.healing

  Ten nów niesie nam szansę na pracę nad naszym głęboko (a może wcale nie?) skrywanym bólem – mówi mari.healing

  Skorpion to stała woda, czyli… lód. Woda czuje wszystko i o niczym nie zapomina. Skrystalizowana nadaje formę naszym wspomnieniom i uczuciom. Księżyc i Słońce zmierzają w kierunku opozycji z szalonym Uranem, co może dać nam efekt niespodziewanych sytuacji, wspomnień, emocji, które pozwolą nam przepracować coś, co wydawało się już dawno zagrzebane. Takie trochę trupy z emocjonalnej szafy ☠️

  Czy jest to lunacja do manifestacji? Ja bym nie ryzykowała, ale oczywiście każdy odpowiada za siebie i jeśli jest coś, do czego chcecie wykorzystać energie związane z niekoniecznie łatwą do przełknięcia prawdą to jest to ten czas.

  Natomiast jest to idealny moment na zmierzenie się ze swoją zazdrością, bo żeby ją zrozumieć i okiełznać trzeba poznać swoje prawdziwe potrzeby, tęsknoty i pragnienia.

  Skąd się wzięły?

  Co sprawia, że nie mogę ich zrealizować?

  Jak mogę pracować nad sobą, żeby zmienić sytuację na taką, która przybliży mnie do ich spełnienia?

  Gotowi na zmierzenie się z prawdą? Bo ten nów jeńców nie bierze i jest mała szansa na przejście przez ten tydzień suchą stopą.

  Intensywnie, namiętnie i mrocznie
  @astroguide.pl

  Skorpion to najintensywniejszy znak zodiaku, i prawdę mówiąc, nie każdemu z tą intensywnością po drodze. Zamiast jeść miód, Skorpion idzie bowiem prostu do ula i po prostu… żuje pszczoły! „Co on wyprawia, co tu się dzieje?! To absurd!” – ktoś zakrzyknie – i podobne emocje mogą towarzyszyć nam podczas Nowiu Księżyca w czwartek 4 listopada 2021 – mówi Tati z @astroguide.pl

  W czasie Nowiu aż trzy planety przekazywać będą na Ziemię intensywną, namiętną i nieco mroczną energię Skorpiona. Dodatkowo w przeciwległym Byku zaktywizuje się ekscentryczny i rewolucyjny Uran. Energia sprzyjać będzie nagłym wybuchom i wielkim skandalom. Wygląda na to, że Nów może nam przynieść nie tylko intensywność, ale też wspomniany szok i zaskoczenie.

  Czas dostrzec, gdzie byliśmy manipulowani, wodzeni za nos i traktowani jak źródło darmowej energii.

  Czas też skonfrontować się z mrokiem w nas samych. Zabawmy się w detektywów i sprawdźmy, gdzie w naszym życiu balansujemy na granicy życia i śmierci. Dzięki aktywności Urana podczas Nowiu możliwe są nagłe wglądy, odkrycia i momenty „aha”.

  Nów w Skorpionie wspiera też procesy regeneracyjne, dlatego to świetny moment na wszelkie rytuały oczyszczające.

  Więcej na https://astroguide.pl/blog/ 

  Bez ciemności nie ma światła. Bez zła nie ma dobra.
  @akademia.shakti

  Podczas tego nowiu mamy okazję poprzez odczucie cienia znaleźć  światło. Skorpion pokazuje jak nic w podświadomości się nie gubi. Rzeczy, które do tego czasu odkładaliśmy na potem wyjdą na powierzchnię – mówi Justyna z @akademia.shakti

  Podczas tego nowiu mamy okazję poprzez odczucie cienia znaleźć  światło. Skorpion pokazuje jak nic w podświadomości się nie gubi. Rzeczy, które do tego czasu odkładaliśmy na potem wyjdą na powierzchnię. 

  Jeśli zbierzesz się na odwagę zmierzenia się z tą ciemnością masz szanse odnaleźć światło. Ten nów jest również przypomnieniem, by zacząć żyć na całego, nie czekać na idealny moment, by spełniać marzenia.

  Gdyby nie ciemność, nie docenilibyśmy światła. Teraz wręcz rewolucyjne zmiany i działania są wspierane oraz są początkiem czegoś wielkiego. Pamiętaj, że transformacja zawsze najpierw wydarza się wewnątrz, a następnie jest odczuwalna kolektywnie. Wszystko zaczyna się od Ciebie.

  Oczekuj niespodziewanego i pamiętaj, by znaleźć czas na głębokie wdechy.

  Naga prawda cię wyzwoli
  @cosmic.monada

  Chociaż nowie kojarzą się zwykle dość sennie i spokojnie, bo Księżyc znika w objęciach Słońca w kosmicznej alkowie, to tym razem będzie inaczej. W opozycji do świateł w Skorpionie stoi Uran w Byku – mówi Marzena z @cosmic.monada

  Uran jest trochę jak wścibski obserwator lub eksperymentujący badacz wobec tego intymnego spotkania. Ze swojej pozycji pozwala sobie na zaskakujące komentarze, nagłe ingerencje, a nawet prowokacje, przez co rozbija całą intymność procesu nurkowania w głąb naszych uczuć i emocji, która normalnie wydarzyłaby się w ukryciu, pomiędzy naszą świadomością – Słońcem i podświadomością – Księżycem. 

  Sensem archetypu Skorpiona jest nauczenie się czerpanie mocy z procesu metamorfozy: uśmiercania tego, co blokuje w nas ewolucję i odradzania się do życia niczym feniks z popiołów. 

  W trakcie tego nowiu masz okazję, by zanurkować w głąb, dotknąć niewygodnych tematów: lęku przed stratą, zdradą, poczucia niemocy czy braku zaufania do świata, które zastygły w Tobie niczym lawa. Ale na dotykaniu się nie skończy, bo Uran zadba o rozgrzanie tej lawy i jej erupcję. Na światło dzienne mogą więc wyskoczyć różne trupy, które skrywasz w swojej szafie. I to będzie zadziwiające i zarazem bardzo uwalniające.

  Najlepsze, co możesz teraz dla siebie zrobić, to utrzymać otwartość i elastyczność wobec zmian, nawet jeśli wydają się chaosem, który narusza Twoje poczucie bezpieczeństwa.

  Dodatkowo luźna kwadratura Saturna do nowiu i do Urana sprawi, że trzeba będzie sięgnąć pamięcią w przeszłość i rozliczyć się ze spraw, które zostały zamiecione pod dywan. Jeśli poczujesz zbyt duże przytłoczenie ciężarem tego, co jest do rozliczenia, przypomnij sobie, jakie mroki w życiu udało Ci się już przezwyciężyć? Jakie lekcje dojrzałości przyszły do Ciebie ze zmierzenia się z lękiem? Pogratuluj sobie i sięgnij do tego zasobu.


  Wyobrażam sobie Ciebie jako przebojową kobietę, która interesuje się astrologią 🌗✨🪐🌙♏️♋️🌕⭐️ Dlatego przedstawiam Ci astrobabe journal: narzędzie Twojego rozwoju osobistego (z odrobiną magii). 

  Co w nim znajdziesz?

  🌗 Opis wydarzeń astrologicznych na przestrzeni 6 miesięcy – wszystko w jednym miejscu na dany miesiąc
  ✨ Pytania zainspirowane wydarzeniami astrologicznymi oraz mnóstwo miejsca do pisania
  🪐 Afirmacje na każdy nów, pełnię, nowy sezon danego znaku zodiaku
  🌙 Przewodnie energie, możliwe intencje i checklisty dla łatwego zrozumienia astrologii
  ♏️ kalendarz Google z zaznaczonymi wszystkimi wydarzeniami (idealny do otrzymywania powiadomień)
  ♋️ maile z powiadomieniami o nadchodzącym nowiu lub wejściu planety do kolejnego znaku zodiaku
  🌕 537 pytań
  ⭐️ 146 stron

  Zastanawiasz się czy astrobabe journal jest dla Ciebie? Pobierz jego fragment!

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Pełnia Księżyca w Baranie 🌕♈️ 20 października

  pełnia w baranie
  pełnia w baranie

  Pełnia w Baranie będzie miała miejsce 20 października o godzinie 16.56

  Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 12 kwietnia – w nów Księżyca w znaku Barana.

  Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś.

  Księżyc zaświeci dziś w pełni swojej chwały. Pełnia w znaku Barana to zakończenie 6-miesięcznego cyklu, w ramach którego pracowaliśmy w ramach pierwszej edycji astrobabe journala. Nowa edycja, od nowiu w Skorpionie do pełni w Skorpionie tego dnia ma swoją premierę.

  Czego dokonałaś w tym okresie? Czy wypalił Twój innowacyjny pomysł na biznes? Zmieniłaś pracę? Zaczęłaś projekt pod tytułem: przekwalifikowanie się? Założyłaś firmę? Zaczęłaś ten dodatkowy projekt po pracy, który miał się przerodzić w biznes z pasją? 

  Baran jest bardzo potężnym znakiem i reprezentuje wojowników, odwagę, asertywność i przywództwo. Z drugiej strony bywa zbyt rywalizujący, złośliwy, samolubny i chce wygrać za wszelką cenę.

  Częścią podróży, jaką jest rozwój osobisty jest integracja cienia i zintegrowanie każdej ze stron wszystkich znaków zodiaku. 

  Podczas tej pełni ważne jest, aby każdy z nas sięgnął do Archetypu Barana i połączył się z nim. Baran to archetyp Wojownika. Czy wykorzystujemy moc Barana w dobrych celach czy też do samolubnego zdobycia władzy?

  Pełnia może nieść ze sobą trochę dramatycznej energii, ale ważne jest, żeby ją uwolnić. Jeśli nie możemy świętować i celebrować sukcesów, pozwólmy niech wszystko, co się nagromadziło, co nie wyszło, niech spłynie na zewnątrz w postaci łez, krzyku, tańca, narzekania. 

  Pełnia Księżyca w Baranie to początek końca świata, jaki znamy. Niech energia Wojownika Barana pomoże Ci pewnym krokiem przejść do następnego rozdziału.

  Co ja chcę, a czego ode mnie chcą inni?
  @polenieograniczonychmozliwosci

  Pełnia Księżyca w Baranie przynosi nam okazję do spojrzenia w głąb siebie. Do połączenia się ze swoimi pragnieniami, które nie wynikają z rzeczywistości zewnętrznej czy wyuczonych przekonań i schematów postrzegania życia – Olga z @polenieograniczonychmozliwosci.

  Czego powinnam/powinienem dokonać w życiu? Czego oczekuje ode mnie moja rodzina? Gdzie powinienem się znajdować/ co robić/ mieć w danym wieku? Jak powinienem wyglądać itd.), a raczej są naszymi wrodzonymi pragnieniami i predyspozycjami. 

  Dorastając – świadomie lub nie, tworzymy w swoim umyśle pewien konstrukt „powinności”,  celów życiowych oraz pojęcia życiowego sukcesu. Często ten konstrukt może nie być zgodny z tym, po co tak naprawdę tutaj przyszliśmy i jednego dnia możemy obudzić się i zrozumieć, że nie żyjemy „własnym” życiem. Że nie czujemy wewnętrznej satysfakcji. Że brakuje nam czegoś tak strasznie mocno i do głębi, że musimy znaleźć jakiś sposób na odnalezienie tego.

  A tej odpowiedzi nie dam nam nic, co znajduje się poza nami, na zewnątrz, w świecie materialnym. Odpowiedzią nie będzie też żadna osoba czy relacja z nią, czy aspekt naszego wyglądu, majątku. To wszystko jest w środku i ta Pełnia przynosi nam do zajrzenia do wewnątrz. 
  Czego tak naprawdę pragnę? Po co tutaj jestem? Jak chcę żyć w zgodzie ze sobą? – oto kilka pytań do pracy z energią tej Pełni.

  Z pewnością siebie
  @astro.gaja

  Ta pełnia nawołuje nas do działania, z tym że możemy nie do końca wiedzieć jakie działanie podjąć – mówi @astro.gaja.

  Jeżeli czujesz, że to, co chcesz zrobić jest dla ciebie właściwe – zrób to! Wykorzystaj tę asertywną energię – bądź stanowczy, postaw na swoim i powiedz wprost czego pragniesz.

  To także dobry czas na zlokalizowanie swoich lęków i pracę nad ich przezwyciężaniem. Poczuj się jak wojownik i osiągnij wyższy poziom pewności siebie.

  Wejdźmy do gry i zaufajmy, iż druga osoba być może wytrzyma to, kim jesteśmy
  @spokojnietotylkoastrologia

  Baran jest pierwszym archetypem zodiakalnej podróży. Pulsuje w nim pierwotny instynkt przetrwania. Nie ma czasu zastanawiać się nad konsekwencjami swoich działań: po prostu działa. Walka to jego żywioł. To, co dla niego instynktowne, dla innych może być agresywne bądź co najmniej konfrontacyjne – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Ale taki jest Baran – całkowicie zanurzony we własnym tu i teraz, odcięty od świata spraw wykraczających poza spektrum własnego ego. Jak pogodzić tę energię z tym, co niesie nam dyplomatyczne Słońce w Wadze? Pełnia, jak każda opozycja, skłania do poszukiwania balansu. Relacja to Ja + Ty, a tak naprawdę to Ja + jakieś inne Ja.

  Starcie wydaje się być nieuniknione – zwłaszcza że oba Światła utworzą kwadraturę do Plutona, planety odpowiedzialnej za pracę nieświadomości. A do tego jeszcze władca Barana, Mars w koniunkcji ze Słońcem… Gorąco!

  W trakcie tej pełni wyjdą z mroku instynkty i pragnienia, które mogą zaburzyć równowagę niejednej relacji. Na co postawić: na Ja czy My?

  Oto jest pytanie.

  Odpowiedzi należy szukać w działaniu. Wygodna pozycja widza w spektaklu własnego życia tym razem jest pewną porażką.

  Wejdźmy do gry i zaufajmy, iż druga osoba być może wytrzyma to, kim jesteśmy. Ale najpierw my sami musimy uznać to, co w nas pracuje. Czy jesteśmy w stanie uznać własną agresję? Czy potrafimy uznać ważność jej źródeł? Czy jesteśmy gotowi uznać, iż wiele (bardzo wiele) możemy zrobić, by przetrwać? Jeśli tak – to spójrzmy sobie (i prawdzie) w oczy, a równowaga przyjdzie sama. 

  Zapraszam do obejrzenia mojego video na temat nadchodzącej Pełni w Baranie:

  Kiedy jestem silna, a kiedy czuję niemoc
  @cosmic.monada

  Pełnia w Baranie skonfrontuje Twoją instynktowną potrzebę wyrażania własnego ja, podążania za impulsami i działania w nieskrępowany niczym sposób z refleksją na temat tego, jaki wpływ Twoje działania wywierają na otoczenie – mówi Marzena z @cosmic.monada.

  Na ile możesz być samotną wojowniczką/wojownikiem i działać po swojemu, a na ile potrzebujesz ludzi, z którymi zawrzesz sojusze, połączysz siły? A może zdecydujesz się na  wejście z kimś w otwarty konflikt?

  Z czego musisz zrezygnować w pokojowych negocjacjach? Co ze swoich pragnień jesteś gotowa/-y odpuścić, a gdzie się nie ugniesz? Co jest nienaruszalną zasadą Twojego JA?

  W trakcie tej pełni ważną rolę odgrywa również opozycja Merkurego w Wadze do Chirona w Baranie. Ten układ będzie aktywnie wzywać Cię do przedefiniowania swojej niezależności i uleczenia zranień w obszarze Twojej sprawczości.  

  Zwróć uwagę na zranienia w działaniu, związane z poczucie bezsilności i niemocy, które  zabliźniły się w Twojej tożsamości, ale zarazem odpalają teraz reakcje defensywne, blokują Twoją spontaniczność bycia sobą czy podważają zaufanie do własnego instynktu. 

  Sprawdź astrobabe journal od nowiu w Skorpionie 🌑♏️ do pełni w Skorpionie 🌕♏️

  • astrologiczne opisy
  • afirmacje
  • checklisty
  • energie
  • intencje
  • oraz 537 pytań pomocniczych zainspirowanych fazami Księżyca oraz energią, jaką emanują planety w danym znaku zodiaku o danej porze roku.

  Gotowa na to, żeby pracować z transformującą intencją przez 6 miesięcy? Sprawdź ten journal!

  astrobabe journal
  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Nowy rok numerologiczny 2022. W który rok osobisty wejdziesz we wrześniu i co on Ci przyniesie?

  nowy rok numerologiczny 2022
  nowy rok numerologiczny 2022

  Nowy rok numerologiczny 2022 zaczyna się razem z nowiem Księżyca w znaku Panny.  Wpływa na nas wibracja roku 2022: liczba 6 i osobisty rok numerologiczny. Jak najlepiej wykorzystać ten czas?

  Nowy rok numerologiczny 2022 ma wibrację 6 i będzie Twoim najukochańszym rokiem (z szóstką miłość czuć w powietrzu!)

  2+0+2+2=6

  Wibracja szóstki oznacza czas przykładania dużej wagi do relacji z innymi, związków, partnerstwa, empatii, miłości. To idealny okres na rozwijanie w sobie takich wartości jak opiekuńczość, harmonia, wrażliwość, łagodność.  Wibracja roku sprzyja wchodzeniu w harmonijne i stałe związki oparte na wspólnym porozumieniu i empatii. 

  Gdzie ja jestem i który to mój rok, czyli jak obliczyć rok osobisty? 

  Nie wiesz, jak obliczyć swój osobisty rok numerologiczny? Oto krótka wskazówka: 

  Do liczby, która jest twoją drogą życia dodaj cyfry z kolejnego roku. Np. jesteś numerologiczną 8 :

  8+2+0+2+2=14 4+1=5, we wrześniu 2021 wchodzisz w 4 rok numerologiczny.

  (jak obliczyć swoją drogę życia? Dodaj do siebie wszystkie cyfry z daty urodzenia, np: 28 listopada 1985 roku: 2+8+1+1+1+9+8+5=35 » 3+5=8)

  Znając liczbę swojego osobistego roku numerologicznego, przeczytaj opis tego, co energetycznie przyniesie ci rok 2022 i spędź kilka minut na napisanie odpowiedzi na pytanie zainspirowane Twoją wibracją: 

  Jedynka: rok 7

  To czas skupienia na rodzinie, miłości, emocjach. Okres koncentracji na swoich emocjach i potrzebach w relacji partnerskiej, z dziećmi czy rodzicami. 

  Journaling:

  Widzisz, że rodzina, związki partnerskie i relacje miłosne są na pierwszym miejscu w Twoim życiu. Jak się z tym czujesz? Czy masz jakieś opory, czy jest to coś, czego najbardziej pragniesz? 

  Dwójka: rok 8

  To czas skupienia na swoim wnętrzu, wsłuchania się w swoją intuicję, rozwoju duchowego i intelektualnego. Zrozum lepiej to, kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne. 

  Journaling:

  Jakie pytania masz do siebie, co chciałabyś wiedzieć? Użyj swojej intuicji i zacznij pisać. Z pewnością pokieruje cię ona do właściwych pytań. 

  Trójka: rok 9

  To okres sprzyjający finansom i sprawom zawodowym. Możesz podnieść standard swojego życia. Czas sprzyjający zmianom w myśleniu, w tym jak żyjesz.

  Journaling:

  Czy jest coś, co chciałabyś osiągnąć zawodowo? Wyobraź sobie, że już to masz (może to być podwyżka, mieszkanie…). Jakie to uczucie, gdy możesz realizować to, nad czym pracowałaś tak długo?

  Czwórka: rok 1

  To czas podsumowań po dziewięcioletnim cyklu życia. Możesz odczuwać frustrację, stres, smutek wobec tego co znika z Twojego życia. To dobry moment na rozważenie jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie przez kolejne lata. 

  Journaling:

  Spójrz na ostatnie 9 lat swojego życia. Po prawej stronie zapisz to, co chcesz rozwijać, natomiast po lewej – to, co już ci nie służy i chcesz odpuścić. 

  Piątka: rok 2

  To czas nowych początków. Możesz rozpocząć nowe życie po przeprowadzce, nową pracę, związek, ślub, projekt, otworzyć firmę. Tak naprawdę co tylko wymyślisz! Los i ludzie będą Ci sprzyjać. 

  Journaling:

  Zastanów się jak możesz celebrować swoje małe sukcesy w tym co realizujesz?

  Szóstka: rok 3

  Czas, kiedy zwolnisz, skupisz na budowaniu porozumienia i relacji z innymi. Możesz zacząć odnawiać relacje, budować nowe. Świetny czas na naukę i dzielenie się swoją wiedzą, zwłaszcza z kobietami. 

  Journaling:

  Jaką wartość możesz wnieść w relacje z innymi?

  Siódemka: rok 4

  To czas prezentów od losu. Okres sprzyjający życiu towarzyskiemu, nowym kontaktom, działaniom artystycznym i kreatywnym.  Możesz poczuć się beztrosko i radośnie korzystać z życia. 

  Journaling:

  Czy jest jakieś zajęcie, które lubiłaś wykonywać jako dziecko, ale kompletnie o nim zapomniałaś jako osoba dorosła? Napisz co to jest i opisz jak to by było wrócić do tego zajęcia. 

  Ósemka: rok 5

  To czas wzmożonej pracy, budowania u podstaw. Świetny okres na pracę nad swoim wnętrzem, „przepracowanie” trudnych tematów. 

  Journaling:

  Czy nosisz w sobie jakiś żal, niezamkniętą sprawę, która wpływa na Ciebie negatywnie? Napisz co to jest. Co możesz zrobić, aby przepracować ten temat.

  Dziewiątka: rok 6

  To czas zmian, nowych doświadczeń, odrzucania schematów i ograniczeń. Okres, w którym dostajesz mnóstwo okazji od losu. Wykorzystaj ten czas na wprowadzenie świeżości w swoje życie, odrzucenie tego co Cię blokuje.

  Journaling: 

  Czy jest coś, co chciałaś zawsze spróbować zrobić, ale nie było sprzyjających okoliczności? Teraz jest na to idealny czas, odrzuć blokady i pozwól sobie na nowe doświadczenia.

  Powyższe opisy każdego roku osobistego pochodzą z pierwszego wydania astrobabe journala. Ich autorką jest Kaja z @enumerologia_poznaj_siebie.

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Powrót Saturna, czyli jak kosmicznie zmienia się Twoje życie, kiedy kończysz 30 lat

  powrót saturna
  powrót saturna

  Powrót Saturna to moment, kiedy Saturn, Pan Karmy i Odpowiedzialności wraca na to samo miejsce na ekliptyce, w którym był podczas Twoich urodzin. Ta planeta z pierścieniem porusza się powoli. Zajmuje jej średnio 29.5 lat, żeby przejechać się przez Zodiak i ponownie zbliżyć się do Twojego Saturna urodzeniowego. Ten tranzyt nazywany jest koniunkcją Saturna do Saturna urodzeniowego, który ma tylko jedno pytanie: czy odrobiłaś lekcje? 

  Tak wygląda Powrót Saturna w praktyce:

  Na zielono zaznaczone są tranzystujące planety. Jak widać, Saturn jest w 12 stopniu Wodnika, tak samo jak w kosmogramie tej fikcyjnej osoby urodzonej 12 listopada 1992. 

  Witaj w nieszczęsnym klubie 27

  Kiedy masz jakieś 27 lat, Saturn wchodzi do znaku zodiaku, w którym był kiedy się urodziłaś. 

  I wtedy zaczyna się zabawa. 

  naszyjnik saturn

  Potrwa ona jakieś 2.5 roku. W tym czasie wiele się może zmienić w twoim życiu. Będzie to generalny sprawdzian z życia, czas ewaluacji priorytetów, podejmowania ważnych decyzji, zmian. 

  Obecnie Saturn jest w znaku Wodnika. 

  Ostatni raz w Wodniku był pomiędzy lutym 1991 a styczniem 1994. Zatem osoby urodzone w tym czasie obchodzą swój powrót Saturna. Na przestrzeni tych lat Saturn może wejść w retrogradację i na chwilę przejść do innego znaku zodiaku. O tym, jak dokładnie obliczyć datę swojego Powrotu Saturna będzie za chwilę. 

  Poniżej krótka rozpiska tego, w jakich znakach zodiaku był i będzie Saturn: 

  Waga ♎️: 2009-2012
  Skorpion ♏️: 2012-2014
  Strzelec ♐️: 2014-2017
  Koziorożec ♑️: 2017-2020
  Wodnik ♒️: 2020-2023
  Ryby ♓️: 2023-2025
  Baran ♈️: 2025-2027

  Skąd mam wiedzieć, kiedy jest mój Powrót Saturna?

  Żeby sprawdzić, kiedy Saturn utworzy dokładną koniunkcję z Twoim Saturnem urodzeniowym i kiedy spodziewać się największych atrakcji na przestrzeni tych 2.5 roku, musisz sięgnąć po swój kosmogram

  Pokażę ci to na moim własnym przykładzie. 

  Sprawdzam swój wykres urodzeniowy na stronie astro.com i szukam w jakim znaku zodiaku i w jakim stopiniu jest mój Saturn:

  powrót saturna

  Mój Saturn jest w Strzelcu, w 28 43’26 stopniu. 

  Następnie sięgam po Efemerydy, czyli tabelę z danymi dotyczącymi przebiegu planet i świateł na przestrzeni lat (można znaleźć je tu). 

  Mój Saturn jest w Strzelcu, więc szukam dat 2014-2017. 

  Następnie szukam, kiedy Saturn był w 28 stopniu Strzelca. Wychodzi mi 9 grudnia 2017. 

  powrót saturna

  Tak naprawdę za aspekt uważa się wszystko w okolicach 3 stopni od dokładnej pozycji, zatem mój specjalny czas Powrotu Saturna przypada na grudzień 2017. 

  Możesz też skorzystać z tego kalkulatora Powrotu Saturna

  Według niego mój Powrót Saturna zaczął się 24.12.2014 i zakończył 20.12.2017. 

  W tym czasie wyprowadziłam się po raz pierwszy do Portugalii, potem do Warszawy, zaczęłam pracę, a w grudniu 2017 roku po raz pierwszy zapytałam kogoś jak bardzo poważnie widzi ten związek i powiedziałam nie na jakiekolwiek breadcumbs… i zupełnie jak Rachel złamałam sobie na chwilę serce. 

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘

  Pamiętasz odcinek Przyjaciół „Ten, w którym wszyscy kończą 30 lat”?

  (oglądałam go gdzieś pod koniec liceum i wizja 30 wydawała mi się tak odległa, a tu bam, dawno mam ją za sobą)

  W tym odcinku Rachel postanawia zerwać z dużo młodszym od siebie Tagiem stwierdzając, że to do niczego nie prowadzi. 

