• Ile kosztuje kosmogram? (i co mi właściwie da jego odczytanie?)

  ile kosztuje kosmogram
  ile kosztuje kosmogram

  Ile kosztuje kosmogram w 2023 roku, kiedy to tyle astrologicznych ciekawostek można znaleźć na instagramie? 

  U mnie kosmogram kosztuje 555 zł. W tej cenie otrzymujesz: 

  – 1.5 h wideo call, podczas którego opowiem Ci o potencjale zapisanym w Twoim kosmogramie
  – 67-stronicowy pdf do wydrukowania z podsumowaniem Twojego Słońca, Księżyca i ascendentu, planet osobistych i pokoleniowych w znakach i domach oraz w aspektach względem siebie, oryginalnych pytań journalingowych zadanych pod te aspekty

  Czy taka forma ci odpowiada? Jeśli tak, napisz na wiola@astrobabe.pl, a od razu poszukamy terminu. Jeszcze nie wiesz? Pobierz przykładowy kosmogram.

  >>> Pobierz przykładowy kosmogram <<<


  .

  Dlaczego w ogóle warto zrobić sobie kosmogram

  “Cokolwiek powstaje lub zdarza się w tym momencie czasu, ma cechy tego momentu czasu.”

  C.G Jung

  Każde zdarzenie, a takim też są Twoje narodziny ma cechy tego momentu, w którym nastąpiło. Kosmogram to nic innego jak układ nieba w danej chwili. Jest obrazem tej chwili, a więc przedstawia cechy, które Ty posiadasz. 

  Muzyka niebieska i harmonia sfer

  Istnieją teorie, w których planety w czasie swych ruchów po firmamencie wytwarzają harmonię dźwięków, tak zwaną “muzykę niebieską”. Nie jest ona słyszalna dla ludzi, ale niemal wszyscy znamy jej ziemskie odbicie – muzykę graną przez instrumenty. Jeśli teraz uśmiechasz się z niedowierzaniem, to zgaszę ten uśmiech informując Cię, że ta teoria została stworzona przez one and only guru matematyki – Pitagorasa.

  W astrologii harmonia sfer wyrażona jest poprzez teorię aspektów (nie bój się, wytłumaczę Ci wszystkie Twoje kwadratury i trygony). Tu matematyczne proporcje skali muzycznej zastosowane zostały do mierzenia kątowych odległości między planetami. Czasem coś gra (trygon), a czasem coś zgrzyta (kwadratura).

  Pitagoras i Platon  nauczali, że człowiek jest mikrokosmosem, czyli odzwierciedleniem Wszechświata (makrokosmosu) w miniaturze i wszystkie prawa świata zewnętrznego mają swoje odpowiedniki w świecie wewnętrznym. 

  “As above, so below, as within, so without, as the universe, so the soul… “

  Hermes Trismegistus

  Ale powodem, dla którego kosmogram pomaga zrozumieć siebie i jest trafnym odzwierciedleniem Twoich potencjałów nie są tylko planety i ich ustawienie. 

  Porozmawiajmy o archetypach, które drzemią w nas

  To archetypy sprawiają, że w mig łapiemy energię naszego kosmogramu. Trochę tak jak w życiu – nieważne co się wydarzyło, ważne, jakie znaczenie temu przypisujemy. Pytanie tylko, czy jesteśmy w stanie dobrze odczytać to znaczenie?

  Archetypy to reprezentacje psychologiczne koniecznych reakcji na pewne typowe sytuacje. Pomagają nam sięgnąć do podświadomości zbiorowej, stąd są uniwersalnie dostępne każdemu z nas. To templejty i blueprinty naszej świadomości, które istnieją niezależnie. Mają swoje kolory, kształty, cechy. 

  Planety, znaki zodiaku i domy horoskopowe są symbolami o określonych kolorach, kształtach i cechach, które tworzą Twoją osobowość charakterystyczną dla danej chwili, dnia i godziny, w której się urodziłaś. Funkcje przypisywane planetom obejmują swoim zakresem wszystkie najistotniejsze funkcje psychiczne, pragnienia i potrzeby, realizowane przez każdego z nas. W astrologii nie da się uciec przed niczym. 

  “Wewnętrzne gwiazdy człowieka są, w swych właściwościach, rodzaju i naturze, poprzez ich bieg i pozycje, jak jego zewnętrzne gwiazdy, a różnią się tylko formą i materiałem. Jeżeli chodzi o ich naturę, jest ona taka sama jak w eterze i mikrokosmosie, człowieku. Albowiem Słońce, Księżyc i wszystkie planety, a także gwiazdy i cały chaos są w człowieku.”

  Paracelsus 1493-1541

  To od Ciebie zależy czy zauważysz tę synchroniczność pomiędzy tym, co na górze, a tym, co na dole. Pomiędzy tym, co na zewnątrz, a tym, co wewnątrz Ciebie. 

  Język astrologii jest magiczny, to prawda. Ale dotyczy zwyczajnych rzeczy, które dotyczą każdego z nas niezależnie od pochodzenia i statusu.

  Archetypy są wszędzie. Są używane w religiach, mitach, legendach, baśniach. No i też w astrologii. W praktyce przejawiają się w naszych zachowaniach, podejściu do życia, w naszych snach. Są siłą stojącą za ludzkim działaniem. 

  Zobaczmy co trafia do Ciebie i Twojej podświadomości

  Archetypy mieszkają sobie w podświadomości i niby mamy z nimi dobry kontakt i szybko je rozumiemy, ale często pozwalamy na to, aby wpływały na nas w typowy sposób. Często bez naszej wiedzy. Odziedziczyliśmy je po całej społeczeństwie tego świata i uruchamiamy za każdym razem, gdy mamy do rozwiązania jakiś problem.

  Jak się z nimi zaprzyjaźnić i działać bardziej zgodnie ze swoją duszą niż wgranymi schematami? 

  Astrologia to po prostu metafora

  Sięgnąć po metaforę. 

  “Świat duszy jest symboliczny, a jego pokarmem jest metafora. Kiedy rozumiesz symboliczny wymiar swojego życia, karmisz swoją duszę – pisze Marion Woodman w swojej książce Świadoma kobiecość. 

  Dalej kontynuuje:

  “Musimy poszukać dostępu do tego symbolicznego wymiaru, bo nie jesteśmy jedynie zwierzętami i nie jesteśmy jedynie bogami. Potrzebujemy mostu łączącego wymiar zwierzęcy z boskim, a jest nim symbol. Dzieci doskonale to rozumieją. Uwielbiają baśnie.

  (…) Dopóki mamy do czynienia z teorią, nie odwołuje się ona do rzeczywistych przeżyć słuchaczy i mogą oni być tak zajecie słowami, że nie będą zdawać sobie sprawy z tego, że zwracam się do ich ciał. Gdy tę sama teorie przedstawię pod postacią obrazów, choć umysł może jej nie usłyszeć, to ciało odpowie. A jeżeli będzie ona rozbrzmiewać w ciele, prędzej czy później dostanie się na poziom świadomości. Według mnie powieść czy metafora mają bardziej bezpośrednie działanie. 

  Za pomocą metafory zrozumiesz siebie

  Metafora to z greckiego przemieniać. To narzędzie przetwarzania surowych wzorców nieświadomej energii w formę, która może być przyjęta przez świadomość.”

  Metaforyczny język astrologii pozwala nam wyciągnąć na powierzchnię to, co mieliśmy gdzieś ukryte w podświadomości. 

  Tak naprawdę nie chodzi o to, żebyś zastanawiała się, czy Twój słoneczny znak zodiaku dobrze Cię opisuje, czy faktycznie masz takie potrzeby jak mówi opis Twojego znaku Księżyca. Ważne jest to, czy coś Cię rusza, kiedy to czytasz – jeśli tak, to jest to prawdziwe. 

  Medytacja mandali

  Kosmogram jest jak mandala, w którą wpisane są symbole (planety, znaki zodiaku), które reprezentują różne siły. Medytowanie mandali w buddyzmie i hinduizmie miało doprowadzić do stanu, w którym uświadamiamy zostają głębokie pokłady podświadomości. Po co to robić? Większość czasu działamy kierowani podświadomością, do tego nie zdajemy sobie sprawy, że być może operujemy na wgranym nam złym programie komputerowym (czyli uwarunkowanym według tego, co przekazano nam w dzieciństwie). 

  Twoja mandala-kosmogram jest też swego rodzaju psychogramem, czyli obrazem psyche na tle kosmosu, który ukazuje głębsze struktury umysłu ludzkiego. Jej analizowanie pomaga dotrzeć do prawdy o sobie, wolnej od warunków, jakie postawiono przed nami w dzieciństwie. 

  Dlatego zachęcam cię do studiowania tej mandali zawsze jak najdzie Cię potrzeba. Być może dzięki temu odkryjesz swój potencjał, dotrzesz do wniosków, które są na co dzień dla Ciebie niedostępne, bo działasz, idziesz do przodu na automacie. 

  Może nie wiesz kim tak naprawdę jesteś?

  “Jesteśmy przepełnieni i okaleczeni jednocześnie odgrywającymi się w głowie starymi wzorcami i głosami rodzicielskich kompleksów” – pisze Woodman.

  Gdzieś tam po drodze odrzuciliśmy części siebie, żeby przypodobać się społeczeństwu. 

  Ale kiedy jesteś w stanie zaobserwować archetyp, który działa wewnątrz Ciebie, możesz odróżnić siebie od archetypu. Zauważenie tej odrębności jest istotne, bo wtedy masz mniejsze prawdopodobieństwo, że archetyp będzie działał za Ciebie.

  K.G Jung opisuje archetypy “the forms which the instincts assume.” (zostawiam to po angielsku, ponieważ moim zdaniem tylko po angielsku brzmi to genialnie). 

  Wyobraź to sobie: zakładamy jakąś tezę, uruchamia się nasz instynkt, który aktywuje wzorzec zachowania. To jak uruchamianie programu na komputerze.

  Sęk w tym, że mamy w sobie nie jeden archetyp, a wiele. Niektóre aktywują się częściej niż inne, wszystkie mogą zaprzeczać sobie nawzajem, mogą przekrzykiwać się w Twojej głowie: wybierz mnie, użyj mnie, nie! wybierz mnie! Wszystkie są jakimiś fragmentami Ciebie. I mnie. I każdego z nas Tylko w różnych proporcjach. 

  Przez emocje ku autentyczności

  Naszym celem w pracy z kosmogramem jest zintegrowanie archetypów, wydobycie ich z podświadomości na świadomy poziom. 

  Tym, co łączy te wszystkie kawałki nas są emocje. I to one mogą pomóc wydobyć nasze archetypy na zewnątrz.

  Emocje są wskazówkami i wiadomościami.

  Możesz się denerwować czytając o swoim zawistnym Skorpionie. Ale zastanów się, jaką to wiadomość ma dla Ciebie. Cokolwiek tu napiszę, to ty będziesz znała odpowiedź. Trafi to do Ciebie dzięki emocjom. Nie jest to obiektywną prawdą, ale ty już sama poczujesz w ciele tę metaforę. 

  W starożytnej Grecji rozumieli to lepiej: należy czcić wszystkich bogów i boginie. Możesz mieć swoich ulubieńców, ale żadnego z pozostałych nie możesz zignorować. Bóg lub bogini, którego zaniedbasz, będzie tym, który obróci się przeciwko Tobie. 

  To, co wypierasz, zadziała przeciwko Tobie. 

  Czy przypominasz sobie, że greccy bogowie posiadali wszystkie cechy właściwe ludziom? Mówiąc wszystkie mam na myśli też te ogólnie uważane za negatywne?

  Przyznaj się co wypierasz?

  I tu dochodzimy do czegoś, co się nazywa praca z cieniem.

  Bez nocy nie byłoby dnia. Patriarchalny świat wytrenował nas, że rzeczy są tylko czarne lub białe, nigdy pośrodku. Mądrością kobiet jest widzenie paradoksów, chaotyczność, nieprzewidywalność. 

  Jak dużo energii zużywamy zagłuszając paradoksy w nas samych? Po co tracić tę energię?

  “Archetypy są świadomymi obrazami energii psychicznej (instynktów), która jest podstawą naszego istnienia. Te diaboliczne są często tymi fragmentami nas samych, o których nie chcemy nic wiedzieć i które z łatwością przerzucamy na innych.” Marion Woodman

  Cień to takie psychologiczne określenie na to wszystko, czego nie chcemy widzieć w sobie. Coś, co postanowiliśmy, że nie będziemy posiadać, choć tak naprawdę jest częścią nas. Dotyczy to też pozytywnych cech (dlatego uwielbiamy i idealizujemy gwiazdy rocka).

  Te niepretendujące do miana naszej osobowości cechy nie znikają nigdzie. Możemy je w sobie zdusić, ale one wtedy będą siedziały na backstejdżu wciąż mając wpływ na nasze życie. 

  “There is no light without shadow and no psychic wholeness without imperfection.”

  C.G Jung

  Nie martw się, przejdziemy też przez te niezbyt świetliste archetypy Twojego kosmogramu. Mam nadzieję, że jesteś gotowa objąć je samowspółczuciem. To, co może Ci pomóc to fakt, że wszyscy, ale to wszyscy dzielimy te same archetypy. 

  Na koniec przypomnę tu już chyba najsłynniejszy cytat Junga: 

  “Wszystko to, co irytuje nas w innych, może doprowadzić nas do zrozumienia samych siebie.”

  Więc jeśli irytuje cię Twój przyjaciel spod znaku Byka i jego upartość, to znaczy, że czas przyjrzeć się sobie i zastanowić, gdzie nie chcesz zmienić zdania. 

  Życzę ci, aby ten kosmogram pomógł Ci odkryć własną unikalność, naprowadził Cię na odepchnięte aspekty siebie, pomógł zrozumieć złożoność swojej osobowości, przyjrzeć się temu, co odepchnęłaś jako nieswoje i nakarmić swoją duszę metaforą. 

  >>> Pobierz przykładowy kosmogram <<<

 • Nowy rok numerologiczny 2023. W który rok osobisty wejdziesz we wrześniu i co on Ci przyniesie?

  nowy rok numerologiczny 2022
  nowy rok numerologiczny 2022

  Nowy rok numerologiczny 2023 zaczyna się razem z nowiem Księżyca w znaku Wagi 25 września 2022.  Wpływa na nas wibracja roku 2023: liczba 7 i osobisty rok numerologiczny. Jak najlepiej wykorzystać ten czas?

  Nowy rok numerologiczny 2023 ma wibrację 7 i będzie Twoim rokiem poszukiwań i uczenia się

  2+0+2+3=7

  Wibracja siódemki oznacza czas przykładania dużej wagi do nauki, rozwoju duchowego, zmian.

  Wibracja roku sprzyja:

  • rozwojowi osobistemu
  • odkrywaniu nowego hobby
  • ciekawości na różne punkty widzenia
  • ewaluacji swoich wartości
  • wyciąganiu wniosków
  • nauce
  • transformacji.

  Gdzie ja jestem i który to mój rok, czyli jak obliczyć rok osobisty? 

  Nie wiesz, jak obliczyć swój osobisty rok numerologiczny? Oto krótka wskazówka: 

  Do liczby, która jest twoją drogą życia dodaj cyfry z kolejnego roku. Np. jesteś numerologiczną 8:

  8+2+0+2+3=15 1+5=6, we wrześniu 2022 wchodzisz w 6 rok numerologiczny.

  (jak obliczyć swoją drogę życia? Dodaj do siebie wszystkie cyfry z daty urodzenia, np.: 28 listopada 1985 roku: 2+8+1+1+1+9+8+5=35 » 3+5=8)

  Znając liczbę swojego osobistego roku numerologicznego, przeczytaj opis tego, co energetycznie przyniesie ci rok 2023 i spędź kilka minut na napisanie odpowiedzi na pytanie zainspirowane Twoją wibracją: 

  Jedynka: rok 8

  To okres sprzyjający finansom i sprawom zawodowym. Możesz podnieść standard swojego życia. Czas sprzyjający zmianom w myśleniu, w tym jak żyjesz.

  Journaling:

  Czy jest coś, co chciałabyś osiągnąć zawodowo? Wyobraź sobie, że już to masz (może to być podwyżka, mieszkanie…). Jakie to uczucie, gdy możesz realizować to, nad czym pracowałaś tak długo?

  Dwójka: rok 9

  To czas podsumowań po dziewięcioletnim cyklu życia. Możesz odczuwać frustrację, stres, smutek wobec tego co znika z Twojego życia. To dobry moment na rozważenie jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie przez kolejne lata. 

  Journaling:

  Spójrz na ostatnie 9 lat swojego życia. Po prawej stronie zapisz to, co chcesz rozwijać, natomiast po lewej – to, co już ci nie służy i chcesz odpuścić. 

  Trójka: rok 1

  To czas nowych początków. Możesz rozpocząć nowe życie po przeprowadzce, nową pracę, związek, ślub, projekt, otworzyć firmę. Tak naprawdę co tylko wymyślisz! Los i ludzie będą Ci sprzyjać. 

  Journaling:

  Zastanów się jak możesz celebrować swoje małe sukcesy w tym co realizujesz?

  Czwórka: rok 2

  Czas, kiedy zwolnisz, skupisz na budowaniu porozumienia i relacji z innymi. Możesz zacząć odnawiać relacje, budować nowe. Świetny czas na naukę i dzielenie się swoją wiedzą, zwłaszcza z kobietami. 

  Journaling:

  Jaką wartość możesz wnieść w relacje z innymi?

  Piątka: rok 3

  To czas prezentów od losu. Okres sprzyjający życiu towarzyskiemu, nowym kontaktom, działaniom artystycznym i kreatywnym.  Możesz poczuć się beztrosko i radośnie korzystać z życia. 

  Journaling:

  Czy jest jakieś zajęcie, które lubiłaś wykonywać jako dziecko, ale kompletnie o nim zapomniałaś jako osoba dorosła? Napisz co to jest i opisz jak to by było wrócić do tego zajęcia. 

  Szóstka: rok 4

  To czas wzmożonej pracy, budowania u podstaw. Świetny okres na pracę nad swoim wnętrzem, „przepracowanie” trudnych tematów. 

  Journaling:

  Czy nosisz w sobie jakiś żal, niezamkniętą sprawę, która wpływa na Ciebie negatywnie? Napisz co to jest. Co możesz zrobić, aby przepracować ten temat.

  .

  Siódemka: rok 5

  To czas zmian, nowych doświadczeń, odrzucania schematów i ograniczeń. Okres, w którym dostajesz mnóstwo okazji od losu. Wykorzystaj ten czas na wprowadzenie świeżości w swoje życie, odrzucenie tego co Cię blokuje.

  Journaling: 

  Czy jest coś, co chciałaś zawsze spróbować zrobić, ale nie było sprzyjających okoliczności? Teraz jest na to idealny czas, odrzuć blokady i pozwól sobie na nowe doświadczenia.

  Ósemka: rok 6

  To czas skupienia na rodzinie, miłości, emocjach. Okres koncentracji na swoich emocjach i potrzebach w relacji partnerskiej, z dziećmi czy rodzicami. 

  Journaling:

  Widzisz, że rodzina, związki partnerskie i relacje miłosne są na pierwszym miejscu w Twoim życiu. Jak się z tym czujesz? Czy masz jakieś opory, czy jest to coś, czego najbardziej pragniesz? 

  Dziewiątka: rok 7

  To czas skupienia na swoim wnętrzu, wsłuchania się w swoją intuicję, rozwoju duchowego i intelektualnego. Zrozum lepiej to, kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne. 

  Journaling:

  Jakie pytania masz do siebie, co chciałabyś wiedzieć? Użyj swojej intuicji i zacznij pisać. Z pewnością pokieruje cię ona do właściwych pytań. 

  Powyższe opisy każdego roku osobistego pochodzą z pierwszego wydania astrobabe journala.

  .
 • Jak Słońce, Księżyc i ascendent opisują Ciebie? (kiedy je zrozumiesz, zrozumiesz siebie)

  słońce księżyc i ascendent
  słońce księżyc i ascendent

  Słońce, Księżyc i ascendent są głównymi składnikami kosmogramu, a co za tym idzie – głównymi składnikami Twojej osobowości. Największą sławę ma Słońce, nie ma chyba osoby, która nie zna swojego słonecznego znaku zodiaku. Nic w tym dziwnego: Słońce to nasza witalność, nasze ego. Zatem nie ma co się dziwić, że w horoskopach świeci najbardziej i jest najczęściej brane pod uwagę. 

  W astrologii szukamy siebie, dlatego chcę zachęcić Cię do poszerzenia swojej astrologicznej wiedzy o znaczenie Księżyca i ascendentu. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne i postaram się wszystko wytłumaczyć w tym artykule. 

  .

  Zanim, zdecydujesz się na wykonanie kosmogramu u profesjonalnego astrologa, zaprzyjaźnij się ze swoim Słońcem, Księżycem i ascendentem.

  Nawet jeśli nie interesujesz się astrologią aż tak bardzo, to tylko kwestia czasu, aż ktoś zapyta cię: jakie jest twoje Słońce, Księżyc i ascendent? 

  Zatem dobrze jest zajrzeć w głąb swojego Wszechświata.

  Słońce 🌞 to sposób, w jaki wyrażasz siebie, to core twojej osobowości. Pokazuje twoje cele życiowe, główne cechy. To twoje ego, świadome „ja”.

  Księżyc 🌙 opisuje twoje wnętrze, emocje, wszystko, co podświadome. To Twoje potrzeby i sposób, w jaki je zaspokajasz. Księżyc opisuje też zdrowie psychiczne. 

  Ascendent 🔝 nazywany jest personą, maską, którą nakładasz przed innymi. To wrażenie, jakie wywierasz na innych, twoja reputacja, to co myślą o tobie inni. Jest też twoją motywacją do życia, to jak pokazujesz się światu. Ascendent może też wiele powiedzieć na temat typu urody i sylwetki. 

  Jeśli opis twojego znaku zodiaku nie do końca do Ciebie przemawia, może wynika to z dominującej roli na przykład twojego znaku Księżyca. Jeśli urodziłaś się w nocy, to właśnie Księżyc będzie głównym aktorem Twojego kosmogramu i będzie pełnił większą rolę niż Słońce.

  W kulturze nastawionej na działanie braliśmy pod uwagę znak Słońca jako główny wyznacznik osobowości, ale teraz coraz częściej zwracamy się do wewnątrz i do swoich uczuć. 

  Dlatego koniecznie musisz poznać swój znak Księżyca. 

  Z kolei ascendent może tak zdominować naszą osobowość, że cechy znaku solarnego schodzą na dalszy plan. 

  Nikt nie jest tylko Rybami albo tylko Baranem. Każdy z nas jest zminiaturyzowanym kosmosem i posiada w sobie wszystkie cechy każdego ze znaków zodiaku. Niektóre mogą się bardziej manifestować, inne mniej, dlatego poszukując siebie, najlepiej zacząć od analizy tego podstawowego trio: Słońca, Księżyca i Ascendentu. 

  Jeśli uda ci się nawiązać relację z nimi, lepiej zrozumiesz (i zaakceptujesz) siebie. 

  Jak znaleźć znak swojego Księżyca i ascendentu? 

  W 1930 roku The Sunday Express opublikował pierwszy horoskop. Był to horoskop dla nowonarodzonej księżniczki Małgorzaty. Od tamtej pory gazety brały pod uwagę miesiąc, a potem słoneczny znak zodiaku – tak było po prostu łatwiej. Horoskopy weszły do mainstreamu i znaki zodiaku również. 

  Dziś nie musimy się ograniczać do gazet i ich ograniczonego miejsca na przedostatniej stronie. 

  Ustalenie swojego znaku Księżyca oraz ascendentu jest bardzo proste. 

  Potrzebujesz datę, dokładną godzinę oraz miejsce urodzenia. Wpisujesz te dane na stronie astro.com lub astro-charts.com

  Poniżej przedstawiam jak to wygląda na stronie astro-chart.com: 

  w jakim znaku zodiaku mam księżyc

  Dlaczego ważne jest, aby znać dokładną godzinę oraz miejsce urodzenia? 

  Jak pisał Jung: „cokolwiek powstaje lub zdarza się w tym momencie czasu, ma cechy tego momentu czasu”.  

  W astrologii korzystamy z ekliptyki, czyli umownego podziału nieba na 12 równych obszarów – 12 znaków zodiaku. Słońce przebywa w każdym ze znaków zodiaku około 30 dni, Księżyc – około 2.5 dnia, natomiast ascendent zmienia się co dwie godziny. Dlatego ważne jest, żeby znać dokładną godzinę. 

  Poszukując informacji na temat swojego osobowościowego trio, powinnaś zwrócić uwagę na: 

  • to, w jakim znaku zodiaku się znajduje 
  • w którym domu horoskopowym
  • jakie aspekty tworzy z innymi planetami

  Sprawdź kolekcję bransoletek Słońce, Księżyc i ascendent

  Zaczniemy od znaków zodiaku. 

  Położenie planety (lub światła) w danym znaku zodiaku wskazuje, jak realizuje się potencjał i cechy danej planety (lub światła). Każdy ze znaków zodiaku nadaje energii, jaką posiada planeta (lub światło) charakterystyczne cechy, odcień, smak. Znaki zodiaku to 12 różnych typów postaw i rodzajów ekspresji. 

  Słońce to sposób, w jaki lśnisz

  Znak zodiaku, w którym znajduje się Słońce mówi o tym, jakie posiadasz talenty, ambicje. Określa charakter oraz predyspozycje zawodowe, a także sposób, w jaki podchodzisz do życia i jego wyzwań. Określa to, co jest dla ciebie ważne i w czym czujesz się najlepiej. 

  Na przykład osoba ze Słońcem w Wadze najlepiej realizuje się w związkach i współpracując z innymi, natomiast osoba ze Słońcem w Rybach realizuje się zgłębiając kwestie duchowości. Podobnie moje Słońce w Wodniku każe mi pisać te artykuły, dzięki którym realizuję się tworząc dobrze zrozumiały i uporządkowany content dla grupy osób zainteresowanych astrologią 😉.

  Słońce to życia, to egzystencja i działanie, tworzenie podstawowych struktur. To poczucie własnej wartości. Symbolizuje integralność i niepowtarzalną całość manifestującą się w twórczym działaniu. W horoskopie oznacza sposób integracji wszystkich jego elementów, ogólny stan całego organizmu. 

  Słońce to świadome działania. Wzmacnia procesy twórcze, siłę woli, niezależność, poczucie własnej wartości. Ujawnia pychę, próżność, egoizm i dominację. 

  Słońce w poszczególnych znakach zodiaku

  Słońce 🌞 w Baranie ♈️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Barana jest przebojowa, odważna, zdecydowana, lubi podejmować inicjatywy, egocentryczna, impulsywna, szybka w działaniu, wybuchowa, przywódcza, lubi rywalizację, silna fizycznie, lubi działać sama, szybko się nudzi, lubi wygrywać i osiągać sukcesy, jest pewna siebie, odporna na stres, chętnie udowadnia innym, że jest najlepsza, bywa arogancka i egoistyczna. 

  baran cechy

  Słońce 🌞 w Byku ♉️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Byka jest cierpliwa, lubi spokój, konsekwentnie dąży do swoich celów, jest łagodna, lubi piękne rzeczy i dostatek, jest praktyczna, lubi naturę, jest uparta i zaborcza, konserwatywna, ważne są dla niej sprawy materialne, skupia się na gromadzeniu dóbr, jest skoncentrowana na jednym celu, potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, jest ambitna, dba o wygląd, jest systematyczna i powolna w działaniu, długo podejmuje decyzje, lubi sobie dogadzać, tworzy dobre relacje z innymi, jest uparta, nie lubi być pośpieszana, lubi spędzać czas na relaksie i odpoczynku, zawsze zachowuje balans pomiędzy pracą a czasem wolnym, ma gust i lubi luksus, bywa uparta, nie lubi ryzyka.

  byk cechy

  Słońce 🌞 w Bliźniętach ♊️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Bliźniąt jest bardzo komunikatywna, posiada wszechstronną wiedzę, ceni sobie wysoko intelektualne rozmowy, jest ciekawa świata i ludzi, obiektywna, bywa niedokładna, rozproszona, nie umie się skoncentrować, powierzchowna, zmienna, lubi plotki, jest ruchliwa, ma wiele talentów i zainteresowań, lubi ludzi, lubi rozmawiać z ludźmi i poznawać ich opinie, jest niecierpliwa, spóźnialska, szybko traci zapał, nie lubi monotonni, lubi podróżować. 

  Słońce 🌞 w Raku ♋️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Raka jest wrażliwa, romantyczna, posiada ogromną intuicję oraz wyobraźnię, jest opiekuńcza, ostrożna, melancholijna, najlepiej czuje się w domu, ma zmienne nastroje, jest sentymentalna, bywa przewrażliwiona, nieśmiała, niepewna siebie, często zmienia zdanie, nie lubi być w nieznanym towarzystwie, raczej wśród osób, które ja znają, najlepiej z bliska rodziną, często odczuwa strach, dba o bliskich, pomaga i opiekuje się innymi.

  Słońce 🌞 w Lwie ♌️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Lwa jest twórcza, szczera, szczodra, otwarta, zarozumiała, egocentryczna, pompatyczna, próżna, kreatywna, pewna siebie, optymistyczna, lubi, kiedy uwaga jest skupiona na niej, lubi mieć widownię, jest przekonana o swojej wyjątkowości, ma charyzmę, lubi rządzić innymi, być autorytetem, być szanowaną i lubianą przez innych, jest dumna, zawsze w czymś najlepsza, lubi być chwalona, jest energiczna, chętnie jest wzorem dla innych, jest utalentowana, lubi dobrze się bawić.

  lew cechy

  Słońce 🌞 w Pannie ♍️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Panny ma analityczny umysł, jest konkretna, skromna, dokładna, perfekcyjna, krytyczna, pracowita, chłodna, ma skłonność do pedanterii i masochizmu, ma duże ambicje, potrafi skupić się na szczegółach, jest inteligentna i szybko się uczy, dba o swoje zdrowie, dobrze się odżywia i nie omija badań kontrolnych, jest zdyscyplinowana, systematyczna, lubi planować, jest rzetelna. 

  Słońce 🌞 w Wadze ♎️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Wagi jest bezstronna, ma dużo wdzięku, jest dobrym partnerem/partnerką, chętnie idzie na kompromis, lubi piękno, jest niezdecydowana, leniwa, wygodna, jest miła i zgodna, dąży do harmonijnych relacji z innymi, jest obiektywna, nie narzuca innym swojego zdania, lubi działać w grupie, długo rozważa wszystkie za i przeciw potrafi doradzać innym, jest obiektywna, nie lubi pracować fizycznie, jest atrakcyjna, jest dyplomatą, przyciąga do siebie ludzi, często działa na rzecz innych (czasem zapominając o sobie), nie lubi się narzucać. 

  Słońce 🌞 w Skorpionie ♏️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Skorpiona jest wytrwała, posiada dużą intuicję, jest szczera, lubi intensywność w emocjach, jest mściwa, bezwzględna, destrukcyjną, zazdrosna, jest pociągająca seksualnie, bywa podejrzliwa, skryta, nieufna, pozornie wrogo nastawiona, posiada sekrety, jest tajemnicza, zna się na ludzkiej psychice, jest pamiętliwa, żyje w poczuciu zagrożenia, buduje długotrwałe relacje, pomaga innym, potrafi zacząć wszystko od początku, dąży do kontroli, lubi duże wyzwania, wszystko analizuje, dąży do prawdy, podejmuje ryzyko, jest przenikliwa, myśli strategicznie, ma dużą siłę rezyliencji, nie boi się trudnych sytuacji. 

  Słońce 🌞 w Strzelcu ♐️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Strzelca jest optymistycznie nastawiona do świata, szczera i otwarta, śmiała w działaniu, wierzy w ideały, jest dobroduszna, dużo mówi, wyolbrzymia rzeczy, przesadza, brakuje jej umiaru, jest nieostrożna, ma silną osobowość, przyciąga ludzi, jest niespokojna, łatwo wybucha, ciągle szuka inspiracji i stymulacji, zwłaszcza w obszarze filozofii, religii, podróżowania, egzotyki, ma dużo szczęścia, działa szybko i odważnie, z rozmachem, lubi przekraczać własne granice, ryzykować, chętnie dzieli się z innymi, zwłaszcza swoją wiedzą, potrafi robić kilka rzeczy naraz, spieszy się. 

  Słońce 🌞 w Koziorożcu ♑️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Koziorożca jest obowiązkowa, konkretna, odpowiedzialna, lojalna, wiarygodna, zorganizowana, wytrzymała, pragnie władzy, ma skłonności dyktatorskie, ma duże ambicje, zwłaszcza zawodowe, jest nieprzejednana, konserwatywna, potrafi latami czekać na sukces, dobrze zarządza czasem i zasobami, ma skłonność do przepracowywania się, jest zawsze na czas, działa metodycznie, jest ostrożna, działa indywidualnie, umie oszczędzać, zależy jej na zbudowaniu struktury w życiu i w pracy, osiągnięciu materialnego sukcesu, jest pragmatyczna. 

  Słońce 🌞 w Wodniku ♒️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Wodnika jest tolerancyjna, niekonwencjonalna, oryginalna, niezależna, posiada wizję na siebie, na świat, zależy jej na społeczeństwie i wszystkich ludziach na świecie, jest ekscentryczna, bywa niepraktyczna, dogmatyczna, jest inteligentna, myśli o przyszłości, innowacyjna, lubi otaczać się grupami osób i swoimi przyjaciółmi, jest wyjątkowa i lubi to podkreślać, lubi eksperymentować, jest bezpośrednia, działa indywidualnie, nie znosi autorytetów, jest zdystansowana, chłodna emocjonalnie, myśli logicznie, ważny jest dla niej intelekt. 

  wodnik cechy

  Słońce 🌞 w Rybach ♓️

  Osoba, która posiada swoje Słońce w znaku Ryb ma dużą intuicję, jest wrażliwa, subtelna, działa altruistycznie, poświęca się dla innych, ma zdolności mistyka, jest nerwowa, niezdecydowana, oderwana od rzeczywistości, ma tendencje do eskapizmu i nałogów, jest zmienna, cechuje ją duża empatia, często się myli, jest roztargniona, depresyjna, melancholijna, konformistyczna, lubi pomagać inny, nie umie planować, nie dotrzymuje słowa, często gra role ofiary, fascynują ją inne światy, religijność i duchowość, ma duszę artysty, ceni sobie pokój. 

  ryby cechy

  W jakim znaku zodiaku mam Księżyc? 

  Sprawdź, w jakim znaku zodiaku masz Księżyc, ponieważ to jest styl, w jakim wyrażasz emocje. Księżyc powie ci, czego ci potrzeba do poczucia bezpieczeństwa. Mówi też o twojej relacji z matką lub najbliższą osobą płci żeńskiej. Odkrywa twoją podświadomość oraz wyjaśnia schematy działania, jakimi się posługujesz. Daje wskazówkę na temat twojego domu: jaki chcesz, żeby on był?

  Księżyc reprezentuje zatem życie wewnętrzne, emocjonalne bezpieczeństwo, dobre samopoczucie, potrzeby. Symbolizuje emocjonalny spokój, przynależność. 

  Księżyc odbija światło Słońca, nadaje więc formę energii słonecznej. Jeśli Słońce to męska część naszej osobowości, nasze yang, to Księżyc jest żeńską stroną naszej osobowości, naszym yin. Słońce to działanie, Księżyc to emocje. Pierwiastek żeński, Wzmaga wrażliwość, wyobraźnię, ekspresję, refleksyjność, magnetyzm, popularność. Ujawnia niestabilność, nadwrażliwość, uległość, brak poczucia bezpieczeństwa. 

  Księżyc w poszczególnych znakach zodiaku

  Księżyc 🌙 w Baranie ♈️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Barana jest bezpośrednia w wyrażaniu uczuć, szybko wyraża to, co czuje, czasem nawet agresywnie, często zmienia uczucia, siłę swoich uczuć wyraża w czynach, nie w słowach, chce być niezależna w związku i nie lubi, kiedy inni chcą ją ograniczać, jest porywcza, narzuca swoje nastroje innym, często zmienia swoje nastroje, odpoczywa w ruchu, dba o siebie podejmując jakieś działania, szybko się zapala do czegoś i szybko chce to osiągnąć. Potrzebuje zacząć coś nowego, tworzyć nowe możliwości, ma potrzebę przestrzeni, działania samodzielnie. Dobrze jest, jeśli uprawia jakiś sport, żeby rozładować nadmiar emocji. Jest przekonana, że w życiu należy rywalizować, również w miłości, ale nie wolno dać się zdobyć poprzez uczucia, które są przejawem słabości. 