  Do takich właśnie decyzji skłania nas Powrót Saturna. On chce, żebyśmy wzięli odpowiedzialność za swoje życie, stawili czoła swoim lękom i obawom. 

  Każe budować finansowe imperium, stawiać stabilne fundamenty, powiedzieć tak przed ołtarzem, adoptować pieska, rozwieść się, zacząć robić to, co chcemy robić i zarabiać na tym pieniądze, wyjechać na drugi koniec świata albo wziąć kredyt, który spłacimy dopiero przy kolejnym Powrocie Saturna. 

  Nie jest to nic złego. 

  Wprawdzie Saturn to karmiczny tatuś, ale taki, który chce dla nas dobrze. Chce tylko sprawdzić, czy wykorzystujemy w pełni swój potencjał i żyjemy autentycznie. 

  I wprawdzie czas Powrotu Saturna może wiązać się z kryzysem, ale w końcu to z kryzysu powstają najpiękniejsze rzeczy.

  A jeśli już działasz w zgodzie z własną duszą, to ten czas będzie przejściem do kolejnego etapu, gdzie czeka cię wolność, zaufanie do siebie, spełnienie, poczucie bezpieczeństwa i niezachwiana pewność siebie. 

  Jeśli jesteś na dobrej ścieżce, Saturn cię wynagrodzi (gałką lodów za każdą piątką na świadectwie). Jeśli nie – będziesz powtarzać klasę over and over again. 

  naszyjnik saturn

  Saturn 🪐 to: 

  • struktura
  • ojciec
  • odpowiedzialność 
  • czas
  • granice
  • ograniczenia
  • cierpliwość
  • dojrzałość 
  • limity 
  • autorytety 
  • dyscyplina 
  • zasady
  • nauczyciel
  • rozsądek
  • konserwatyzm
  • dojrzałość 

  Znaki Zodiaku, które są przyporządkowane Saturnowi to: Koziorożec ♑️ i Wodnik ♒️
  Dzień tygodnia: sobota
  Karta tarota: karta Świat (ostatnia karta Wielkich Arkan, która kończy podróż zaczętą przez Głupca)

  Saturn w mitologii i legenda o Saturnie

  Saturn był jednym z 12 tytanów – pierwszych mieszkańców ziemi, których stworzyli Gaia i Uran. 

  Ale Uran nie był zbyt dobrym ojcem i zabijał swoje dzieci. Wkurzona Gaja poprosiła pozostałe dzieci o pomoc. Zgłosił się Kronos, który zaczaił się na Urana i wykastrował go jednym cięciem noża. 

  I oczywiście został królem. 

  Wziął ślub ze swoją siostrą Rheą i panowali nad światem. Jednak Wyrocznia przepowiedziała, że jeden z synów będzie chciał go pozbawić tronu, więc na wszelki wypadek Kronos połykał wszystkie swoje dzieci zaraz po ich urodzeniu. 

  Kiedy urodził się Zeus, jako szóste dziecko, Rhea ukryła go i dała Kronosowi kamień do połknięcia. 

  Zeus przeżył i jako dorosły młodzieniec zatrudnił się jako służący u swojego ojca. Kiedy nadarzyła się okazja, dał mu truciznę do wypicia. Kronos tak się porzygał, że wypluł wszystkie swoje dzieci. Rozpętała się wojna. Kronos przegrał i został zesłany do krainy ciemności Tartaru, żeby przemyśleć swoje zachowanie. 

  W mitologii rzymskiej Kronos to właśnie Saturn. 

  I tak też jest z Powrotem Saturna: musimy wyciągnąć lekcję ze swoich błędów. 

  „Czas w okolicach moich 30 urodzin był (i nadal jest!) mocno przełomowy. Poczułam, że chcę zacząć kreować życie dokładnie tak, jak chcę. Założyłam firmę, zaczęłam inwestować swój czas w tworzenie treści, weszłam w dobry związek. Przede wszystkim jednak zaczęłam się mierzyć ze swoimi demonami i ograniczającymi przekonaniami, co poskutkowało podjęciem decyzji, z którą biłam się od dłuższego czasu – poszłam na terapię. Zdecydowanie jest to moment w życiu, w którym przeżywa się emocjonalny rollercoaster. Widzę to również rozmawiając z moimi przyjaciółmi, którzy są w podobnym wieku. Po prostu zaczyna się odkrywać prawdy o sobie, które do tej pory były ukryte, a ponadto można krytycznym okiem spojrzeć na to, co działo się w przeszłości i jak to nas ukształtowało jako ludzi. W tej chwili głównie przyglądam się temu, co chciałabym zmienić lub poprawić i jakie cele chcę zrealizować w najbliższych latach.”

  Alexa Trachim, @alexatrachim, autorka bloga alexatrachim.com

  30 to nowe 18. Według Kosmosu (i według nauki) jesteś dorosła dopiero około 30.

  Gdyby Rachel miała okazję przeczytać ten artykuł na temat badań, które pokazały, że mózg człowieka rozwija się do 25 roku życia, na pewno by się tak nie przejmowała swoją 30. 

  Nawet jeśli już dawno zdmuchnęliśmy świeczki z tortu na swojej osiemnastkowej imprezie, to trzeba pamiętać, że dopiero w wieku około 20 lat zachodzą ważne zmiany w korze przedczołowej i innych obszarach naszego mózgu. To są te części, które są odpowiedzialne za interakcje społeczne, sposób, w jaki regulujemy emocje, jak kontrolujemy impulsywne zachowania, oceniamy ryzyko i tworzymy długoterminowe plany.

  Oczywiście, mózg jest neuroplastyczny i rozwija się cały czas. Można tylko powiedzieć, że dostajemy szerszy dostęp do umiejętności, empatii, zorganizowania, kontroli siebie długo po osiemnastce. 

  W okolicach 30 wypłyną wszystkie złe wybory, jakich dokonaliśmy w życiu (a raczej zdamy sobie z nich sprawę dzięki w korze przedczołowej). 

  Możesz obudzić się i stwierdzić, że do tej pory tylko oszukiwałaś siebie, że robisz to, zawsze chciałaś robić. Podczas gdy tak naprawdę robiłaś to, do czego zmuszało cię społeczeństwo i szłaś schematem, którego nie ty byłaś autorką. 

  naszyjnik saturn

  Vishen Lakhiani nazywa to brules, czyli bulshit rules, których trzymamy się w życiu. Wydaje nam się, że są to dobre zasady przyjęte przez społeczeństwo. Tak bardzo nam się wydaje, że ich nie podważamy i ślepo stosujemy. Należą do nich: musisz wybrać odpowiednie studia, musisz pracować ciężko, żeby osiągnąć sukces, wszyscy biorą ślub zaraz po studiach, więc i ty powinnaś, wszyscy zarabiają 5k zaraz po studiach, więc i ty powinnaś… dopisz swoje. 

  Możesz stwierdzić, że osoba, z którą jesteś nie pomaga ci w budowaniu lepszej wersji siebie, a wręcz hamuje. Natomiast znajomi, którymi się otaczasz wcale nie odpowiadają twoim wartościom. 

  Saturn obudzi cię, jeśli żyłaś na autopilocie (jak obudził Julie Roberts w filmie Jedz módl się kochaj). 

  W tym czasie pozbywasz się tego co ci nie służy i stajesz się swoją wersją siebie. Może cię najść ochota, żeby stworzyć coś znaczącego, coś, co zostanie docenione i zapamiętane przez innych. Masz wrażenie, że woła cię twoje życiowe przeznaczenie. 

  Powrót Saturna sprowadza się do zadania sobie pytań: 

  • Co lubisz robić?
  • W czym jesteś dobra? 
  • Czego świat potrzebuje? 
  • Jak mogę to zrobić, żeby mi zapłacili za to, co lubię robić?

  Saturn, chce, żebyśmy w pełni wykorzystali swój potencjał, realizowali misję swojej duszy. Jest gotów dać kosmiczne wsparcie tym, którzy chcę podjąć się tego zobowiązania.

  Skąd wiedzieć, jaki mam potencjał? 

  Zapytaj siebie 🙂

  Praktykuj journaling, zadawaj sobie pytania. Buduj kontakt ze swoją intuicją rozkładając tarota

  Albo sięgnij po swój kosmogram

  Wiele na temat celu Twojej duszy powie ci: 

  Twój kosmogram pokazuje twój potencjał, to co chcesz osiągnąć w życiu, jakie niepowodzenia mogą stanąć ci na drodze i jak z nimi sobie poradzić. 

  Saturn w kosmogramie osobistym jest projekcją naszych obaw. Jest tym, jak podchodzimy do autorytetów oraz lekcją, jaką musimy przerobić. 

  Saturn w poszczególnych znakach zodiaku a Powrót Saturna

  Lisa Stardust (swoją drogą genialne nazwisko do zajmowania się astrologią, zupełnie jak Starczewska 🤩) w swojej książce Saturn Return Survival Guide Navigating This Cosmic Rite of Passage opisuje znaczenie Saturna w poszczególnych znakach zodiaku oraz domach horoskopowych w odniesieniu do Powrotu Saturna. Zrobię tu małe podsumowanie tego, co opisała w swojej książce: 

  naszyjnik saturn

  Saturn włada znakiem Koziorożca i Wodnika oraz 10 i 11 domem horoskopowym. Jest w wywyższeniu w znaku Wagi i w 7 domu. Tu zatem czuje się dobrze.

  Saturn jest na wygnaniu w znaku Raka i Lwa oraz w 4 i w 5 domu. Jest w upadku w Baranie i w 1 domu. Tu nie czuje się najlepiej. 

  Saturn 🪐 w Baranie ♈️

  Baran jest porywczy, a to nie podoba się zdyscyplinowanemu Saturnowi. Ci, którzy mają Saturna w Baranie podczas Powrotu Saturna będą musieli się nauczyć, że życie to nie zawody oraz popracują na swoją umiejętnością współpracy z innymi.  

  Saturn 🪐 w Byku ♉️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o zamiłowaniu do stabilności finansowej, bardzo konserwatywnych poglądach mnóstwo niepewności w sferze seksualnej. Ci, którzy mają Saturna w Byku podczas Powrotu Saturna będą musieli nauczyć, że kasa to nie wszystko i że warto doceniać piękno w życiu nie tylko z materialnego poziomu. 

  Saturn 🪐 w Bliźniętach ♊️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o szczerych zamiarach, zorganizowaniu w sferze intelektualnej, zamiłowaniu do prywatności i mówieniu nie plotkom. Ci, którzy mają Saturna w Bliźniętach podczas Powrotu Saturna będą się uczyć jak uporządkować swoje przekonania, analizować i podejmować decyzje, jak wyrażać swoje uczucia, jak być mniej krytycznym w stosunku do innych. 

  Saturn 🪐 w Raku ♋️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o trudnościach w tworzeniu jakichkolwiek struktur, bo Rak ciągle się zmienia, tak jak Księżyc przechodzi przez swoje fazy. Jego właściciel czas nie może wyrazić dobrze swoich uczuć, choć bardzo tego pragnie. Ci, którzy mają Saturna w Raku podczas Powrotu Saturna mogą doświadczyć kryzysu emocjonalnego. Będą uczyć się jak dbać o innych bez dawania z siebie za dużo. 

  Saturn 🪐 w Lwie ♌️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o kreatywności, ale trochę ograniczonej. Saturn uspokaja trochę zapał Lwa do popisywania się. Ci, którzy mają Saturna w Lwie podczas Powrotu Saturna mogą mieć trudności w zarabianiu pieniędzy na swojej kreatywności, mogą czuć się wypaleni, mało zainspirowani. Odniosą sukces wtedy, kiedy nauczą się zarządzać swoją kreatywnością produktywnie.

  Saturn 🪐 w Pannie ♍️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o skłonności do skupiania się na szczegółach tak bardzo, że taka osoba nie zauważa ogółu. To może prowadzić do obsesyjnych myśli i niepokojów. Ci, którzy mają Saturna w Pannie podczas Powrotu Saturna będą zmuszeni nauczyć się, że nie wszystko jest doskonałe i zaprzestać wymagać od siebie tak dużo. Życie nie powinno być brane tak serio i ma prawo być nieprzewidywalne. 

  Saturn 🪐 w Wadze ♎️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o dużym skupieniu na relacjach tak bardzo, że taka osoba może zapomnieć o sobie. Ci, którzy mają Saturna w Wadze podczas Powrotu Saturna będą mieć wyzwanie, żeby znaleźć strukturę w pracy i w związkach, nauczyć się kompromisu i nauczyć się oszczędzać.

  Saturn 🪐 w Skorpionie ♏️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o potrzebie posiadanie głębokiego celu w życiu. Takie osoby mówią one nie nic nieznaczącym przyjaźniom i związkom. Oddadzą swoją energię tylko wtedy, kiedy mają pewność, że mogą liczyć na jakąś przyszłość z tą osobą. Ci, którzy mają Saturna w Skorpionie podczas Powrotu Saturna staną przed decyzją dotyczącą tego, czy idą dobrą drogą (bo nie mogą sobie pozwolić na spontaniczne zmiany). Odkryją też swoją intuicję i zrobią to, co im mówi przeczucie: albo odejdą albo zostaną. 

  Saturn 🪐 w Strzelcu ♐️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że osoba lubi sprawdzać fakty i wszelkie informacje, jakie dostaje. Jest wręcz intelektualnym wyzwaniem dla innych. Najlepsza kariera to uczelnie wyższa, lub nauka innych. Ci, którzy mają Saturna w Strzelcu podczas Powrotu Saturna mogą mieć szansę na zagraniczne podróże (głównie dzięki pracy) i nauczą się podejmować małe ryzyka, zwłaszcza te w kwestii pieniędzy i miłości.

  Saturn 🪐 w Koziorożcu ♑️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o bardzo dojrzałym i dorosłym podejściu do życia od wczesnych lat. Ci, którzy mają Saturna w Koziorożcu podczas Powrotu Saturna wrócą do dzieciństwa. Zwłaszcza jeśli musieli szybko dorosnąć i prą do przodu ze swoją karierą, mogą doświadczyć strat. To będzie mały powrót do dzieciństwa, do zabawy. Ich powrót Saturna to zawołanie, żeby cieszyć się i bawić się, zanim zbudują swoje imperium.

  Saturn 🪐 w Wodniku ♒️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o chęci działania na rzecz ludzkości. Ci, którzy mają Saturna w Wodniku podczas Powrotu Saturna czeka ich intensywny rozwój intelektualny i osobisty. Pozostawią za sobą stare przekonania i przyjmą nowy punkt widzenia stając się oryginalną osobowością. Taką, jaką zawsze chcieli być. 

  Saturn 🪐 w Rybach ♓️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o poczuciu winy i dużych wyrzutach sumienia. Takie osoby mają zdolność do manifestowania swoich marzeń, ale jeśli tylko sobie pozwolą. To ich niepewność powstrzymuje je przed osiągnięciem swoich celów. Ci, którzy mają Saturna w Rybach podczas Powrotu Saturna nauczą się jak nawigować przez swoje emocje i być bardziej współczującym dla samego siebie, jak płynąć razem z flow. Nauczą się, że nie muszą dźwigać na swoich barkach ciężaru całego świata. 

  Saturn w poszczególnych domach horoskopowych a Powrót Saturna

  Poniższe zestawienie również zostało wykonane na podstawie książki Saturn Return Survival Guide Navigating This Cosmic Rite of Passage. 

  Na początek mała grafika przedstawiająca to, jak rozkładają się domy horoskopowe: 

  Saturn oznacza zasady, ograniczenia. Patrząc na to, w którym domu horoskopowym znajduje się Saturn można wywnioskować, w jakim obszarze życia te blokady występują i co może się zmienić podczas Powrotu Saturna. 

  Saturn 🪐 w 1. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o osobie, która bierze życie bardzo poważnie. Podczas Powrotu Saturna może powrócić uraz wobec rodziny za to, że musiała tak wcześnie dorosnąć. Karmiczną lekcją jest odnalezienie dziecka w sobie: chodzenie na lody, beztroska zabawa, spędzanie trochę czasu w samotności. 

  Saturn 🪐 w 2. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o kłopotach finansowych i niskiej samoocenie, braku elastyczności, jeśli chodzi o poglądy oraz o finanse. Takie osoby martwią się, co inni powiedzą i czy to jest zgodne z normami socjalnymi. Podczas Powrotu Saturna doświadczą kilku aha! momentów, będą się uczyć kochać siebie, będą pracować z pewnością siebie i zmieni się ich relacja do pieniędzy. Karmiczną lekcja jest niedbanie o materializm i bogactwo, ale docenianie siebie. 

  Saturn 🪐 w 3. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o braku ochoty na plotki jest szczerości i uczciwości. Możliwe mieć nieporozumienia z rodzeństwem, ponieważ dla takiej osoby są swego rodzaju autorytetem. Takie osoby Podczas Powrotu Saturna będą musiały rozwiązać problemy z rodzeństwem, zadbać o relacje. Będą szukać odpowiedzi, które pomogą im podjąć decyzje dotyczące następnych kroków w życiu. Być może ujawnią się jakieś sekrety z dzieciństwa. To czas, żeby użyć siły swojego głosu i mocy, jaką mają słowa. 

  Saturn 🪐 w 4. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o potrzebie chronienia swojej prywatności. Dom to świątynia. Takie osoby mają też bliską relację z matką. Podczas Powrotu Saturna mogą liczyć się z problemami z rodzicami, zwłaszcza z matką. Może się coś zmienić w związku z ich domem: zakup, spadek. 

  Saturn 🪐 w 5. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna sprawia, że osoba jest romantyczna, ale ma wysokie wymagania względem partnera. Istnieje pewne tabu jeśli chodzi o seksualność, dzieci pojawią się późno. Podczas Powrotu Saturna może nastąpić blokada, jeśli chodzi o kreatywność podejmą finalną decyzję z kim i jak będą chodzić na randki, jak odzyskać swoją inspirację i odkryć swoją seksualność.

  Saturn 🪐 w 6. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że osoba lubi pracować i powoli posuwać się w kierunku swoich goli. Podczas Powrotu Saturna może pojawić się wyczerpanie, wypalenie, przytłoczenie pracą i brak czasu na dbanie o siebie. Takie osoby będą tworzyć rutynę dbania o siebie i swoje zdrowie. 

  Saturn 🪐 w 7. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna może oznaczać wczesne małżeństwo. Dla takiej osoby ktoś starszy, doświadczony i stabilny wydaje jest bardzo atrakcyjny. Podczas Powrotu Saturna będą decydować z kim chcą finalnie być i przepracowywać wszelkie schematy związane ze związkami. 

  Saturn 🪐 w 8. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że taka osoba nie lubi zmian w życiu, zawsze stara się spłacać wszystko wcześniej, nie jest rozrzutna, Podczas Powrotu Saturna dokona się transformacja na poziomie osobistym oraz finansowym (to może też oznaczać jakiś spadek).

  Saturn 🪐 w 9. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że taka osoba uwielbia intelektualne zagwozdki, nie lubi ryzyka, podejmuje rozsądne decyzje zwłaszcza przy wyborze studiów. Podczas Powrotu Saturna taka osoba może oddać się pracy naukowej i zacząć podróżować. 

  Saturn 🪐  w 10. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że kariera może wzywać od wczesnych lat i taka osoba z chęcią zostanie jakimś szefem. Świadczy też o dużej odpowiedzialności w pracy. Podczas Powrotu Saturna przyjdzie czas na zastanowienie się nad motywami, które przywiodły takie osoby na profesjonalną ścieżkę. Być może nastąpi zmiana tej ścieżki nawet na taką mniej płatna – jeśli bardziej odpowiada wyznawanym wartościom.

  Saturn 🪐 w 11. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o towarzyskiej osobie, ale która nie lubi należeć do zbyt wielu grup społecznych. Przyjaźnie bierze na poważnie. Podczas Powrotu Saturna może znaleźć sobie nową ciekawą grupę znajomych, z którymi będzie mogła prowadzić poważne rozmowy na poważne tematy.

  Saturn 🪐 w 12. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o jakimś poczuciu winy. Takie osoby mogą wpadać w związki, w których są niedoceniane. Podczas Powrotu Saturna będą starały się zrozumieć schematy rządzące ich związkami, będą analizować ich relacje z rodzicami oraz pracować z emocjami. 

  Aspekty Saturna, czyli co pomaga, a co przeszkadza

  Na to, jak Saturn realizuje się w Twoim horoskopie wpływają aspekty, czyli relacje, jakie Saturn ma z innymi planetami i światłami. Nie będę opisywała wszystkich kombinacji, ponieważ jest ich dużo. 

  Możesz je rozpracować z pomocą profesjonalnego astrologa, który przeanalizuje twój kosmogram

  Poniżej przedstawiam najważniejsze aspekty. Sprawdź, czy któryś z nich nie występuje pomiędzy twoim Saturnem a innymi planetami i światłami:

  • Koniunkcja 0° – Połączenie energii. Ogniskuje, integruje, stymuluje
  • Półsekstyl 30° – Pierwszy przejaw różnic pomiędzy funkcjami planet. Obiecuje, zachęca, ułatwia 
  • Sekstyl 60° – Uznanie indywidualnego charakteru energii, jakie reprezentują planety. Inicjuje, modyfikuje, wspiera
  • Kwadratura 90° – Krytyczny punkt zwrotny, napięcie, wewnętrzny konflikt, kryzys, który wymaga akcji. Rywalizuje, blokuje
  • Trygon 120° – synteza energii, tworzy harmonię, łatwość ekspresji, osiąganie po najmniejszej linii oporu. Rozwija, harmonizuje, stabilizuje
  • Kwinkunks 150° – Przecenianie lub niedocenianie niektórych funkcji planet. Niepokoi, frustruje, uświadamia
  • Opozycja 180° – Jednoczesne funkcjonowanie dwóch różnych postaw. Konfrontacja, antagonizm

  Inne powroty

  Co 7 lat następuje kwadratura Saturna do Saturna natalnego. To taki mały kryzys i małe sprawdzenie naszego Karmicznego Nauczyciela jak nam idzie. 

  W wieku ok. 15 lat i 44 lat występuje opozycja Saturna do Saturna natalnego. Następuje transformacja w związkach, po czterdziestce mogą wrócić tematy z Powrotu Saturna i pojawić się jakiś żal, że nie żyjemy zgodnie z naszym potencjałem. 

  W wieku ok. 60 lat następuje Drugi Powrót Saturna, kiedy albo jesteśmy szczęśliwi i spełnieni w życiu albo znów mamy kryzys. Około 90 roku życia następuje Trzeci Powrót Saturna, który składnia do podsumowań życia. 

  Tarot na Powrót Saturna

  W tarocie Saturn reprezentuje karta Świat. To ostatnia karta Dużych Arkan, która kończy podróż głupca… po to, żeby zacząć ja od nowa bogatym w nowe mądrości. Ta karta reprezentuje uczucie spełnienia, kiedy kończymy jakiś etap w życiu. 

  Spróbuj tych rozkładów tarota na Powrót Saturna (na podstawie książki Saturn Return Survival Guide Navigating This Cosmic Rite of Passage)

  Rozkład I

  Pierwsza karta: główny temat twojego Powrotu Saturna, jego ogólna energia 
  Druga karta: najważniejsza lekcja
  Trzecia karta: schemat w życiu, któremu należy się przyjrzeć
  Czwarta karta: jaka będzie nagroda za twoją ciężką pracę nad sobą?

  Rozkład II

  Pierwsza karta: jakie są moje wartości?
  Druga karta: Co może mi pomóc na drodze do realizacji moich wartości? 
  Trzecia karta: Co będzie problemem na tej drodze? 
  Czwarta karta: Jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce, jak z niej skorzystać?

  Journaling na Powrót Saturna

  Pytania, które możesz sobie zadać podczas Powrotu Saturna: 

  1. Czy osoba, z którą jesteś podziela twoje cele i wartości? 
  2. Jakimi cechami powinna się odznaczać osoba, z którą chciałabyś być, żebyście pasowali do siebie pod względem celów i wartości? 
  3. Co sprawi teraz, że poczujesz się stabilnie i bezpiecznie? 
  4. Co możesz zrobić jutro, żeby przybliżyć się do tego uczucia stabilności i bezpieczeństwa? 
  5. Jakie zmiany chcesz wprowadzić w swoim życiu, które będą miały znaczenie po 30 roku życia? 
  6. Co robisz, co ci nie służy? Szczerze
  7. Jaka jest twoja codzienna rutyna? Czy masz jakąś?
  8. Czy lubisz trzymać się dyscypliny? 

  Jak przetrwać Powrót Saturna? 

  Przede wszystkim pamiętaj, że to nie jest destrukcyjny czas w Twoim życiu. To czas zmian, transformacji. Chociaż wszyscy lubimy, kiedy zmiany idą gładko jak załatwienie sprawy w niemieckim urzędzie, wszystko jest na czas jak Uber i przechodzimy z jednej fazy do drugiej tak samo przyjemnie jak bookujemy Airbnb. Ale Powrót Saturna bardziej przypomina ściąganie hybrydy – najpierw musi być nieprzyjemne uczucie i wrażenie bałaganu, żeby potem cieszyć się z nowego koloru. 

  1. Bądź szczera ze sobą. Pisz journal, idź na terapię, zapytaj, czego potrzebuje twoje ciało. 
  2. Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała. Nawet, jeśli popełniasz błędy.
  3. Bądź odpowiedzialna. 8-stopniowa skincare routine, jarmuż na śniadanie i mówienie nie destrukcyjnym związkom. 
  4. Pracuj. Stwórz jakiś projekt, jakiś biznes po pracy. Rób to, co lubisz i sprawdzaj stan konta spodziewając się pieniędzy za to. 
  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Jak Słońce, Księżyc i ascendent opisują Ciebie? (kiedy je zrozumiesz, zrozumiesz siebie)

  słońce księżyc i ascendent
  słońce księżyc i ascendent

  Słońce, Księżyc i ascendent są głównymi składnikami kosmogramu, a co za tym idzie – głównymi składnikami Twojej osobowości. Największą sławę ma Słońce, nie ma chyba osoby, która nie zna swojego słonecznego znaku zodiaku. Nic w tym dziwnego: Słońce to nasza witalność, nasze ego. Zatem nie ma co się dziwić, że w horoskopach świeci najbardziej i jest najczęściej brane pod uwagę. 

  W astrologii szukamy siebie, dlatego chcę zachęcić Cię do poszerzenia swojej astrologicznej wiedzy o znaczenie Księżyca i ascendentu. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne i postaram się wszystko wytłumaczyć w tym artykule. 

  Zanim, zdecydujesz się na wykonanie kosmogramu u profesjonalnego astrologa, zaprzyjaźnij się ze swoim Słońcem, Księżycem i ascendentem.

  Nawet jeśli nie interesujesz się astrologią aż tak bardzo, to tylko kwestia czasu, aż ktoś zapyta cię: jakie jest twoje Słońce, Księżyc i ascendent? 