  Księżyc 🌙 w Byku ♉️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Byka jest zrównoważona emocjonalnie, chętnie korzysta z bliskich relacji, umie dawać i brać, jest ciepła i opiekuńcza, stała w uczuciach, inwestuje w relacje, pielęgnuje je, jest miła, pogodna, lubi sobie dogadzać, odpoczywać, chętnie pomaga innym, uwielbia przyrodę, czerpie radość z życia za pomocą zmysłów, w swoim domu musi czuć się bezpiecznie, przyciąga do siebie obfitość, ma dużą świadomość swojego ciała, jest sensualna, potrzebuje komfortu i stabilności, potrzebuje dbać o innych, potrzebuje dostatku materialnego i bezpieczeństwa.

  Księżyc 🌙 w Bliźniętach ♊️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Bliźniąt jest kochliwa, ale najpierw zakochuje się w umyśle drugiej osoby, jest zmienna w uczuciach, nie lubi zobowiązań, potrafi rozmawiać o emocjach, lubi rozmawiać z partnerem, może być w relacji na odległość, lubi zmieniać mieszkania, może nawet mieć dwa domy, chętnie zaprasza ludzi do swojego domu, żyje na wysokich obrotach, nie lubi kłopotów, nie zabiega o obiekt swojej miłości, ale znajduje kolejny, potrzebuje długich rozmów z partnerem, potrzebuje mieć kontakt z innymi ludźmi, otaczać się ludźmi, częstych zmian i różnorodności, interakcji z ludźmi.

  Księżyc 🌙 w Raku ♋️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Raka naturalnie wyraża swoje uczucia, jest bardzo emocjonalna, wrażliwa, wszystko przeżywa intensywnie, wpada w zmienne nastroje, lubi się opiekować innymi i czasem z tym przesadza: matkuje i dominuje, uwielbia swoją bliską rodzinę, uwielbia gotować dla niej, ma silną potrzebę stworzenia rodziny, posiada dużą intuicję, lubi sobie dogadzać, lubi swój dom, potrzebuje swojego miejsca, żeby się poczuć bezpiecznie, dba o innych, troszczy się o innych, czasem tak bardzo, że zapomina o swoich potrzebach, posiada dużą wyobraźnię, ma silną relację z matką, potrzebuje czuć się potrzebna, zaakceptować swoją wrażliwość, odróżniać swoje emocje od emocji innych, potrzebuje spokojnego domu, żeby poczuć się bezpiecznie. 

  Księżyc 🌙 w Lwie ♌️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Lwa zakochuje się szybko i jest zaborcza w związkach, potrzebuje, żeby ktoś o nią zabiegał, wyraża swoje emocjonalne potrzeby z łatwością, jest dumna i nie znosi krytyki, lubi seks, lubi dzieci, potrzebuje uwagi swoich najbliższych i docenienia z ich strony, dba o siebie, chce być wyjątkowo traktowana, lubi dramę, lubi romansować, potrzebuje iść za głosem serca, mieć kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem, potrzebuje uwagi i akceptacji.

  Księżyc 🌙 w Pannie ♍️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Panny jest krytyczna i racjonalna w stosunku do własnych emocji, jej rozsądek góruje nad emocjami, analizuje uczucia, lubi organizować życie domowe, sprzątać, ma obsesję na punkcie swojego zdrowia, lubi działać na rzecz innych, być pożyteczna, jest samowystarczalna, potrafi zadbać o siebie sama, lubi i potrzebuje rutyny w codzienności, często za bardzo się wszystkim przejmuje i martwi, potrzebuje ulepszać swoje otoczenie, dbać o innych, czuć, że ma znaczenie w czyimś życiu, potrzebuje spokojnego i dobrze zorganizowanej przestrzeni domowej. 

  Księżyc 🌙 w Wadze ♎️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Wagi dąży do bycia w harmonijnej relacji, czasem jest niezdecydowana i dopasowuje się do drugiej osoby, czasem ukrywa prawdziwe uczucia, żeby nie zranić innych, potrzebuje pozytywnych relacji i dąży do nich kosztem siebie i swoich potrzeb, łatwo idzie na kompromis, potrzebuje ładnej czystej przestrzeni domowej, nie lubi być sama, dąży do poprawiania atmosfery w domu, jej samopoczucie jest uzależnione od reakcji i od opinii innych, ma miły sposób bycia, potrzebuje ludzi wokół siebie, otaczać się ładnymi przedmiotami, potrzebuje być w dobrze zorganizowanym i czystym otoczeniu, potrzebuje balansu w życiu.

  Księżyc 🌙 w Skorpionie ♏️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Skorpiona jest bardzo namiętna, silnie przeżywa emocje, jest zazdrosna, zaborcza, wymagająca, skryta, ma tendencje do wchodzenia w toksyczne związki, chroni siebie i bliskich, ma poczucie zagrożenia, nie lubi obcych w swoich domu, nie lubi zapraszać gości, miewa depresyjne nastroje, jej relacje są głębokie i transformujące, radzi sobie z trudnościami i ekstremalnymi sytuacjami, często albo kocha albo nienawidzi, emanuje siłą, potrzebuje prywatności, intymności, głębokiej relacji, czasu w samotności. 

  Księżyc 🌙 w Strzelcu ♐️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Strzelca optymistycznie podchodzi do relacji z ludźmi, jest uczuciowa, wyraża swoje uczucia, lubi wyzwania w uczuciach, nie potrzebuje stałego domu, lubi podróżować, ma dobre relacje z każdym, szybko się zaprzyjaźnia, przyjaciół traktuje jak rodzinę, potrzebuje przygód, jej poczucie bezpieczeństwa nie jest w domu, ale w świecie, potrzebuje przestrzeni, jeśli nie w otoczeniu, to w umyśle – ma szerokie zainteresowania, widzi życie jako przygodę, potrzebuje różnorodności i możliwości wyboru, przestrzeni do odkrywania, inspiracji i rozmów o duchowości i filozofii. 

  Księżyc 🌙 w Koziorożcu ♑️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Koziorożca nie radzi sobie z okazywaniem uczuć, boi się odrzucenia, potrzebuje stałej relacji, jest poważna, wymaga lojalności od partnera, potrzebuje silnego emocjonalnie i niezależnego partnera, nie potrafi dawać w związku, odczuwa strach przed bliskością, jest skryta i niedostępna, potrzebuje mieć kontrolę nad sytuacją, wtedy czuje się bezpiecznie, ma wąskie grono najbliższych, potrzebuje czasu, żeby się otworzyć, patrzy na życie realnie i praktycznie, nie daje się ponieść spontanicznym emocjom, potrzebuje być doceniania za swoją pracowitość, statusu, stawiać sobie cele i je osiągać. 

  Księżyc 🌙 w Wodniku ♒️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Wodnika nie zakochuje się od razu – zaczyna od przyjaźni, potrzebuje przestrzeni w związku i poczucia niezależności, nie lubi być osaczana, najpierw zakochuje się w intelekcie drugiej osoby, nie okazuje uczuć, nie mówi o nich, nie jest wylewna, lubi wolne związki, przyjaciele często zastępują jej rodzinę, czasem odcina się emocjonalnie, potrzebuje wyrażać swoją indywidualność, mieć poczucie wolności, stałego związku, ale nie bliskiego, nie reaguje emocjonalnie, potrzebuje przestrzeni na przemyślenie swoich uczuć. 

  Księżyc 🌙 w Rybach ♓️

  Osoba, która posiada swój Księżyc w znaku Ryb jest niezwykle romantyczna, idealizuje miłość i drugą osobę, wierzy w bratnie dusze, umie wybaczać, wyraża emocje poprzez sztukę, taniec, pisanie, malarstwo, zmienia nastroje, ważne są dla niej religia i duchowość, popada w melancholię, potrzebuje albo bliskości albo ucieczki od innych, potrafi być empatyczna, chłonie nastroje innych jak gąbkę, potrzebuje artystycznego sposobu na wyrażanie emocji, potrzebuje ufać swojej intuicji, przestrzeni na marzenia, duchowej i niemal mistycznej więzi z drugą osobą, zrozumienia swojej wrażliwości, domu jako miejsca ucieczki i schowania się przed obowiązkami codzienności.

  W jakim znaku mam ascendent? 

  Twój ascendent zawsze włada pierwszym domem horoskopowym w twoim kosmogramie. To znak, który był na horyzoncie w momencie, kiedy wzięłaś pierwszy oddech. Ascendent to punkt po wschodniej stronie kosmogramu. Jeśli urodziłaś się dokładnie o wschodzie Słońca, twój ascendent i solarny znak zodiaku będą takie same. 

  Powinnaś znać dokładną godzinę swojego urodzenia, ponieważ znak, w jakim jest ascendent zmienia się co około 2 godziny. Ten znak ma duży wpływ na cały kosmogram oraz na ciebie, dlatego dobrze jest się z nim zaprzyjaźnić. 

  Można śmiało powiedzieć, że to twoja marka osobista, bo ascendent to sposób, w jaki robisz wrażenie na innych. 

  To też twoja motywacja do życia. To, z czego chcesz być znana i w jaki sposób pokazujesz się światu oraz jak podchodzisz do życia. 

  Ascendent w poszczególnych znakach zodiaku

  Ascendent 🔝 w Baranie ♈️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Barana robi wrażenie zdecydowanej, niezależnej, która osiąga to, czego chce, przywódczej, energicznej, dominującej, która działa szybko, raczej pyta o wybaczenie niż o pozwolenie, która szuka w życiu wyzwań i przygód, która jest sprawna fizycznie. Chce być znana z tego, co osiągnęła.

  Ascendent 🔝 w Byku ♉️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Byka sprawia wrażenie spokojnej, cierpliwej, uprzejmej, sympatycznej, lubianej, która ceni wygodę i miłe rzeczy w codziennym życiu. Chce być znana z tego, że dobrze rozplanowała zasoby i zrobiła z nich coś pięknego i długotrwałego. 

  Ascendent 🔝 w Bliźniętach ♊️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Bliźniąt sprawia wrażenie osoby, która robi kilka rzeczy naraz, jest zmienna, ale dogaduje się dobrze z ludźmi, która ma dużo znajomości, szybko się nudzi, bystrej i inteligentnej, rozgadanej. Chce być znana z tego, że łączy ludzi i znajomości, przeciwności i paradoksy. 

  Ascendent 🔝 w Raku ♋️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Raka sprawia wrażenie osoby opiekuńczej, troskliwej i sympatycznej, emocjonalnej i płaczliwej, która podejmuje decyzje pod wpływem emocji, inni chcą jej pomóc, wzbudza zaufanie. Chce być znana z tego, że troszczy się o innych. 

  Ascendent 🔝 w Lwie ♌️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Lwa sprawia wrażenie osoby lubianej w towarzystwie, która chce być doceniana, charyzmatycznej, pewnej siebie, odważnej i opiekuńczej względem słabszych, robi wrażenie dostojnej i pewnej siebie, wnosi zabawę i rozrywkę do otoczenia, jest kreatywna. Chce być znana z tego, że jest sławna i przyciąga wzrok oraz podziw innych. 

  Ascendent 🔝 w Pannie ♍️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Panny sprawia wrażenie osoby ostrożnej i zapobiegawczej, cierpliwej, inteligentnej, spostrzegawczej, na której można polegać, która troszczy się o innych. Chce być znana z tego, że użyła swoich zdolności do zrobienia czegoś użytecznego dla innych. 

  Ascendent 🔝 w Wadze ♎️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Wagi sprawia wrażenie osoby, która dobrze dogaduje się innymi i unika kłótni i konfrontacji, która dba o atmosferę, miłej, sympatycznej, słodkiej, która ma urok osobisty, chce, żeby każdy był zadowolony, dyplomatycznej. Chce być znana z tego, że inicjuje i dba o relacje.

  Ascendent 🔝 w Skorpionie ♏️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Skorpiona sprawia wrażenie osoby podejrzliwej w stosunku do innych, ostrożnej, skrytej, wycofanej, tajemniczej, magnetycznej, potężnej i skutecznej, pełnej seksapilu, pociągającej seksualnie, która nie zdradza swoich intencji. Chce być znana z tego, że potrafi dotrzeć do głębi oraz prawdy i dokonać transformacji, pomaga innym dokonać transformacji. 

  Ascendent 🔝 w Strzelcu ♐️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Strzelca sprawia wrażenie osoby entuzjastycznej, odważnej, która jest liderem, ma dużo szczęścia, nie poddaje się, wesołej, otwartej, uśmiechniętej, która entuzjastycznie podchodzi do spraw, nawet jeśli nie wszystko się udaje. Chce być znana z tego, że przynosi pozytywną zmianę w świecie.

  Ascendent 🔝 w Koziorożcu ♑️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Koziorożca sprawia wrażenie osoby dobrze zorganizowanej, cierpliwej, dojrzałej, opanowanej, chłodnej, wyciszonej, poważnej, pracowitej, zdyscyplinowanej, która ma duże wymagania względem siebie. Chce być znana z tego, że osiągnęła coś znaczącego ciężką pracą.

  Ascendent 🔝 w Wodniku ♒️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Wodnika sprawia wrażenie osoby pewnej siebie, niezależnej, ekscentrycznej, która lubi trzymać się na uboczu, nie podporządkowuje się innym, testuje i odkrywa nowe rozwiązania, ma dużo pomysłów, buntowniczej, intelektualistki, której zależy jej na środowisku naturalnym i na innych. chce być znana z tego, że rozumie systemy i wprowadza nowe rozwiązania, żeby innym żyło się lepiej. 

  Ascendent 🔝 w Rybach ♓️

  Osoba, która posiada swój ascendent w znaku Ryb sprawia wrażenie osoby powolnej w działaniu, czasem chaotycznej, oderwanej od rzeczywistości, romantycznej idealistki, któa potrafi współczuć innym, empatycznej, z głową w chmurach. Chce być znana z tego, że jest artystką, który ma kontakt z innym światem. 

  Co, jeśli mam taki sam ascendent i Księżyc?

  Posiadając ten sam znak zodiaku, jeśli chodzi o Słońce Księżyc, Księżyc i ascendent itd. oznacza, że cechy tego znaku są dla ciebie BARDZO charakterystyczne. 

  W jakich obszarach życia manifestuje się energia twojego Słońca, Księżyca i ascendentu? 

  Teraz kiedy wiesz już tak dużo o swoim Słońcu, Księżycu i ascendencie, pora zrobić krok dalej i dowiedzieć się, gdzie przejawia się ich energia. W tym celu należy spojrzeć na domy horoskopowe. Ekliptyka jest podzielona na 12 domów, które reprezentują różne aspekty naszego życia: 

  Przykład: 

  Jeśli masz Księżyc w Rybach w 11. domu społeczności i przyjaciół, twoim celem jest budowanie dobrych relacji ze znajomymi, dbanie o innych. Spełnienie przynosi ci współpraca z ludźmi i tworzenie czegoś razem. Dobrze się czujesz będąc na eventach, należąc do jakiejś grupy ludzi, uczestnicząc w spotkaniach. Potrzebujesz należeć do jakiejś społeczności. 

  Co pomaga, a co przeszkadza w swobodnym działaniu Słońca, Księżyca i ascendentu? 

  Wiesz już tak dużo na temat swojego trio, jednak cała ta wiedza może się zmienić pod wpływem aspektów, czyli relacji, jakie mają planety i światła pomiędzy sobą. 

  Jest to już głębsza analiza i możesz ją wykonać razem z astrologiem podczas interpretacji kosmogramu. Poniżej przedstawiam najważniejsze aspekty. Sprawdź, czy któryś z nich nie występuje pomiędzy twoim Słońcem a Księżycem, Księżycem a ascendentem itp. 

  • Koniunkcja 0° – Połączenie energii. Ogniskuje, integruje, stymuluje
  • Półsekstyl 30° – Pierwszy przejaw różnic pomiędzy funkcjami planet. Obiecuje, zachęca, ułatwia 
  • Sekstyl 60° – Uznanie indywidualnego charakteru energii, jakie reprezentują planety. Inicjuje, modyfikuje, wspiera
  • Kwadratura 90° – Krytyczny punkt zwrotny, napięcie, wewnętrzny konflikt, kryzys, który wymaga akcji. Rywalizuje, blokuje
  • Trygon 120° – synteza energii, tworzy harmonię, łatwość ekspresji, osiąganie po najmniejszej linii oporu. Rozwija, harmonizuje, stabilizuje
  • Kwinkunks 150° – Przecenianie lub niedocenianie niektórych funkcji planet. Niepokoi, frustruje, uświadamia
  • Opozycja 180° – Jednoczesne funkcjonowanie dwóch różnych postaw. Konfrontacja, antagonizm

  Przykład: 

  Jeśli Twoje Słońce w znaku Byka jest w koniunkcji w koniunkcji z Księżycem w znaku Lwa oznacza, że twoja łagodność i konsekwentne dążenie do celów jest w harmonii z twoimi uczuciami i potrzebami twojego lwiego Księżyca: uwagi i akceptacji. 

  Śmieję się, że już niedługo będziemy podawać informacje na temat znaku zodiaku naszego Słońca, Księżyca i ascendentu w swoim CV, na pierwszej randce, podczas przedstawiania się nowym znajomym. 

  książka astrologia

  Zanim tak się stanie (i ile tak będzie), zajrzyj do swojego kosmogramu i wyciągnij z niego tę podstawową informację o sobie. Przedstaw się sobie. Poznaj siebie. Nawiąż czuły kontakt ze swoim ego (Słońcem), potrzebami (Księżyc), podejściem do życia (ascendent). 

  Życzę ciekawych wniosków!

  Książki o astrologii, z których korzystałam pisząc ten artykuł:

  1. You were born for this. Astrology for radical self-acceptance, Chani Nicholas
  2. Księżyc – znaczenie i interpretacja. Astrologiczne wsparcie w Twoim życiu, rodzinie i relacjach, Elżbieta Kłobus
  3. Mandala życia. Astrologia – mity i rzeczywistość. Rafał T. Prinke, Leszek Weres
  4. Podręcznik astrologii. Tom pierwszy. Interpretacja horoskopu, Mirosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

 • Nów Księżyca i manifestacja marzeń podczas nowiu. Jak to zrobić dobrze?

  nów księżyca
  nów księżyca

  Nów Księżyca występuje wtedy, kiedy Słońce i księżyc ustawiają się w tej samej linii w odległości 0 stopni względem siebie. A więc tworzą koniunkcję. Koniunkcja sprawia, że dwie planety (lub w tym wypadku: światła) łączą swoje siły i zaczynają ze sobą współpracować. Inspirują się nawzajem i tworzą coś nowego.

  Bardzo często zapominamy, że fazy Księżyca nie są tylko o Księżycu. To relacja, jaką ma Księżyc (uczucia, świat wewnętrzny, yin, energia kobieca) ze Słońcem (siła działania, ego, yang, energia męska). Ich położenie względem siebie sprawia, że Księżyca przybywa lub ubywa. 

  .

  Podczas nowiu męska energia spotyka się z żeńską energią, żeby stworzyć coś nowego. 

  Brzmi znajomo? 

  W nów Księżyca mamy mniej energii, jest to czas na oczyszczanie, robienie miejsca na nowe i… manifestowanie marzeń. 

  Nów Księżyca to początek. To zasiewanie ziarna intencji.

  Zapytaj swojej duszy, czego pragnie i wypowiedz tę intencję.

  A najlepiej ją zapisz lub wizualizuj za pomocą zdjęć i rysunków, tak zwanej mapy marzeń. 

  Manifestowanie marzeń podczas nowiu Księżyca opiera się na 3 zasadach: 

  1. Niech Twój umysł pomyśli
  2. Niech twoje ciało poczuje
  3. Niech dusza się rozkoszuje

  Jak manifestować marzenia w kilku prostych krokach? 

  1. Zapisz
   Najlepiej w liczbie pojedynczej czasu teraźniejszego. To ważne, ponieważ używając formy: „chcę”, „chciałabym” tworzysz energię braku. Natomiast pisząc: „mam” zachowujesz się tak, jakbyś już to miała. Wszechświat w Twojej głowie nie rozróżnia rzeczywistości od myśli. Skoro według Ciebie już coś masz, Wszechświat od razu zacznie szukać na to dowodu, który oczywiście znajdzie. Prędzej czy później.
  2. Wizualizuj i poczuj
   Napisz jak się czujesz z tym, co chciałabyś mieć, dostać, zrobić, osiągnąć. Jakie to uczucie być zakochaną, mieć dostatek pieniędzy, satysfakcjonującą pracę czy wreszcie skończyć ten projekt, który tak długo odkładałaś?
  3. Zapisz co zamierzasz zrobić, żeby te marzenia się spełniły
   Same marzenia nie wystarczą. Jednak musisz podjąć pewne kroki. Zapisz pierwszy najmniejszy, jaki możesz zrobić. Chcesz podszkolić swój się język francuski? Zapisz, że we wtorek, środę i czwartek obejrzysz jeden serial na Netflixie z napisami. I to wszystko. W przyszłym tygodniu dołożysz sobie więcej, ale na razie to wszystko. 
  4. Medytuj i uwolnij się od przywiązania
   To bardzo ważny krok. Wszystko jest zapisane i dobrze zwizualizowane. Teraz możesz się zrelaksować i odpuścić. Uwolnienie od przywiązania to jedna z zasad opisanych  w książce „Prawa obfitości i bogactwa” autorstwa Deepaka Chopry. 

  Możesz też sięgnąć po mantrę: „Om namo narayani”, która oznacza: „Oddaję się w boskie ręce”. 

  Jeśli nie lubisz mistycznych zwrotów, możesz powtarzać sobie: „To lub coś lepszego właśnie manifestuje się dla mnie w idealny sposób”. 

  Jak to wszystko ma się do nowiu Księżyca w danym znaku zodiaku?

  Otóż znak zodiaku, w którym jest nów oddaje charakter tego, na czym warto się skupić o tej porze roku. Astrologia jest nauką o naturze i jej cykliczności, dlatego każdy nów Księżyca na przykład w znaku Barana jest dobrą okazją do tego, żeby pod uwagę wziąć tematy związane z: ambicją, energią, agresją, umiejętnościami przywódczymi, pasją, energią seksualną, zdrowym egoizmem. 

  Przykład tego, jak może wyglądać manifestacja marzeń podczas nowiu Księżyca

  Marzenie:

  Chcę mieć dodatkowe źródło dochodu z mojej pasji robienia bransoletek.

  Wizualizacja: 

  Widzisz jak robisz sesję zdjęciową Twoich bransoletek
  Widzisz, jakich kolorów użyjesz na swojej stronie internetowej
  Widzisz jak inni oznaczają Cię na Instagramie podziwiając piękne bransoletki.
  Widzisz, jak na Twojej domowej drukarce drukuje się dużo etykiet na zamówienia.

  Afirmacja: 

  Jestem taka szczęśliwa, że innym podoba się moja praca
  Uwielbiam pakować i wysyłać zamówienia

  Intencja:

  Postanawiam rozejrzeć się za kimś, kto zrobi mi logo
  Zapiszę się na kurs tworzenia sklepu internetowego
  Dołączę do grup na facebooku dla rękodzielników i będę na nich aktywna


  Uwolnienie od przywiązania:

  Zawsze mam swoją pracę, którą lubię i która przynosi mi stały dochód
  Wiem, że mogę dalej robić bransoletki dla siebie i znajomych

  Rytuały na nów Księżyca

  Podczas nowiu Księżyca możesz zastosować następujące rytuały, żeby przyciągnąć to, czego chcesz: 

  Mapa marzeń

  Zrób mapę marzeń. Użyj starych gazet oraz kartki papieru lub zdjęć z internetu i Canvy. Na obszarze w kształcie kwadratu wklej zdjęcia, które pokazują twoje zmaterializowane marzenia. Wykorzystaj ten schemat:

  nów księżyca

  Czek od Wszechświata

  Jeśli twoje myśli krążą wokół spraw materialnych, wypisz sobie czek od banku Wszechświata na określoną kwotę. 

  nów księżyca

  Metoda 2 szklanek

  Przygotuj dwie szklanki. Do jednej z nich nalej wody.

  Przygotuj dwie kartki: na jednej z nich opisz w skrócie swoją sytuację, na drugiej: to gdzie chcesz być.

  Przyklej pierwszą kartkę na szklance z wodą. Spędź trochę czasu patrząc na te dwie karki.

  Medytuj nad swoją sytuacją oraz nad oczekiwanym biegiem wydarzeń.

  Następnie powoli przelej wodę ze szklanki, na której jest kartka z opisem obecnego stanu rzeczy do szklanki, na której widnieje kartka z opisem wymarzonego życia.

  Wyobraź sobie jak wspaniale się czujesz w nowej rzeczywistości i wypij wodę delektując się każdym łykiem. 

  nów księżyca

  Metoda 3×33

  Wprowadź się w medytacyjny nastrój. Pomyśl o swojej intencji, marzeniu. Weź notes i zapisz to marzenie jako zdanie w czasie teraźniejszym 33 razy. Powtarzaj ten rytuał przez 3 dni (możesz też użyć metody 55×5, czyli zapisywać zdanie 55 razy przez 5 dni).

  nów księżyca

  Zapisywanie intencji na nów Księżyca

  Zapisz swoje marzenie, intencję oraz to, gdzie chcesz być podczas pełni Księżyca w danym znaku zodiaku, która będzie za 6 miesięcy.

  nów księżyca

  Nów Księżyca w Baranie ♈️
  „Wierzę w siebie”

  Co możesz zrobić? 

  Nów w znaku Barana to początek nowego roku astrologicznego. Dlatego to czas na podjęcie pierwszych działań na czystym koncie, sporządzić odważny plan, skupić totalnie na sobie.

  Pytania do journalingu:

  Co rozpala mój wewnętrzny ogień i sprawia, że jestem podekscytowana? 

  Nów Księżyca w Byku ♉️
  „Mam silne poczucie własnej wartości”

  Co możesz zrobić? 

  Byk to znak zodiaku podporządkowany Wenus, planecie miłości, piękna i pieniędzy. Ziarenko zasiane wiosną, musi być dobrze przyklepane, żeby cos z tego urosło. Dlatego podczas nowiu w Byku ważne jest budowanie poczucia stabilności, wytrwałości, ale też zmysłowości, kontaktu z pięknymi rzeczami i robienie planów finansowych. 

  Pytania do journalingu: 

  Czego potrzebuję, żeby poczuć się stabilna finansowo? Jak mogę zmienić swoje relacje i przekonania dotyczące pieniędzy? 

  Nów Księżyca w Bliźniętach ♊️
  „Jestem otwarta na rozwój i naukę”

  Co możesz zrobić? 

  Budowanie, relacji, towarzyskie spotkania, odnowienie kontaktu z rodzeństwem, czytanie ciekawych książek to aktywności na czas nowiu Księżyca w Bliźniętach. Ciekawość to drugi stopień do nawiązania nowych przyjaźni. 

  Pytania do journalingu:

  Kiedy czuję się najbardziej autentyczna i najbardziej sobą? Jakimi ludźmi chcę się otaczać, żeby móc się tak czuć jak najczęściej? 

  Nów Księżyca w Raku ♋️
  „Dbam o moich bliskich”

  Co możesz zrobić? 

  W znaku Raka przejawia się wszystko, co jest związane z opiekuńczością, domem i rodziną. Okolice nowiu w znaku Raka to czas dla rodziny, dbanie o siebie i o innych, długie kąpiele (Rak to znak wodny podporządkowany Księżycowi), budowanie poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego.

  Pytania do journalingu:

  Jak mogę wyrażać swoje emocje w najbardziej autentyczny sposób? Jak chcę, żeby wyglądał mój dom? 

  Nów Księżyca w Lwie ♌️
  „Odważnie wyrażam swoją kreatywność”

  Co możesz zrobić? 

  Najlepsze, co możesz podarować światu to twoja własna osoba. W czasie nowiu Księżyca w znaku Lwa krążymy wokół tematu kreatywności, dziecięcej ekspresji, której nie hamują żadne przekonania. 

  Pytania do journalingu: 

  Kiedy czuję się najbardziej pewna siebie? 

  Nów Księżyca w Pannie ♍️
  „Jestem w harmonii ze swoim ciałem”

  Co możesz zrobić? 

  Zdrowie i dobre nawyki to najważniejsze rzeczy dla każdej Panny. Dlatego nów w Pannie to dobry czas na zastanowienie się jak ma się nasze zdrowie i czy nasza codzienność nie wymaga pewnego uporządkowania. Tylko bez krytykowania!

  Pytania do journalingu: 

  Czy moja rzeczywistość jest uporządkowana? Jak mogę usprawnić swoje życie? 

  Nów Księżyca w Wadze ♎️
  „Osiągam równowagę w swoim życiu” 

  Co możesz zrobić? 

  Negocjacje, dobre kontakty, związki miłosne, nasz własny wygląd – oto wszystko, co bierzemy pod lupę podczas nowiu Księżyca w znaku Panny. 

  Pytania do journalingu: 

  Kiedy czuję, że nie jestem w równowadze emocjonalnej, fizycznej, na osi dom-praca? 

  Nów Księżyca w Skorpionie ♏️
  „Chcę się zmienić” 

  Co możesz zrobić? 

  Skorpion prowadzi przez cykl życia i uczy jak się przeistaczać. To też bardzo seksualny znak zodiaku, więc to też dobry czas na zastanowienie się, czy nie potrzebujemy więcej intymności w naszych związkach. 

  Pytania do journalingu: 

  Czy jest jakaś część mnie, której nie akceptuję? Jak mogę się z nią pogodzić? 

  Nów Księżyca w Strzelcu ♐️
  „Szukam nowych znaczeń”

  Co możesz zrobić?

  Nów w znaku Strzelca to ustalanie nowych celów, planowanie podróży oraz odkrywanie nowych systemów myślenia. To czas na wyznaczanie intencji, dzięki którym udoskonalisz własną życiową filozofię. 

  Pytania do journalingu:

  Jakich nowych rzeczy chce doświadczyć? 

  Nów Księżyca w Koziorożcu ♑️
  „Widzę siebie jako autorytet”

  Co możesz zrobić? 

  Nów w Koziorożcu to ambitne plany. Ale żeby wyznaczać ambitne plany, musisz w siebie wierzyć!

  Pytania do journalingu:

  Jak mogę zmienić swoją codzienną rutynę, żeby odnieść większy sukces w życiu? 

  Nów Księżyca w Wodniku ♒️
  „Wyobrażam sobie lepszą przyszłość”
  Co możesz zrobić? 

  Nów w znaku Wodnika to naprawdę dobry moment, żeby zapisać, jaka jest twoja idealna wizja społeczeństwa.

  Pytania do journalingu:

  Czy czuję więź ze społecznością, w której żyję? 

  Nów w Rybach ♓️
  „Ufam swojej intuicji” 

  Co możesz zrobić?

  W czasie nowiu w Rybach mamy okazję na to, żeby połączyć się ze swoją intuicją i być może przedefiniować swoją duchowość. 

  Pytania do journalingu: 

  Jaki jest mój duchowy rozwój osobisty?

  Rytuały na nów Księżyca

  Każdego nowiu Księżyca siadam spokojnie, zapalam świecę i zapisuję swoje marzenia w takiej formie, jakby się już spełniły. Staram się wyobrazić sobie i poczuć te uczucia, które towarzyszyłyby spełnieniu tego marzenia. Robię też mapy marzeń, wklejając zdjęcia, które wywołują we mnie uczucie, jakie chcę, żeby mi towarzyszyło. Jako drogowskazu używam właśnie znaków zodiaku. 

  I tak, jeśli mamy nów w znaku Lwa, zastanawiam się, czy mam wystarczająco dużo  kreatywności w życiu i/lub co chcę stworzyć (i jak bardzo dobrze chcę się przy tym bawić). 

  nów księżyca

  W czasie nowiu przeznaczam większą porcję czasu na odpoczynek oraz na działania oczyszczające: kąpiel z dodatkiem soli, małe rytuały z udziałem Palo santo. 

  Zwyczajem, który zyskuje na popularności są kręgi kobiet, na które można się wybrać właśnie na nów Księżyca.

  Książki o astrologii, na podstawie których pisałam ten tekst:

  1. Żyj zgodnie z fazami Księżyca, K. Gallagher
  2. Muse with the Moon, J. Cauldric
  3. Jak działa Księżyc, Y. Bolland

  .

 • Książki o astrologii, które na zawsze zostaną na mojej półce (i te, które kupiłam pochopnie)

  książki o astrologii
  książki o astrologii

  Książki o astrologii stanowią pokaźną część mojego budżetu. Zdecydowanie lepiej uczę się z ustrukturyzowanych przekazów w postaci rozdziałów. W dodatku lubię kartkować, zaznaczać, wracać do książek. 

  Poniższe pozycje kupiłam intuicyjnie. Jest tu kilka anglojęzycznych pozycji, nie wiem, czy mają swoje polskie odpowiedniki (i czy są łatwo dostępne). 

  .

  Głębia nieba. Wprowadzenie do astrologii ewolucyjnej. Steven Forrest

  głębia nieba

  Ta książka to klasyk. Napisana jest prostym językiem. W barwny sposób poprowadzi cię przez to jak czytać symbole astrologii: planety, znaki zodiaku, jakości i aspekty. Steven wytłumaczy ci jak wykorzystywać astrologię do rozwoju osobistego. Dużą jej część zajmują opisy archetypów znaków zodiaku oraz wyjaśnienia domów horoskopowych. Pokazuje też jak interpretować horoskop. 

  Jak działa Księżyc? Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych, Yasmin Boland

  jak działa księżyc

  Yasmin jest bardzo znaną w Stanach astrolożką, która specjalizuje się w wiedzy na temat Księżyca. Dlatego ufam tej publikacji i bardzo ją lubię (choć oprawa graficzna nie powala). Znajdziesz tu dużo informacji na temat manifestowania marzeń w czasie nowiu, co to w ogóle znaczy, kiedy nów jest w Pannie, co to znaczy, że dziś Księżyc jest w Strzelcu, a nawet trochę na temat tworzenia horoskopu prognostycznego. 

  Polecam ją mieć. 

  Żyj zgodnie z fazami Księżyca, Kirsty Gallagher

  żyj zgodnie z fazami księżyca

  Uwielbiam Amerykanów, dlatego, że oni zawsze postarają się, żeby coś prosto wytłumaczyć. Ta książka to konkret (i w dodatku ma ładną okładkę, którą można się pochwalić na instagramie!). Znajdziemy tu informacje o fazach Księżyca, dowiemy się co to znaczy, kiedy nów jest w Strzelcu, a pełnia w Wodniku oraz co to znaczy, że dziś Księżyc jest w Wadze

  Must have w domu dla wszystkich, którzy chcą zacząć nawiązywać kontakt z Księżycem. 

  Księżyc – znaczenie i interpretacja. Astrologiczne wsparcie w Twoim życiu, rodzinie, relacjach, Elżbieta Kłobus

  księżyc książka

  To bardzo króciutka książeczka o tym co znaczy mieć Księżyc w Byku czwartym domu i w koniunkcji ze Wenus w horoskopie urodzeniowym. W drugiej części mówi trochę o tak zwanym księżycowym partnerstwie, czyli o roli Księżyca w horoskopie porównawczym. 

  Jeśli nie jesteś astrologiem lub nie masz aspiracji, żeby interpretować horoskop wszystkim członkom swojej rodziny – ta książeczka będzie zbędna na twojej półce. 

  Podręcznik astrologii. Tom pierwszy. Interpretacja horoskopu, Mirosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel

  podręcznik astrologii

  Ta książka to rzeczywiście podręcznik. Nie jest to lektura na niedzielny wieczór, ale porządne narzędzie do nauki. Wyjaśnia wszystko na temat jakości, znaków zodiaku, planet, planet w danych znakach zodiaku, w poszczególnych domach oraz aspektach. Razem z autorkami możemy prześledzić horoskop Natalii Kukulskiej i podjąć się próby interpretacji własnego kosmogramu

  Jeśli chcesz kupić jedną książkę na temat astrologii, niech to będzie właśnie ta. 

  The lunation cycle. A key to understanding of personality, Dane Rudhyar

  the lunation cycle

  Według Rudhyara astrologia jest nauką o cykliczności. Pomaga odkryć regularne schematy i sekwencje wydarzeń, których doświadczamy w życiu (również w naszym wewnętrznym życiu). W swojej książce opisuje typy osobowości dla osób, które urodziły się w danej fazie księżyca. Znajdziemy tu też dużo nauki na temat Part of the Fortune oraz cyklu Księżyca. 

  Książka bardziej dla zaawansowanych. 