  Zatem dobrze jest zajrzeć w głąb swojego Wszechświata.

  Słońce 🌞 to sposób, w jaki wyrażasz siebie, to core twojej osobowości. Pokazuje twoje cele życiowe, główne cechy. To twoje ego, świadome „ja”.

  Księżyc 🌙 opisuje twoje wnętrze, emocje, wszystko, co podświadome. To sposób, w jaki zaspokajasz swoje potrzeby. Księżyc opisuje też zdrowie psychiczne. 

  Ascendent 🔝 nazywany jest personą, maską, którą nakładasz przed innymi. To wrażenie, jakie wywierasz na innych, twoja reputacja, to co myślą o tobie inni. Jest też twoją motywacją do życia, to jak pokazujesz się światu. Ascendent może też wiele powiedzieć na temat typu urody i sylwetki. 

  Jeśli opis twojego znaku zodiaku nie do końca do Ciebie przemawia, może wynika to z dominującej roli na przykład twojego znaku Księżyca.

  W kulturze nastawionej na działanie braliśmy pod uwagę znak Słońca jako główny wyznacznik osobowości, ale teraz coraz częściej zwracamy się do wewnątrz i do swoich uczuć. 

  Dlatego koniecznie musisz poznać swój znak Księżyca. 

  Z kolei ascendent może tak zdominować naszą osobowość, że cechy znaku solarnego schodzą na dalszy plan. 

  Nikt nie jest tylko Rybami albo tylko Baranem. Każdy z nas jest zminiaturyzowanym kosmosem i posiada w sobie wszystkie cechy każdego ze znaków zodiaku. Niektóre mogą się bardziej manifestować, inne mniej, dlatego poszukując siebie, najlepiej zacząć od analizy tego podstawowego trio: Słońca, Księżyca i Ascendentu. 

  Jeśli uda ci się nawiązać relację z nimi, lepiej zrozumiesz (i zaakceptujesz) siebie. 

  Jak znaleźć znak swojego Księżyca i ascendentu? 

  W 1930 roku The Sunday Express opublikował pierwszy horoskop. Był to horoskop dla nowonarodzonej księżniczki Małgorzaty. Od tamtej pory gazety brały pod uwagę miesiąc, a potem słoneczny znak zodiaku – tak było po prostu łatwiej. Horoskopy weszły do mainstreamu i znaki zodiaku również. 

  Dziś nie musimy się ograniczać do gazet i ich ograniczonego miejsca na przedostatniej stronie. 

  Ustalenie swojego znaku Księżyca oraz ascendentu jest bardzo proste. 

  Potrzebujesz datę, dokładną godzinę oraz miejsce urodzenia. Wpisujesz te dane na stronie astro.com lub astro-charts.com

  Poniżej przedstawiam jak to wygląda na stronie astro-chart.com: 

  w jakim znaku zodiaku mam księżyc

  Dlaczego ważne jest, aby znać dokładną godzinę oraz miejsce urodzenia? 

  Jak pisał Jung: „cokolwiek powstaje lub zdarza się w tym momencie czasu, ma cechy tego momentu czasu”.  

  W astrologii korzystamy z ekliptyki, czyli umownego podziału nieba na 12 równych obszarów – 12 znaków zodiaku. Słońce przebywa w każdym ze znaków zodiaku około 30 dni, Księżyc – około 2.5 dnia, natomiast ascendent zmienia się co dwie godziny. Dlatego ważne jest, żeby znać dokładną godzinę. 

  Poszukując informacji na temat swojego osobowościowego trio, powinnaś zwrócić uwagę na: 

  • to, w jakim znaku zodiaku się znajduje 
  • w którym domu horoskopowym
  • jakie aspekty tworzy z innymi planetami

  Zaczniemy od znaków zodiaku. 

  Położenie planety (lub światła) w danym znaku zodiaku wskazuje, jak realizuje się potencjał i cechy danej planety (lub światła). Każdy ze znaków zodiaku nadaje energii, jaką posiada planeta (lub światło) charakterystyczne cechy, odcień, smak. Znaki zodiaku to 12 różnych typów postaw i rodzajów ekspresji. 

  Słońce to sposób, w jaki lśnisz

  Znak zodiaku, w którym znajduje się Słońce mówi o tym, jakie posiadasz talenty, ambicje. Określa charakter oraz predyspozycje zawodowe, a także sposób, w jaki podchodzisz do życia i jego wyzwań. Określa to, co jest dla ciebie ważne i w czym czujesz się najlepiej. 

  Na przykład osoba ze Słońcem w Wadze najlepiej realizuje się w związkach i współpracując z innymi, natomiast osoba ze Słońcem w Rybach realizuje się zgłębiając kwestie duchowości. Podobnie moje Słońce w Wodniku każe mi pisać te artykuły, dzięki którym realizuję się tworząc dobrze zrozumiały i uporządkowany content dla grupy osób zainteresowanych astrologią 😉.

  Słońce to życia, to egzystencja i działanie, tworzenie podstawowych struktur. To poczucie własnej wartości. Symbolizuje integralność i niepowtarzalną całość manifestującą się w twórczym działaniu. W horoskopie oznacza sposób integracji wszystkich jego elementów, ogólny stan całego organizmu. 

  Słońce to świadome działania. Wzmacnia procesy twórcze, siłę woli, niezależność, poczucie własnej wartości. Ujawnia pychę, próżność, egoizm i dominację. 

  Słońce w poszczególnych znakach zodiaku

  Słońce 🌞 w Baranie ♈️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Barana jest przebojowa, odważna, zdecydowana, lubi podejmować inicjatywy, egocentryczna, impulsywna, szybka w działaniu, wybuchowa, przywódcza, lubi rywalizację, silna fizycznie, lubi działać sama, szybko się nudzi, lubi wygrywać i osiągać sukcesy, jest pewna siebie, odporna na stres, chętnie udowadnia innym, że jest najlepsza, bywa arogancka i egoistyczna. 

  baran cechy

  Słońce 🌞 w Byku ♉️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Byka jest cierpliwa, lubi spokój, konsekwentnie dąży do swoich celów, jest łagodna, lubi piękne rzeczy i dostatek, jest praktyczna, lubi naturę, jest uparta i zaborcza, konserwatywna, ważne są dla niej sprawy materialne, skupia się na gromadzeniu dóbr, jest skoncentrowana na jednym celu, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, jest ambitna, dba o wygląd, jest systematyczna i powolna w działaniu, długo podejmuje decyzje, lubi sobie dogadzać, tworzy dobre relacje z innymi, jest uparta, nie lubi być pośpieszana, lubi spędzać czas na relaksie i odpoczynku, zawsze zachowuje balans pomiędzy pracą a czasem wolnym, ma gust i lubi luksus, bywa uparta, nie lubi ryzyka.

  byk cechy

  Słońce 🌞 w Bliźniętach ♊️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Bliźniąt jest bardzo komunikatywna, posiada wszechstronną wiedzę, ceni sobie wysoko intelektualne rozmowy, jest ciekawa świata i ludzi, obiektywna, bywa niedokładna, rozproszona, nie umie się skoncentrować, powierzchowna, zmienna, lubi plotki, jest ruchliwa, ma wiele talentów i zainteresowań, lubi ludzi, lubi rozmawiać z ludźmi i poznawać ich opinie, jest niecierpliwa, spóźnialska, szybko traci zapał, nie lubi monotonni, lubi podróżować. 

  Słońce 🌞 w Raku ♋️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Raka jest wrażliwa, romantyczna, posiada ogromną intuicję oraz wyobraźnię, jest opiekuńcza, ostrożna, melancholijna, najlepiej czuje się w domu, ma zmienne nastroje, jest sentymentalna, bywa przewrażliwiona, nieśmiała, niepewna siebie, często zmienia zdanie, nie lubi być w nieznanym towarzystwie, raczej wśród osób, które ja znają, najlepiej z bliska rodziną, często odczuwa strach, dba o bliskich, pomaga i opiekuje się innymi.

  Słońce 🌞 w Lwie ♌️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Lwa jest twórcza, szczera, szczodra, otwarta, zarozumiała, egocentryczna, pompatyczna, próżna, kreatywna, pewna siebie, optymistyczna, lubi, kiedy uwaga jest skupiona na niej, lubi mieć widownię, jest przekonana o swojej wyjątkowości, ma charyzmę, lubi rządzić innymi, być autorytetem, być szanowaną i lubianą przez innych, jest dumna, zawsze w czymś najlepsza, lubi być chwalona, jest energiczna, chętnie jest wzorem dla innych, jest utalentowana, lubi dobrze się bawić.

  lew cechy

  Słońce 🌞 w Pannie ♍️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Panny ma analityczny umysł, jest konkretna, skromna, dokładna, perfekcyjna, krytyczna, pracowita, chłodna, ma skłonność do pedanterii i masochizmu, ma duże ambicje, potrafi skupić się na szczegółach, jest inteligentna i szybko się uczy, dba o swoje zdrowie, dobrze się odżywia i nie omija badań kontrolnych, jest zdyscyplinowana, systematyczna, lubi planować, jest rzetelna. 

  Słońce 🌞 w Wadze ♎️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Wagi jest bezstronna, ma dużo wdzięku, jest dobrym partnerem/partnerką, chętnie idzie na kompromis, lubi piękno, jest niezdecydowana, leniwa, wygodna, jest miła i zgodna, dąży do harmonijnych relacji z innymi, jest obiektywna, nie narzuca innym swojego zdania, lubi działać w grupie, długo rozważa wszystkie za i przeciw potrafi doradzać innym, jest obiektywna, nie lubi pracować fizycznie, jest atrakcyjna, jest dyplomatą, przyciąga do siebie ludzi, często działa na rzecz innych (czasem zapominając o sobie), nie lubi się narzucać. 

  Słońce 🌞 w Skorpionie ♏️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Skorpiona jest wytrwała, posiada dużą intuicję, jest szczera, lubi intensywność w emocjach, jest mściwa, bezwzględna, destrukcyjną, zazdrosna, jest pociągająca seksualnie, bywa podejrzliwa, skryta, nieufna, pozornie wrogo nastawiona, posiada sekrety, jest tajemnicza, zna się na ludzkiej psychice, jest pamiętliwa, żyje w poczuciu zagrożenia, buduje długotrwałe relacje, pomaga innym, potrafi zacząć wszystko od początku, dąży do kontroli, lubi duże wyzwania, wszystko analizuje, dąży do prawdy, podejmuje ryzyko, jest przenikliwa, myśli strategicznie, ma dużą siłę rezyliencji, nie boi się trudnych sytuacji. 

  Słońce 🌞 w Strzelcu ♐️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Strzelca jest optymistycznie nastawiona do świata, szczera i otwarta, śmiała w działaniu, wierzy w ideały, jest dobroduszna, dużo mówi, wyolbrzymia rzeczy, przesadza, brakuje jej umiaru, jest nieostrożna, ma silną osobowość, przyciąga ludzi, jest niespokojna, łatwo wybucha, ciągle szuka inspiracji i stymulacji, zwłaszcza w obszarze filozofii, religii, podróżowania, egzotyki, ma dużo szczęścia, działa szybko i odważnie, z rozmachem, lubi przekraczać własne granice, ryzykować, chętnie dzieli się z innymi, zwłaszcza swoją wiedzą, potrafi robić kilka rzeczy naraz, spieszy się. 

  Słońce 🌞 w Koziorożcu ♑️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Koziorożca jest obowiązkowa, konkretna, odpowiedzialna, lojalna, wiarygodna, zorganizowana, wytrzymała, pragnie władzy, ma skłonności dyktatorskie, ma duże ambicje, zwłaszcza zawodowe, jest nieprzejednana, konserwatywna, potrafi latami czekać na sukces, dobrze zarządza czasem i zasobami, ma skłonność do przepracowywania się, jest zawsze na czas, działa metodycznie, jest ostrożna, działa indywidualnie, umie oszczędzać, zależy jej na zbudowaniu struktury w życiu i w pracy, osiągnięciu materialnego sukcesu, jest pragmatyczna. 

  Słońce 🌞 w Wodniku ♒️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Wodnika jest tolerancyjna, niekonwencjonalna, oryginalna, niezależna, posiada wizję na siebie, na świat, zależy jej na społeczeństwie i wszystkich ludziach na świecie, jest ekscentryczna, bywa niepraktyczna, dogmatyczna, jest inteligentna, myśli o przyszłości, innowacyjna, lubi otaczać się grupami osób i swoimi przyjaciółmi, jest wyjątkowa i lubi to podkreślać, lubi eksperymentować, jest bezpośrednia, działa indywidualnie, nie znosi autorytetów, jest zdystansowana, chłodna emocjonalnie, myśli logicznie, ważny jest dla niej intelekt. 

  wodnik cechy

  Słońce 🌞 w Rybach ♓️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Ryb ma dużą intuicję, jest wrażliwa, subtelna, działa altruistycznie, poświęca się dla innych, ma zdolności mistyka, jest nerwowa, niezdecydowana, oderwana od rzeczywistości, ma tendencje do eskapizmu i nałogów, jest zmienna, cechuje ją duża empatia, często się myli, jest roztargniona, depresyjna, melancholijna, konformistyczna, lubi pomagać inny, nie umie planować, nie dotrzymuje słowa, często gra role ofiary, fascynują ją inne światy, religijność i duchowość, ma duszę artysty, ceni sobie pokój. 

  ryby cechy

  W jakim znaku zodiaku mam Księżyc? 

  Sprawdź, w jakim znaku zodiaku masz Księżyc, ponieważ to jest styl, w jakim wyrażasz emocje. Księżyc powie ci, czego ci potrzeba do poczucia bezpieczeństwa. Mówi też o twojej relacji z matką lub najbliższą osobą płci żeńskiej. Odkrywa twoją podświadomość oraz wyjaśnia schematy działania, jakimi się posługujesz. Daje wskazówkę na temat twojego domu: jaki chcesz, żeby on był?

  Księżyc reprezentuje zatem życie wewnętrzne, emocjonalne bezpieczeństwo, dobre samopoczucie, potrzeby. Symbolizuje emocjonalny spokój, przynależność. 

  Księżyc odbija światło Słońca, nadaje więc formę energii słonecznej. Jeśli Słońce to męska część naszej osobowości, nasze yang, to Księżyc jest żeńską stroną naszej osobowości, naszym yin. Słońce to działanie, Księżyc to emocje. Pierwiastek żeński, Wzmaga wrażliwość, wyobraźnię, ekspresję, refleksyjność, magnetyzm, popularność. Ujawnia niestabilność, nadwrażliwość, uległość, brak poczucia bezpieczeństwa. 

  Księżyc w poszczególnych znakach zodiaku

  Księżyc 🌙 w Baranie ♈️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Barana jest bezpośrednia w wyrażaniu uczuć, szybko wyraża to, co czuje, czasem nawet agresywnie, często zmienia uczucia, siłę swoich uczuć wyraża w czynach, nie w słowach, chce być niezależna w związku i nie lubi, kiedy inni chcą ją ograniczać, jest porywcza, narzuca swoje nastroje innym, często zmienia swoje nastroje, odpoczywa w ruchu, dba o siebie podejmując jakieś działania, szybko się zapala do czegoś i szybko chce to osiągnąć. Potrzebuje zacząć coś nowego, tworzyć nowe możliwości, ma potrzebę przestrzeni, działania samodzielnie. Dobrze jest, jeśli uprawia jakiś sport, żeby rozładować nadmiar emocji. Jest przekonana, że w życiu należy rywalizować, również w miłości, ale nie wolno dać się zdobyć poprzez uczucia, które są przejawem słabości. 

  Księżyc 🌙 w Byku ♉️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Byka jest zrównoważona emocjonalnie, chętnie korzysta z bliskich relacji, umie dawać i brać, jest ciepła i opiekuńcza, stała w uczuciach, inwestuje w relacje, pielęgnuje je, jest miła, pogodna, lubi sobie dogadzać, odpoczywać, chętnie pomaga innym, uwielbia przyrodę, czerpie radość z życia za pomocą zmysłów, w swoim domu musi czuć się bezpiecznie, przyciąga do siebie obfitość, ma dużą świadomość swojego ciała, jest sensualna, potrzebuje komfortu i stabilności, potrzebuje dbać o innych, potrzebuje dostatku materialnego i bezpieczeństwa.

  Księżyc 🌙 w Bliźniętach ♊️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Bliźniąt jest kochliwa, ale najpierw zakochuje się w umyśle drugiej osoby, jest zmienna w uczuciach, nie lubi zobowiązań, potrafi rozmawiać o emocjach, lubi rozmawiać z partnerem, może być w relacji na odległość, lubi zmieniać mieszkania, może nawet mieć dwa domy, chętnie zaprasza ludzi do swojego domu, żyje na wysokich obrotach, nie lubi kłopotów, nie zabiega o obiekt swojej miłości, ale znajduje kolejny, potrzebuje długich rozmów z partnerem, potrzebuje mieć kontakt z innymi ludźmi, otaczać się ludźmi, częstych zmian i różnorodności, interakcji z ludźmi.

  Księżyc 🌙 w Raku ♋️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Raka naturalnie wyraża swoje uczucia, jest bardzo emocjonalna, wrażliwa, wszystko przeżywa intensywnie, wpada w zmienne nastroje, lubi się opiekować innymi i czasem z tym przesadza: matkuje i dominuje, uwielbia swoją bliską rodzinę, uwielbia gotować dla niej, ma silną potrzebę stworzenia rodziny, posiada dużą intuicję, lubi sobie dogadzać, lubi swój dom, potrzebuje swojego miejsca, żeby się poczuć bezpiecznie, dba o innych, troszczy się o innych, czasem tak bardzo, że zapomina o swoich potrzebach, posiada dużą wyobraźnię, ma silną relację z matką, potrzebuje czuć się potrzebna, zaakceptować swoją wrażliwość, odróżniać swoje emocje od emocji innych, potrzebuje spokojnego domu, żeby poczuć się bezpiecznie. 

  Księżyc 🌙 w Lwie ♌️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Lwa zakochuje się szybko i jest zaborcza w związkach, potrzebuje, żeby ktoś o nią zabiegał, wyraża swoje emocjonalne potrzeby z łatwością, jest dumna i nie znosi krytyki, lubi seks, lubi dzieci, potrzebuje uwagi swoich najbliższych i docenienia z ich strony, dba o siebie, chce być wyjątkowo traktowana, lubi dramę, lubi romansować, potrzebuje iść za głosem serca, mieć kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem, potrzebuje uwagi i akceptacji.

  Księżyc 🌙 w Pannie ♍️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Panny jest krytyczna i racjonalna w stosunku do własnych emocji, jej rozsądek góruje nad emocjami, analizuje uczucia, lubi organizować życie domowe, sprzątać, ma obsesję na punkcie swojego zdrowia, lubi działać na rzecz innych, być pożyteczna, jest samowystarczalna, potrafi zadbać o siebie sama, lubi i potrzebuje rutyny w codzienności, często za bardzo się wszystkim przejmuje i martwi, potrzebuje ulepszać swoje otoczenie, dbać o innych, czuć, że ma znaczenie w czyimś życiu, potrzebuje spokojnego i dobrze zorganizowanej przestrzeni domowej. 

  Księżyc 🌙 w Wadze ♎️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Wagi dąży do bycia w harmonijnej relacji, czasem jest niezdecydowana i dopasowuje się do drugiej osoby, czasem ukrywa prawdziwe uczucia, żeby nie zranić innych, potrzebuje pozytywnych relacji i dąży do nich kosztem siebie i swoich potrzeb, łatwo idzie na kompromis, potrzebuje ładnej czystej przestrzeni domowej, nie lubi być sama, dąży do poprawiania atmosfery w domu, jej samopoczucie jest uzależnione od reakcji i od opinii innych, ma miły sposób bycia, potrzebuje ludzi wokół siebie, otaczać się ładnymi przedmiotami, potrzebuje być w dobrze zorganizowanym i czystym otoczeniu, potrzebuje balansu w życiu.

  Księżyc 🌙 w Skorpionie ♏️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Skorpiona jest bardzo namiętna, silnie przeżywa emocje, jest zazdrosna, zaborcza, wymagająca, skryta, ma tendencje do wchodzenia w toksyczne związki, chroni siebie i bliskich, ma poczucie zagrożenia, nie lubi obcych w swoich domu, nie lubi zapraszać gości, miewa depresyjne nastroje, jej relacje są głębokie i transformujące, radzi sobie z trudnościami i ekstremalnymi sytuacjami, często albo kocha albo nienawidzi, emanuje siłą, potrzebuje prywatności, intymności, głębokiej relacji, czasu w samotności. 

  Księżyc 🌙 w Strzelcu ♐️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Strzelca optymistycznie podchodzi do relacji z ludźmi, jest uczuciowa, wyraża swoje uczucia, lubi wyzwania w uczuciach, nie potrzebuje stałego domu, lubi podróżować, ma dobre relacje z każdym, szybko się zaprzyjaźnia, przyjaciół traktuje jak rodzinę, potrzebuje przygód, jej poczucie bezpieczeństwa nie jest w domu, ale w świecie, potrzebuje przestrzeni, jeśli nie w otoczeniu, to w umyśle – ma szerokie zainteresowania, widzi życie jako przygodę, potrzebuje różnorodności i możliwości wyboru, przestrzeni do odkrywania, inspiracji i rozmów o duchowości i filozofii. 

  Księżyc 🌙 w Koziorożcu ♑️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Koziorożca nie radzi sobie z okazywaniem uczuć, boi się odrzucenia, potrzebuje stałej relacji, jest poważna, wymaga lojalności od partnera, potrzebuje silnego emocjonalnie i niezależnego partnera, nie potrafi dawać w związku, odczuwa strach przed bliskością, jest skryta i niedostępna, potrzebuje mieć kontrolę nad sytuacją, wtedy czuje się bezpiecznie, ma wąskie grono najbliższych, potrzebuje czasu, żeby się otworzyć, patrzy na życie realnie i praktycznie, nie daje się ponieść spontanicznym emocjom, potrzebuje być doceniania za swoją pracowitość, statusu, stawiać sobie cele i je osiągać. 

  Księżyc 🌙 w Wodniku ♒️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Wodnika nie zakochuje się od razu – zaczyna od przyjaźni, potrzebuje przestrzeni w związku i poczucia niezależności, nie lubi być osaczana, najpierw zakochuje się w intelekcie drugiej osoby, nie okazuje uczuć, nie mówi o nich, nie jest wylewna, lubi wolne związki, przyjaciele często zastępują jej rodzinę, czasem odcina się emocjonalnie, potrzebuje wyrażać swoją indywidualność, mieć poczucie wolności, stałego związku, ale nie bliskiego, nie reaguje emocjonalnie, potrzebuje przestrzeni na przemyślenie swoich uczuć. 

  Księżyc 🌙 w Rybach ♓️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Ryb jest niezwykle romantyczna, idealizuje miłość i drugą osobę, wierzy w bratnie dusze, umie wybaczać, wyraża emocje poprzez sztukę, taniec, pisanie, malarstwo, zmienia nastroje, ważne są dla niej religia i duchowość, popada w melancholię, potrzebuje albo bliskości albo ucieczki od innych, potrafi być empatyczna, chłonie nastroje innych jak gąbkę, potrzebuje artystycznego sposobu na wyrażanie emocji, potrzebuje ufać swojej intuicji, przestrzeni na marzenia, duchowej i niemal mistycznej więzi z drugą osobą, zrozumienia swojej wrażliwości, domu jako miejsca ucieczki i schowania się przed obowiązkami codzienności.

  Spróbuj odpowiedzieć na te pytania zainspirowane Słońcem, Księżycem i Ascendentem w Twoim kosmogramie. Pobierz ebook powstały we współpracy z Kaliną Noińską-Kołodziejczyk, life coachem @zlap_siebie

  pobieram za 11.11 zł

  W jakim znaku mam ascendent? 

  Twój ascendent zawsze włada pierwszym domem horoskopowym w twoim kosmogramie. To znak, który był na horyzoncie w momencie, kiedy wzięłaś pierwszy oddech. Ascendent to punkt po wschodniej stronie kosmogramu. Jeśli urodziłaś się dokładnie o wschodzie Słońca, twój ascendent i solarny znak zodiaku będą takie same. 

  Powinnaś znać dokładną godzinę swojego urodzenia, ponieważ znak, w jakim jest ascendent zmienia się co około 2 godziny. Ten znak ma duży wpływ na cały kosmogram oraz na ciebie, dlatego dobrze jest się z nim zaprzyjaźnić. 

  Można śmiało powiedzieć, że to twoja marka osobista, bo ascendent to sposób, w jaki robisz wrażenie na innych. 

  To też twoja motywacja do życia. To, z czego chcesz być znana i w jaki sposób pokazujesz się światu oraz jak podchodzisz do życia. 

  Ascendent w poszczególnych znakach zodiaku

  Ascendent 🔝 w Baranie ♈️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Barana robi wrażenie zdecydowanej, niezależnej, która osiąga to, czego chce, przywódczej, energicznej, dominującej, która działa szybko, raczej pyta o wybaczenie niż o pozwolenie, która szuka w życiu wyzwań i przygód, która jest sprawna fizycznie. Chce być znana z tego, co osiągnęła.

  Ascendent 🔝 w Byku ♉️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Byka sprawia wrażenie spokojnej, cierpliwej, uprzejmej, sympatycznej, lubianej, która ceni wygodę i miłe rzeczy w codziennym życiu. Chce być znana z tego, że dobrze rozplanowała zasoby i zrobiła z nich coś pięknego i długotrwałego. 

  Ascendent 🔝 w Bliźniętach ♊️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Bliźniąt sprawia wrażenie osoby, która robi kilka rzeczy naraz, jest zmienna, ale dogaduje się dobrze z ludźmi, która ma dużo znajomości, szybko się nudzi, bystrej i inteligentnej, rozgadanej. Chce być znana z tego, że łączy ludzi i znajomości, przeciwności i paradoksy. 

  Ascendent 🔝 w Raku ♋️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Raka sprawia wrażenie osoby opiekuńczej, troskliwej i sympatycznej, emocjonalnej i płaczliwej, która podejmuje decyzje pod wpływem emocji, inni chcą jej pomóc, wzbudza zaufanie. Chce być znana z tego, że troszczy się o innych. 

  Ascendent 🔝 w Lwie ♌️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Lwa sprawia wrażenie osoby lubianej w towarzystwie, która chce być doceniana, charyzmatycznej, pewnej siebie, odważnej i opiekuńczej względem słabszych, robi wrażenie dostojnej i pewnej siebie, wnosi zabawę i rozrywkę do otoczenia, jest kreatywna. Chce być znana z tego, że jest sławna i przyciąga wzrok oraz podziw innych. 

  Ascendent 🔝 w Pannie ♍️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Panny sprawia wrażenie osoby ostrożnej i zapobiegawczej, cierpliwej, inteligentnej, spostrzegawczej, na której można polegać, która troszczy się o innych. Chce być znana z tego, że użyła swoich zdolności do zrobienia czegoś użytecznego dla innych. 