  Psychological astrology. A synthesis of Jungian psychology and astrology. Karen Hamaker-Zondag

  książki o astrologii

  Astrologia jest próbą znalezienia porządku ukrytego w naszej egzystencji. Carl Gustav Jung był wielkim fanem astrologii i podobno sprawdzał kosmogram swoich pacjentów, żeby lepiej zrozumieć ich problemy. Znajdziemy tu dużo informacji na temat energii, synchroniczności, dualności yin i yang, archetypów, zbiorowej świadomości. Znajdziemy też odpowiedź na pytanie, w jaki sposób struktura kosmogramu może odzwierciedlać strukturę naszej psychiki. 

  Książka trudniejsza, dla tych, którzy są bardzo zainteresowani tematem. 

  Astrologia i psychologia. Energetyczny model astrologii i jej stosowania w sztuce poradnictwa psychologicznego, Stephen Arroyo

  książki o astrologii

  Uwielbiam tę książkę, dlatego, że opowiada o naszej potrzebie kontaktu z przyrodą, potrzebie tłumaczenia świata za pomocą mitów i baśni – a nie tylko nauce. Według autora astrologia wnosi do naszego życia poczucie złączenia ze światem przyrody i poczucie jedności z kosmosem. 

  Wiele osób krytykujących astrologię odnosi się do tego, że astrologia nie jest nauką. Gdyby wiedzieli, jak dużo matematycznych struktur można odnaleźć w astrologii! Oprócz rozważań na temat astrologii w kontekście psychologicznym, znajdziemy tu też opisy planet, domów i żywiołów. 

  Do polecenia zwłaszcza sceptykom. Jeżyk nie jest trudny, a argumenty przedstawione w książce – trafne.

  Astrology for the soul, Jan Spiller

  astrology for the soul

  Zmylił mnie tytuł tej książki i kupiłam ją pochopnie. Ta gruba książka opisuje jak interpretować Północne Węzły Księżycowe. Więc jeśli nie jesteś astrologiem – nie przyda ci się zupełnie, chyba że chcesz przeczytać te 20 stron z 500 na temat swojego Węzła. 

  Zbędna w domowej bibliotece.

  You were born for this. Astrology for radical self-acceptance, Chani Nicholas

  chani nicholas

  Nie ukrywam, że jest to moja ulubiona książka. Wiele podobnych książek zostało napisanych przed nią i nie jest jakimś odkryciem, ale podoba mi się podejście autorki. Tak bardzo potrzebne akurat teraz, kiedy żyjemy w niepewności, ciągłym niepokoju, kiedy zastanawiamy się, czy pasujemy czy coś jest z nami nie tak. Autorka opisuje jak zinterpretować naszą kosmogramową bazę, czyli Słońce, Księżyc oraz Ascendent. Jeśli dopiero zaczynasz z astrologią, zrozumienie tej trójcy już pomoże ci zrozumieć siebie. Moim zdaniem już niedługo będziemy się przedstawiać podając znak zodiaku swojego Księżyca i Ascendentu, a w CV znajdzie się osobna rubryka na te informacje (trochę żartuję, ale kto wie…). 

  Język książki – amerykański, czyli prosty. Na polskim rynku jest już przetłumaczona wersja (nie wiem, jaka jest jakość tłumaczenia, nie czytałam). 

  Astrologia jako terapia, Peter Orban

  astrologia jako terapia

  Uff, ta książka jest specyficzna. Z jednej strony tłumaczy fascynujące symbole zawarte w astrologii (między innymi to, dlaczego ascendent jest na zachodzie i jest nazywany wschodem). Dodaje do tego kilka wątków zaczerpniętych z religii chrześcijańskiej. Jest więc fascynująca dla tych, którzy lubią kopać i łączyć kropki. Duża jej część to opis ascendentu w poszczególnych znakach zodiaku. Peter ma bardzo intrygującą teorię na ten temat. A mianowicie nasz ascendent wskazuje na winę, jaką niesiemy z poprzedniego życia.

  Jak czytam na okładce: “Podejście autora do tematu sprawia, że można tą książką rzucać o ścianę z oburzenia lub przeczytać jednym tchem i… po prostu się z nią zgodzić.”

  Książka dla zaawansowanych. 

  Mandala życia. Astrologia – mity i rzeczywistość, Rafał T. Prinke, Leszek Weres 2 tomy

  mandala życia

  Te książki o astrologii były pisane w latach 80’, można sobie więc wyobrazić ogrom pracy, jaki musieli włożyć w nią autorzy (w końcu nie można było sobie czegoś wygooglować czy zamówić dodatkowa pozycję z zagranicy). Język wieje czasem naukowym archaizmem, więc może nam być trudno się przyzwyczaić. Ale w tej książce jest wszystko! Od historii astrologii do astrologii partnerskiej i całej dyskusji na temat naukowości astrologii. Must have. Ja przymierzam się, żeby przeczytać jeszcze raz, bo za pierwszym razem ją po prostu połknęłam, zamiast się delektować. 

  “Astrologia jest studium tego, jak Ziemia współdziała ze swoim kosmicznym środowiskiem. Jest też symbolicznym językiem matematycznej psychologii bazującej na obliczeniach astronomicznych.”

  Kosmos. My i tajemnica nieskończoności, Jan Paul Schutten, Floor Rieder

  kosmos my i tajemnica nieskończoności

  Nie jest to książka o astrologii, ale postanowiłam ją tu umieścić, bo przeglądanie jej i nauka z niej to czysta przyjemność. Jest super na niedzielne popołudnie. Książka mówi o tym, jak powstał wszechświat i w prosty sposób tłumaczy skomplikowane zasady fizyki (chciałabym mieć taką książkę w liceum, kiedy to miałam dwójkę z fizyki i szczerze jej nienawidziłam). 

  The spirit almanac. A modern guide to ancient self-care, Emma Loewe, Lindsay Kellner

  książki o astrologii

  Tak książka nie jest tylko o astrologii, ale umieszczam ją tutaj, ponieważ mówi o tym, co według mnie jest esencją astrologii: o porach roku i cykliczności oraz o małych rytuałach, które możemy stosować w domu, żeby bardziej wskoczyć w ten rytm natury (jest też rozdział na temat kart tarota, który na początku ominęłam; dopiero potem spodobała mi się idea tarota).

  Książka jest też bardzo ładnie zilustrowana!

  Polecam wszystkim fankom rytuałów. Palo santo to nie wszystko!

  Muse with the moon, Jo Cauldrick

  muse with the moon

  To nie książka, ale raczej taki ilustrowany journal. Czytałam, że autorka zrobiła nią furorę i jej koncept pomógł jej wyjść z finansowego dołka.

  Książki o astrologii to dobry wydatek!

  książki o astrologii

  Ale książka jest tak ładna, że aż szkoda po niej pisać i malować. Moim zdaniem przerost formy nad treścią. Używam jej tylko do robienie zdjęć na instagram 😆

  Jeśli masz jakieś książki warte polecenia, napisz komentarz! Będę rozwijać ten artykuł i dopisywać nowe pozycje. Jak tylko moje możliwości finansowe mi pozwolą! Faktem jest, że wydaję więcej pieniędzy na książki niż na ciuchy! Ale uważam, że jeśli ktoś napisał coś mądrego i potrafił to ułożyć w dobrą strukturę, a w dodatku zdobył wydawcę lub wydał sam – to książka jest lepsza niż niejeden kurs.

  Zauważam odrodzenie papieru i czytania książek. Jakbyśmy byli zmęczeni treściami internetowymi, które nie wyczerpują tematu i w dodatku nie wiadomo, czy można im ufać. Lepiej mieć wszystko w jednym miejscu.

 • Tarot. Jak wygląda konsultacja u tarocistki? (i jak stworzyć swój domowy rytuał czytania kart)

  tarot

  Tarot to symboliczny język obrazów, który pomaga w połączeniu się z własną intuicją. 

  Karty tarota są jak lustro, w którym przegląda się nasza podświadomość. Czasem, żeby zobaczyć to odbicie, potrzebujemy kogoś, kto lepiej opanował gramatykę języka, jakim jest tarot. Dlatego właśnie idziemy do wróżki tarocistki i prosimy o to, żeby przepowiedziała nam przyszłość pomogła nam zinterpretować karty. Skuteczność takiej konsultacji nie przejawia się w parapsychicznych zdolnościach tarocistki, ale w znajomości języka, jakim mówią karty. Nasze uszy usłyszą to, co nasza dusza i tak już wie. 

  Opowiadamy sobie historie, aby żyć (Joan Didion). 

  Poniższe wideo to fragment konsultacji, jaką wykonała dla mnie Ola z local.healer

  Podobnie jest, kiedy, używamy talii kart tarota w domu. Nasz wzrok dostrzeże i zidentyfikuje istniejące w nas archetypy i pomoże wydobyć na powierzchnię to…co nasza dusza i tak już wie. 

  Funkcje tarota bardzo dobrze podsumowuje Barbara Antonowicz-Wlazińska w książce Vademecum Tarota (polecam ci ją kupić, jeśli potrzebujesz mieć w domu jedną kompleksową książkę na temat tarota wraz z podstawowymi interpretacjami kart. Jest bardzo prosta i przystępna): 

  “Tarot nie przepowiada wydarzeń. Stwierdza tylko na podstawie istniejących energii w danej chwili, co człowiek musi dostrzec i przewartościować, aby uzyskać równowagę na danej płaszczyźnie, by żyć w harmonii ze swoim mikrokosmosem i makrokosmosem. W lustrze tarota możesz zobaczyć, co spowodują energie, jeśli pozostawisz je w braku równowagi.”

  tarot

  Znaki

  Nigdy nie sądziłam, że temat tarota mnie zainteresuje. Ale pamiętam jak Gabrielle Bernstein (autorka między innymi książki “Wszechświat cię wspiera”) opowiadała o tym, że kiedy nie mogła zajść w ciążę, poprosiła o jakiś znak od Wszechświata. 

  I kiedy spojrzała przez okno, zobaczyła indyka (nie wiem, czy w Stanach indyki są dzikie czy mieszkała wtedy na wsi…). I kiedy sprawdziła znaczenie, jakie ma indyk, okazało się, że symbolizuje on płodność. 

  Sama kiedyś w trudnym dla mnie okresie mówiłam sobie, że jeśli zobaczę w parku zakonnicę, to znaczy, że wszystko się ułoży. To niebywałe, jak dużo zakonnic nagle zaczęło spacerować po Parku Praskim!

  Laura Lynne Jackson tak pisze w swojej książce “Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła nam Wszechświat”: 

  Siłą leżącą u podstaw każdego znaku jest energia. Wszechświat składa się z materii, a cała materia jest skondensowaną energią. (…) Istnieją pewne znaki, których nie da się zobaczyć ani usłyszeć, ale można je poczuć głęboko w środku. Nazywam je inttuicyjnym przyciąganiem. Doświadczamy ich bardzo często i określamy jako przeczucie, instynkt albo szósty zmysł. Jest to siła, która wskazuje nam drogę i istnieje poza granicami racjonalnego, logicznego umysłu. Skręć w lewo, a nie w prawo. Pójdź tą ulicą, a nie tamtą. (…). Niektóre kwestie natychmiast stają się dla nas zrozumiałe i nie musimy nad nimi świadomie rozmyślać.”

  Możesz wiedzieć to już w sobie, że wszystko dobrze się ułoży… co możesz zrobić w danej sytuacji…na czym powinnaś się teraz skupić, a co zostawić. 

  Synchroniczność

  C.G Junga zainspirowało powiedzenie “jak na górze tak i na dole” sformułowane przez Hermesa Trismegistosa (od którego pochodzi myśl filozoficzna, jaką jest hermetyzm. To system magiczny, który opiera się na obrazie świata przepełnionego niedostępnymi dla zmysłów siłami magicznymi, które człowiek powinien wykorzystać dla własnego rozwoju duchowego).

  Stwierdził on, że wydarzeniom w naszym życiu towarzyszą zjawiska pozaprzyczynowe: sny, zjawiska parapsychiczne, zbieżności wydarzeń, które niosą ważne informacje.

  Dziś widzisz na ulicznym plakacie zapowiedź koncertu nieznanego zespołu, jutro twój znajomy pyta, czy nie pójdziesz z nim na ten właśnie koncert. Dziś patrzysz na kartę Cesarzowej, jutro dostajesz podwyżkę w pracy. Nasz rozum nie jest wszechmocny i szukamy sposobu na to, żeby wejść w interakcję z irracjonalnym światem podświadomości.

  Zatem, co to jest tarot?

  Na stronie Akademia Ducha znalazłam ciekawą definicję, tarota, którą tu zostawię: 

  “Tarot jest sztuką, która poprzez system symboli pomaga człowiekowi poznać głębię swojego świata wewnętrznego, przewidzieć prawdopodobieństwo pewnych wydarzeń, a nawet zrozumieć powody nadejścia tych wydarzeń oraz ich sens.”

  Technicznie rzecz biorąc tarot to talia 78 kart, która przedstawia różne symbole. Nauka odczytywania tych symboli jest jak nauka języka z odrobioną intuicji i wyobraźni. Tarot nie służy do wróżenia, ale do nawiązania kontaktu z własną intuicją. 

  Według mnie tarot to ciekawa praktyka, z której może korzystać każdy, kto szuka sposobu na zadbanie o siebie, jakiegoś rytuału w codziennym życiu, kto uważa, że zatracił dostęp do  duchowości i intuicji z powodu natłoku codziennych zewnętrznych bodźców (pracy, social media, oczekiwań społeczeństwa, you name it). 

  .

  Po co nam tarot?

  Kiedy zapytałam Olę z local.healer, po co nam tarot, tak mi odpowiedziała: 

  “Zastosowanie tarota bardzo łatwo jest pomylić z telewizyjnym przepowiadaniem przyszłości. Jestem uczulona na telewizyjne wróżenie. Tarot oczywiście może być stosowany do dywinacji, tylko w nieco inny, bardziej delikatny sposób.

  Tarot pozwala nam wytłumaczyć przeszłość i wpływ danych sytuacji na nas. 

  Daje nam możliwość rozumienia tego, czego doświadczamy dzisiaj i pozwala nam KREOWAĆ jutro. Dlaczego kreować, a nie mówić wprost o tym, co stanie się jutro? Jako wolni ludzie mamy ten przywilej, że sami możemy decydować o swoim losie. 

  Tarot nie może nam powiedzieć, jak będzie wyglądać nasze życie (tak samo jak kosmogram nie może nam powiedzieć, jak będzie wyglądało nasze życie; co najwyżej może nam pokazać ścieżki dostępne dla nas, nasz potencjał). 

  Dostajemy pewien zestaw opcji dostępnych dla nas w danym czasie. To, czy z nich skorzystamy zależy tylko od nas.”

  Skąd wziął się tarot, czyli kilka legend i okultyzm

  (disclaimer: jeśli kiedy to czytasz, czujesz niepewność i targają tobą jakieś sprzeczności związane z twoją religią – sorry. Fascynuje mnie pochodzenie, historia i ścieżka, na której ukształtowały się różne poglądy. Religia katolicka też jest wynikiem zacierania się różnych zwyczajów i wierzeń oraz malowania na istniejącym płótnie nowych historii)

  Przygotowując ten artykuł dotarłam do legend o tym, że karty tarota zostały opracowane przez zespół siedemnastu magów egipskich pod przewodnictwem wspomnianego już Hermesa Trismegistosa w 171 roku po Potopie. 

  Natomiast etymologia słowa tarot miała wywodzić się od egipskiego “t a Rosh”, gdzie “t” jest rodzajnikiem, “a” oznacza “naukę” lub “doktrynę”, a “Rosh” to imię boga Tota. Tak więc karty tarota to starożytna Księga Tota, boga nauki i magii. 

  tarot

  Ale tak naprawdę to nie wiadomo skąd wziął się tarot. Czy został przywieziony przez Maurów hiszpańskich, cyganów czy zapisany na ścianach piramid – nie wiemy nic na pewno. 

  Najwcześniejsza PEWNA informacja o tarocie pochodzi z 1442 roku. W inwentarzu wydatków pewnego dworu wspomina się o zakupie talii carte da trionfi. W XV wieku we Włoszech tarot był rozrywkową grą karcianą, a pierwsze tworzone talie kart były przeznaczone dla rodzin książęcych. Jedną ze znanych jest talia Visconti-Sforza pochodząca właśnie z tego wieku. 

  Według tej etymologii, słowo tarot pochodzi od słowa tronfi albo ludus triumphorum, czyli pochodów triumfalnych organizowanych we Włoszech (karnawał!). Pochody nawiązywały do tradycji rzymskich, a uczestniczyły w nich wozy przybrane kwiatami i figurami wyobrażającymi bogów lub alegorie Miłości czy Śmierci. Często chodziło o to, że jedna alegoria “triumfowała” nad inną. 

  Wróżebne przeznaczenie kart tarota zaczęło się rozwijać we Francji w XVIII wieku, kiedy Jean-Baptiste Alliette – znany pod pseudonimem Etteilla stworzył powiązania między ilustrowanymi kartami, astrologią i starożytną egipską tradycją i… zaczął wróżyć mieszkańcom Paryża. 

  We Francji powstała jedna z najbardziej popularnych kart tarota – tarot marsylski. Jej twórcą był paryski producent kart do gry, Jacques Viéville. Składała się z 22 kart Arkanów Wielkich i 56 Arkanów Małych.

  Przez następne stulecie mistycy i filozofowie poszerzali sposób używania kart tarota.

  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XIX wieku kilku londyńskich okultystów utworzyło Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, który był jedną z grup odpowiedzialnych za współczesne odrodzenie magii. 

  Jego członkiem był Arthur Edward Waite. To on w 1910 roku stworzył najbardziej znaną talię kart tarota. Rysunki do tej talii namalowała Pamela Coleman Smith. 

  Inny członek Zakonu Złotego Brzasku, Aleister Crowley rozwinął swój własny system kart. Można powiedzieć, że jego talia jest drugą najpopularniejszą talią używaną do dziś. 

  Tarot jest powiązany z żydowską kabałą (22 Wielkie Arkana odpowiadają 22 literom alfabetu hebrajskiego, czyli Drzewu Życia), mitologią, magią, archetypami, okultyzmem, ma korzenie w świątecznych pochodach triumfalnych, hermetyzmie.

  Małe i duże tajemnice, czyli z czego składa się tarot?

  Tak, jak astrologia, tarot opiera się na zasadzie “jak na górze, tak i na dole”.

  Czyli makrokosmos kosmosu znajduje odzwierciedlenie w mikrokosmosie indywidualnego doświadczenia. W talii tarota istnieje cały wszechświat. Lub innymi słowy: każda talia zawiera w sobie wszystkie doświadczenia, jakie może mieć człowiek. 

  Istnieje mnóstwo różnych talii kart, które różnią się rysunkami.

  Tak, jak wspomniałam wcześniej, najbardziej popularnymi są: 

  • talia Rider-Waite
  • talia Crowleya
  • tarot marsylski

  Każda talia składa się z 78 kart. 22 kart Arkan Wielkich i 56 kart Arkan Małych. 

  Samo słowo Arkana znaczy “tajemnica”. 

  Arkana Wielkie (22 karty) opisują Wielkie Tajemnice Życia, ujawniane w określonym czasie życia, określonym miejscu i momencie. Dotyczą one subiektywnego doświadczania lekcji życiowych. Opisują poziomy świadomości. Odpowiadają na pytanie: dlaczego coś dzieje się w moim życiu? 

  Na Arkana Małe składają się karty dworskie (16 kart), które określają działanie energii określonego żywiołu. Karty te opisują typy ludzkie, odpowiadają na pytanie: kto. 

  Oraz karty cyfrowe, które obrazują wydarzenia. Odpowiadają na pytanie: jak i co dzieje się w moim życiu.

  Arkana Wielkie w skrócie

  Karty Wielkich Arkan reprezentują znaczące, przełomowe wpływy. Są przystankiem w naszej podróży życia. Każda z nich jest samodzielnym przesłaniem, reprezentującym zmieniające życie wydarzenia, które określają początek lub koniec cyklu. Karty są ponumerowane, aby pokazać stacje w ramach naszej większej podróży przez życie.

  Fascynujące jest to, że karty tarota odzwierciedlają dualność świata (którą niestety zabrał nam system patriarchalny). I tak, każda z kart ma swoje przeciwieństwo na zasadzie yin-yang, żeńskiej i męskiej energii. W świecie talii kart nawet Papież ma swoją Papieżycę dając nam do zrozumienia, że mężczyzna nie osiągnąłby nic bez kobiecej energii w swoim życiu. 

  tarot

  Jak rysuje się podróż przez Arkana Wielkie? 

  0 Głupiec (archetyp dziecka)

  Głupiec ukazuje nowo narodzone dziecko, jeszcze nieświadome i niedoświadczone, wchodzące na drogę życia.

  I Mag (archetyp czarodzieja)

  Mag to pojawienie się u dziecka świadomości i ego

  Kolejne cztery karty: 

  II Papieżyca (archetyp dziewicy), 
  III Cesarzowa (archetyp matki), 
  IV Cesarz (archetyp ojca)
  i V Kapłan (archetyp świętego) 

  symbolizują cztery siły, jakie oddziałują na ego: męską i żeńską (IV i III) oraz materialną i duchową (V i II). 

  VI Kochankowie (archetyp amora)

  Ukształtowana pod ich wpływem osobowość dokonuje w stadium pierwszego świadomego wyboru, najczęściej związanego z opuszczeniem domu rodzinnego. 

  VII Rydwan (archetyp wymarszu bohatera)

  Kolejny etap wędrówki to poznawanie i przyswajanie sobie reguł życia w społeczeństwie, czyli budowa “pojazdu” do poruszania się wśród ludzi. 

  VII Sprawiedliwość (archetyp siły) 

  Po osiągnięciu dojrzałości społecznej człowiek uświadamia sobie, że musi ona iść w parze z dojrzałością psychiczną.

   IX Pustelnik (archetyp mędrca) 

  Zaczyna się więc zastanawiać nad dalszą drogą rozwoju.

  X Koło fortuny (archetyp koło losu) 

  I dochodzi do punktu szczytowego, który stanowi punkt zwrotny. 

  Dalsza część drogi prowadzi w świat wewnętrzny człowieka, a więc zgodnie z terminologią Junga, przechodzi od rozwoju ego do rozwoju jaźni. 

   XI Siła (archetyp sędzi) 

  Pierwszy jej etap to pokonanie wewnętrznych obaw. 

  XII Wisielec (archetyp oświecenie) 

  Po którym następuje odwrócenie hierarchii wartości, przedłożenie spraw wewnętrznych nad zewnętrzne, duchowych nad materialne

  XIII Śmierć (archetyp śmierć) 

  Faza symbolizowana przez tę kartę stanowi transcendencje ego, wewnętrzną transformację, mistyczną śmierć dawnego “ja”. 

  XIV Umiarkowanie (archetyp anioł) 

  Po tym głębokim przeżyciu musi nastąpić stadium osiągania wewnętrznej równowagi. 

  XV Diabeł (archetyp diabeł)

  Mistyczna śmierć uwalnia potężne siły nieświadomości, które muszą być opanowane. 

  XVI Wieża (archetyp upadek)

  Wreszcie osiągnięte zostaje “oświecenie”, pełne samo zrozumienie, będące odpowiednikiem samandhi w jodze czy satori w zen polegające na zniszczeniu wrodzonej blokady między wyższa a niższą jaźnią.

  XVII Gwiazda (archetyp nadzieja) 

  Symbole wyższej świadomości osiągniętej w wyniku oświecenia. 

  XVIII Księżyc (archetyp noc)

  Przed osiągnięciem ostatniego etapu indywiduacji trzeba przejść przez ostateczną próbę wiary, ciemną stronę duszy.

  XIX (archetyp dzień)

  Po jej przebyciu następuje wreszcie połączenie się przeciwnych pierwiastków psychicznych, zespolenie yin i yang, Siwy i Sakti. 

  XX Sąd ostateczny (archetyp zbawienie) 

  W wyniku czego odradza się w pełni zintegrowana istota cielesno-psychiczno-duchowa. 

  XXI Świat (odnaleziony raj)

  Ostatnie karta jest mandalą przedstawiającą stan doskonały, psychicznie uporządkowaną jedność wewnętrzną. 

  Zamieściłam tu ten długi fragment z książki “Tarot. Dzieje niezwykłej talii kart”, ponieważ uważam go za niezwykle fascynujący. Droga, którą przedstawiają Arkana Wielkie jest podobna do tego, co pokazuje nam kosmogram i jest genialną inspiracją do rozwoju osobistego z odrobiną magii. 

  Arkana Małe w skrócie

  Arkana Małe są podzielone na 4 dwory. W każdym z nich jest Król, Królowa, Rycerz i Paź oraz 10 innych kart. Dwory są podzielone według żywiołów: 

  • Bułway – Ogień 🔥
  • Kielichy – Woda 💦
  • Miecze – Powietrze 💨
  • Denary – Ziemia 🌱

  Ich symbolika jest taka sama jak w astrologii: 

  • Ogień to działanie i wyznaczanie nowych celów
  • Woda to emocje
  • Powietrze to rozważania intelektualne
  • Ziemia to potrzeby materialne

  Konsultacja tarota u tarocistki 

  Jak mówi Ola @local.healer, na konsultacje u tarocistki możemy umówić się zawsze, kiedy czujemy, że zmysły węchu, smaku, wzroku, zapachu i słuchu zawodzą. Kiedy czujemy, że naprawdę chcemy znać odpowiedź na jakieś pytanie, a powyższe zmysły niestety nas zawodzą. 

  O co można pytać podczas konsultacji?

  Wiadomo, o przyszłość! 

  Żartuję. 

  Jeśli postawisz właściwe pytanie, możesz dokonać o wiele głębszego wglądu w daną sprawę. Tarto ma bardziej funkcję terapeutyczną niż wróżebną. 

  Oto kilka przykładów pytań, jakie możesz zadać podczas konsultacji (lub kiedy rozkładasz karty w domu, o czym za chwilę):

  • Po co mi obecne doświadczenie?
  • Czego potrzebuję, by być szczęśliwa?
  • Co jest źródłem mojej choroby?
  • Jak mogę poprawi moją relację z X?
  • Dlaczego praca nie daje mi satysfakcji?

  O co nie pytać?

  • o datę swojej śmierci
  • o byłego
  • o to, kiedy będziesz bogata

  Czy tarot przepowie mi przyszłość?

  Jeśli trzymamy się tego, że to ty jesteś twórczynią swojej własnej rzeczywistości, a to, co Cię spotyka to tylko zmaterializowana forma Twoich myśli – to tak. Tarot może pomóc Ci kreować przyszłość. Jednak cała odpowiedzialność na kreację leży w Twoich rękach.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając osobę, do której udasz się na konsultację?

  Najlepiej kierować się intuicją!

  Najważniejsze są twoje własne odczucia wobec takiej osoby. Jeśli czujemy, że wybrana przez nas osoba zaopiekuje się nami podczas konsultacji i umiejętnie przetłumaczy przesłania na nasz język, to jest to świetny wybór.

  Czy powinniśmy szukać tarocistki z jakimiś magicznymi mocami? Cóż, jedyne dowody mocy osoby czytającej karty to matczyne ciepło, intuicja i umiejętność słuchania. 

  Jak wygląda konsultacja u tarocistki?

  Konsultacja to po prostu miła i swobodna rozmowa. Atmosfera jest spokojna i luźna.

  Jak mówi Ola: 

  “Nie trzymam klientów w ciasnej i przepełnionej od kadzideł klitce. Jest jasno i przejrzyście. Niektórzy mają tendencję do wróżenia w ciemności, w oparach mirry i posągów kotów. Jest mi to zupełnie obce. W swojej pracy podchodzę do konsultacji i klienta terapeutycznie, nie traumatycznie i stresująco.”

  Czego się spodziewać? 

  Odpowiedzi płynącej z Twojej podświadomości. 

  Każdy rozkład, to lustro Twojej podświadomości. Rola tarocistki to umiejętne rozszyfrowanie tego lustra.

  Do tarocistki możemy chodzić na przykład raz na 6 miesięcy, żeby sprawdzić gdzie jesteśmy w danej kwestii.

  Tarot w domu

  Tarot może być domowym rytuałem. To świetne narzędzie do codziennego ćwiczenia mięśnia, jakim jest intuicja. 

  To też mały rytuał taki sam jak zapalanie Palo Santo, spisanie porannych strony czy zrobienie Powitania Słońca przed śniadaniem. 

  Czy lepiej mieć karty do tarota w domu czy co jakiś czas wybierać się do tarocistki?

  Ja widzę to tak: znam język portugalski i uwielbiam oglądać filmy z Brazylii bez tłumaczenia. Lubię też w domu czytać sobie różne książki w tym języku. Ale co jakiś czas lubię pojechać do Brazylii lub Portugalii, żeby móc rozmawiać z ludźmi.

  Lubię też jogę, ale moja domowa praktyka jest krótka. Raz w tygodniu chodzę do szkoły jogi.

  Myślę, że tak samo jest z tarotem w domu. Zawsze można wyciągać sobie jedną kartę dziennie lub układać większe rozkłady na nów czy pełnię Księżyca.

  Jak wybrać karty do tarota?

  Tak, jak wspomniałam wcześniej, mamy 3 najpopularniejsze talie:

  • Rider-Waite
  • Crowley
  • Tarot Marsylski

  Ale kart tarota może być tyle samo, co artystów. Wciąż powstają nowe talie i szukając w internecie nawet miłośnicy Pokemonów czy Star Wars znajdą talię zainspirowaną ich hobby. 

  Znowu to powtórzę: żeby wybrać talię kart, najlepiej posłużyć się intuicją. Wybrać taką talię, która cię przyciąga. Oraz taką, która jest solidna i po prostu ładna dla ciebie. To trochę jak wybór maty do jogi. Najlepiej kupić taką, która jest trwała i ładna – po to, żeby z chęcią na nią wracać i z chęcią po nią sięgać. 

  Istnieje przesąd, że pierwsza talia kart powinna być nam podarowana w prezencie. Ale tak naprawdę talia kart tarota jest jak kwiaty – możemy obdarować nią najważniejszą osobę na świecie, czyli nas samych. 

  Jak zacząć korzystać z kart tarota w domu?

  Intuicyjnie 😉

  Nie musisz uczyć się wszystkich symboli na pamięć. Zresztą, każda talia ma dołączoną książeczkę z podstawowym wyjaśnieniem danych kart. Istnieje też wiele książek na temat tarota. 

  Najfajniej jest zacząć z losowaniem jednej karty dziennie. Po prostu. Zaczynamy od małych kroczków i powoli oswajamy się kartami. 

  Możesz zadawać sobie pytania typu: 

  • Czego nie dostrzegam?
  • Co ukrywam przed sobą?
  • Czego unikam w życiu?
  • Z czym powinnam się rozstać?
  • Co jest dziś moją mocną stroną?
  • Jak się dziś czuję?
  • Czego dziś potrzebuje?
  • Co mi da spełnienie?

  Jak stworzyć sobie taki rytuał?

  1. Przygotuj sobie miłą przestrzeń. Świeca, kadzidełka, olejek eteryczny. Osadź się w tu i teraz, pozwól, niech ogarnie Cię medytacyjny nastrój. 
  2. Połącz się ze swoim sercem i zapytaj go, czego potrzebuje.
  3. Wybierz swój rozkład. Jedna karta to wiadomość, dwie karty to dialog, a trzy to już cała historia. Nie musisz od razu uczyć się rozkładu celtyckiego krzyża. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych rozkładów prostych jak budyń z torebki.
  4. Spróbuj zobaczyć większy obraz tego, co chcą pokazać ci karty. Zwracaj uwagę na pierwsze odczucia, symbole, kolory. Kiedy rozłożysz karty, nie rzucaj się od razu do opisu ich znaczeń. Pozwól, żeby to serce powiedziało Ci najpierw, co widzi. 
  5. Prowadź journal. Zapisuj swoje przemyślenia i spostrzeżenia. 

  Kilka prostych rozkładów tarota dla początkujących

  Rozkłady na 3 karty: 

  Przeszłość | Teraźniejszość | Przyszłość
  Natura problemu | Przyczyna | Rozwiązanie
  Kontekst | Na czym się skupić | Wynik
  Gdzie jestem teraz? | Gdzie chcę być | Jak tam się dostać?
  Ja | On | Nasz związek
  Rozwiązanie nr 1 | Alternatywne rozwiązanie | Jak wybrać? 

  Rozkład partnerski:

  1. Co osoba A wnosi do związku, co jest jej podstawą
  2. Co ma w głowie
  3. Co w sercu
  4. Co pokazuje na zewnątrz?
  5. Co osoba B wnosi do związku, co jest jej podstawą?
  6. Co ma w głowie? 
  7. Co w sercu? 
  8. Co pokazuje na zewnątrz? 
  9. Wspólna karta dla partnerów A i B

  “W każdym z nas mieszka magiczny człowiek, który zawsze pragnął zajrzeć w tajemnicę swojego przeznaczenia”

  Granica pomiędzy fizycznym a energetycznym światem jest niezwykle cieniutka. Praktyki takie jak tarot, journaling, joga, kontakt z naturą, świadome oddychanie pomagają usłyszeć głos swojej duszy. Dzięki temu możemy prowadzić bardziej inspirujące życie. 

  książki o tarocie

  Książki o tarocie, z których korzystałam pisząc ten artykuł: 

  1. Barbara Antonowicz-Wlazińska, Vademecum Tarota
  2. Rafał.T. Pinke, Tarot. Dzieje niezwykłej talii kart
  3. Laura Lynne Jackson, Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła wszechświat
  4. Alejandro Jodorowsky, Marianne Costa, The way of tarot. The spiritual teacher of the cards
 • Księżyc w różnych znakach zodiaku w ciągu miesiąca. Podążaj za Luną dla stanu flow

  Księżyc okrąża Ziemię w 28 dni. W tym samym czasie porusza się po ekliptyce z 12 znakami zodiaku. To oznacza, że w jednym ze znaków jest około 2.5 dnia.

  Czy to ma znaczenie w Twoim życiu?

  Oczywiście, że tak. Księżyc to królowa emocji i podążanie za jej energią, którą wyznaczają znaki zodiaku i ich żywioły upraszcza życie, pomaga wejść w stan flow i wyznaczyć odpowiednie zadania na dany dzień w miesiącu. 

  Ja każdy dzień zaczynam od spojrzenia, w jakim znaku Zodiaku i w jakiej fazie jest Księżyc. Pomaga mi to się ugruntować. Pomaga też świadomie zarządzać swoim czasem. Na przykład nie biorę się za wymagające zadania, kiedy Księżyc jest w wodnych, emocjonalnych Rybach. Raczej wtedy próbuję połączyć się ze swoją intuicją, daje sobie czas na chwilę rozmarzenia w ciągu dnia (z kubkiem matcha latte patrzę przez okno na wszystko i na nic). 

  .

  Na końcu tego artykułu zamieszczę więcej ciekawych źródeł do pracy z Księżycem, możesz sobie wybrać, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. 

  Chcę zaznaczyć, że nie fiksuję się totalnie na znaku zodiaku, w jakim jest Księżyc danego dnia. Zwykle rzucam na to okiem tak samo, jak rzucam okiem na temperaturę na zewnątrz czy godzinę. Będąc w temacie astrologii przez jakiś czas, natychmiast wiem co oznacza dla mnie Księżyc w Skorpionie.

  Dlatego, żeby nie zwariować na samym początku i nie czuć, że pewnie coś cię omija, polecam najpierw wykorzystanie żywiołów. 