  Ascendent 🔝 w Wadze ♎️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Wagi sprawia wrażenie osoby, która dobrze dogaduje się innymi i unika kłótni i konfrontacji, która dba o atmosferę, miłej, sympatycznej, słodkiej, która ma urok osobisty, chce, żeby każdy był zadowolony, dyplomatycznej. Chce być znana z tego, że inicjuje i dba o relacje.

  Ascendent 🔝 w Skorpionie ♏️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Skorpiona sprawia wrażenie osoby podejrzliwej w stosunku do innych, ostrożnej, skrytej, wycofanej, tajemniczej, magnetycznej, potężnej i skutecznej, pełnej seksapilu, pociągającej seksualnie, która nie zdradza swoich intencji. Chce być znana z tego, że potrafi dotrzeć do głębi oraz prawdy i dokonać transformacji, pomaga innym dokonać transformacji. 

  Ascendent 🔝 w Strzelcu ♐️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Strzelca sprawia wrażenie osoby entuzjastycznej, odważnej, która jest liderem, ma dużo szczęścia, nie poddaje się, wesołej, otwartej, uśmiechniętej, która entuzjastycznie podchodzi do spraw, nawet jeśli nie wszystko się udaje. Chce być znana z tego, że przynosi pozytywną zmianę w świecie.

  Ascendent 🔝 w Koziorożcu ♑️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Koziorożca sprawia wrażenie osoby dobrze zorganizowanej, cierpliwej, dojrzałej, opanowanej, chłodnej, wyciszonej, poważnej, pracowitej, zdyscyplinowanej, która ma duże wymagania względem siebie. Chce być znana z tego, że osiągnęła coś znaczącego ciężką pracą.

  Ascendent 🔝 w Wodniku ♒️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Wodnika sprawia wrażenie osoby pewnej siebie, niezależnej, ekscentrycznej, która lubi trzymać się na uboczu, nie podporządkowuje się innym, testuje i odkrywa nowe rozwiązania, ma dużo pomysłów, buntowniczej, intelektualistki, której zależy jej na środowisku naturalnym i na innych. chce być znana z tego, że rozumie systemy i wprowadza nowe rozwiązania, żeby innym żyło się lepiej. 

  Ascendent 🔝 w Rybach ♓️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Ryb sprawia wrażenie osoby powolnej w działaniu, czasem chaotycznej, oderwanej od rzeczywistości, romantycznej idealistki, któa potrafi współczuć innym, empatycznej, z głową w chmurach. Chce być znana z tego, że jest artystką, który ma kontakt z innym światem. 

  Co, jeśli mam taki sam ascendent i Księżyc?

  Posiadając ten sam znak zodiaku, jeśli chodzi o Słońce Księżyc, Księżyc i ascendent itd. oznacza, że cechy tego znaku są dla ciebie BARDZO charakterystyczne. 

  W jakich obszarach życia manifestuje się energia twojego Słońca, Księżyca i ascendentu? 

  Teraz kiedy wiesz już tak dużo o swoim Słońcu, Księżycu i ascendencie, pora zrobić krok dalej i dowiedzieć się, gdzie przejawia się ich energia. W tym celu należy spojrzeć na domy horoskopowe. Ekliptyka jest podzielona na 12 domów, które reprezentują różne aspekty naszego życia: 

  Przykład: 

  Jeśli masz Księżyc w Rybach w 11. domu społeczności i przyjaciół, twoim celem jest budowanie dobrych relacji ze znajomymi, dbanie o innych. Spełnienie przynosi ci współpraca z ludźmi i tworzenie czegoś razem. Dobrze się czujesz będąc na eventach, należąc do jakiejś grupy ludzi, uczestnicząc w spotkaniach. Potrzebujesz należeć do jakiejś społeczności. 

  Co pomaga, a co przeszkadza w swobodnym działaniu Słońca, Księżyca i ascendentu? 

  Wiesz już tak dużo na temat swojego trio, jednak cała ta wiedza może się zmienić pod wpływem aspektów, czyli relacji, jakie mają planety i światła pomiędzy sobą. 

  Jest to już głębsza analiza i możesz ją wykonać razem z astrologiem podczas interpretacji kosmogramu. Poniżej przedstawiam najważniejsze aspekty. Sprawdź, czy któryś z nich nie występuje pomiędzy twoim Słońcem a Księżycem, Księżycem a ascendentem itp. 

  • Koniunkcja 0° – Połączenie energii. Ogniskuje, integruje, stymuluje
  • Półsekstyl 30° – Pierwszy przejaw różnic pomiędzy funkcjami planet. Obiecuje, zachęca, ułatwia 
  • Sekstyl 60° – Uznanie indywidualnego charakteru energii, jakie reprezentują planety. Inicjuje, modyfikuje, wspiera
  • Kwadratura 90° – Krytyczny punkt zwrotny, napięcie, wewnętrzny konflikt, kryzys, który wymaga akcji. Rywalizuje, blokuje
  • Trygon 120° – synteza energii, tworzy harmonię, łatwość ekspresji, osiąganie po najmniejszej linii oporu. Rozwija, harmonizuje, stabilizuje
  • Kwinkunks 150° – Przecenianie lub niedocenianie niektórych funkcji planet. Niepokoi, frustruje, uświadamia
  • Opozycja 180° – Jednoczesne funkcjonowanie dwóch różnych postaw. Konfrontacja, antagonizm

  Przykład: 

  Jeśli Twoje Słońce w znaku Byka jest w koniunkcji w koniunkcji z Księżycem w znaku Lwa oznacza, że twoja łagodność i konsekwentne dążenie do celów jest w harmonii z twoimi uczuciami i potrzebami twojego lwiego Księżyca: uwagi i akceptacji. 

  Śmieję się, że już niedługo będziemy podawać informacje na temat znaku zodiaku naszego Słońca, Księżyca i ascendentu w swoim CV, na pierwszej randce, podczas przedstawiania się nowym znajomym. 

  książka astrologia

  Zanim tak się stanie (i ile tak będzie), zajrzyj do swojego kosmogramu i wyciągnij z niego tę podstawową informację o sobie. Przedstaw się sobie. Poznaj siebie. Nawiąż czuły kontakt ze swoim ego (Słońcem), potrzebami (Księżyc), podejściem do życia (ascendent). 

  Życzę ciekawych wniosków!

  Książki o astrologii, z których korzystałam pisząc ten artykuł:

  1. You were born for this. Astrology for radical self-acceptance, Chani Nicholas
  2. Księżyc – znaczenie i interpretacja. Astrologiczne wsparcie w Twoim życiu, rodzinie i relacjach, Elżbieta Kłobus
  3. Mandala życia. Astrologia – mity i rzeczywistość. Rafał T. Prinke, Leszek Weres
  4. Podręcznik astrologii. Tom pierwszy. Interpretacja horoskopu, Mirosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Nów Księżyca i manifestacja marzeń podczas nowiu. Jak to zrobić dobrze?

  nów księżyca
  nów księżyca

  Nów Księżyca występuje wtedy, kiedy Słońce i księżyc ustawiają się w tej samej linii w odległości 0 stopni względem siebie. A więc tworzą koniunkcję. Koniunkcja sprawia, że dwie planety (lub w tym wypadku: światła) łączą swoje siły i zaczynają ze sobą współpracować. Inspirują się nawzajem i tworzą coś nowego.

  Bardzo często zapominamy, że fazy Księżyca nie są tylko o Księżycu. To relacja, jaką ma Księżyc (uczucia, świat wewnętrzny, yin, energia kobieca) ze Słońcem (siła działania, ego, yang, energia męska). Ich położenie względem siebie sprawia, że Księżyca przybywa lub ubywa. 

  Podczas nowiu męska energia spotyka się z żeńską energią, żeby stworzyć coś nowego. 

  Brzmi znajomo? 

  W nów Księżyca mamy mniej energii, jest to czas na oczyszczanie, robienie miejsca na nowe i… manifestowanie marzeń. 

  Podobnie jak Księżyc wpływa na przypływy o odpływy oceanów, tak samo wpływa na nasze przypływy i odpływy energii. Żywioł wody związany jest z uczuciami. W astrologii znaki wodne (Rak, któremu patronuje Księżyc, Skorpion i Ryby) znane są ze swojej dużej wrażliwości i głębi uczuć. Również w kartach tarota wybranie karty z dworu kielichów oznacza, że przesłanie, jakie otrzymamy jest związane z uczuciami. 

  Ten artykuł jest fragmentem astrobabe journala.

  Nów Księżyca to początek. To zasiewanie ziarna intencji.

  Zapytaj swojej duszy, czego pragnie i wypowiedz tę intencję.

  A najlepiej ją zapisz lub wizualizuj za pomocą zdjęć i rysunków, tak zwanej mapy marzeń. 

  Manifestowanie marzeń podczas nowiu Księżyca opiera się na 3 zasadach: 

  1. Niech Twój umysł pomyśli
  2. Niech twoje ciało poczuje
  3. Niech dusza się rozkoszuje

  Jak manifestować marzenia w kilku prostych krokach? 

  1. Zapisz
   Najlepiej w liczbie pojedynczej czasu teraźniejszego. To ważne, ponieważ używając formy: „chcę”, „chciałabym” tworzysz energię braku. Natomiast pisząc: „mam” zachowujesz się tak, jakbyś już to miała. Wszechświat w Twojej głowie nie rozróżnia rzeczywistości od myśli. Skoro według Ciebie już coś masz, Wszechświat od razu zacznie szukać na to dowodu, który oczywiście znajdzie. Prędzej czy później.
  2. Wizualizuj i poczuj
   Napisz jak się czujesz z tym, co chciałabyś mieć, dostać, zrobić, osiągnąć. Jakie to uczucie być zakochaną, mieć dostatek pieniędzy, satysfakcjonującą pracę czy wreszcie skończyć ten projekt, który tak długo odkładałaś?
  3. Zapisz co zamierzasz zrobić, żeby te marzenia się spełniły
   Same marzenia nie wystarczą. Jednak musisz podjąć pewne kroki. Zapisz pierwszy najmniejszy, jaki możesz zrobić. Chcesz podszkolić swój się język francuski? Zapisz, że we wtorek, środę i czwartek obejrzysz jeden serial na Netflixie z napisami. I to wszystko. W przyszłym tygodniu dołożysz sobie więcej, ale na razie to wszystko. 
  4. Medytuj i uwolnij się od przywiązania
   To bardzo ważny krok. Wszystko jest zapisane i dobrze zwizualizowane. Teraz możesz się zrelaksować i odpuścić. Uwolnienie od przywiązania to jedna z zasad opisanych  w książce „Prawa obfitości i bogactwa” autorstwa Deepaka Chopry. 

  Możesz też sięgnąć po mantrę: „Om namo narayani”, która oznacza: „Oddaję się w boskie ręce”. 

  Jeśli nie lubisz mistycznych zwrotów, możesz powtarzać sobie: „To lub coś lepszego właśnie manifestuje się dla mnie w idealny sposób”. 

  Jak to wszystko ma się do nowiu Księżyca w danym znaku zodiaku?

  Otóż znak zodiaku, w którym jest nów oddaje charakter tego, na czym warto się skupić o tej porze roku. Astrologia jest nauką o naturze i jej cykliczności, dlatego każdy nów Księżyca na przykład w znaku Barana jest dobrą okazją do tego, żeby pod uwagę wziąć tematy związane z: ambicją, energią, agresją, umiejętnościami przywódczymi, pasją, energią seksualną, zdrowym egoizmem. 

  Przykład tego, jak może wyglądać manifestacja marzeń podczas nowiu Księżyca

  Marzenie:

  Chcę mieć dodatkowe źródło dochodu z mojej pasji robienia bransoletek.

  Wizualizacja: 

  Widzisz jak robisz sesję zdjęciową Twoich bransoletek
  Widzisz, jakich kolorów użyjesz na swojej stronie internetowej
  Widzisz jak inni oznaczają Cię na Instagramie podziwiając piękne bransoletki.
  Widzisz, jak na Twojej domowej drukarce drukuje się dużo etykiet na zamówienia.

  Afirmacja: 

  Jestem taka szczęśliwa, że innym podoba się moja praca
  Uwielbiam pakować i wysyłać zamówienia

  Intencja:

  Postanawiam rozejrzeć się za kimś, kto zrobi mi logo
  Zapiszę się na kurs tworzenia sklepu internetowego
  Dołączę do grup na facebooku dla rękodzielników i będę na nich aktywna


  Uwolnienie od przywiązania:

  Zawsze mam swoją pracę, którą lubię i która przynosi mi stały dochód
  Wiem, że mogę dalej robić bransoletki dla siebie i znajomych

  Rytuały na nów Księżyca

  Podczas nowiu Księżyca możesz zastosować następujące rytuały, żeby przyciągnąć to, czego chcesz: 

  Mapa marzeń

  Zrób mapę marzeń. Użyj starych gazet oraz kartki papieru lub zdjęć z internetu i Canvy. Na obszarze w kształcie kwadratu wklej zdjęcia, które pokazują twoje zmaterializowane marzenia. Wykorzystaj ten schemat:

  nów księżyca

  Czek od Wszechświata

  Jeśli twoje myśli krążą wokół spraw materialnych, wypisz sobie czek od banku Wszechświata na określoną kwotę. 

  nów księżyca

  Metoda 2 szklanek

  Przygotuj dwie szklanki. Do jednej z nich nalej wody.

  Przygotuj dwie kartki: na jednej z nich opisz w skrócie swoją sytuację, na drugiej: to gdzie chcesz być.

  Przyklej pierwszą kartkę na szklance z wodą. Spędź trochę czasu patrząc na te dwie karki.

  Medytuj nad swoją sytuacją oraz nad oczekiwanym biegiem wydarzeń.

  Następnie powoli przelej wodę ze szklanki, na której jest kartka z opisem obecnego stanu rzeczy do szklanki, na której widnieje kartka z opisem wymarzonego życia.

  Wyobraź sobie jak wspaniale się czujesz w nowej rzeczywistości i wypij wodę delektując się każdym łykiem. 

  nów księżyca

  Metoda 3×33

  Wprowadź się w medytacyjny nastrój. Pomyśl o swojej intencji, marzeniu. Weź notes i zapisz to marzenie jako zdanie w czasie teraźniejszym 33 razy. Powtarzaj ten rytuał przez 3 dni (możesz też użyć metody 55×5, czyli zapisywać zdanie 55 razy przez 5 dni).

  nów księżyca

  Zapisywanie intencji na nów Księżyca

  Zapisz swoje marzenie, intencję oraz to, gdzie chcesz być podczas pełni Księżyca w danym znaku zodiaku, która będzie za 6 miesięcy.

  nów księżyca

  Astrobabe journal, czyli jak manifestować marzenia w 6 miesięcy?

  W okolicy nowiu w znaku Barana w 2020 roku, w środku pandemii, wymyśliłam projekt o nazwie 'astrobabe’, który na początku był tylko kontem na instagramie.

  Jeszcze nie wiedziałam, jakie produkty będę miała w sklepie i czy w ogóle powstanie sklep…

  6 miesięcy później, podczas pełni w znaku Barana miałam już skrystalizowany pomysł, gotową stronę internetową, a pierwszy astrobabe journal był w produkcji.

  Śledzenie astrologii i dostosowanie swojego działania do faz Księżyca (oraz oczywiście systematyczna praca) pomogło mi zrozumieć siebie na przestrzeni roku oraz wyznaczyć realne cele (i dało odrobinę magicznego wsparcia).

  Wierzę (i sama to przepracowałam), że okres 6 miesięcy to wystarczający czas na spełnienie marzeń zasianych podczas nowiu Księżyca 🌱🌱🌱🌱 A pracować nad tym należy nie w sposób linearny, na ciągłym powerze 💥, ale cyklicznie. Zwracając uwagę na przyrodę, pracując nad sobą i pisząc, pisząc, pisząc…

  W astrobabe journalu znajdziesz:

  nów księżyca

  ✍🏽 informacje na temat faz Księżyca i cykliczności w astrologii
  ✍🏽 opis 6 pełnych cykli Księżycowych: co oznacza pierwsza kwadra w znaku Lwa, kiedy jest retrogradacja Merkurego, co oznacza, że Mars wchodzi do znaku Raka
  ✍🏽 488 pytań journalingowych zainspirowanych głównymi wydarzeniami w astrologii – po to, abyś mogła zsynchronizować swój rozwój osobisty z przyrodą i zajrzeć do swojego wewnętrznego Wszechświata
  ✍🏽 możliwość pisania na komputerze lub wydrukowania sobie kart z pytaniami
  ✍🏽 kalendarz Google ze wszystkimi wydarzeniami i czasem ich trwania
  ✍🏽 maile przypominające o każdym nowiu i pełni

  W journalu NIE znajdziesz:

  ✍🏽 horoskopu dla Twojego znaku zodiaku (chociaż jest to moje guilty pleasure i przyznam, że sama sprawdzam, to jednak sama staram się promować mindfulness, afirmację i połączenie się ze swoją intuicją)

  ✍🏽 wszystkich wydarzeń astrologicznych (postanowiłam pominąć wszelkie kwadratury, ponieważ codziennie planety są w jakimś aspekcie, a nadmiar powodował we mnie fear of missing out).

  Książki o astrologii, na podstawie których pisałam ten tekst:

  1. Żyj zgodnie z fazami Księżyca, K. Gallagher
  2. Muse with the Moon, J. Cauldric
  3. Jak działa Księżyc, Y. Bolland

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘
  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Książki o astrologii, które na zawsze zostaną na mojej półce (i te, które kupiłam pochopnie)

  książki o astrologii
  książki o astrologii

  Książki o astrologii stanowią pokaźną część mojego budżetu. Zdecydowanie lepiej uczę się z ustrukturyzowanych przekazów w postaci rozdziałów. W dodatku lubię kartkować, zaznaczać, wracać do książek. 

  Poniższe pozycje kupiłam intuicyjnie. Jest tu kilka anglojęzycznych pozycji, nie wiem, czy mają swoje polskie odpowiedniki (i czy są łatwo dostępne). 

  Głębia nieba. Wprowadzenie do astrologii ewolucyjnej. Steven Forrest

  głębia nieba

  Ta książka to klasyk. Napisana jest prostym językiem. W barwny sposób poprowadzi cię przez to jak czytać symbole astrologii: planety, znaki zodiaku, jakości i aspekty. Steven wytłumaczy ci jak wykorzystywać astrologię do rozwoju osobistego. Dużą jej część zajmują opisy archetypów znaków zodiaku oraz wyjaśnienia domów horoskopowych. Pokazuje też jak interpretować horoskop. 

  Jak działa Księżyc? Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych, Yasmin Boland

  jak działa księżyc

  Yasmin jest bardzo znaną w Stanach astrolożką, która specjalizuje się w wiedzy na temat Księżyca. Dlatego ufam tej publikacji i bardzo ją lubię (choć oprawa graficzna nie powala). Znajdziesz tu dużo informacji na temat manifestowania marzeń w czasie nowiu, co to w ogóle znaczy, kiedy nów jest w Pannie, co to znaczy, że dziś Księżyc jest w Strzelcu, a nawet trochę na temat tworzenia horoskopu prognostycznego. 

  Polecam ją mieć. 

  Żyj zgodnie z fazami Księżyca, Kirsty Gallagher

  żyj zgodnie z fazami księżyca

  Uwielbiam Amerykanów, dlatego, że oni zawsze postarają się, żeby coś prosto wytłumaczyć. Ta książka to konkret (i w dodatku ma ładną okładkę, którą można się pochwalić na instagramie!). Znajdziemy tu informacje o fazach Księżyca, dowiemy się co to znaczy, kiedy nów jest w Strzelcu, a pełnia w Wodniku oraz co to znaczy, że dziś Księżyc jest w Wadze

  Must have w domu dla wszystkich, którzy chcą zacząć nawiązywać kontakt z Księżycem. 

  Księżyc – znaczenie i interpretacja. Astrologiczne wsparcie w Twoim życiu, rodzinie, relacjach, Elżbieta Kłobus

  księżyc książka

  To bardzo króciutka książeczka o tym co znaczy mieć Księżyc w Byku czwartym domu i w koniunkcji ze Wenus w horoskopie urodzeniowym. W drugiej części mówi trochę o tak zwanym księżycowym partnerstwie, czyli o roli Księżyca w horoskopie porównawczym. 

  Jeśli nie jesteś astrologiem lub nie masz aspiracji, żeby interpretować horoskop wszystkim członkom swojej rodziny – ta książeczka będzie zbędna na twojej półce. 

  Podręcznik astrologii. Tom pierwszy. Interpretacja horoskopu, Mirosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

  podręcznik astrologii

  Ta książka to rzeczywiście podręcznik. Nie jest to lektura na niedzielny wieczór, ale porządne narzędzie do nauki. Wyjaśnia wszystko na temat jakości, znaków zodiaku, planet, planet w danych znakach zodiaku, w poszczególnych domach oraz aspektach. Razem z autorkami możemy prześledzić horoskop Natalii Kukulskiej i podjąć się próby interpretacji własnego kosmogramu

  Jeśli chcesz kupić jedną książkę na temat astrologii, niech to będzie właśnie ta. 

  The lunation cycle. A key to understanding of personality, Dane Rudhyar

  the lunation cycle

  Według Rudhyara astrologia jest nauką o cykliczności. Pomaga odkryć regularne schematy i sekwencje wydarzeń, których doświadczamy w życiu (również w naszym wewnętrznym życiu). W swojej książce opisuje typy osobowości dla osób, które urodziły się w danej fazie księżyca. Znajdziemy tu też dużo nauki na temat Part of the Fortune oraz cyklu Księżyca. 

  Książka bardziej dla zaawansowanych. 

  Psychological astrology. A synthesis of Jungian psychology and astrology. Karen Hamaker-Zondag

  książki o astrologii

  Astrologia jest próbą znalezienia porządku ukrytego w naszej egzystencji. Carl Gustav Jung był wielkim fanem astrologii i podobno sprawdzał kosmogram swoich pacjentów, żeby lepiej zrozumieć ich problemy. Znajdziemy tu dużo informacji na temat energii, synchroniczności, dualności yin i yang, archetypów, zbiorowej świadomości. Znajdziemy też odpowiedź na pytanie, w jaki sposób struktura kosmogramu może odzwierciedlać strukturę naszej psychiki. 

  Książka trudniejsza, dla tych, którzy są bardzo zainteresowani tematem. 

  Astrologia i psychologia. Energetyczny model astrologii i jej stosowania w sztuce poradnictwa psychologicznego, Stephen Arroyo

  książki o astrologii

  Uwielbiam tę książkę, dlatego, że opowiada o naszej potrzebie kontaktu z przyrodą, potrzebie tłumaczenia świata za pomocą mitów i baśni – a nie tylko nauce. Według autora astrologia wnosi do naszego życia poczucie złączenia ze światem przyrody i poczucie jedności z kosmosem. 

  Wiele osób krytykujących astrologię odnosi się do tego, że astrologia nie jest nauką. Gdyby wiedzieli, jak dużo matematycznych struktur można odnaleźć w astrologii! Oprócz rozważań na temat astrologii w kontekście psychologicznym, znajdziemy tu też opisy planet, domów i żywiołów. 

  Do polecenia zwłaszcza sceptykom. Jeżyk nie jest trudny, a argumenty przedstawione w książce – trafne.

  Astrology for the soul, Jan Spiller

  astrology for the soul

  Zmylił mnie tytuł tej książki i kupiłam ją pochopnie. Ta gruba książka opisuje jak interpretować Północne Węzły Księżycowe. Więc jeśli nie jesteś astrologiem – nie przyda ci się zupełnie, chyba że chcesz przeczytać te 20 stron z 500 na temat swojego Węzła. 

  Zbędna w domowej bibliotece.

  You were born for this. Astrology for radical self-acceptance, Chani Nicholas

  chani nicholas

  Nie ukrywam, że jest to moja ulubiona książka. Wiele podobnych książek zostało napisanych przed nią i nie jest jakimś odkryciem, ale podoba mi się podejście autorki. Tak bardzo potrzebne akurat teraz, kiedy żyjemy w niepewności, ciągłym niepokoju, kiedy zastanawiamy się, czy pasujemy czy coś jest z nami nie tak. Autorka opisuje jak zinterpretować naszą kosmogramową bazę, czyli Słońce, Księżyc oraz Ascendent. Jeśli dopiero zaczynasz z astrologią, zrozumienie tej trójcy już pomoże ci zrozumieć siebie. Moim zdaniem już niedługo będziemy się przedstawiać podając znak zodiaku swojego Księżyca i Ascendentu, a w CV znajdzie się osobna rubryka na te informacje (trochę żartuję, ale kto wie…). 

  Język książki – amerykański, czyli prosty. Na polskim rynku jest już przetłumaczona wersja (nie wiem, jaka jest jakość tłumaczenia, nie czytałam). 

  Astrologia jako terapia, Peter Orban

  astrologia jako terapia

  Uff, ta książka jest specyficzna. Z jednej strony tłumaczy fascynujące symbole zawarte w astrologii (między innymi to, dlaczego ascendent jest na zachodzie i jest nazywany wschodem). Dodaje do tego kilka wątków zaczerpniętych z religii chrześcijańskiej. Jest więc fascynująca dla tych, którzy lubią kopać i łączyć kropki. Duża jej część to opis ascendentu w poszczególnych znakach zodiaku. Peter ma bardzo intrygującą teorię na ten temat. A mianowicie nasz ascendent wskazuje na winę, jaką niesiemy z poprzedniego życia.

  Jak czytam na okładce: “Podejście autora do tematu sprawia, że można tą książką rzucać o ścianę z oburzenia lub przeczytać jednym tchem i… po prostu się z nią zgodzić.”

  Książka dla zaawansowanych. 

  Mandala życia. Astrologia – mity i rzeczywistość, Rafał T. Prinke, Leszek Weres 2 tomy

  mandala życia

  Te książki o astrologii były pisane w latach 80’, można sobie więc wyobrazić ogrom pracy, jaki musieli włożyć w nią autorzy (w końcu nie można było sobie czegoś wygooglować czy zamówić dodatkowa pozycję z zagranicy). Język wieje czasem naukowym archaizmem, więc może nam być trudno się przyzwyczaić. Ale w tej książce jest wszystko! Od historii astrologii do astrologii partnerskiej i całej dyskusji na temat naukowości astrologii. Must have. Ja przymierzam się, żeby przeczytać jeszcze raz, bo za pierwszym razem ją po prostu połknęłam, zamiast się delektować. 

  “Astrologia jest studium tego, jak Ziemia współdziała ze swoim kosmicznym środowiskiem. Jest też symbolicznym językiem matematycznej psychologii bazującej na obliczeniach astronomicznych.”