  • Ogień 🔥: Baran, Lew, Strzelec ♈️♌️♐️
  • Ziemia 🌱: Byk, Panna, Koziorożec ♉️♍️♑️
  • Powietrze 💨: Bliźnięta, Waga, Wodnik ♊️♎️♒️
  • Woda 💧: Rak, Skorpion, Ryby ♋️♏️♓️

  A teraz w skrócie co charakteryzuje dane żywioły:

  • Ogień 🔥: wybuchowy, impulsywny, pełen pasji
  • Ziemia 🌱: ugruntowany, praktyczny, stabilny
  • Powietrze 💨: gadatliwy, chaotyczny, intelektualny
  • Woda 💧: emocjonalny, psychologiczny, tajemniczy

  Praca z Księżycem i żywiołami jest szczególnie pomocna, jeśli prowadzisz swój własny biznes. Jesteś wtedy panią swojego czasu i możesz sama wybrać czym zajmiesz się dziś, a co możesz odłożyć na potem. Dlatego poniżej znajdziesz mnóstwo podpowiedzi jak wykorzystać energię danego żywiołu w swojej codziennej pracy. 

  księżyc

  Kiedy Księżyc jest w żywiole ognia 🔥

  Energia ognia jest dobra na wszelkie zadania, które zapalają chęć do działania, na wszelkie odważne posunięcia:

  • na podejmowanie decyzji
  • ćwiczenia fizyczne
  • rozpoczynanie nowych projektów, 
  • zaangażowanie się w hobby
  • launch nowych produktów
  • burzę mózgów
  • ogłoszenie czegoś
  • sprzedaż
  • “pociśnięcie” projektu
  • pokazanie się światu

  Kiedy Księżyc jest w żywiole ziemi 🌱

  Energia ziemi wpływa na naszą praktyczną stronę osobowości. Chcemy mieć wszystko poukładane i porządnie zaplanowane. Dlatego jest dobra na: 

  • dopracowywanie detali
  • organizowanie rzeczy w domu
  • planowanie budżetu oraz zadania księgowe
  • gotowanie
  • pracę w ogóle
  • wszelkie zadania, które wymagają skupienia 
  • wszelkie powtarzalne czynności
  • budowanie strategii
  • dopracowywanie strategii

  Kiedy Księżyc jest w żywiole powietrza 💨

  Powietrze nieodłącznie związane jest z myśleniem i komunikacją (możesz zawsze kojarzyć to z Merkurym). Dlatego energia powietrza sprzyja snuciu planów i opowiadaniu o planach, rozmowom na temat planów, uczeniu się oraz: 

  • zbieranie i przetwarzanie informacji
  • organizowanie eventów
  • prowadzenie warsztatów
  • uczenie i uczenie innych
  • pracę nad własnym wizerunkiem
  • research
  • planowanie
  • komunikację

  Kiedy Księżyc jest w żywiole wody 💧

  Woda to niezaprzeczalnie emocje. Emocje, które płyną, poszukują ujścia, ulewają się, przepełniają nas… Dlatego kiedy Księżyc jest z wodnym znaku to dobry czas na: 

  • pracę z emocjami
  • uwolnienie emocji
  • pracę z intuicją, podłączenie się do swojej intuicji
  • pracę z podświadomością
  • twórcze hobby
  • pisanie, journaling (to dla pracy z podświadomością)
  • dbanie o siebie i pozytywny self-care
  • odpoczynek
  • terapię

  Księżyc codzienny w każdym ze znaków zodiaku

  W jakim nastroju jest dziś świat? W takim, w jakim jest Luna. Znak zodiaku nadaje smaczku i charakteru danemu dniu. Oto jaką energią emanuje nasz Księżyc, kiedy jest w każdym z 12 znaków zodiaku: 

  Księżyc dzienny w znaku Barana ♈️🔥

  Dni, w których Księżyc przebywa w znaku Barana przepełnione są gorącymi i porywczymi emocjami. Łatwo jest wtedy poczuć impulsywną energię, entuzjazm i zabrać się do pracy. Łatwo też się pokłócić. Można poczuć potrzebę nadania szybkiego tempa sprawom, motywację do realizacji swoich celów, a nawet wręcz zniecierpliwienie (kiedy to już się ziści?!).

  W pracy to dobry dzień na promowanie siebie, przedstawianie nowych pomysłów i zaczynanie nowych projektów. Duże zasoby energii, jeśli niewykorzystane na odpowiednie działania, mogą doprowadzać do wyczerpania. 

  Księżyc dzienny w znaku Byka ♉️🌱

  Księżyc w znaku Byka emanuje zmysłową i odprężającą energią. Takie dni najlepiej, gdyby były przepełnione rozkoszowaniem się, leniuchowaniem, jedzeniem i uprawianiem seksu. 

  Szukanie komfortu i piękna to cel życiowy Byka. Ale nie robi tego szybko, raczej bardzo powoli. 

  W pracy to dobry dzień na ustalenie, w jakim tempie chcesz pracować, żeby się nie wypalić. Doprecyzowanie realnych timeline’ów i kroków milowych. To też dobra energia na tworzenie pięknych rzeczy i poszukiwanie w sobie artysty. 

  Księżyc dzienny w znaku Bliźniąt ♊️💨

  Energii Księżyca w znaku Bliźniąt sprawia, że tego dnia możemy czuć, jakbyśmy mieli dużo rzeczy na głowie. Myśli płyną szybko, znajomi dzwonią, żeby się umówić na kawę, konwersacje przeciągają się godzinami. Dociekliwość to domena Bliźniąt. 

  W pracy to dobry dzień na networkig, pisanie maili, planowanie kalendarza social media… i ogólnie bycie zajętym. W tym dniu nawet multitasking wychodzi. 

  Księżyc dzienny w znaku Raka ♋️💧

  Księżyc w znaku Raka to jak powrót do domu po długim dniu pracy, jaki sprawił nam Księżyc w Bliźniętach. Czekają na nas mąż, dzieci i obiadek. Wibracje łagodnieją, powraca domowe zacisze. Energia sprzyja uwalnianiu emocji, najlepiej przy sprzątaniu lub gotowaniu. 

  W pracy to dobry czas na… rozdzielenie pracy i domu, stworzenie balansu i komfortu. Ale też pomaganie innym, zastanowienie się nad tym, czy nasza praca odpowiada wartościom, jakie wyznajemy. 

  Księżyc dzienny w znaku Lwa ♌️🔥

  Kiedy Księżyc odbywa swoją comiesięczną wędrówkę przez znak Lwa, możesz skorzystać z tej energii do zbudowania większej pewności siebie, poszukania w sobie kreatywności i zabawienie się. Chętniej podejmujemy ryzyko i czujemy, że wszystko jest możliwe. 

  W pracy to dobry czas na to, żeby stanąć na czele (na przykład projektu), zaprezentować swoje pomysły lub wykonać jakiś charytatywny gest (Lew jest znany ze swojego wielkiego serca)

  Księżyc dzienny w znaku Panny ♍️🌱

  Energia znaku Panny jest praktyczna. Niektórzy myślą, że nudna i zbyt reżimowa, ale istnieje ona dla naszego dobra. Na zwrócenie uwagi na szczegóły, uporządkowanie spraw, dokonanie bilansu – nie tylko finansowego, ale też zdrowotnego. 

  W pracy to dobry czas na planowanie, liczenie, powtarzalne czynności, niby nudne, ale takie pewne i ugruntowujące. Systematyczność to w końcu efektywność.

  Księżyc dzienny w znaku Wagi ♎️💨

  Kiedy Księżyc znajduje się w uroczej Wadze, w powietrzu unosi się miłość. Wszelkie randki i spotkania z partnerami biznesowymi można planować właśnie na ten dzień. Możemy mieć potrzebę kontaktu ze sztuką oraz z przyjaciółmi albo wieczór spędzony na dbaniu o siebie. 

  W pracy to dobry czas na zastanowienie się, czy któraś z szal na osi praca – życie nie ciągnie nas za bardzo w dół. Gdyby Instagram mógł być znakiem zodiaku, byłby Wagą: w końcu słynie z pięknych uporządkowanych kadrów. Dlateo jeśli prowadzisz własny biznes, dzień, w którym Księżyc jest w Wadze jest dobry na pracę nad swoim profilem.

  Księżyc dzienny w znaku Skorpiona ♏️💧

  Kiedy Księżyc wędruje przez znak Skorpiona, nabiera skorpionowej energii, która jest mroczna, seksualna, obsesyjna i złośliwa. Brzmi niedobrze? Energia Skorpiona pomaga w transformacji. Nie da się zmienić, nie schodząc do najbardziej odległych zakamarków naszej psychiki. 

  W pracy to dobry dzień na zajęcie się finansami i kreatywne zadania. Jeśli prowadzisz własny biznes, zastanów się, co pomagasz zmienić swoim klientom. Czy ty sama przeszłaś przez tę zmianę? Bądź transparentna i szczera, opowiedz o tym. 

  Księżyc dzienny w znaku Strzelca ♐️🔥

  Księżyc codzienny w znaku Strzelca daje przypływ entuzjazmu, szczęścia, przygody i zabawy. Może się pojawić chęć na podróże, ucieczkę od codzienności, eksplorację nowości oraz naukę. Długie rozmowy na filozoficzne i duchowe tematy to jest coś, na czym najchętniej spędziłaby czas nasza Luna tego dnia. 

  W pracy do dobry czas na naukę, nowe kursy, tworzenie strategii komunikacyjnych i PR, pracę nad brandingiem. 

  Księżyc dzienny w znaku Koziorożca ♑️🌱

  Księżyc w znaku Koziorożca wspiera uporządkowanie myśli, dopinanie szczegółów, tworzenie ambitnych planów lub kończenie rzeczy. Ta energia czyni nas bardzo poważnymi ludźmi, którzy wiedzą, czego chcą, kiedy tego chcą i jak to osiągną. 

  W pracy to dobry czas na uczenie innych, tworzenie list rzeczy do zrobienia. Dla Koziorożca ważna jest reputacja i tak samo dziś w pracy chcesz być postrzegana i doceniania. Jesteś swoim własnym CEO? To twój dzień. 

  Księżyc dzienny w znaku Wodnika ♒️💨

  Dni, w których Księżyc przebywa w znaku Wodnika mijają nam trochę w odcięciu od uczuć. Dzięki temu możemy myśleć logicznie i przyszłościowo nad tym co trzeba zburzyć, zmienić, nad wszystkim, co dziwne i niekonwencjonalne. Wodnik uwielbia spotkania z przyjaciółmi, więc to może być też dobry dzień na ustawienie się na kawkę lub zaplanowanie Zoom calla.

  W pracy to dobry dzień na planowanie social media, budowanie grupy wokół swojego projektu, wypróbowywanie nowych technologii, wprowadzanie innowacyjnych zmian. 

  Księżyc dzienny w znaku Ryb ♓️💧

  Kiedy Luna jest w znaku Ryb, wysyła nam marzycielskie i romantyczne wibracje. Jest to dzień, kiedy godzina zlewa się z kolejną i brak w nas pośpiechu. Błogość i uduchowienie są tym, z czego można teraz zrobić dobry użytek. Terapia, medytacja, journaling powinny wypełnić Twój grafik. Może się pojawić ochota na kieliszek wina. 

  W pracy to dobry dzień… cóż po powyższym opisie wydawałoby się, że nie jest to dobry dzień na pracę. Warto pozwolić płynąć myślom, tworzyć mapy i wizje, zapisywać pomysł. Nasza intuicja jest wyostrzona, więc warto jej zaufać w zawodowych i biznesowych decyzjach. 

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘

  Czy to ma jakieś znaczenie, że Księżyc jest w moim znaku Zodiaku?

  Kiedy Księżyc jest w Twoim znaku zodiaku możesz czuć się bardziej sobą, mieć większa pewność siebie. W końcu to twój znak. Identyfikujesz się z nim, zatem znasz i „czujesz” go dobrze. 

  Pusty bieg Księżyca

  Księżyc to wielkie lustro, które odbija wszystko, co się dzieje na nieboskłonie. Kiedy przechodzi z jednego znaku zodiaku do drugiego i nie jest w interakcji z żadnym z nich ani z żadną planetą nazywamy to pustym biegiem Księżyca. Może to trwać chwilę, a może też kilka godzin. 

  I ponieważ Księżyc jest lustrem, w czasie, kiedy jest w pustym biegu, nie jest w stanie odbić nic do nas. To jest jak pauza w rozmowie. 

  Mówi się, że nie warto zaczynać nowych rzeczy, kiedy Księżyc jest w pustym biegu. Posty opublikowane na instagramie będą miały mniejszy zasięg, webinary się nie udadzą, produkty nie będą się sprzedawać. 

  życ

  Skąd brać informacje na temat tego, w jakim znaku zodiaku jest Księżyc? 

  • Możesz kupić astrobabe journal.
  • Możesz zapisać się na newsletter na Moonset Story newsletter. W każdy poniedziałek otrzymasz rozpiskę na cały tydzień wraz ze szczegółowymi opisami
  • Możesz zapisać się na ten newsletter (po angielsku). Na początku każdego miesiąca otrzymasz tapetę na pulpit z kalendarzem księżycowym, który uwzględnia pusty bieg Księżyca
  • W planerze rocznym Magic of I każdy dzień jest oznaczony znakiem zodiaku, w jakim jest Księżyc
  • Znasz więcej źródeł, z których można czerpać wiedzę? Napisz w komentarzu!

  Na koniec chciałabym jeszcze raz dodać, że wiedz ana temat tego, w jakim znaku zodiaku i w jakim żywiole jest Księżyc może nadać lekkości i pewnego flow w naszym życiu, ponieważ jesteśmy energetycznie połączeni z Luną. Ale nie polecam nadawania szczególnego reżimu swoim dniom podporządkowanego totalnie znakom zodiaku. Szybki check-in rano tak samo jak sprawdzasz aplikację/kalendarzy menstruacyjny, żeby upewnić się gdzie jesteś w swoim cyklu i voilà

  Pomocne książki:
  Jak działa Księżyc? Praktyczne wykorzystanie cykli księżycowych, Yasmin Boland

 • Kosmogram. Jak wygląda jego analiza przez astrologa?

  kosmogram

  kosmogram

  Kosmogram to zdjęcie nieboskłonu w momencie, w którym się urodziłaś. Ta jedyna na świecie i unikalna odbitka będzie dla ciebie jak lustro, w którym będziesz mogła się przejrzeć. Pokaże twoje możliwości i słabości bez oceniania. Tylko ten, który patrzy w lustro ocenia. Lustro pokazuje tylko jak jest. Czy jesteś gotowa, by przyjąć prawdę o sobie? Ja byłam i jeśli się zastanawiasz jak to jest, pokazuję ci fragment nagrany podczas mojej analizy kosmogramu, którą zrobiła dla mnie Martyna Pachucka z Cosmic Sans – Astrologia.

  Dlaczego chcesz zrobić analizę kosmogramu (i dlaczego każdy teraz chce)?

  Mówi się, że astrologia to poszukiwanie siebie.

  Dlatego analiza kosmogramu to narzędzie do zrozumienia twojej osobowości, zachowań, pełnego potencjału i dynamik wpływających na całe twoje życie. Bardzo podoba mi się stwierdzenie, które przeczytałam:

  Astronomowie pragną poznać jaki kształt mają niebiosa, podczas gdy astrologowie poszukują jego znaczenia. Astrologia jest poezją astronomii.

  Obecnie astrologia przeżywa istny renesans.

  Nawet wśród moich znajomych nikogo nie dziwią już takie stwierdzenia jak: odłożę to na czas, kiedy Merkury wyjdzie z retrogradacji, okadzę mieszkanie i kryształy białą szałwią w nów Księżyca, a nawet: przechodzę ciężko mój powrót Saturna. w końcu mieszkam w Warszawie i wspólne omawianie wniosków z terapii czy 8-stopniowa poranna rutyna self-care nikogo nie dziwi.

   

  .

  I to chyba w mieście najbardziej czuć tę tęsknotę za powrotem do natury.

  Żyliśmy w przeświadczeniu, że mamy moc panowania nad przyrodą. Miała być maszyną, która powinna przynosić zyski.

  Po okresie przesycenia materializmem, nawet influencerki modowe diametralnie zmieniły kierunek i namawiają do minimalizmu, blogerzy podróżniczy – do zbudowania domu, a biznesowi guru wszelkich strategii – do ucieczki do aśramu.

  Po tym widać, że powracamy do przyrody i z powrotem czujemy się jej częścią. 🪐🌱

  „Astrologia interpretuje obserwowana paralelę między zjawiskami zachodzącymi w Kosmosie i zmianami w życiu jednostek lub całych społeczności.” (cytat z książki: „Mandala życia”)

  W złączeniu ze światem przyrody i poczuciu jedności z kosmosem może pomóc astrologia. Każdy z nas ma bowiem miejsce w tym kosmicznym porządku – może być to bardzo intrygujące, ale i uwalniające.

  Astrologia posługuje się symbolicznym językiem, który dzięki swojej barwności przemawia do naszej wyobraźni. kosmogram

  A dzięki swojej logiczności sprawia, że krzyczymy aha! I nagle wszystko ma sens.

  Dla kogoś, kto jest gotowy posłuchać, za pomocą archetypów ukaże przed nim wszystkie lekcje, przez które prowadzi go życie, a także sposoby i kierunki, w jakich może pokierować swoją energię.

  „Nie ma człowieka, który z pełną świadomością mógłby ośiwadczyć, że dokładnie poznał i w pełni rozumie samego siebie. Dlatego większośc ludzi błąka się i gubi w zakamarkach własnej natury, nigdy nie wykorzystjąc więcej niż małą częśc swojego potencjału. Czy astrologia może służyć jakąś pomocą? (…) Astrolog może nakreślić pełną sylwetkę człowieka, wskazując między innymi na napięcia i konflikty wymagające rozładowania, specjalne uzdolnienia, elementy dezintegrujące osobowość, wreszcie potencjalne obszary największych możliwości indywidualnego oraz społecznego rozwoju jednostki. Astrolog pomaga więc osiągnąć to, co C.G Jung nazwał pełną integracją osobowści.” (cytat z książki „Mandala życia”)
   
   
   
   
   
  Wyświetl ten post na Instagramie.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  Post udostępniony przez Astrobabe (@astrobabe.pl)

  W dodatku astrologia ma iście matematyczną strukturę (wykresy, tabele!) i zaspokaja potrzeby logicznego umysłu.

  Analiza kosmogramu nie jest wyrocznią nieuchronnego losu, ale metodą na poznawanie swojej natury, odkrycie swojego miejsca we wszechświecie.

  Astrologia daje nam do ręki mapę. Dzięki tej mapie wiemy, jaki mamy teren do pokonania i na co się przygotować, ale mapa nie powie nam, co wydarzy się na pewno. To po prostu kolejne narzędzie w naszych rękach. Astrologia nie neguje zatem naszej sprawczości.

  Rozwój. To chyba najlepsze słowo klucz, jeśli chodzi o astrologię. Analiza kosmogramu jest jak palec wskazujący na rzeczywistość. Pomaga nam widzieć siebie w sposób szczery. 

  Spotkanie z astrologiem zabiera kilka godzin, a w tym czasie poziom naszej świadomości może zostać wyniesiony tak wysoko, że osiągnięcie tego samego zajęłoby wiele godzin terapii, wiele książek i wiele rozwojowych filmów na YouTube. https://www.instagram.com/p/CFWbtEToa6h/

  Na jakiej podstawie wiemy, że taka analiza jest prawdziwa?

  Cokolwiek rodzi się lub jest dokonane w danym momencie, na zawsze jest już naznaczone energią tego momentu.

  Analizując kosmogram, bierzemy pod uwagę godzinę, datę i miejsce urodzenia. Dlaczego narodzin? Ponieważ wtedy zaczyna się nasz indywidualny rytm życia.