  Kosmos. My i tajemnica nieskończoności, Jan Paul Schutten, Floor Rieder

  kosmos my i tajemnica nieskończoności

  Nie jest to książka o astrologii, ale postanowiłam ją tu umieścić, bo przeglądanie jej i nauka z niej to czysta przyjemność. Jest super na niedzielne popołudnie. Książka mówi o tym, jak powstał wszechświat i w prosty sposób tłumaczy skomplikowane zasady fizyki (chciałabym mieć taką książkę w liceum, kiedy to miałam dwójkę z fizyki i szczerze jej nienawidziłam). 

  The spirit almanac. A modern guide to ancient self-care, Emma Loewe, Lindsay Kellner

  książki o astrologii

  Tak książka nie jest tylko o astrologii, ale umieszczam ją tutaj, ponieważ mówi o tym, co według mnie jest esencją astrologii: o porach roku i cykliczności oraz o małych rytuałach, które możemy stosować w domu, żeby bardziej wskoczyć w ten rytm natury (jest też rozdział na temat kart tarota, który na początku ominęłam; dopiero potem spodobała mi się idea tarota).

  Książka jest też bardzo ładnie zilustrowana!

  Polecam wszystkim fankom rytuałów. Palo santo to nie wszystko!

  Muse with the moon, Jo Cauldrick

  muse with the moon

  To nie książka, ale raczej taki ilustrowany journal. Czytałam, że autorka zrobiła nią furorę i jej koncept pomógł jej wyjść z finansowego dołka.

  Książki o astrologii to dobry wydatek!

  książki o astrologii

  Ale książka jest tak ładna, że aż szkoda po niej pisać i malować. Moim zdaniem przerost formy nad treścią. Używam jej tylko do robienie zdjęć na instagram 😆

  Jeśli masz jakieś książki warte polecenia, napisz komentarz! Będę rozwijać ten artykuł i dopisywać nowe pozycje. Jak tylko moje możliwości finansowe mi pozwolą! Faktem jest, że wydaję więcej pieniędzy na książki niż na ciuchy! Ale uważam, że jeśli ktoś napisał coś mądrego i potrafił to ułożyć w dobrą strukturę, a w dodatku zdobył wydawcę lub wydał sam – to książka jest lepsza niż niejeden kurs.

  Zauważam odrodzenie papieru i czytania książek. Jakbyśmy byli zmęczeni treściami internetowymi, które nie wyczerpują tematu i w dodatku nie wiadomo, czy można im ufać. Lepiej mieć wszystko w jednym miejscu.

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Tarot. Jak wygląda konsultacja u tarocistki? (i jak stworzyć swój domowy rytuał czytania kart)

  tarot

  Tarot to symboliczny język obrazów, który pomaga w połączeniu się z własną intuicją. 

  Karty tarota są jak lustro, w którym przegląda się nasza podświadomość. Czasem, żeby zobaczyć to odbicie, potrzebujemy kogoś, kto lepiej opanował gramatykę języka, jakim jest tarot. Dlatego właśnie idziemy do wróżki tarocistki i prosimy o to, żeby przepowiedziała nam przyszłość pomogła nam zinterpretować karty. Skuteczność takiej konsultacji nie przejawia się w parapsychicznych zdolnościach tarocistki, ale w znajomości języka, jakim mówią karty. Nasze uszy usłyszą to, co nasza dusza i tak już wie. 

  Opowiadamy sobie historie, aby żyć (Joan Didion). 

  Poniższe wideo to fragment konsultacji, jaką wykonała dla mnie Ola z local.healer

  Podobnie jest, kiedy, używamy talii kart tarota w domu. Nasz wzrok dostrzeże i zidentyfikuje istniejące w nas archetypy i pomoże wydobyć na powierzchnię to…co nasza dusza i tak już wie. 

  Funkcje tarota bardzo dobrze podsumowuje Barbara Antonowicz-Wlazińska w książce Vademecum Tarota (polecam ci ją kupić, jeśli potrzebujesz mieć w domu jedną kompleksową książkę na temat tarota wraz z podstawowymi interpretacjami kart. Jest bardzo prosta i przystępna): 

  “Tarot nie przepowiada wydarzeń. Stwierdza tylko na podstawie istniejących energii w danej chwili, co człowiek musi dostrzec i przewartościować, aby uzyskać równowagę na danej płaszczyźnie, by żyć w harmonii ze swoim mikrokosmosem i makrokosmosem. W lustrze tarota możesz zobaczyć, co spowodują energie, jeśli pozostawisz je w braku równowagi.”

  tarot

  Znaki

  Nigdy nie sądziłam, że temat tarota mnie zainteresuje. Ale pamiętam jak Gabrielle Bernstein (autorka między innymi książki “Wszechświat cię wspiera”) opowiadała o tym, że kiedy nie mogła zajść w ciążę, poprosiła o jakiś znak od Wszechświata. 

  I kiedy spojrzała przez okno, zobaczyła indyka (nie wiem, czy w Stanach indyki są dzikie czy mieszkała wtedy na wsi…). I kiedy sprawdziła znaczenie, jakie ma indyk, okazało się, że symbolizuje on płodność. 

  Sama kiedyś w trudnym dla mnie okresie mówiłam sobie, że jeśli zobaczę w parku zakonnicę, to znaczy, że wszystko się ułoży. To niebywałe, jak dużo zakonnic nagle zaczęło spacerować po Parku Praskim!

  Laura Lynne Jackson tak pisze w swojej książce “Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła nam Wszechświat”: 

  Siłą leżącą u podstaw każdego znaku jest energia. Wszechświat składa się z materii, a cała materia jest skondensowaną energią. (…) Istnieją pewne znaki, których nie da się zobaczyć ani usłyszeć, ale można je poczuć głęboko w środku. Nazywam je inttuicyjnym przyciąganiem. Doświadczamy ich bardzo często i określamy jako przeczucie, instynkt albo szósty zmysł. Jest to siła, która wskazuje nam drogę i istnieje poza granicami racjonalnego, logicznego umysłu. Skręć w lewo, a nie w prawo. Pójdź tą ulicą, a nie tamtą. (…). Niektóre kwestie natychmiast stają się dla nas zrozumiałe i nie musimy nad nimi świadomie rozmyślać.”

  Możesz wiedzieć to już w sobie, że wszystko dobrze się ułoży… co możesz zrobić w danej sytuacji…na czym powinnaś się teraz skupić, a co zostawić. 

  Synchroniczność

  C.G Junga zainspirowało powiedzenie “jak na górze tak i na dole” sformułowane przez Hermesa Trismegistosa (od którego pochodzi myśl filozoficzna, jaką jest hermetyzm. To system magiczny, który opiera się na obrazie świata przepełnionego niedostępnymi dla zmysłów siłami magicznymi, które człowiek powinien wykorzystać dla własnego rozwoju duchowego).

  Stwierdził on, że wydarzeniom w naszym życiu towarzyszą zjawiska pozaprzyczynowe: sny, zjawiska parapsychiczne, zbieżności wydarzeń, które niosą ważne informacje.

  Dziś widzisz na ulicznym plakacie zapowiedź koncertu nieznanego zespołu, jutro twój znajomy pyta, czy nie pójdziesz z nim na ten właśnie koncert. Dziś patrzysz na kartę Cesarzowej, jutro dostajesz podwyżkę w pracy. Nasz rozum nie jest wszechmocny i szukamy sposobu na to, żeby wejść w interakcję z irracjonalnym światem podświadomości.

  Zatem, co to jest tarot?

  Na stronie Akademia Ducha znalazłam ciekawą definicję, tarota, którą tu zostawię: 

  “Tarot jest sztuką, która poprzez system symboli pomaga człowiekowi poznać głębię swojego świata wewnętrznego, przewidzieć prawdopodobieństwo pewnych wydarzeń, a nawet zrozumieć powody nadejścia tych wydarzeń oraz ich sens.”

  Technicznie rzecz biorąc tarot to talia 78 kart, która przedstawia różne symbole. Nauka odczytywania tych symboli jest jak nauka języka z odrobioną intuicji i wyobraźni. Tarot nie służy do wróżenia, ale do nawiązania kontaktu z własną intuicją. 

  Według mnie tarot to ciekawa praktyka, z której może korzystać każdy, kto szuka sposobu na zadbanie o siebie, jakiegoś rytuału w codziennym życiu, kto uważa, że zatracił dostęp do  duchowości i intuicji z powodu natłoku codziennych zewnętrznych bodźców (pracy, social media, oczekiwań społeczeństwa, you name it). 

  Po co nam tarot?

  Kiedy zapytałam Olę z local.healer, po co nam tarot, tak mi odpowiedziała: 

  “Zastosowanie tarota bardzo łatwo jest pomylić z telewizyjnym przepowiadaniem przyszłości. Jestem uczulona na telewizyjne wróżenie. Tarot oczywiście może być stosowany do dywinacji, tylko w nieco inny, bardziej delikatny sposób.

  Tarot pozwala nam wytłumaczyć przeszłość i wpływ danych sytuacji na nas. 

  Daje nam możliwość rozumienia tego, czego doświadczamy dzisiaj i pozwala nam KREOWAĆ jutro. Dlaczego kreować, a nie mówić wprost o tym, co stanie się jutro? Jako wolni ludzie mamy ten przywilej, że sami możemy decydować o swoim losie. 

  Tarot nie może nam powiedzieć, jak będzie wyglądać nasze życie (tak samo jak kosmogram nie może nam powiedzieć, jak będzie wyglądało nasze życie; co najwyżej może nam pokazać ścieżki dostępne dla nas, nasz potencjał). 

  Dostajemy pewien zestaw opcji dostępnych dla nas w danym czasie. To, czy z nich skorzystamy zależy tylko od nas.”

  Skąd wziął się tarot, czyli kilka legend i okultyzm

  (disclaimer: jeśli kiedy to czytasz, czujesz niepewność i targają tobą jakieś sprzeczności związane z twoją religią – sorry. Fascynuje mnie pochodzenie, historia i ścieżka, na której ukształtowały się różne poglądy. Religia katolicka też jest wynikiem zacierania się różnych zwyczajów i wierzeń oraz malowania na istniejącym płótnie nowych historii)

  Przygotowując ten artykuł dotarłam do legend o tym, że karty tarota zostały opracowane przez zespół siedemnastu magów egipskich pod przewodnictwem wspomnianego już Hermesa Trismegistosa w 171 roku po Potopie. 

  Natomiast etymologia słowa tarot miała wywodzić się od egipskiego “t a Rosh”, gdzie “t” jest rodzajnikiem, “a” oznacza “naukę” lub “doktrynę”, a “Rosh” to imię boga Tota. Tak więc karty tarota to starożytna Księga Tota, boga nauki i magii. 

  tarot

  Ale tak naprawdę to nie wiadomo skąd wziął się tarot. Czy został przywieziony przez Maurów hiszpańskich, cyganów czy zapisany na ścianach piramid – nie wiemy nic na pewno. 

  Najwcześniejsza PEWNA informacja o tarocie pochodzi z 1442 roku. W inwentarzu wydatków pewnego dworu wspomina się o zakupie talii carte da trionfi. W XV wieku we Włoszech tarot był rozrywkową grą karcianą, a pierwsze tworzone talie kart były przeznaczone dla rodzin książęcych. Jedną ze znanych jest talia Visconti-Sforza pochodząca właśnie z tego wieku. 

  Według tej etymologii, słowo tarot pochodzi od słowa tronfi albo ludus triumphorum, czyli pochodów triumfalnych organizowanych we Włoszech (karnawał!). Pochody nawiązywały do tradycji rzymskich, a uczestniczyły w nich wozy przybrane kwiatami i figurami wyobrażającymi bogów lub alegorie Miłości czy Śmierci. Często chodziło o to, że jedna alegoria “triumfowała” nad inną. 

  Wróżebne przeznaczenie kart tarota zaczęło się rozwijać we Francji w XVIII wieku, kiedy Jean-Baptiste Alliette – znany pod pseudonimem Etteilla stworzył powiązania między ilustrowanymi kartami, astrologią i starożytną egipską tradycją i… zaczął wróżyć mieszkańcom Paryża. 

  We Francji powstała jedna z najbardziej popularnych kart tarota – tarot marsylski. Jej twórcą był paryski producent kart do gry, Jacques Viéville. Składała się z 22 kart Arkanów Wielkich i 56 Arkanów Małych.

  Przez następne stulecie mistycy i filozofowie poszerzali sposób używania kart tarota.

  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XIX wieku kilku londyńskich okultystów utworzyło Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, który był jedną z grup odpowiedzialnych za współczesne odrodzenie magii. 

  Jego członkiem był Arthur Edward Waite. To on w 1910 roku stworzył najbardziej znaną talię kart tarota. Rysunki do tej talii namalowała Pamela Coleman Smith. 

  Inny członek Zakonu Złotego Brzasku, Aleister Crowley rozwinął swój własny system kart. Można powiedzieć, że jego talia jest drugą najpopularniejszą talią używaną do dziś. 

  Tarot jest powiązany z żydowską kabałą (22 Wielkie Arkana odpowiadają 22 literom alfabetu hebrajskiego, czyli Drzewu Życia), mitologią, magią, archetypami, okultyzmem, ma korzenie w świątecznych pochodach triumfalnych, hermetyzmie.

  Małe i duże tajemnice, czyli z czego składa się tarot?

  Tak, jak astrologia, tarot opiera się na zasadzie “jak na górze, tak i na dole”.

  Czyli makrokosmos kosmosu znajduje odzwierciedlenie w mikrokosmosie indywidualnego doświadczenia. W talii tarota istnieje cały wszechświat. Lub innymi słowy: każda talia zawiera w sobie wszystkie doświadczenia, jakie może mieć człowiek. 

  Istnieje mnóstwo różnych talii kart, które różnią się rysunkami.

  Tak, jak wspomniałam wcześniej, najbardziej popularnymi są: 

  • talia Rider-Waite
  • talia Crowleya
  • tarot marsylski

  Każda talia składa się z 78 kart. 22 kart Arkan Wielkich i 56 kart Arkan Małych. 

  Samo słowo Arkana znaczy “tajemnica”. 

  Arkana Wielkie (22 karty) opisują Wielkie Tajemnice Życia, ujawniane w określonym czasie życia, określonym miejscu i momencie. Dotyczą one subiektywnego doświadczania lekcji życiowych. Opisują poziomy świadomości. Odpowiadają na pytanie: dlaczego coś dzieje się w moim życiu? 

  Na Arkana Małe składają się karty dworskie (16 kart), które określają działanie energii określonego żywiołu. Karty te opisują typy ludzkie, odpowiadają na pytanie: kto. 

  Oraz karty cyfrowe, które obrazują wydarzenia. Odpowiadają na pytanie: jak i co dzieje się w moim życiu.

  Arkana Wielkie w skrócie

  Karty Wielkich Arkan reprezentują znaczące, przełomowe wpływy. Są przystankiem w naszej podróży życia. Każda z nich jest samodzielnym przesłaniem, reprezentującym zmieniające życie wydarzenia, które określają początek lub koniec cyklu. Karty są ponumerowane, aby pokazać stacje w ramach naszej większej podróży przez życie.

  Fascynujące jest to, że karty tarota odzwierciedlają dualność świata (którą niestety zabrał nam system patriarchalny). I tak, każda z kart ma swoje przeciwieństwo na zasadzie yin-yang, żeńskiej i męskiej energii. W świecie talii kart nawet Papież ma swoją Papieżycę dając nam do zrozumienia, że mężczyzna nie osiągnąłby nic bez kobiecej energii w swoim życiu. 

  tarot

  Jak rysuje się podróż przez Arkana Wielkie? 

  0 Głupiec (archetyp dziecka)

  Głupiec ukazuje nowo narodzone dziecko, jeszcze nieświadome i niedoświadczone, wchodzące na drogę życia.

  I Mag (archetyp czarodzieja)

  Mag to pojawienie się u dziecka świadomości i ego

  Kolejne cztery karty: 

  II Papieżyca (archetyp dziewicy), 
  III Cesarzowa (archetyp matki), 
  IV Cesarz (archetyp ojca)
  i V Kapłan (archetyp świętego) 

  symbolizują cztery siły, jakie oddziałują na ego: męską i żeńską (IV i III) oraz materialną i duchową (V i II). 

  VI Kochankowie (archetyp amora)

  Ukształtowana pod ich wpływem osobowość dokonuje w stadium pierwszego świadomego wyboru, najczęściej związanego z opuszczeniem domu rodzinnego. 

  VII Rydwan (archetyp wymarszu bohatera)

  Kolejny etap wędrówki to poznawanie i przyswajanie sobie reguł życia w społeczeństwie, czyli budowa “pojazdu” do poruszania się wśród ludzi. 

  VII Sprawiedliwość (archetyp siły) 

  Po osiągnięciu dojrzałości społecznej człowiek uświadamia sobie, że musi ona iść w parze z dojrzałością psychiczną.

   IX Pustelnik (archetyp mędrca) 

  Zaczyna się więc zastanawiać nad dalszą drogą rozwoju.

  X Koło fortuny (archetyp koło losu) 

  I dochodzi do punktu szczytowego, który stanowi punkt zwrotny. 

  Dalsza część drogi prowadzi w świat wewnętrzny człowieka, a więc zgodnie z terminologią Junga, przechodzi od rozwoju ego do rozwoju jaźni. 

   XI Siła (archetyp sędzi) 

  Pierwszy jej etap to pokonanie wewnętrznych obaw. 

  XII Wisielec (archetyp oświecenie) 

  Po którym następuje odwrócenie hierarchii wartości, przedłożenie spraw wewnętrznych nad zewnętrzne, duchowych nad materialne

  XIII Śmierć (archetyp śmierć) 

  Faza symbolizowana przez tę kartę stanowi transcendencje ego, wewnętrzną transformację, mistyczną śmierć dawnego “ja”. 

  XIV Umiarkowanie (archetyp anioł) 

  Po tym głębokim przeżyciu musi nastąpić stadium osiągania wewnętrznej równowagi. 

  XV Diabeł (archetyp diabeł)

  Mistyczna śmierć uwalnia potężne siły nieświadomości, które muszą być opanowane. 

  XVI Wieża (archetyp upadek)

  Wreszcie osiągnięte zostaje “oświecenie”, pełne samo zrozumienie, będące odpowiednikiem samandhi w jodze czy satori w zen polegające na zniszczeniu wrodzonej blokady między wyższa a niższą jaźnią.

  XVII Gwiazda (archetyp nadzieja) 

  Symbole wyższej świadomości osiągniętej w wyniku oświecenia. 

  XVIII Księżyc (archetyp noc)

  Przed osiągnięciem ostatniego etapu indywiduacji trzeba przejść przez ostateczną próbę wiary, ciemną stronę duszy.

  XIX (archetyp dzień)

  Po jej przebyciu następuje wreszcie połączenie się przeciwnych pierwiastków psychicznych, zespolenie yin i yang, Siwy i Sakti. 

  XX Sąd ostateczny (archetyp zbawienie) 

  W wyniku czego odradza się w pełni zintegrowana istota cielesno-psychiczno-duchowa. 

  XXI Świat (odnaleziony raj)

  Ostatnie karta jest mandalą przedstawiającą stan doskonały, psychicznie uporządkowaną jedność wewnętrzną. 

  Zamieściłam tu ten długi fragment z książki “Tarot. Dzieje niezwykłej talii kart”, ponieważ uważam go za niezwykle fascynujący. Droga, którą przedstawiają Arkana Wielkie jest podobna do tego, co pokazuje nam kosmogram i jest genialną inspiracją do rozwoju osobistego z odrobiną magii. 

  Arkana Małe w skrócie

  Arkana Małe są podzielone na 4 dwory. W każdym z nich jest Król, Królowa, Rycerz i Paź oraz 10 innych kart. Dwory są podzielone według żywiołów: 

  • Bułway – Ogień 🔥
  • Kielichy – Woda 💦
  • Miecze – Powietrze 💨
  • Denary – Ziemia 🌱

  Ich symbolika jest taka sama jak w astrologii: 

  • Ogień to działanie i wyznaczanie nowych celów
  • Woda to emocje
  • Powietrze to rozważania intelektualne
  • Ziemia to potrzeby materialne

  Konsultacja tarota u tarocistki 

  Jak mówi Ola @local.healer, na konsultacje u tarocistki możemy umówić się zawsze, kiedy czujemy, że zmysły węchu, smaku, wzroku, zapachu i słuchu zawodzą. Kiedy czujemy, że naprawdę chcemy znać odpowiedź na jakieś pytanie, a powyższe zmysły niestety nas zawodzą. 

  O co można pytać podczas konsultacji?

  Wiadomo, o przyszłość! 

  Żartuję. 

  Jeśli postawisz właściwe pytanie, możesz dokonać o wiele głębszego wglądu w daną sprawę. Tarto ma bardziej funkcję terapeutyczną niż wróżebną. 

  Oto kilka przykładów pytań, jakie możesz zadać podczas konsultacji (lub kiedy rozkładasz karty w domu, o czym za chwilę):

  • Po co mi obecne doświadczenie?
  • Czego potrzebuję, by być szczęśliwa?
  • Co jest źródłem mojej choroby?
  • Jak mogę poprawi moją relację z X?
  • Dlaczego praca nie daje mi satysfakcji?

  O co nie pytać?

  • o datę swojej śmierci
  • o byłego
  • o to, kiedy będziesz bogata

  Czy tarot przepowie mi przyszłość?

  Jeśli trzymamy się tego, że to ty jesteś twórczynią swojej własnej rzeczywistości, a to, co Cię spotyka to tylko zmaterializowana forma Twoich myśli – to tak. Tarot może pomóc Ci kreować przyszłość. Jednak cała odpowiedzialność na kreację leży w Twoich rękach.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając osobę, do której udasz się na konsultację?

  Najlepiej kierować się intuicją!

  Najważniejsze są twoje własne odczucia wobec takiej osoby. Jeśli czujemy, że wybrana przez nas osoba zaopiekuje się nami podczas konsultacji i umiejętnie przetłumaczy przesłania na nasz język, to jest to świetny wybór.

  Czy powinniśmy szukać tarocistki z jakimiś magicznymi mocami? Cóż, jedyne dowody mocy osoby czytającej karty to matczyne ciepło, intuicja i umiejętność słuchania. 

  Jak wygląda konsultacja u tarocistki?

  Konsultacja to po prostu miła i swobodna rozmowa. Atmosfera jest spokojna i luźna.

  Jak mówi Ola: 

  “Nie trzymam klientów w ciasnej i przepełnionej od kadzideł klitce. Jest jasno i przejrzyście. Niektórzy mają tendencję do wróżenia w ciemności, w oparach mirry i posągów kotów. Jest mi to zupełnie obce. W swojej pracy podchodzę do konsultacji i klienta terapeutycznie, nie traumatycznie i stresująco.”

  Czego się spodziewać? 

  Odpowiedzi płynącej z Twojej podświadomości. 

  Każdy rozkład, to lustro Twojej podświadomości. Rola tarocistki to umiejętne rozszyfrowanie tego lustra.

  Do tarocistki możemy chodzić na przykład raz na 6 miesięcy, żeby sprawdzić gdzie jesteśmy w danej kwestii.

  Tarot w domu

  Tarot może być domowym rytuałem. To świetne narzędzie do codziennego ćwiczenia mięśnia, jakim jest intuicja. 

  To też mały rytuał taki sam jak zapalanie Palo Santo, spisanie porannych strony czy zrobienie Powitania Słońca przed śniadaniem. 

  Czy lepiej mieć karty do tarota w domu czy co jakiś czas wybierać się do tarocistki?

  Ja widzę to tak: znam język portugalski i uwielbiam oglądać filmy z Brazylii bez tłumaczenia. Lubię też w domu czytać sobie różne książki w tym języku. Ale co jakiś czas lubię pojechać do Brazylii lub Portugalii, żeby móc rozmawiać z ludźmi.

  Lubię też jogę, ale moja domowa praktyka jest krótka. Raz w tygodniu chodzę do szkoły jogi.

  Myślę, że tak samo jest z tarotem w domu. Zawsze można wyciągać sobie jedną kartę dziennie lub układać większe rozkłady na nów czy pełnię Księżyca.

  Jak wybrać karty do tarota?

  Tak, jak wspomniałam wcześniej, mamy 3 najpopularniejsze talie:

  • Rider-Waite
  • Crowley
  • Tarot Marsylski

  Ale kart tarota może być tyle samo, co artystów. Wciąż powstają nowe talie i szukając w internecie nawet miłośnicy Pokemonów czy Star Wars znajdą talię zainspirowaną ich hobby. 

  Znowu to powtórzę: żeby wybrać talię kart, najlepiej posłużyć się intuicją. Wybrać taką talię, która cię przyciąga. Oraz taką, która jest solidna i po prostu ładna dla ciebie. To trochę jak wybór maty do jogi. Najlepiej kupić taką, która jest trwała i ładna – po to, żeby z chęcią na nią wracać i z chęcią po nią sięgać. 

  Istnieje przesąd, że pierwsza talia kart powinna być nam podarowana w prezencie. Ale tak naprawdę talia kart tarota jest jak kwiaty – możemy obdarować nią najważniejszą osobę na świecie, czyli nas samych. 

  Jak zacząć korzystać z kart tarota w domu?

  Intuicyjnie 😉

  Nie musisz uczyć się wszystkich symboli na pamięć. Zresztą, każda talia ma dołączoną książeczkę z podstawowym wyjaśnieniem danych kart. Istnieje też wiele książek na temat tarota. 

  Najfajniej jest zacząć z losowaniem jednej karty dziennie. Po prostu. Zaczynamy od małych kroczków i powoli oswajamy się kartami. 

  Możesz zadawać sobie pytania typu: 

  • Czego nie dostrzegam?
  • Co ukrywam przed sobą?
  • Czego unikam w życiu?
  • Z czym powinnam się rozstać?
  • Co jest dziś moją mocną stroną?
  • Jak się dziś czuję?
  • Czego dziś potrzebuje?
  • Co mi da spełnienie?

  Jak stworzyć sobie taki rytuał?

  1. Przygotuj sobie miłą przestrzeń. Świeca, kadzidełka, olejek eteryczny. Osadź się w tu i teraz, pozwól, niech ogarnie Cię medytacyjny nastrój. 
  2. Połącz się ze swoim sercem i zapytaj go, czego potrzebuje.
  3. Wybierz swój rozkład. Jedna karta to wiadomość, dwie karty to dialog, a trzy to już cała historia. Nie musisz od razu uczyć się rozkładu celtyckiego krzyża. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rozkładów prostych jak budyń z torebki.
  4. Spróbuj zobaczyć większy obraz tego, co chcą pokazać ci karty. Zwracaj uwagę na pierwsze odczucia, symbole, kolory. Kiedy rozłożysz karty, nie rzucaj się od razu do opisu ich znaczeń. Pozwól, żeby to serce powiedziało Ci najpierw, co widzi. 
  5. Prowadź journal. Zapisuj swoje przemyślenia i spostrzeżenia. 

  Kilka prostych rozkładów tarota dla początkujących

  Rozkłady na 3 karty: 

  Przeszłość | Teraźniejszość | Przyszłość
  Natura problemu | Przyczyna | Rozwiązanie
  Kontekst | Na czym się skupić | Wynik
  Gdzie jestem teraz? | Gdzie chcę być | Jak tam się dostać?
  Ja | On | Nasz związek
  Rozwiązanie nr 1 | Alternatywne rozwiązanie | Jak wybrać? 

  Rozkład partnerski:

  1. Co osoba A wnosi do związku, co jest jej podstawą
  2. Co ma w głowie
  3. Co w sercu
  4. Co pokazuje na zewnątrz?
  5. Co osoba B wnosi do związku, co jest jej podstawą?
  6. Co ma w głowie? 
  7. Co w sercu? 
  8. Co pokazuje na zewnątrz? 
  9. Wspólna karta dla partnerów A i B

  “W każdym z nas mieszka magiczny człowiek, który zawsze pragnął zajrzeć w tajemnicę swojego przeznaczenia”

  Granica pomiędzy fizycznym a energetycznym światem jest niezwykle cieniutka. Praktyki takie jak tarot, journaling, joga, kontakt z naturą, świadome oddychanie pomagają usłyszeć głos swojej duszy. Dzięki temu możemy prowadzić bardziej inspirujące życie. 

  książki o tarocie

  Książki o tarocie, z których korzystałam pisząc ten artykuł: 

  1. Barbara Antonowicz-Wlazińska, Vademecum Tarota
  2. Rafał.T. Pinke, Tarot. Dzieje niezwykłej talii kart
  3. Laura Lynne Jackson, Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła wszechświat
  4. Alejandro Jodorowsky, Marianne Costa, The way of tarot. The spiritual teacher of the cards
  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Księżyc w różnych znakach zodiaku w ciągu miesiąca. Podążaj za Luną dla stanu flow

  Księżyc okrąża Ziemię w 28 dni. W tym samym czasie porusza się po ekliptyce z 12 znakami zodiaku. To oznacza, że w jednym ze znaków jest około 2.5 dnia.

  Czy to ma znaczenie w Twoim życiu?

  Oczywiście, że tak. Księżyc to królowa emocji i podążanie za jej energią, którą wyznaczają znaki zodiaku i ich żywioły upraszcza życie, pomaga wejść w stan flow i wyznaczyć odpowiednie zadania na dany dzień w miesiącu. 

  Ja każdy dzień zaczynam od spojrzenia, w jakim znaku Zodiaku i w jakiej fazie jest Księżyc. Pomaga mi to się ugruntować. Pomaga też świadomie zarządzać swoim czasem. Na przykład nie biorę się za wymagające zadania, kiedy Księżyc jest w wodnych, emocjonalnych Rybach. Raczej wtedy próbuję połączyć się ze swoją intuicją, daje sobie czas na chwilę rozmarzenia w ciągu dnia (z kubkiem matcha latte patrzę przez okno na wszystko i na nic). 

  Na końcu tego artykułu zamieszczę więcej ciekawych źródeł do pracy z Księżycem, możesz sobie wybrać, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. 

  Chcę zaznaczyć, że nie fiksuję się totalnie na znaku zodiaku, w jakim jest Księżyc danego dnia. Zwykle rzucam na to okiem tak samo, jak rzucam okiem na temperaturę na zewnątrz czy godzinę. Będąc w temacie astrologii przez jakiś czas, natychmiast wiem co oznacza dla mnie Księżyc w Skorpionie.

  Dlatego, żeby nie zwariować na samym początku i nie czuć, że pewnie coś cię omija, polecam najpierw wykorzystanie żywiołów. 

  • Ogień 🔥: Baran, Lew, Strzelec ♈️♌️♐️
  • Ziemia 🌱: Byk, Panna, Koziorożec ♉️♍️♑️
  • Powietrze 💨: Bliźnięta, Waga, Wodnik ♊️♎️♒️
  • Woda 💧: Rak, Skorpion, Ryby ♋️♏️♓️

  A teraz w skrócie co charakteryzuje dane żywioły:

  • Ogień 🔥: wybuchowy, impulsywny, pełen pasji
  • Ziemia 🌱: ugruntowany, praktyczny, stabilny
  • Powietrze 💨: gadatliwy, chaotyczny, intelektualny
  • Woda 💧: emocjonalny, psychologiczny, tajemniczy

  Praca z Księżycem i żywiołami jest szczególnie pomocna, jeśli prowadzisz swój własny biznes. Jesteś wtedy panią swojego czasu i możesz sama wybrać czym zajmiesz się dziś, a co możesz odłożyć na potem. Dlatego poniżej znajdziesz mnóstwo podpowiedzi jak wykorzystać energię danego żywiołu w swojej codziennej pracy. 

  księżyc

  Kiedy Księżyc jest w żywiole ognia 🔥

  Energia ognia jest dobra na wszelkie zadania, które zapalają chęć do działania, na wszelkie odważne posunięcia:

  • na podejmowanie decyzji
  • ćwiczenia fizyczne
  • rozpoczynanie nowych projektów, 
  • zaangażowanie się w hobby
  • launch nowych produktów
  • burzę mózgów
  • ogłoszenie czegoś
  • sprzedaż
  • “pociśnięcie” projektu
  • pokazanie się światu

  Kiedy Księżyc jest w żywiole ziemi 🌱

  Energia ziemi wpływa na naszą praktyczną stronę osobowości. Chcemy mieć wszystko poukładane i porządnie zaplanowane. Dlatego jest dobra na: 

  • dopracowywanie detali
  • organizowanie rzeczy w domu
  • planowanie budżetu oraz zadania księgowe
  • gotowanie
  • pracę w ogóle
  • wszelkie zadania, które wymagają skupienia 
  • wszelkie powtarzalne czynności
  • budowanie strategii
  • dopracowywanie strategii

  Kiedy Księżyc jest w żywiole powietrza 💨

  Powietrze nieodłącznie związane jest z myśleniem i komunikacją (możesz zawsze kojarzyć to z Merkurym). Dlatego energia powietrza sprzyja snuciu planów i opowiadaniu o planach, rozmowom na temat planów, uczeniu się oraz: 

  • zbieranie i przetwarzanie informacji
  • organizowanie eventów
  • prowadzenie warsztatów
  • uczenie i uczenie innych
  • pracę nad własnym wizerunkiem
  • research
  • planowanie
  • komunikację

  Kiedy Księżyc jest w żywiole wody 💧

  Woda to niezaprzeczalnie emocje. Emocje, które płyną, poszukują ujścia, ulewają się, przepełniają nas… Dlatego kiedy Księżyc jest z wodnym znaku to dobry czas na: 

  • pracę z emocjami
  • uwolnienie emocji
  • pracę z intuicją, podłączenie się do swojej intuicji
  • pracę z podświadomością
  • twórcze hobby
  • pisanie, journaling (to dla pracy z podświadomością)
  • dbanie o siebie i pozytywny self-care
  • odpoczynek
  • terapię

  Księżyc codzienny w każdym ze znaków zodiaku

  W jakim nastroju jest dziś świat? W takim, w jakim jest Luna. Znak zodiaku nadaje smaczku i charakteru danemu dniu. Oto jaką energią emanuje nasz Księżyc, kiedy jest w każdym z 12 znaków zodiaku: 

  Księżyc dzienny w znaku Barana ♈️🔥

  Dni, w których Księżyc przebywa w znaku Barana przepełnione są gorącymi i porywczymi emocjami. Łatwo jest wtedy poczuć impulsywną energię, entuzjazm i zabrać się do pracy. Łatwo też się pokłócić. Można poczuć potrzebę nadania szybkiego tempa sprawom, motywację do realizacji swoich celów, a nawet wręcz zniecierpliwienie (kiedy to już się ziści?!).

  W pracy to dobry dzień na promowanie siebie, przedstawianie nowych pomysłów i zaczynanie nowych projektów. Duże zasoby energii, jeśli niewykorzystane na odpowiednie działania, mogą doprowadzać do wyczerpania. 

  Księżyc dzienny w znaku Byka ♉️🌱

  Księżyc w znaku Byka emanuje zmysłową i odprężającą energią. Takie dni najlepiej, gdyby były przepełnione rozkoszowaniem się, leniuchowaniem, jedzeniem i uprawianiem seksu. 

  Szukanie komfortu i piękna to cel życiowy Byka. Ale nie robi tego szybko, raczej bardzo powoli. 

  W pracy to dobry dzień na ustalenie, w jakim tempie chcesz pracować, żeby się nie wypalić. Doprecyzowanie realnych timeline’ów i kroków milowych. To też dobra energia na tworzenie pięknych rzeczy i poszukiwanie w sobie artysty. 

  Księżyc dzienny w znaku Bliźniąt ♊️💨

  Energii Księżyca w znaku Bliźniąt sprawia, że tego dnia możemy czuć, jakbyśmy mieli dużo rzeczy na głowie. Myśli płyną szybko, znajomi dzwonią, żeby się umówić na kawę, konwersacje przeciągają się godzinami. Dociekliwość to domena Bliźniąt. 

  W pracy to dobry dzień na networkig, pisanie maili, planowanie kalendarza social media… i ogólnie bycie zajętym. W tym dniu nawet multitasking wychodzi. 

  Księżyc dzienny w znaku Raka ♋️💧

  Księżyc w znaku Raka to jak powrót do domu po długim dniu pracy, jaki sprawił nam Księżyc w Bliźniętach. Czekają na nas mąż, dzieci i obiadek. Wibracje łagodnieją, powraca domowe zacisze. Energia sprzyja uwalnianiu emocji, najlepiej przy sprzątaniu lub gotowaniu. 

  W pracy to dobry czas na… rozdzielenie pracy i domu, stworzenie balansu i komfortu. Ale też pomaganie innym, zastanowienie się nad tym, czy nasza praca odpowiada wartościom, jakie wyznajemy. 

  Księżyc dzienny w znaku Lwa ♌️🔥

  Kiedy Księżyc odbywa swoją comiesięczną wędrówkę przez znak Lwa, możesz skorzystać z tej energii do zbudowania większej pewności siebie, poszukania w sobie kreatywności i zabawienie się. Chętniej podejmujemy ryzyko i czujemy, że wszystko jest możliwe. 

  W pracy to dobry czas na to, żeby stanąć na czele (na przykład projektu), zaprezentować swoje pomysły lub wykonać jakiś charytatywny gest (Lew jest znany ze swojego wielkiego serca)

  Księżyc dzienny w znaku Panny ♍️🌱

  Energia znaku Panny jest praktyczna. Niektórzy myślą, że nudna i zbyt reżimowa, ale istnieje ona dla naszego dobra. Na zwrócenie uwagi na szczegóły, uporządkowanie spraw, dokonanie bilansu – nie tylko finansowego, ale też zdrowotnego. 

  W pracy to dobry czas na planowanie, liczenie, powtarzalne czynności, niby nudne, ale takie pewne i ugruntowujące. Systematyczność to w końcu efektywność.

  Księżyc dzienny w znaku Wagi ♎️💨

  Kiedy Księżyc znajduje się w uroczej Wadze, w powietrzu unosi się miłość. Wszelkie randki i spotkania z partnerami biznesowymi można planować właśnie na ten dzień. Możemy mieć potrzebę kontaktu ze sztuką oraz z przyjaciółmi albo wieczór spędzony na dbaniu o siebie. 

  W pracy to dobry czas na zastanowienie się, czy któraś z szal na osi praca – życie nie ciągnie nas za bardzo w dół. Gdyby Instagram mógł być znakiem zodiaku, byłby Wagą: w końcu słynie z pięknych uporządkowanych kadrów. Dlateo jeśli prowadzisz własny biznes, dzień, w którym Księżyc jest w Wadze jest dobry na pracę nad swoim profilem.

  Księżyc dzienny w znaku Skorpiona ♏️💧

  Kiedy Księżyc wędruje przez znak Skorpiona, nabiera skorpionowej energii, która jest mroczna, seksualna, obsesyjna i złośliwa. Brzmi niedobrze? Energia Skorpiona pomaga w transformacji. Nie da się zmienić, nie schodząc do najbardziej odległych zakamarków naszej psychiki. 

  W pracy to dobry dzień na zajęcie się finansami i kreatywne zadania. Jeśli prowadzisz własny biznes, zastanów się, co pomagasz zmienić swoim klientom. Czy ty sama przeszłaś przez tę zmianę? Bądź transparentna i szczera, opowiedz o tym. 

  Księżyc dzienny w znaku Strzelca ♐️🔥

  Księżyc codzienny w znaku Strzelca daje przypływ entuzjazmu, szczęścia, przygody i zabawy. Może się pojawić chęć na podróże, ucieczkę od codzienności, eksplorację nowości oraz naukę. Długie rozmowy na filozoficzne i duchowe tematy to jest coś, na czym najchętniej spędziłaby czas nasza Luna tego dnia. 

  W pracy do dobry czas na naukę, nowe kursy, tworzenie strategii komunikacyjnych i PR, pracę nad brandingiem. 

  Księżyc dzienny w znaku Koziorożca ♑️🌱

  Księżyc w znaku Koziorożca wspiera uporządkowanie myśli, dopinanie szczegółów, tworzenie ambitnych planów lub kończenie rzeczy. Ta energia czyni nas bardzo poważnymi ludźmi, którzy wiedzą, czego chcą, kiedy tego chcą i jak to osiągną. 

  W pracy to dobry czas na uczenie innych, tworzenie list rzeczy do zrobienia. Dla Koziorożca ważna jest reputacja i tak samo dziś w pracy chcesz być postrzegana i doceniania. Jesteś swoim własnym CEO? To twój dzień. 

  Księżyc dzienny w znaku Wodnika ♒️💨

  Dni, w których Księżyc przebywa w znaku Wodnika mijają nam trochę w odcięciu od uczuć. Dzięki temu możemy myśleć logicznie i przyszłościowo nad tym co trzeba zburzyć, zmienić, nad wszystkim, co dziwne i niekonwencjonalne. Wodnik uwielbia spotkania z przyjaciółmi, więc to może być też dobry dzień na ustawienie się na kawkę lub zaplanowanie Zoom calla.

  W pracy to dobry dzień na planowanie social media, budowanie grupy wokół swojego projektu, wypróbowywanie nowych technologii, wprowadzanie innowacyjnych zmian. 

  Księżyc dzienny w znaku Ryb ♓️💧

  Kiedy Luna jest w znaku Ryb, wysyła nam marzycielskie i romantyczne wibracje. Jest to dzień, kiedy godzina zlewa się z kolejną i brak w nas pośpiechu. Błogość i uduchowienie są tym, z czego można teraz zrobić dobry użytek. Terapia, medytacja, journaling powinny wypełnić Twój grafik. Może się pojawić ochota na kieliszek wina. 

  W pracy to dobry dzień… cóż po powyższym opisie wydawałoby się, że nie jest to dobry dzień na pracę. Warto pozwolić płynąć myślom, tworzyć mapy i wizje, zapisywać pomysł. Nasza intuicja jest wyostrzona, więc warto jej zaufać w zawodowych i biznesowych decyzjach. 

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘

  Czy to ma jakieś znaczenie, że Księżyc jest w moim znaku Zodiaku?

  Kiedy Księżyc jest w Twoim znaku zodiaku możesz czuć się bardziej sobą, mieć większa pewność siebie. W końcu to twój znak. Identyfikujesz się z nim, zatem znasz i „czujesz” go dobrze. 

  Pusty bieg Księżyca

  Księżyc to wielkie lustro, które odbija wszystko, co się dzieje na nieboskłonie. Kiedy przechodzi z jednego znaku zodiaku do drugiego i nie jest w interakcji z żadnym z nich ani z żadną planetą nazywamy to pustym biegiem Księżyca. Może to trwać chwilę, a może też kilka godzin. 

  I ponieważ Księżyc jest lustrem, w czasie, kiedy jest w pustym biegu, nie jest w stanie odbić nic do nas. To jest jak pauza w rozmowie. 

  Mówi się, że nie warto zaczynać nowych rzeczy, kiedy Księżyc jest w pustym biegu. Posty opublikowane na instagramie będą miały mniejszy zasięg, webinary się nie udadzą, produkty nie będą się sprzedawać. 

  życ

  Skąd brać informacje na temat tego, w jakim znaku zodiaku jest Księżyc? 

  • Możesz kupić astrobabe journal.
  • Możesz zapisać się na newsletter na Moonset Story newsletter. W każdy poniedziałek otrzymasz rozpiskę na cały tydzień wraz ze szczegółowymi opisami
  • Możesz zapisać się na ten newsletter (po angielsku). Na początku każdego miesiąca otrzymasz tapetę na pulpit z kalendarzem księżycowym, który uwzględnia pusty bieg Księżyca
  • W planerze rocznym Magic of I każdy dzień jest oznaczony znakiem zodiaku, w jakim jest Księżyc
  • Znasz więcej źródeł, z których można czerpać wiedzę? Napisz w komentarzu!

  Na koniec chciałabym jeszcze raz dodać, że wiedz ana temat tego, w jakim znaku zodiaku i w jakim żywiole jest Księżyc może nadać lekkości i pewnego flow w naszym życiu, ponieważ jesteśmy energetycznie połączeni z Luną. Ale nie polecam nadawania szczególnego reżimu swoim dniom podporządkowanego totalnie znakom zodiaku. Szybki check-in rano tak samo jak sprawdzasz aplikację/kalendarzy menstruacyjny, żeby upewnić się gdzie jesteś w swoim cyklu i voilà

  Pomocne książki:
  Jak działa Księżyc? Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych, Yasmin Boland

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Kosmogram. Jak wygląda jego analiza przez astrologa?

  kosmogram
  kosmogramKosmogram to zdjęcie nieboskłonu w momencie, w którym się urodziłaś. Ta jedyna na świecie i unikalna odbitka będzie dla ciebie jak lustro, w którym będziesz mogła się przejrzeć. Pokaże twoje możliwości i słabości bez oceniania. Tylko ten, który patrzy w lustro ocenia. Lustro pokazuje tylko jak jest. Czy jesteś gotowa, by przyjąć prawdę o sobie? Ja byłam i jeśli się zastanawiasz jak to jest, pokazuję ci fragment nagrany podczas mojej analizy kosmogramu, którą zrobiła dla mnie Martyna Pachucka z Cosmic Sans – Astrologia.

  Dlaczego chcesz zrobić analizę kosmogramu (i dlaczego każdy teraz chce)?

  Mówi się, że astrologia to poszukiwanie siebie.Dlatego analiza kosmogramu to narzędzie do zrozumienia twojej osobowości, zachowań, pełnego potencjału i dynamik wpływających na całe twoje życie. Bardzo podoba mi się stwierdzenie, które przeczytałam:
  Astronomowie pragną poznać jaki kształt mają niebiosa, podczas gdy astrologowie poszukują jego znaczenia. Astrologia jest poezją astronomii.
  Obecnie astrologia przeżywa istny renesans.Nawet wśród moich znajomych nikogo nie dziwią już takie stwierdzenia jak: odłożę to na czas, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji, okadzę mieszkanie i kryształy białą szałwią w nów Księżyca, a nawet: przechodzę ciężko mój powrót Saturna. w końcu mieszkam w Warszawie i wspólne omawianie wniosków z terapii czy 8-stopniowa poranna rutyna self-care nikogo nie dziwi.I to chyba w mieście najbardziej czuć tę tęsknotę za powrotem do natury.Żyliśmy w przeświadczeniu, że mamy moc panowania nad przyrodą. Miała być maszyną, która powinna przynosić zyski.Po okresie przesycenia materializmem, nawet influencerki modowe diametralnie zmieniły kierunek i namawiają do minimalizmu, blogerzy podróżniczy – do zbudowania domu, a biznesowi guru wszelkich strategii – do ucieczki do aśramu.Po tym widać, że powracamy do przyrody i z powrotem czujemy się jej częścią. 🪐🌱
  „Astrologia interpretuje obserwowana paralelę między zjawiskami zachodzącymi w Kosmosie i zmianami w życiu jednostek lub całych społeczności.” (cytat z książki: „Mandala życia”)
  W złączeniu ze światem przyrody i poczuciu jedności z kosmosem może pomóc astrologia. Każdy z nas ma bowiem miejsce w tym kosmicznym porządku – może być to bardzo intrygujące, ale i uwalniające.Astrologia posługuje się symbolicznym językiem, który dzięki swojej barwności przemawia do naszej wyobraźni.kosmogramA dzięki swojej logiczności sprawia, że krzyczymy aha! I nagle wszystko ma sens.Dla kogoś, kto jest gotowy posłuchać, za pomocą archetypów ukaże przed nim wszystkie lekcje, przez które prowadzi go życie, a także sposoby i kierunki, w jakich może pokierować swoją energię.
  „Nie ma człowieka, który z pełną świadomością mógłby ośiwadczyć, że dokładnie poznał i w pełni rozumie samego siebie. Dlatego większośc ludzi błąka się i gubi w zakamarkach własnej natury, nigdy nie wykorzystjąc więcej niż małą częśc swojego potencjału. Czy astrologia może służyć jakąś pomocą? (…) Astrolog może nakreślić pełną sylwetkę człowieka, wskazując między innymi na napięcia i konflikty wymagające rozładowania, specjalne uzdolnienia, elementy dezintegrujące osobowość, wreszcie potencjalne obszary największych możliwości indywidualnego oraz społecznego rozwoju jednostki. Astrolog pomaga więc osiągnąć to, co C.G Jung nazwał pełną integracją osobowści.” (cytat z książki „Mandala życia”)
   
   
   
   
   
  Wyświetl ten post na Instagramie.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Post udostępniony przez Astrobabe (@astrobabe.pl)

  W dodatku astrologia ma iście matematyczną strukturę (wykresy, tabele!) i zaspokaja potrzeby logicznego umysłu.Analiza kosmogramu nie jest wyrocznią nieuchronnego losu, ale metodą na poznawanie swojej natury, odkrycie swojego miejsca we wszechświecie.Astrologia daje nam do ręki mapę. Dzięki tej mapie wiemy, jaki mamy teren do pokonania i na co się przygotować, ale mapa nie powie nam, co wydarzy się na pewno. To po prostu kolejne narzędzie w naszych rękach. Astrologia nie neguje zatem naszej sprawczości.Rozwój.To chyba najlepsze słowo klucz, jeśli chodzi o astrologię. Analiza kosmogramu jest jak palec wskazujący na rzeczywistość. Pomaga nam widzieć siebie w sposób szczery. Spotkanie z astrologiem zabiera kilka godzin, a w tym czasie poziom naszej świadomości może zostać wyniesiony tak wysoko, że osiągnięcie tego samego zajęłoby wiele godzin terapii, wiele książek i wiele rozwojowych filmów na YouTube.

  Na jakiej podstawie wiemy, że taka analiza jest prawdziwa?

  Cokolwiek rodzi się lub jest dokonane w danym momencie, na zawsze jest już naznaczone energią tego momentu.Analizując kosmogram, bierzemy pod uwagę godzinę, datę i miejsce urodzenia. Dlaczego narodzin? Ponieważ wtedy zaczyna się nasz indywidualny rytm życia.Są różne teorie, które wyjaśniają, dlaczego to, o czym powie ci astrolog podczas twojej analizy, będzie trafne.

  Teoria nr 1: pola elektromagnetyczne

  Zasad ta zakłada istnienie subtelnie zrównoważonych pól elektromagnetycznych w obrębie Układu Słonecznego oraz wewnątrz człowieka. Oznacza to, że układ nerwowy człowieka jest wrażliwy na zmiany zachodzące w środowisku kosmicznym. Kosmogram pokazuje konfigurację, wobec których dana osoba jest najbardziej wrażliwa.

  Teoria nr 2: Twój wewnętrzny Wszechświat, czyli jako w niebie, tak i na ziemi

  „Pitagoras nauczał, że człowiek jest mikrokosmosem, czyli odzwierciedleniem Wszechświata (makrokosmosu) w miniaturze i wszystkie prawa świata zewnętrznego mają swoje odpowiedniki w świecie wewnętrznym. Jest to fundamentalne twierdzenie astrologii” (cytat z książki „Mandala życia”)Wszechświat jest jednym całościowym systemem.
  W obrębie tej wielkiej całości istnieją mniejsze całości, których struktury, układy i funkcje odpowiadają strukturom, funkcjom i układom większej całości. Zatem w człowieku istnieje cały wszechświat w postaci mikrokosmosu.Dlatego bardzo trafna jest ta definicja:
  „Kosmogram astrologiczny jest wykresem, który pozwala nam zrozumieć energie i rytmy kosmosu (większej całości) oraz ich działanie u poszczególnych ludzi.”

  Teoria nr 3: to Twoja karma

  „We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.” Pierre Teilhard de Chardin
  Można powiedzieć, że to ja wybrałam taki, a nie innym moment urodzenia, żeby przepracować takie, a nie inne aspekty. Żeby ewoluować. O tym mówi konkretny rodzaj astrologii – astrologia ewolucyjna.The stars are not to blame – one nie wpływają na nas w jakiś magiczny sposób. Astrologia to nie czytanie z gwiazd. Jest bardziej oparta na zmienności światła i na porach roku.Każdy z archetypów (dwunastka zaczyna się od Barana, kończy na Rybach) przedstawia określoną fazę rozwoju człowieka.Baran jest impulsywny, niecierpliwy jak dziecko, wszystko musi mieć teraz i nie zna „później” – na ścieżce rozwoju porównywany do niemowlęcia. Byk zajmuje się zabezpieczaniem, kontaktem z naturą, odkrywaniem świata dookoła – to kolejna faza rozwoju. I tak w przechodzimy przez cały Zodiak.Tak jak wspomniałam wcześniej, cokolwiek rodzi się lub jest dokonane w danym momencie, nosi cechy tego momentu. I tak, jeśli ja urodziłam się pod koniec stycznia, który jest już okresem oczekiwania przed wiosną, przejawiam postawę oczekującą, mam rozwinięte zdolności obserwacyjne oraz dużą tendencję do przebywania w swojej w swojej głowie z pomysłami, które mam do zrealizowania. W ten sposób (pokrótce) opisuje się typowego Wodnika.
  Astrologia jest studium tego, jak Ziemia współdziała ze swoim kosmicznym środowiskiem, jest też symbolicznym językiem matematycznej psychologii bazującej na obliczeniach astronomicznych. (cytat z książki „Mandala życia)

  Co daje analiza kosmogramu?

  Choć bardzo chciałabym wiedzieć podczas mojej rozmowy z Martyną, nie udało mi się uzyskać kluczowej dla mnie informacji: kiedy wyjdę za mąż?Jest jednak wiele innych korzyści takiej analizy:
  • możesz docenić trudniejsze aspekty w swoim kosmogramie, jeśli interesujesz się rozwojem osobistym. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, być może będzie błogosławieństwem, bo pozwala zobaczyć, jakie mamy zasoby – niektóre z nich są nienazwane i zakopane jak skarby w najgłębszych pokładach gleby. Dla mnie „trudny” jest mój Księżyc w Raku. Nie cierpię go, bo nie pozwala mi oglądać filmów z małymi słodkimi pieskami, bo za bardzo na nich płaczę. Ale jeśli dobrze się temu przyjrzę, to stwierdzam, że dla kobiety to idealna konfiguracja: daje nieograniczony i obfity dostęp do opiekuńczości, intuicji i empatii
  • dostarcza narzędzia do wnikania pod powierzchnię ego, pod zasłonę oszukiwania samej siebie i odgrywania ról społecznych. Nie ma co się oszukiwać, że wolę podróżować i prowadzić długie dyskusje na temat kultury postmodernistycznej. To, co naprawdę sprawia mi przyjemność, to czysta i posprzątana kuchnia, kiedy wchodzę do niej o poranku po moją rytualną szklankę wody z cytryną
  • dostarcza modelu wzrostu i rozwoju. Wskazuje, nad czym dana osoba powinna pracować, jakie jest istotne znaczenie tego doświadczenia.
  • pomaga w pogłębieniu zaufania do siebie, potwierdzając przeczucia, intuicję i wewnętrzną wiedzę
  • daje poczucie bycia częścią czegoś większego. Wręcza mapę, dzięki której czujemy się pewniejsi ścieżek, po których kroczymy i nie zbaczamy już z drogi
  • najgłębsze uczucia i nieświadome pragnienia po takiej analizie zostają wyprowadzone na poziom świadomości

  Czym różni się analiza kosmogramu od innych analiz osobowości?

  No dobrze, powiesz, w takim razie mogę sobie zrobić test 16 personalities i też dowiem się czegoś o sobie. No więc tu niespodzianka: ten test był zrobiony na podstawie zasad rządzących astrologią!Human Design również jest szczegółową analizą natury człowieka na poziomie świadomości i podświadomości. Pokazuje co powinniśmy robić, a gdzie błądzimy.Jest jeszcze Test Gallupa, który określa wrodzone talenty. Pokazuje, jakie działania są dla naturalne, przez co najprostsze do wykonania i gdzie (w jakich obszarach) powinno się szukać w sobie potencjału.

  Czym różni się analiza kosmogramu w astrologii zachodniej a wedyjskiej?

  Znalazłam bardzo ciekawy artykuł na temat tego, czym różni się astrologia zachodnia i wedyjska i ponieważ ta druga jest dla mnie sporą tajemnicą – odsyłam do niego.

  Na czym skupia się astrolog podczas analizy?

  Astrologia rodem z ostatnich stron Poradnika Domowego skupia się tylko na naszym znaku słonecznym 🌞🌞🌞. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby swojego znaku zodiaku i nie podśmiewałby się z popularnych memów na temat chłodnych i bez serca Wodników czy Byków zgarniających całą kasę i wszystkie ciastka.Słońce to centrum naszej osobowości. Jest tym, dzięki czemu działamy. Tak, jak Słońce znajduje się w centrum układu słonecznego, tak ego jest naszym centrum. Więc nic dziwnego, że tak bardzo skupiamy się na cechach naszej osobowości, które reprezentuje nasz znak zodiaku.Na kosmogram trzeba jednak spojrzeć holistycznie.
  Martyna opisuje to w naszym filmie – astrolog najpierw zwraca uwagę na najbardziej wyraźne tendencje, patrzy na całość, a dopiero potem przystępuje do analizy poszczególnych aspektów.Jak pisze Steven Forrest w książce Głębia Nieba:
  „Interpretacja to serce astrologii. Umiejętność splątywania razem wiadomości zawartych w znakach, domach, planetach, przeplatana ich, dostrzegania, w jaki sposób wpływają na siebie, jak wzajemnie coś z siebie wydobywają lub wzajemnie podcinają sobie skrzydła – to astrologiczna sztuka.”
  Swoją sztukę Martyna zaczyna od:
  • Spojrzenia na rozłożenie planet, które ukazują określone tendencje. To wskazuje na podkreślenie konkretnych planet bardziej niż innych.
  • Sprawdzenia jakie planety znajdują się na osiach przecinających, bo one będą miały większe znaczenie niż inne planety. Ważne jest sprawdzenie, jak są aspektowane (dostają od innych planet „pomocną dłoń’” lub „kopniaka’”, w zależności od tego, jak są wobec siebie położone).
  • Jakie jest rozłożenie jakości: kardynalnej, zmiennej i stałej.
  • Jakie jest rozłożenie żywiołów: powietrza, ognia, wody, ziemi.
  • Czy zaznaczają się jakieś inne ciekawe aspekty, jak np. Stellium (położenie 3 planet w nie większej odległości jak 10 stopni) czy specjalny układ planet.
  • Jakie aspekty dominują (trygony, kwadratury, opozycje, itp.). To wskazuje na to, jak wiele napięć i sprzeczności ma w sobie dany człowiek
  • Jakie planety są oświetlone przez Światła astrologiczne – Słońce i Księżyc.

  Jak samodzielnie zinterpretować kosmogram?

  Żeby zinterpretować swój kosmogram (oraz żeby móc zrobić to z pomocą astrologa) potrzebujesz dokładnej godziny, daty i miejsca urodzenia. Możesz wpisać je na stronie internetowej, np. https://astro-charts.com/tools/new/birthchart/ i już zobaczysz swój kosmogram –  wykres urodzeniowy.Analiza kosmogramu dla początkujących to sprawdzenie, w jakich znakach zodiaku i w jakich domach znajdują się Słońce, Księżyc i Ascendent. Słońce ustanawia naszą tożsamość. To motywacja do działania i wspomniane wcześniej ego. Księżyc reprezentuje uczucia i świat wewnętrzny. Natomiast Ascendent to sposób, w jaki się wyrażamy, maska, jaką zakładamy przed innymi.
  ”Słońce zna twoje ciało, Księżyc zna twoją duszę.”
  W skrócie:
  • planety odpowiadają na pytanie: co? symbolizują cechy charakteru
  • znaki zodiaku: w jaki sposób? opisuje działanie planet. Znaki zodiaku są podzelone na jakości (kardynalna, stała, zmienna) i żywioły (ogień, powietrze, woda, ziemia). Ich struktura daje dużo informacji na temat naszego charakteru.
  • natomiast domy: gdzie? w jakim obszarze życia?
  • aspekty planet: opisują dynamikę naszego charakteru i sposób działania
  To najbardziej podstawowa wiedza na temat interpretacji kosmogramu.Kosmogram to mapa, która będzie przydatna zwłaszcza tym, który interesują się rozwojem osobistym i są gotowi przepracować i zintegrować poszczególne aspekty swojej osobowości.Ludzie mają potrzebę pewnego porządku i rozwoju, który kierowałby ich życiem i nadawał znaczenie. Poetycki i symboliczny język astrologii z pewnością to znaczenie nadaje. Z kolei logiczność i przewidywalność cykli przemawia do naszej lewej półkuli mózgu, która poszukuje porządku i racjonalności.
  kosmogram
  Książki, na podstawie których pisałam ten artykuł (jeśli chcesz dalej eksplorować ten temat):
  • Steven Forrest, Głębia nieba
  • Stephen Arroyo, Astrologia i psychologia
  • Peter Orban, Astrologia jako terapia
  • Karen Hamaker-Zondag, Psychological Astrology
  • Chani Nicholas, You Were Born For This: Astrology for Radical Self-Acceptance
  • Jan Spiller, Astrology For The Soul
  • Rafał Prinke, Leszek Weres, Mandala życia
  • Elżbieta Kłobus, Księżyc – znaczenie i interpretacja
  • Mirosława Krokulska, Izabela Podlaska-Konkel, Podręcznik astrologii
  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Fazy Księżyca: jak być we flow razem z Luną?

  fazy księżyca

  Fazy Księżyca wyznaczają harmonijny rytm działania i odpoczynku. Ten magiczny puls zaprasza do obserwowania swojej natury i wewnętrznego Wszechświata. Dopasowując się do niego, zwalniamy z naszym tempem życia i łatwiej regenerujemy siły. Powolny wdech, kiedy Księżyca przybywa to gotowość na działanie. Powolny wydech – kiedy maleje – to odpuszczanie i uwolnienie się od tego, co zbędne. 

  Tak jak natura ma swoje cykle obfitości i hibernacji, przestoje są ważne dla ludzi.

  A jednak łatwo zapomnieć o odpoczynku. Księżyc w 28-dniowych cyklach może stać się Twoim naturalnym rytmem, pomagając Ci pamiętać o okresowym wzięciu oddechu.

  Tworząc rytuały związane z cyklem Księżycowym, nie tylko ustalamy optymalny rytm życia, ale docieramy do swojej podświadomości. Rytuały pomagają ustalić nasz kierunek i cel, a wiadomo, że energia podąża za uwagą. Tym samym zaczynamy manifestować swoją nową rzeczywistość. 

  O tym właśnie będzie ten artykuł: jak połączyć się ze swoją naturą i zoptymalizować rytm robienia i odpoczywania oraz jak manifestować swoje marzenia, oraz planować życie przy pomocy faz Księżyca.

  Fazy Księżyca istnieją dzięki Słońcu i to jest najbardziej romantyczny związek ever

  Jest coś fascynującego w tym, jak zmienia się Księżyc. Jego tarcza przyciąga twarze tych, którzy szukają bezpieczeństwa, przewidywalności i inspiracji (na przykład do stworzenia kolejnego pięknego naszyjnika z lunulą). 

  Jednak często zapominamy, że to, co obserwujemy na nieboskłonie, to nie sam Księżyc, ale związek, relacja żeńskiej energii yin w postaci Księżyca z męską energią yang, czyli Słońcem. 

  Księżyc okrąża Ziemię, a Ziemia okrąża słońce. Fazy Księżyca są skutkiem zmiany kątów wynikających ze zmiany położenia Ziemi, Księżyca oraz Słońca względem siebie. Kąt pomiędzy Księżycem a Słońcem podczas krążenia Księżyca wokół Ziemi powoduje, że jest on oświetlony w różnym stopniu z naszego ziemskiego punktu widzenia. 

  Świetnie pisze o tym astrolog Dane Rudhyar w swoje książce „The Lunation cycle”: 

  „Obserwujemy jak Księżyc ukazuje nam coraz to inny oblicze i myślimy, że coś dzieje się z Księżycem, że to leży w jego naturze, żeby zmieniać się w przeciągu miesiąca. Ale Księżyc po prostu odbija światło słoneczne, a więc jego zmienność to efekt ich relacji – jak w związku kobiety z mężczyzną. Można powiedzieć, że to nie wina samego Księżyca, że jej (tak, jej!) przybywa i ubywa, ale fakt, że w tym procesie bierze udział również Ziemia, która upomina się o słoneczne światło. Podobnie to nie wina kobiety, kiedy jej emocje są zmienne, z powodu owulacji.”

  Dlatego opisując fazy Księżyca, chcę też odwołać się do tego, co naświetla Słońce: 12 obszarów życia, czyli znaki zodiaku, przez które co około 30 dni przechodzi Słońce i zaprasza do refleksji nad poszczególnymi motywami. 

  Piękne zdanie znalazłam w „Moon journal” Yasmin Boland”:

   „Księżyc zabiera nas w emocjonalną podróż w ślad za znakiem zodiaku, w którym znajduje się Słońce. Słońce rzuca światło na określony temat, a Księżyc pomaga nam go zgłębić”. 

  Jak powstał Księżyc? 

  Księżyc kojarzony jest z energią kobiecą, z energią, która daje życie. I nie bez powodu, ponieważ w powstaniu życia na Ziemi, miał swój udział Księżyc. 4 miliardy lat temu Ziemia była kulą złożoną ze skał i kamieni, która swobodnie dryfowała sobie w kosmosie. Nagle uderzyła w nią planeta wielkości Marsa. W rezultacie uderzenia część skał oderwała się od Ziemi i uformowała w kulę. I to był Księżyc. Od tej pory mamy naturalnego satelitę, dzięki któremu żyjemy na Ziemi bardziej stabilnie. 

  Ponieważ siła uderzenia była tak duża, Ziemia przechyliła się o 23 stopnie. Dzięki temu promienie słoneczne nie padają na Ziemię prostopadle, ale pod kątem właśnie tych 23 stopni. I dzięki temu mamy różne pory roku. 

  W rezultacie samego uderzenia zmieniła się chemia Ziemi i wyłonił się pierwiastek żelaza. Dzięki temu pojawiła się woda. Księżyc niczym magnes działa na przypływy i odpływy (i tym samym na nas, bo nasze ciało składa się w 70% z wody). Mamy przypływ i odpływ, ziemia jest wysuszana przez promienie słoneczne, znowu przypływ. To były sprzyjające warunki do tego, żeby  powstał kwas rybonuklieunowy, który jest częścią wszystkich komórek. Resztę już znacie. 

  Można powiedzieć, że Księżycowi niczym matce, zawdzięczamy życie na Ziemi. 

  Chyba też dlatego to kobiety najbardziej lubią pracować z Księżycem. 

  W świecie, który stawia na jakości solarne, czyli działanie organizowanie, osiąganie, kobiety czują się coraz bardziej odłączone od siebie. Śledzenie faz Księżyca oferuje ścieżkę do ponownego połączenia się ze sobą.

  Dostrajając się do naturalnego rytmu księżycowych przypływów i odpływów, możesz połączyć się ze swoim ciałem i otoczeniem.

  8 faz Księżyca, czyli jak zarządzać swoją kobiecą energią

  Życie w harmonii z Księżycem zaczyna się od tego, że trzeba wiedzieć, w jakim miejscu znajduje się on podczas cyklu lunarnego w każdym momencie miesiąca. 

  Byłam kiedyś na warsztacie, gdzie prowadząca ogłosiła, że dziś jest pełnia Księżyca i poprosiła, żebyśmy stanęły w odpowiedniej części pokoju w zależności od tego, w jakiej fazie cyklu jesteśmy. Oczywiście, największe grupki stworzyły się tam, gdzie miały stanąć dziewczyny będące w owulacji i w czasie okresu. Bardzo często miesiączka idealnie synchronizuje się z cyklem Księżyca. To ułatwia zarządzanie energią i wtedy rzeczywiście nów jest takim czasem na oczyszczenie i nowy początek, a pełnia na celebrowanie kulimnacji energii. 

  Mamy 8 faz Księżyca i każda z nich działa jak wdech/wydech w czasie praktyki jogi. Każe kosztować i brać dla siebie na zmianę z odpuszczaniem i oddawaniem. Energia yang przeplata się z energią yin, na zmianę działamy i pozwalamy, żeby się działo. Oto jak to wygląda: 

  Nów Księżyca 🌑

  (energia yang)

  Nowy początek, potencjał, marzenia. 

  To czas, żeby wyznaczyć sobie nowe cele. Zapytaj swojej duszy czego pragnie i wypowiedz (a najlepiej zapisz swoją intencję). Stwórz plan, zanotuj pomysły. Możesz też stworzyć wizualną mapę marzeń. 

  Trzeba zaznaczyć, że marzenia lubią się spełniać w 6-miesięcznym cyklu: od nowiu Księżyca w danym znaku zodiaku do pełni Księżyca w tym znaku zodiaku. 

  Energia nowiu jest niska, ale od tego momentu zaczyna rosnąć. 

  Sierp przybywający 🌒

  (energia yin)

  Odwaga, ruszenie naprzód, wiara i nadzieja. 

  Twoje marzenia to powoli otwierający się kwiat. Pozwól, żeby rozkwitał. Ciesz się na nowe możliwości. 

  Czas, kiedy Księżyca przybywa wiąże się z zachowaniem wiary, że marzenia spełnią się w najlepszym dla nich czasie. 

  Pierwsza kwadra 🌓

  (energia yang)

  Wyzwania, pewność siebie zaangażowanie.

  Pierwsza kwadra to pierwszy krok w celu realizacji twojej intencji. Działania nabierają rozpędu. Możesz czuć się bardzo produktywna. Jednak jest to też czas, kiedy może pojawić się kryzys, zwątpienie lub przeszkoda. 

  Księżyc garbaty przybywający 🌔

  (energia yin)

  Ulepszenie, udoskonalenie, dostosowanie.

  W tym czasie musisz zaufać, że jesteś na właściwej drodze, a twoja intencja się realizuje. Powoli, ale wytrwale wprowadzaj zmiany i dostosowuj swój plan. Czas na wytrwałość, nie poddawaj się, nie trać cierpliwości. 

  „ Przy podejmowaniu się różnych spraw ludzie często ponoszą porażkę, gdy są o krok od osiągnięcia sukcesu. Jeśli pod koniec drogi będziemy się starać tak samo jak na jej początku, nie poniesiemy klęski” Lao Tzu

  Pełnia Księżyca 🌕

  (energia yang)

  Wyniki, przebaczanie, wdzięczność.

  Czas na świętowanie małych sukcesów i dużych sukcesów (pomyśl czego życzyłaś sobie 6 miesięcy temu podczas nowi Księżyca w znaku zodiaku, w którym jest dziś pełnia).

  Sprawy osiągają punkt kulminacyjny. Światło Księżyca napełnia nas energią (dosłownie! Pozdrawiam wszystkich, którzy nie mogą spać podczas pełni). Kiedy jesteśmy w szczytowym punkcie, warto uwolnić trochę energii, żeby zrobić miejsce na nowe. Dlatego pełnia to świetny czas na odpuszczanie i wybaczanie. To pomoże nam ruszyć naprzód. 

  Księżyc garbaty ubywający 🌖

  (energia yin)

  Odpoczynek, akceptacja, przegrupowanie

  Zwolnienie tempa po intensywnej pełni pomaga zintegrować to, co się w nas dzieje. Kiedy Księżyca ubywa to czas na akceptację, poczucie wdzięczności oraz dzielenie się z innymi

  Trzecia kwadra 🌗

  (energia yang)

  Ponowna ewaluacja, równowaga, zaufanie

  Kwadratura to trudny aspekt, dlatego zarówno podczas pierwszej jak i trzeciej kwadry możemy czuć napięcie wynikające z trudnego kąta, jaki tworzy się pomiędzy Słońcem a Księżycem. W czasie trzeciej kwadry możemy nie chcieć odpuścić pewnych rzeczy, jednak jest to konieczne. Wprowadzanie poprawek, zmiana nawyków to działania na czas trzeciej kwadry. 

  Sierp ubywający (inaczej Księżyc balsamiczny) 🌘

  (energia yin)

  Ukojenie, łagodzenie, poddanie się.

  Słowo balsam znaczy: łagodzić, leczyć. I taki jest ten czas ostatniej fazy Księżyca przed kolejnym nowiem. Odpoczynek, regeneracja są tu jak najbardziej na czasie. 

  Nów Księżyca w poszczególnych znakach zodiaku, czyli jak manifestować odpowiednie marzenia? 

  Pisałam o tym, że Słońce przechodząc przez poszczególne znaki zodiaku rzuca światło na różne obszary naszego życia, a Księżyc pozwala go zgłębić. Każdy ze znaków zodiaku nadaje „smaczku” danej fazie Księżyca. 

  Oto, z czym pokrótce wiążą się dane znaki zodiaku:

  ♈️ Baran:  pewność siebie i przywództwo
  ♉️ Byk: pieniądze i poczucie własnej wartości
  ♊️ Bliźnięta: komunikacja i relacje
  ♋️ Rak: dom i rodzina
  ♌️ Lew: kreatywność, dzieci i dobra zabawa
  ♍️ Panna: zdrowie i nawyki
  ♎️ Waga: balans w życiu i miłość
  ♏️ Skorpion: przemiana
  ♐️ Strzelec: mądrość i wolność
  ♑️ Koziorożec: kariera i cela
  ♒️ Wodnik: przyjaźń i intelekt
  ♓️ Ryby: intuicja i duchowość

  Każdy nów Księżyca w danym znaku zodiaku to zaproszenie i ewaluacja poszczególnych jakości w naszym życiu. Jeśli nauczysz się kojarzyć znaki zodiaku z poszczególnymi wartościami, będziesz umieć odczytać znaczenie faz Księżyca, np: 

  Nów: co chcę zacząć? W jakim obszarze (znak zodiaku)
  Pierwsza kwadra Księżyca: jaki będzie mój pierwszy krok? Od czego i w jaki sposób zacznę (znak zodiaku)
  Pełnia: Co świętuję, a co chcę odpuścić? Dlaczego to? (znak zodiaku)
  Trzecia kwadra: Jakie poprawki do swojego planu wprowadzam i jakie nawyki zmieniam? Dlaczego te i w jaki sposób to zrobię? (znak zodiaku)

  Nów w Baranie ♈️
  „Wierzę w siebie”

  Co możesz zrobić? 

  Nów w znaku Barana to początek nowego roku astrologicznego. Dlatego to czas na podjęcie pierwszych działań na czystym koncie, sporządzić odważny plan, skupić totalnie na sobie.

  Pytania do journalingu:

  Co rozpala mój wewnętrzny ogień i sprawia, że jestem podekscytowana? 

  Nów w Byku ♉️
  „Mam silne poczucie własnej wartości”

  Co możesz zrobić? 

  Byk to znak zodiaku podporządkowany Wenus, planecie miłości, piękna i pieniędzy. Ziarenko zasiane wiosną, musi być dobrze przyklepane, żeby cos z tego urosło. Dlatego podczas nowiu w Byku ważne jest budowanie poczucia stabilności, wytrwałości, ale też zmysłowości, kontaktu z pięknymi rzeczami i robienie planów finansowych. 

  Pytania do journalingu: 

  Czego potrzebuję, żeby poczuć się stabilna finansowo? Jak mogę zmienić swoje relacje i przekonania dotyczące pieniędzy? 

  Nów w Bliźniętach ♊️
  „Jestem otwarta na rozwój i naukę”

  Co możesz zrobić? 

  Budowanie, relacji, towarzyskie spotkania, odnowienie kontaktu z rodzeństwem, czytanie ciekawych książek to aktywności na czas nowiu Księżyca w Bliźniętach. Ciekawość to drugi stopień do nawiązania nowych przyjaźni. 

  Pytania do journalingu:

  Kiedy czuję się najbardziej autentyczna i najbardziej sobą? Jakimi ludźmi chcę się otaczać, żeby móc się tak czuć jak najczęściej? 

  Nów w Raku ♋️
  „Dbam o moich bliskich”

  Co możesz zrobić? 

  W znaku Raka przejawia się wszystko, co jest związane z opiekuńczością, domem i rodziną. Okolice nowiu w znaku Raka to czas dla rodziny, dbanie o siebie i o innych, długie kąpiele (Rak to znak wodny podporządkowany Księżycowi), budowanie poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego.

  Pytania do journalingu:

  Jak mogę wyrażać swoje emocje w najbardziej autentyczny sposób? Jak chcę, żeby wyglądał mój dom? 

  Nów w Lwie ♌️
  „Odważnie wyrażam swoją kreatywność”

  Co możesz zrobić? 

  Najlepsze, co możesz podarować światu to twoja własna osoba. W czasie nowiu Księżyca w znaku Lwa krążymy wokół tematu kreatywności, dziecięcej ekspresji, której nie hamują żadne przekonania. 

  Pytania do journalingu: 

  Kiedy czuję się najbardziej pewna siebie? 

  Nów w Pannie ♍️
  „Jestem w harmonii ze swoim ciałem”

  Co możesz zrobić? 

  Zdrowie i dobre nawyki to najważniejsze rzeczy dla każdej Panny. Dlatego nów w Pannie to dobry czas na zastanowienie się jak ma się nasze zdrowie i czy nasza codzienność nie wymaga pewnego uporządkowania. Tylko bez krytykowania!

  Pytania do journalingu: 

  Czy moja rzeczywistość jest uporządkowana? Jak mogę usprawnić swoje życie? 

  Nów w Wadze ♎️
  „Osiągam równowagę w swoim życiu” 

  Co możesz zrobić? 

  Negocjacje, dobre kontakty, związki miłosne, nasz własny wygląd – oto wszystko, co bierzemy pod lupę podczas nowiu Księżyca w znaku Panny. 

  Pytania do journalingu: 

  Kiedy czuję, że nie jestem w równowadze emocjonalnej, fizycznej, na osi dom-praca? 

  Nów w Skorpionie ♏️
  „Chcę się zmienić” 

  Co możesz zrobić? 

  Skorpion prowadzi przez cykl życia i uczy jak się przeistaczać. To też bardzo seksualny znak zodiaku, więc to też dobry czas na zastanowienie się, czy nie potrzebujemy więcej intymności w naszych związkach. 

  Pytania do journalingu: 

  Czy jest jakaś część mnie, której nie akceptuję? Jak mogę się z nią pogodzić? 

  Nów w Strzelcu ♐️
  „Szukam nowych znaczeń”

  Co możesz zrobić?

  Nów w znaku Strzelca to ustalanie nowych celów, planowanie podróży oraz odkrywanie nowych systemów myślenia. To czas na wyznaczanie intencji, dzięki którym udoskonalisz własną życiową filozofię. 

  Pytania do journalingu:

  Jakich nowych rzeczy chce doświadczyć? 

  Nów w Koziorożcu ♑️
  „Widzę siebie jako autorytet”

  Co możesz zrobić? 

  Nów w Koziorożcu to ambitne plany. Ale żeby wyznaczać ambitne plany, musisz w siebie wierzyć!

  Pytania do journalingu:

  Jak mogę zmienić swoją codzienną rutynę, żeby odnieść większy sukces w życiu? 

  Nów w Wodniku ♒️
  „Wyobrażam sobie lepszą przyszłość”


  Co możesz zrobić? 

  Nów w znaku Wodnika to naprawdę dobry moment, żeby zapisać, jaka jest twoja idealna wizja społeczeństwa.

  Pytania do journalingu:

  Czy czuję więź ze społecznością, w której żyję? 

  Nów w Rybach ♓️
  „Ufam swojej intuicji” 

  Co możesz zrobić?

  W czasie nowiu w Rybach mamy okazję na to, żeby połączyć się ze swoją intuicją i być może przedefiniować swoją duchowość. 

  Pytania do journalingu: 

  Jaki jest mój duchowy rozwój osobisty?

  Rytuały na nów Księżyca

  Każdego nowiu Księżyca siadam spokojnie, zapalam świecę i zapisuję swoje marzenia w takiej formie, jakby się już spełniły. Staram się wyobrazić sobie i poczuć te uczucia, które towarzyszyłyby spełnieniu tego marzenia. Robię też mapy marzeń, wklejając zdjęcia, które wywołują we mnie uczucie, jakie chcę, żeby mi towarzyszyło. Jako drogowskazu używam właśnie znaków zodiaku. 

  I tak, jeśli mamy nów w znaku Lwa, zastanawiam się, czy mam wystarczająco dużo  kreatywności w życiu i/lub co chcę stworzyć (i jak bardzo dobrze chcę się przy tym bawić). 

  W czasie nowiu przeznaczam większą porcję czasu na odpoczynek oraz na działania oczyszczające: kąpiel z dodatkiem soli, małe rytuały z udziałem Palo santo. 

  Zwyczajem, który zyskuje na popularności są kręgi kobiet, na które można się wybrać właśnie na nów Księżyca.

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘

  Rytuały na pełnię Księżyca

  Pełnia wiąże się z przypływem energii i emocji, nierzadko związanych ze znakiem zodiaku. Sama zauważyłam, że pełnie w Raku, Skorpionie bywają dla mnie trudne. 

  Podczas pełni Księżyca sięgam do notatek, jakie zrobiłam podczas nowiu, zwłaszcza tego sprzed 6 miesięcy. Pełnie i nowie w przeciwstawnych znakach zodiaku występują zwykle razem. I tak, w okolicy nowiu w Wodniku zawsze będzie pełnia w Lwie, w okolicy nowiu w Skorpionie zawsze będzie pełnia w Byku i tak dalej. Dlatego te 6 miesięcy to dobry cykl na wykonanie realnych kroków. Potem można spojrzeć wstecz i sprawdzić, gdzie jesteśmy. 

  Nie zawsze będziemy tam, gdzie chcemy być, dlatego dużą rolę odgrywa tutaj odpuszczanie i wybaczanie. Można na przykład na kartce (oczywiście przy świetle świecy) napisać list do kogoś, kto nas zranił i spalić kartkę.

  Przydatne materiały: 

  1. Fazy Księżyca sprawdzisz na tej stronie
  2. Astrtobabe journal na 6 miesięcy można można kupić tu
  3. Kalendarze z fazami Księżyca na dany miesiąc można otrzymać po zapisaniu się na newsletter u Soulshine astrology i Coccorina

  Książki, z których korzystałam przy pisaniu tego artykułu:

  1. Yasmin Boland, Jak działa Księżyc?
  2. Yasmin Boland, Moon journal
  3. Danye Rudhyar, The lunation cycle
  4. E. Loewe, L. Kellner, The spirit Almanac
  5. J. Cauldric, Muse with the moon
  fazy księżyca
  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Nów Księżyca w Pannie 🌑♍️ 7 września 2021

  nów księżyca w pannie
  nów księżyca w pannie

  Nów Księżyca w Pannie będzie miał miejsce 7 września o godzinie 02.51

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 18 marca 2022 – w pełnię Księżyca w znaku Panny. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane z codzienną rutyną, pracą zdrowiem i wróć do nich w okolicy pełni. 

  Wraz z nowiem wchodzimy w nowy rok numerologiczny 2022.

  (poniższy tekst to fragment astrobabe journala)

  Zarówno Słońce jak i Księżyc są w znaku Panny i świętujemy nowy początek, którego tematem przewodnim będzie pracowitość, systematyczność, porządek, perfekcja, dbanie o zdrowie, codzienna rutyna, planowanie i praca.

  Księżyc w nowiu w Pannie nie wywołuje takiego samego podekscytowania, jak kilka ostatnich cykli Księżyca, ale jest to chwila na ważną refleksję, zanim przejdziemy do dalszej części roku.

  Ten proces może wydawać się nieco drażliwy, ponieważ podstawą tej pracy jest identyfikowanie części nas samych, które wymagają naprawy (oczywiście z dużą dozą empatii i miłości do siebie). Obejmuje to wady, które przejawiają się w naszym życiu osobistym i zawodowym.

  Wakacje, wakacje i po wakacjach. A jaka jest Twoja codzienność?
  @spokojnietotylkoastrologia

  Dużo ziemi w kosmogramie nowiu w Pannie. A zatem do konkretu. Przyjrzyjmy się swojej codzienności. Co możemy zrobić dla siebie, aby lepiej korzystać z tego czasu, jaki został nam dany. Dwie rzeczy: po pierwsze odważne wyznaczenie ideału, do którego będziemy dążyć krok po kroku, akceptując własne ograniczenia i niedoskonałości, ale nie osuwając się z ich powodu w otchłań rozpaczy – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Po drugie – eliminacje tego, co odwraca naszą uwagę od spraw stanowiących kwintesencję naszej bytności tu na Ziemi.

  Po przebojowym sierpniu, ekscytujących pełniach w Wodniku, poruszającym nowiu w Lwie – teraz kiedy wiemy, na czym nam naprawdę zależy: do dzieła! Szkoda czasu na marnowanie własnej energii.

  Porządeczki, porządeczki
  @astro.gaja

  Energia nowiu pomaga nam zacząć coś nowego, znaleźć nowy tor działania i napełnić bak benzyną – mówi @astro.gaja.

  Ale zanim wyruszymy w drogę to ważne jest też to, żeby zrobić generalne porządki. Wyrzućmy z bagażnika to, czego już nie używamy. Zastanówmy się nad tym co nam już nie służy i pozbądźmy się tego z naszego życia. Zbudujmy nowe, lepsze nawyki – myślowe, emocjonalne, żywieniowe, organizacyjne! Pomocna i uporządkowana Panna właśnie do tego nas zachęca.

  Nowe pomysły, nowe możliwości, działanie
  @katesynal & @astrokalendarz

  Na tym nowiu możesz odkryć swoje nowe potrzeby i możliwości w kwestii pracy i współpracy z innymi. Łatwo będzie Ci wdrożyć nowe pomysły i idee, możesz chcieć poprawić coś w miejscu pracy, może teraz otworzą się przed Tobą drzwi, za którymi ujrzysz nowe możliwości – mówi Kasia, @katesynal, autorka @astrokalendarz.

  Dogadywanie się z innymi czy ustalanie tego, co jest do zrobienia, będzie rzeczowe i konkretne. Jest to sprzyjający czas na planowanie długoterminowe. Mogą też pojawić się lepsze warunki finansowe lub poprawa relacji w pracy. Możesz poczuć większą determinację i moc do działania, ale jednocześnie coś może powodować w Tobie wątpliwości, osłabienie lub niepewność. Uważaj na iluzje czy poświęcanie siebie, bo możesz czegoś nie widzieć. Rozwiązania możesz poszukać w medytacji lub poprzez kreację artystyczną. Postaraj się zbalansować to, co chcesz zrobić, z Twoimi potrzebami duchowymi.

  🌚 Nów to nowy początek. To świetny czas na identyfikację swoich potrzeb i zasianie intencji, aby to, czego chcesz, rosło w kolejnych etapach i na koniec się zrealizowało. Pierwsze efekty zobaczysz za 6 miesięcy na 🌕 pełni w tym samym znaku, czyli 18.03.2022. To też czas odnowienia energii, moment regeneracji, wsłuchania się w siebie i kontemplacji. Wykorzystaj maksymalnie energię nowiu i świadomie otwórz nowy etap.

  Spisz swoje życzenia. Jaka jest Twoja intencja na ten nów? Co chcesz zasiać?

  Odpowiedz sobie na wybrane pytania:

  ✨ Czego potrzebujesz, abyś był/a spełniona w swojej pracy i współpracy z innymi?
  ✨ Jaki nowy etap w swojej pracy, odnośnie swoich obowiązków czy zdrowia chcesz rozpocząć?
  ✨ Jak chciałabyś, aby układała się Twoja współpraca z innymi?
  ✨ Co potrzebujesz uporządkować w swoim życiu?
  ✨ O jakich szczegółach chciałabyś pamiętać?
  ✨ Co chciałabyś ustalić z innymi i zaplanować?
  ✨ Czy potrzebujesz zadbać o swój komfort pracy, o swoje zdrowie i porządek w swoim otoczeniu? Jeśli tak, to co
  byś chciała, aby się zadziało?
  ✨ Jak chciałabyś, aby wyglądała organizacja Twojej pracy?
  ✨ Co chciałabyś usprawnić i wprowadzić nowości?

  💜 Cudownego siania na nowiu!

  Powrót do obowiązków
  @polenieograniczonychmozliwosci

  Po czasie intensywnej zabawy i odpoczynku przychodzi okres powrotu do obowiązków, pracy i zadbania o istotne sprawy – mówi Olga z @polenieograniczonychmozliwosci.

  Nów w znaku Panny zachęca nas do wprowadzenia nowego nawyku, kultywowania codziennej, stabilnej rutyny, zadbania o swoje zdrowie – fizyczne, a przede wszystkim psychiczne.

  Pragmatyzm, racjonalność działania, pracowitość, obowiązkowość, bycie przydatnym oraz skupienie się na detalach, małych sprawach w życiu, które składają się na obraz jego całości – to wibracje tego znaku.

  Każdy z nas pragnie być „przydatny” i pragnie pomagać innym, służyć pomocą, świecić przykładem, dawać trafne i cenne rady. Aby jednak móc to robić odpowiednio, musimy mieć osobiste sprawy poukładane i zadbać o porządek w naszej codzienności, harmonogramie, a szczególnie w głowie.

  Każdy mistrz zaczynał jako uczeń, a systematyczne oddanie się nawet powtarzalnym, mało interesującym czy porywającym czynnościom np. sprzątaniu, prowadzi do szlifowania charakteru i silnej woli. Nów w tym znaku pragnie nam przypomnieć, że dyscyplina prowadzi na wyżyny osiągnięć, a praca sama się nie wykona.

  Jest to świetny czas na:

  • Zadbanie o wszelkie sprawy organizacyjne, wprowadzenie nowego grafiku dziennego/tygodniowego itd.
  • Zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne
  • Wprowadzanie nowego nawyku
  • Odpuszczenie przymusu kontrolowania siebie i innych
  • Rozpoczęcie nauki, nowego kursu, przejście na zdrowszą dietę, porządki, prace w ogrodzie
  • Wszelkie ulepszenia, które sprawią, że codzienne życie będzie lżejsze 
  • Sumienne wypełnianie swoich obowiązków
  • Docenienie codziennych powinności i rutyny jako fundamentu, który nadaje naszemu życiu ciągłość i sens 
  • Docenienie i zaakceptowanie siebie
  • „Uciszenie” swojego wewnętrznego krytyka, a także odejście od oceniania i krytykowania innych
  • Służenie pomocą innym, zwłaszcza osobom mniej uprzywilejowanym 
  • Zrobienie czegoś produktywnego, z czego będziesz dumna/y
  • Poznanie kilku leczniczych ziół i stosowanie ich w codziennym życiu, zwłaszcza jako zamienników dla środków farmakologicznych 

  Zrozumienie, że teraz jesteś perfekcyjna/y dokładnie taka/i jaka/i jesteś, choć warto wciąż się rozwijać i pracować nad sobą.

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Pełnia Księżyca w Wodniku 🌕♒️ 22 sierpnia

  pełnia w wodniku
  pełnia w wodniku

  Pełnia w Wodniku będzie miała miejsce 22 sierpnia o godzinie 14.01

  To druga w tym roku pełnia Księżyca w znaku Wodnika. Ma ona za zadanie zrobić Ci powtórkę z problemów, emocji, oraz tematów, które ujawniły się podczas pierwszej pełni Księżyca w znaku Wodnika 24 lipca, które z jakiegoś powodu postanowiłaś pominąć.

  Spójrz na swoje dzieło
  @spokojnietotylkoastrologia

  Pierwsza pełnia w Wodniku (24.07) była po to, abyśmy zyskali świadomość, od czego potrzebujemy się uwolnić (zwłaszcza w kontekście współpracy i identyfikacji z grupami naszych interesów). Nów w Lwie (08.08) z kolei dał nam szansę poczuć to, co w nas jest wyjątkowe, czego nikt inny nie może zaoferować światu, a co warto otoczyć troską i miłością. Z kolei zbliżająca się druga pełnia w Wodniku (22.08) pozwoli nam doświadczyć, jak otoczenie reaguje na naszą propozycję – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Wyobraź sobie, że jesteś artystą, za chwilę wchodzisz na scenę i przekonasz się, jakie emocje wzbudza Twoje dzieło. Jedno jest pewne: nie warto oszukiwać, nie warto być skromnym, nie warto umniejszać swojej roli. Działaj prosto z serca i pozwól światu oszaleć w kontakcie z tym, kim jesteś naprawdę. A z racji tego, że Księżyc będzie robił koniunkcję z Jowiszem, to można się spodziewać emocjonalnych fajerwerków. 

  Błękitna Pełnia, czyli dwa razy więcej mocy
  @polenieograniczonychmozliwosci

  Ta pełnia to Blue Moon, czyli druga z kolei lunacja, zachodząca w tym samym znaku astrologicznym. Takie symetryczne lunacje zwiększają wpływ pojedynczego archetypu znaku zodiaku, jego szczególne cechy są wyolbrzymione i zintensyfikowane, podwójnie uwydatnione w naszym życiu – mówi Olga z @polenieograniczonychmozliwosci.

  W jednej ze sfer Twojego życia, którą urządzi znak Wodnika w Twoim horoskopie, nastąpi silna kulminacja.

  A więc Blue Moon to wzmocniony Księżyc w Pełni, a ten jest dodatkowo posilony m.in. dobroczynnym wpływem Jowisza. Jego energia jest ekspresyjna i dynamiczna, jest to najlepszy czas na domknięcie spraw, zebranie plonów naszych działań. Pomyśl o tej Pełni jak o ostatecznym rozkwicie, o wielkim emocjonującym finale, który może odmienić życie.  

  Aby najlepiej wykorzystać energie Błękitnego Księżyca, zatrzymaj się i przyjrzyj się swojemu życiu w czasie pierwszej Pełni 24.07. Te lunacje są połączone energetycznie. Pierwsza pełnia działa jako początkowa faza ukończenia, która miesiąc później przychodzi do głębszego urzeczywistnienia.  

  Sposób, w jaki wykorzystasz czas pomiędzy pełniami, będzie miał kluczowe znaczenie dla tego, jak Niebieski Księżyc wpłynie na Twoje życie. Jeśli więc np. unikasz robienia tego, co wiesz, że należy zrobić, Niebieski Księżyc przyniesie i unaoczni rezultaty dotyczące tego unikania. 

  Jeśli natomiast uczciwie przepracujesz postawione przed Tobą kwestie, Niebieski Księżyc przyniesie wyniki, które odzwierciedlają nie tylko twoje wysiłki, ale także poziom uczciwości wobec siebie i życia. 

  Takie Błękitne Pełnie to stosunkowo rzadkie wydarzenia, więc najlepiej korzystać z nich mądrze. Zwiększają nasze zobowiązania i wzmacniają nasze wysiłki, a co za tym idzie – zwiększają nasze plony. Mogą też czasami zmienić bieg naszego życia, ustawiając nas na innym torze lub doprowadzając do kulminacji problemów, które wzbierały od miesięcy, a nawet lat, oczyszczając powietrze na nowy początek w nadchodzących tygodniach i miesiącach. 

  Jeśli czegoś nie zdążyłaś załatwić przy lipcowej pełni, to teraz masz okazję
  @astro.gaja

  Ta, już druga, pełnia w Wodniku przyniesie nam kulminację, której mogło nam zabraknąć przy lipcowej pełni. Jeżeli jest coś, czego do tej pory nie byłaś pewna, Kosmos pomoże ci to zobaczyć – mówi @astro.gaja

  To dobry moment na zostawienie za nami tego co już nam nie służy. Energia Wodnika niesie ze sobą zmiany, rewolucje, które mają nas wyzwolić.

  Może po tej pełni zaczniemy robić coś inaczej, wprowadzimy do naszego życia innowacje i spojrzymy na nie z nowej perspektywy.

  Od pełni do pełni
  @cosmic.monada

  Pełnia, czyli opozycja Słońca i Księżyca rozegra się na osi Lew – Wodnik w 29 stopniu, który jest w astrologii uznawany za stopień krytyczny i mówi m.in. o tym, że kończymy proces związany z danym archetypem lub archetypami i że jest to ważny krok na naszej ewolucyjnej ścieżce – mówi Marzena z @cosmic.monada

  Druga w tym roku pełnia w znaku Wodnika to w związku z powyższym, przestrzeń na domykanie procesu uwalniania Twoich kreatywnych idei, które mają w sobie innowacyjność i odrobinę szaleństwa. Wizji, u których źródła leży potrzeba wpływu na wspólną przyszłość. Pozwól sobie na to, aby Twoje procesy kreacyjno-koncepcyjne, które towarzyszą Ci co najmniej od poprzedniej pełni w Wodniku, wreszcie się do-pełniły i zaczęły żyć swoim życiem.

  To bardzo ważny krok, który jest sprawdzianem tego, jak to, co Cię rozpala, wejdzie w interakcję z innymi ludźmi i ich pragnieniami, potrzebami i potencjałami. Potrzebujesz zaufać sobie, zawierzyć Wszechświatowi i puścić to wolno, czyli wykonać krok w stronę kolejnego po Wodniku archetypu: Ryb.

  Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
 • Nów Księżyca w Lwie 🌑♌️ 8 sierpnia 2021

  nów księżyca w lwie
  nów Księżyca w lwie

  Nów Księżyca w Lwie będzie miał miejsce 8 sierpnia 2021 o godz. 15.49.

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 16 lutego 2022 – w pełnię Księżyca w znaku Lwa. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane z domem, Twoją bezpieczną przystanią, dziećmi i wróć do nich w okolicy pełni. 

  (poniższy tekst to fragment astrobabe journala)

  Ewolucyjna misją Lwa jest ukończyć kreatywny proces, w którym pokaże światu swoje JA. Nów Księżyca w jego znaku zaprasza nas do wejścia w ten cykl, w którym będziemy podnosić swoją pewność siebie i samoocenę oraz przeciwzwyciężać to, co blokuje nas przed spontaniczną ekspresją. To świetna okazja, żeby pracować z wszelkimi przejawami potrzeby potwierdzenia z zewnątrz, że to robimy jest dobre (co tylko stoi nam na drodze do pokazania się światu w pełnej krasie).

  Akceptuję siebie i otwieram się na życie
  @polenieograniczonychmozliwosci

  Ta Lunacja przynosi nam okazję do otwarcia się i ukazania w pełni, do odważnego kroczenia przez życie w blasku akceptacji siebie, wykorzystywania swoich talentów oraz kreatywności do tworzenia spełnionego życia, a także hojności w dzieleniu się tym wszystkim z innymi – mówi Olga z @polenieograniczonychmozliwosci

  Nów w Lwie pragnie pomóc nam otworzyć nasze serca na życie w pełni, na cieszenie się z samego faktu istnienia i dostrzegania szczęścia oraz poczucia spełnienia, jakie niesie ze sobą ekspresja naszego „Ja” bez barier, czy wstydu, bez poszukiwania poklasku, stawiania siebie „nad” czy „pod”, bez porównywania, bez oceniania. 

  Robienie tego, co sprawia, że twoje serce rośnie jest najlepszym sposobem na spełnione i szczęśliwe życie. A często mogą to być działania, kreatywne hobby czy po prostu czynności, które innym mogą wydawać się trywialne czy niepotrzebne – ich moc tkwi w uczuciach, które wywołują w Tobie.

  Obecne w naszej kulturze przekonanie, że wszelkie działania muszą być produktywne, muszą prowadzić do określonych celów i muszą przynosić korzyści powinno zostać teraz zweryfikowane. Życie nie polega tylko na produkowaniu określonych dóbr czy wypełnianiu obowiązków, a Nów w znaku Lwa pragnie nam o tym przypomnieć. 

  Energie aspektów między planetami wskazują na odkrycie, czy też kontynuację tego, co już było obecna w twoim życiu, ale być może zeszło na dalszy plan czy zostało zapomniane.

  Zastanów się, czy jest coś, co kochałaś/eś robić w wieku od ok. 7 do 14 roku życia?

  Co powoduje, że masz na twarzy uśmiech od ucha do ucha, a czas przestaje istnieć?

  Znajdź choć jedną taką rzecz i postaraj się robić jej jak najwięcej.

  Tego, co mam ja, nie ma nikt
  @spokojnietotylkoastrologia

  Tegoroczny Nów w Lwie pozwoli nam wyciągnąć esencję naszej tożsamości. Słońce i Księżyc spotykają się nie tylko w Lwie ceniącym indywidualność, ale i w odwadze naprzeciwległego Wodnika, który podąża za ekscentrykami i oryginałami. Jeśli możemy zrobić coś dla siebie i dla świata, to zadajmy sobie pytanie: co takiego w nas tkwi, czego nikt inny nie ma. A jeśli odkrycie to poruszy nasze serce, dzielmy się obficie tym, co w sobie odkryjemy – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

  Oczywiście są też trudniejsze aspekty tego nowiu. Przede wszystkim opozycja Saturna do koniunkcji świateł, czyli konfrontacja nas samych z oczekiwaniami grup, z którymi potrzebujemy się identyfikować. Jedno mówi nam serce, drugie rozsądek.

  Ponadto opozycja Wenus do Neptuna może wprowadzić wiele zamieszania do sytuacji związkowych. Chcielibyśmy ustalić jasne zasady współdziałania, ale świat fantazji oferuje nam bezpieczne schronienie pośród niemożliwych do urzeczywistnienia ideałów. 

  Więcej brokatu poproszę!
  @kosmoostrefa

  Przed nami chęć pokazania siebie, swojego światła przed innymi. Astrologia zachęca do współpracy z cyklami Księżyca, pomaga nam zrozumieć siebie i etapy transformacji. Podczas każdego nowiu mamy okazję NA NOWO odkrywać swoje potrzeby – mówi Daria z @kosmoostrefa.

  Tak jak wyżej wspomniałam to czas naszego blasku, Lew uwielbia atencję więc teraz jest idealny czas, by pokazać swój ogień. Manifestować nasze najgorętsze pragnienia. Lew nie zastanawia się co by było gdyby.

  On działa, bez wytchnienia, bez zwątpienie – po prostu działa. Optymistą, ryzykant. Taki oto będzie nów optymistyczny, motywacyjny, pełen witalności i kreatywności. Lew odpowiada za nasze serce, zresztą mówi się „LWIE SERCE”, więc to nasze serce warto oczyścić z negatywnych emocji i wkroczyć w kolejny cykl z lekkością.

  Zadajcie sobie choć jedno pytanie w tym okresie: „Czym mogę zachwycić świat, jak mogę manifestować swoje światło?” 

  Reset kosmicznego zegara
  @astroguide.pl

  Niedzielny Nów Księżyca w znaku ognistego Lwa zaktywizuje napięciową konfigurację roku 2021, czyli kwadraturę między Saturnem (tym, co stare i ograniczające) a Uranem (tym co nowe i nieuniknione). Planety po raz kolejny zapraszają nas do zrobienia zdecydowanego zwrotu na drodze naszego życia! – mówi Tati z astroguide.pl

  Spotkanie Słońca i Księżyca podczas Nowiu Księżyca symbolizuje reset kosmicznego zegara. Coś się kończy, coś się zaczyna. Lew jest znakiem ognistym, ekstremalnie kreatywnym, ceniącym życie i moc tworzenia. Z drugiej jednak strony, jest dumny (wtedy, gdy należałoby dumę schować do kieszeni) oraz głośny i dramatyczny (wtedy, gdy należałoby siedzieć cicho).

  Negatywne cechy tego znaku ujawniają się zawsze podczas napięciowych aspektów, a tych podczas Nowiu nie brakuje. 

  W Nów zaangażowany jest także Merkury, dlatego wiele osób może doświadczyć gonitwy myśli, bezsenności spowodowanej pobudzeniem mentalnym oraz podwyższonego poziomu stresu. Dotyczyć to będzie w szczególności Byków urodzonych między 26 kwietnia a 8 maja, Lwów urodzonych między 28 lipca a 10 sierpnia, Skorpionów obchodzących urodziny między 28 października a 10 listopada oraz Wodników urodzonych między 27 stycznia a 9 lutego. Jeśli odkładaliście coś w nieskończoność, ten Nów nie da Wam o tym zapomnieć.

  Niech żyje wolność! Wolność i swoboda
  @cosmic.monada

  Nów w Lwie, to zaproszenie do odnowienia połączenia z energią, która nas rozświetla i rozgrzewa do życia, zabawy i kreatywnego wyrażania się w świecie. Lew mówi, a właściwie ryczy: “Połącz się z misją swojego serca i działaj, bez czekania na doping i oklaski!” – Marzena z @cosmic.monada

  Często jednak, zanim zaczniemy swobodnie tworzyć i być autentycznie sobą, bez potrzeby zadowalania innych, czeka nas rozprawienie się z demonami swoich przekonań i lęku, które są o tym, czy bycie w 100% w zgodzie ze sobą jest dla nas bezpieczne. Aby dotrzeć do tych wewnętrznych cieni, zadaj sobie pytania: 

  Kto mi powiedział, że nie jestem wystarczająca?

  Za co boję się zostać skrytykowana?

  Kto poczuje się urażony tym, że jestem sobą?

  Co najgorszego się stanie, jeśli znajdę się w centrum uwagi?

  Tego dnia wypada też kulminacja Bramy Lwa, czyli portal silnej słonecznej energii, który otworzył się 1 sierpnia. To idealny moment na mocne manifestacje. Stwórz mapę marzeń, bez cenzurowania samej siebie, swojej wyobraźni i pragnień serca. Lew kocha rozmach, więc pozwól sobie kreować najlepszy dla siebie luksus.

  Moje drogie Wewnętrzne Dziecko, zaopiekuję się Tobą
  @cosmic_sans_astro

  Nów we Lwie to zachęta i otwarta brama do poukładania w sobie relacji Wewnętrznego Dziecka z Wewnętrznym Rodzicem. Lwiątko, to archetypowe dziecko zodiaku, chce tworzyć dla samego tworzenia, bez oczekiwania na rezultaty, chce kochać szczerą, promieniejącą miłością i muskać lśniącożółtą farbą na pędzlu płótno dla samej estetyki tego czynu – Martyna z @cosmic_sans_astro.

  Dorosły, czyli Saturn, ten nasz Surowy Audytor z chmurnym spojrzeniem spod krzaczastych brwi, pyta: A po co Ci to? A dlaczego? A czy oby na pewno potrafisz?

  Może wywoływać to w nas trudne emocje, a kluczem jest dogadanie się z jednym i drugim, i poukładanie tej wewnętrznej mozaiki osobowości: pozwolenie Dziecku na spontaniczną radość tworzenia i Dorosłemu na układanie planów i struktur, choć niekoniecznie w tej sferze życia.

  Archetyp Lwa stanowi też mocno o naszej auto-ekspresji i o tym, na ile potrafimy być w niej bezwstydni, autentyczni, z bebechów nas samych, a na ile tłumimy cząstki siebie, przycinamy się i dostrajamy, by dopasować się do ogólnego obrazka. Nów to czas zasiewania nowych intencji, co naturalnie sprawia, że to dobry czas, by powiedzieć sobie: ‘’Tetris nauczył mnie, że kiedy próbujesz się wpasować – znikasz’’.