  Są różne teorie, które wyjaśniają, dlaczego to, o czym powie ci astrolog podczas twojej analizy, będzie trafne.

  Teoria nr 1: pola elektromagnetyczne

  Zasad ta zakłada istnienie subtelnie zrównoważonych pól elektromagnetycznych w obrębie Układu Słonecznego oraz wewnątrz człowieka. Oznacza to, że układ nerwowy człowieka jest wrażliwy na zmiany zachodzące w środowisku kosmicznym. Kosmogram pokazuje konfigurację, wobec których dana osoba jest najbardziej wrażliwa.

  Teoria nr 2: Twój wewnętrzny Wszechświat, czyli jako w niebie, tak i na ziemi

  „Pitagoras nauczał, że człowiek jest mikrokosmosem, czyli odzwierciedleniem Wszechświata (makrokosmosu) w miniaturze i wszystkie prawa świata zewnętrznego mają swoje odpowiedniki w świecie wewnętrznym. Jest to fundamentalne twierdzenie astrologii” (cytat z książki „Mandala życia”) Wszechświat jest jednym całościowym systemem.

  W obrębie tej wielkiej całości istnieją mniejsze całości, których struktury, układy i funkcje odpowiadają strukturom, funkcjom i układom większej całości. Zatem w człowieku istnieje cały wszechświat w postaci mikrokosmosu.

  Dlatego bardzo trafna jest ta definicja:

  „Kosmogram astrologiczny jest wykresem, który pozwala nam zrozumieć energie i rytmy kosmosu (większej całości) oraz ich działanie u poszczególnych ludzi.”

  Teoria nr 3: to Twoja karma

  „We are not human beings having a spiritual experience. We are spiritual beings having a human experience.” Pierre Teilhard de Chardin

  Można powiedzieć, że to ja wybrałam taki, a nie innym moment urodzenia, żeby przepracować takie, a nie inne aspekty. Żeby ewoluować. O tym mówi konkretny rodzaj astrologii – astrologia ewolucyjna.

  The stars are not to blame – one nie wpływają na nas w jakiś magiczny sposób. Astrologia to nie czytanie z gwiazd. Jest bardziej oparta na zmienności światła i na porach roku.

  Każdy z archetypów (dwunastka zaczyna się od Barana, kończy na Rybach) przedstawia określoną fazę rozwoju człowieka.

  Baran jest impulsywny, niecierpliwy jak dziecko, wszystko musi mieć teraz i nie zna „później” – na ścieżce rozwoju porównywany do niemowlęcia. Byk zajmuje się zabezpieczaniem, kontaktem z naturą, odkrywaniem świata dookoła – to kolejna faza rozwoju. I tak w przechodzimy przez cały Zodiak.

  Tak jak wspomniałam wcześniej, cokolwiek rodzi się lub jest dokonane w danym momencie, nosi cechy tego momentu. I tak, jeśli ja urodziłam się pod koniec stycznia, który jest już okresem oczekiwania przed wiosną, przejawiam postawę oczekującą, mam rozwinięte zdolności obserwacyjne oraz dużą tendencję do przebywania w swojej w swojej głowie z pomysłami, które mam do zrealizowania. W ten sposób (pokrótce) opisuje się typowego Wodnika.

  Astrologia jest studium tego, jak Ziemia współdziała ze swoim kosmicznym środowiskiem, jest też symbolicznym językiem matematycznej psychologii bazującej na obliczeniach astronomicznych. (cytat z książki „Mandala życia)

  Co daje analiza kosmogramu?

  Choć bardzo chciałabym wiedzieć podczas mojej rozmowy z Martyną, nie udało mi się uzyskać kluczowej dla mnie informacji: kiedy wyjdę za mąż?

  Jest jednak wiele innych korzyści takiej analizy:

  • możesz docenić trudniejsze aspekty w swoim kosmogramie, jeśli interesujesz się rozwojem osobistym. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, być może będzie błogosławieństwem, bo pozwala zobaczyć, jakie mamy zasoby – niektóre z nich są nienazwane i zakopane jak skarby w najgłębszych pokładach gleby. Dla mnie „trudny” jest mój Księżyc w Raku. Nie cierpię go, bo nie pozwala mi oglądać filmów z małymi słodkimi pieskami, bo za bardzo na nich płaczę. Ale jeśli dobrze się temu przyjrzę, to stwierdzam, że dla kobiety to idealna konfiguracja: daje nieograniczony i obfity dostęp do opiekuńczości, intuicji i empatii
  • dostarcza narzędzia do wnikania pod powierzchnię ego, pod zasłonę oszukiwania samej siebie i odgrywania ról społecznych. Nie ma co się oszukiwać, że wolę podróżować i prowadzić długie dyskusje na temat kultury postmodernistycznej. To, co naprawdę sprawia mi przyjemność, to czysta i posprzątana kuchnia, kiedy wchodzę do niej o poranku po moją rytualną szklankę wody z cytryną
  • dostarcza modelu wzrostu i rozwoju. Wskazuje, nad czym dana osoba powinna pracować, jakie jest istotne znaczenie tego doświadczenia.
  • pomaga w pogłębieniu zaufania do siebie, potwierdzając przeczucia, intuicję i wewnętrzną wiedzę
  • daje poczucie bycia częścią czegoś większego. Wręcza mapę, dzięki której czujemy się pewniejsi ścieżek, po których kroczymy i nie zbaczamy już z drogi
  • najgłębsze uczucia i nieświadome pragnienia po takiej analizie zostają wyprowadzone na poziom świadomości

  Czym różni się analiza kosmogramu od innych analiz osobowości?

  No dobrze, powiesz, w takim razie mogę sobie zrobić test 16 personalities i też dowiem się czegoś o sobie. No więc tu niespodzianka: ten test był zrobiony na podstawie zasad rządzących astrologią!

  Human Design również jest szczegółową analizą natury człowieka na poziomie świadomości i podświadomości. Pokazuje co powinniśmy robić, a gdzie błądzimy.

  Jest jeszcze Test Gallupa, który określa wrodzone talenty. Pokazuje, jakie działania są dla naturalne, przez co najprostsze do wykonania i gdzie (w jakich obszarach) powinno się szukać w sobie potencjału.

  Czym różni się analiza kosmogramu w astrologii zachodniej a wedyjskiej?

  Znalazłam bardzo ciekawy artykuł na temat tego, czym różni się astrologia zachodnia i wedyjska i ponieważ ta druga jest dla mnie sporą tajemnicą – odsyłam do niego.

  Na czym skupia się astrolog podczas analizy?

  Astrologia rodem z ostatnich stron Poradnika Domowego skupia się tylko na naszym znaku słonecznym 🌞🌞🌞. Nie ma chyba nikogo, kto nie znałby swojego znaku zodiaku i nie podśmiewałby się z popularnych memów na temat chłodnych i bez serca Wodników czy Byków zgarniających całą kasę i wszystkie ciastka.

  Słońce to centrum naszej osobowości. Jest tym, dzięki czemu działamy. Tak, jak Słońce znajduje się w centrum układu słonecznego, tak ego jest naszym centrum. 

  Więc nic dziwnego, że tak bardzo skupiamy się na cechach naszej osobowości, które reprezentuje nasz znak zodiaku.

  Na kosmogram trzeba jednak spojrzeć holistycznie. https://www.facebook.com/cosmicsansastro/photos/a.114845233686697/173543784483508/

  Martyna opisuje to w naszym filmie – astrolog najpierw zwraca uwagę na najbardziej wyraźne tendencje, patrzy na całość, a dopiero potem przystępuje do analizy poszczególnych aspektów.

  Jak pisze Steven Forrest w książce Głębia Nieba:

  „Interpretacja to serce astrologii. Umiejętność splątywania razem wiadomości zawartych w znakach, domach, planetach, przeplatana ich, dostrzegania, w jaki sposób wpływają na siebie, jak wzajemnie coś z siebie wydobywają lub wzajemnie podcinają sobie skrzydła – to astrologiczna sztuka.”

  Swoją sztukę Martyna zaczyna od:

  • Spojrzenia na rozłożenie planet, które ukazują określone tendencje. To wskazuje na podkreślenie konkretnych planet bardziej niż innych.
  • Sprawdzenia jakie planety znajdują się na osiach przecinających, bo one będą miały większe znaczenie niż inne planety. Ważne jest sprawdzenie, jak są aspektowane (dostają od innych planet „pomocną dłoń’” lub „kopniaka’”, w zależności od tego, jak są wobec siebie położone).
  • Jakie jest rozłożenie jakości: kardynalnej, zmiennej i stałej.
  • Jakie jest rozłożenie żywiołów: powietrza, ognia, wody, ziemi.
  • Czy zaznaczają się jakieś inne ciekawe aspekty, jak np. Stellium (położenie 3 planet w nie większej odległości jak 10 stopni) czy specjalny układ planet.
  • Jakie aspekty dominują (trygony, kwadratury, opozycje, itp.). To wskazuje na to, jak wiele napięć i sprzeczności ma w sobie dany człowiek
  • Jakie planety są oświetlone przez Światła astrologiczne – Słońce i Księżyc.

  Jak samodzielnie zinterpretować kosmogram?

  Żeby zinterpretować swój kosmogram (oraz żeby móc zrobić to z pomocą astrologa) potrzebujesz dokładnej godziny, daty i miejsca urodzenia. Możesz wpisać je na stronie internetowej, np. https://astro-charts.com/tools/new/birthchart/ i już zobaczysz swój kosmogram –  wykres urodzeniowy.

  Analiza kosmogramu dla początkujących to sprawdzenie, w jakich znakach zodiaku i w jakich domach znajdują się Słońce, Księżyc i Ascendent. 

  Słońce ustanawia naszą tożsamość. To motywacja do działania i wspomniane wcześniej ego. Księżyc reprezentuje uczucia i świat wewnętrzny. Natomiast Ascendent to sposób, w jaki się wyrażamy, maska, jaką zakładamy przed innymi.

  ”Słońce zna twoje ciało, Księżyc zna twoją duszę.”

  W skrócie:

  • planety odpowiadają na pytanie: co? symbolizują cechy charakteru
  • znaki zodiaku: w jaki sposób? opisuje działanie planet. Znaki zodiaku są podzelone na jakości (kardynalna, stała, zmienna) i żywioły (ogień, powietrze, woda, ziemia). Ich struktura daje dużo informacji na temat naszego charakteru.
  • natomiast domy: gdzie? w jakim obszarze życia?
  • aspekty planet: opisują dynamikę naszego charakteru i sposób działania

  To najbardziej podstawowa wiedza na temat interpretacji kosmogramu.

  Kosmogram to mapa, która będzie przydatna zwłaszcza tym, który interesują się rozwojem osobistym i są gotowi przepracować i zintegrować poszczególne aspekty swojej osobowości. Ludzie mają potrzebę pewnego porządku i rozwoju, który kierowałby ich życiem i nadawał znaczenie. Poetycki i symboliczny język astrologii z pewnością to znaczenie nadaje. Z kolei logiczność i przewidywalność cykli przemawia do naszej prawej półkuli mózgu, która poszukuje porządku i racjonalności.

  Ile kosztuje kosmogram?

  Świat zapyta Cię kim jesteś, a jeśli nie znasz odpowiedzi, inni ją dla Ciebie zdefiniują.

  Czy chcesz, żeby inni decydowali o Twoim potencjale?

  Wszyscy mamy takie części siebie, które jednak chcielibyśmy pominąć. Jednak są to akurat te części, które, kiedy odkryte, mogą dokonać w nas ogromnej transformacji.

  Astrologia pracuje z archetypami i metaforą. Jej język odwołuje się do psychologicznych reprezentacji obrazów, które wszyscy znamy bez względu na to, skąd pochodzimy. Za pomocą metafory trafia prosto do naszej duszy, która doskonale zna swój potencjał i wie kim jest. Tylko że lata społecznego uwarunkowania sprawiły, że zostaliśmy zdefiniowani przez innych wbrew temu, czego chciałaby ta nasza dusza.

  Kiedy pokażę Ci Twój kosmogram możesz doświadczyć momentu typu „Aha!”.

  Metaforyczny język astrologii pozwala nam wyciągnąć na powierzchnię to, co mieliśmy gdzieś ukryte w podświadomości. 

  Tak naprawdę nie chodzi o to, żebyś zastanawiała się, czy Twój słoneczny znak zodiaku ♐️♋️♈️ dobrze Cię opisuje, czy faktycznie masz takie potrzeby jak mówi opis Twojego znaku Księżyca 🌙. Ważne jest to, czy coś Cię rusza, kiedy to czytasz – jeśli tak, to jest to prawdziwe. 

  Kosmogram jest jak mandala, w którą wpisane są symbole (planety, znaki zodiaku), które reprezentują różne siły. Medytowanie mandali w buddyzmie i hinduizmie miało doprowadzić do stanu, w którym uświadamiamy zostają głębokie pokłady podświadomości.

  Oczywiście, nie musisz medytować nad tym PDF-em, który Ci podeślę, ale wracaj do niego, żeby sprawdzić czy opisana w nim Wenus w znaku Raka, koniunkcja Jowisza z Chironem i Mars w pierwszym domu mają Ci do powiedzenia.

  Zmieniaj przypisaną Ci definicję samej siebie, kwestionują ją i czule akceptuj siebie.

  Bo kiedy zaakceptujesz siebie, cały świat Cię zaakceptuje.

  Kosmogram u mnie kosztuje 444 zł. W tej cenie otrzymujesz: 

  ⭐️ 30-45 minutowy call, podczas którego opowiem Ci o potencjale zapisanym w Twoim kosmogramie
  ⭐️ 67-stronicowy pdf do wydrukowania z podsumowaniem Twojego Słońca, Księżyca i ascendentu, planet osobistych i pokoleniowych w znakach i domach oraz w aspektach względem siebie, oryginalnych pytań journalingowych zadanych pod te aspekty

  Czy taka forma ci odpowiada? Jeśli tak, napisz na wiola@astrobabe.pl, a od razu poszukamy terminu. Jeszcze nie wiesz? Pobierz przykładowy kosmogram.

   

  .

   

  kosmogram

  Książki, na podstawie których pisałam ten artykuł (jeśli chcesz dalej eksplorować ten temat):

  • Steven Forrest, Głębia nieba
  • Stephen Arroyo, Astrologia i psychologia
  • Peter Orban, Astrologia jako terapia
  • Karen Hamaker-Zondag, Psychological Astrology
  • Chani Nicholas, You Were Born For This: Astrology for Radical Self-Acceptance
  • Jan Spiller, Astrology For The Soul
  • Rafał Prinke, Leszek Weres, Mandala życia
  • Elżbieta Kłobus, Księżyc – znaczenie i interpretacja
  • Mirosława Krokulska, Izabela Podlaska-Konkel, Podręcznik astrologii
 • Fazy Księżyca: jak być we flow razem z Luną?

  fazy księżyca

  Fazy Księżyca wyznaczają harmonijny rytm działania i odpoczynku. Ten magiczny puls zaprasza do obserwowania swojej natury i wewnętrznego Wszechświata. Dopasowując się do niego, zwalniamy z naszym tempem życia i łatwiej regenerujemy siły. Powolny wdech, kiedy Księżyca przybywa to gotowość na działanie. Powolny wydech – kiedy maleje – to odpuszczanie i uwolnienie się od tego, co zbędne. 

  Tak jak natura ma swoje cykle obfitości i hibernacji, przestoje są ważne dla ludzi.

  A jednak łatwo zapomnieć o odpoczynku. Księżyc w 28-dniowych cyklach może stać się Twoim naturalnym rytmem, pomagając Ci pamiętać o okresowym wzięciu oddechu.

  Tworząc rytuały związane z cyklem Księżycowym, nie tylko ustalamy optymalny rytm życia, ale docieramy do swojej podświadomości. Rytuały pomagają ustalić nasz kierunek i cel, a wiadomo, że energia podąża za uwagą. Tym samym zaczynamy manifestować swoją nową rzeczywistość. 

  O tym właśnie będzie ten artykuł: jak połączyć się ze swoją naturą i zoptymalizować rytm robienia i odpoczywania oraz jak manifestować swoje marzenia, oraz planować życie przy pomocy faz Księżyca.

  .

  Fazy Księżyca istnieją dzięki Słońcu i to jest najbardziej romantyczny związek ever

  Jest coś fascynującego w tym, jak zmienia się Księżyc. Jego tarcza przyciąga twarze tych, którzy szukają bezpieczeństwa, przewidywalności i inspiracji (na przykład do stworzenia kolejnego pięknego naszyjnika z lunulą). 

  Jednak często zapominamy, że to, co obserwujemy na nieboskłonie, to nie sam Księżyc, ale związek, relacja żeńskiej energii yin w postaci Księżyca z męską energią yang, czyli Słońcem. 

  Księżyc okrąża Ziemię, a Ziemia okrąża słońce. Fazy Księżyca są skutkiem zmiany kątów wynikających ze zmiany położenia Ziemi, Księżyca oraz Słońca względem siebie. Kąt pomiędzy Księżycem a Słońcem podczas krążenia Księżyca wokół Ziemi powoduje, że jest on oświetlony w różnym stopniu z naszego ziemskiego punktu widzenia. 

  Świetnie pisze o tym astrolog Dane Rudhyar w swoje książce „The Lunation cycle”: 

  „Obserwujemy jak Księżyc ukazuje nam coraz to inny oblicze i myślimy, że coś dzieje się z Księżycem, że to leży w jego naturze, żeby zmieniać się w przeciągu miesiąca. Ale Księżyc po prostu odbija światło słoneczne, a więc jego zmienność to efekt ich relacji – jak w związku kobiety z mężczyzną. Można powiedzieć, że to nie wina samego Księżyca, że jej (tak, jej!) przybywa i ubywa, ale fakt, że w tym procesie bierze udział również Ziemia, która upomina się o słoneczne światło. Podobnie to nie wina kobiety, kiedy jej emocje są zmienne, z powodu owulacji.”

  Dlatego opisując fazy Księżyca, chcę też odwołać się do tego, co naświetla Słońce: 12 obszarów życia, czyli znaki zodiaku, przez które co około 30 dni przechodzi Słońce i zaprasza do refleksji nad poszczególnymi motywami. 

  Piękne zdanie znalazłam w „Moon journal” Yasmin Boland”:

   „Księżyc zabiera nas w emocjonalną podróż w ślad za znakiem zodiaku, w którym znajduje się Słońce. Słońce rzuca światło na określony temat, a Księżyc pomaga nam go zgłębić”. 

  Jak powstał Księżyc? 

  Księżyc kojarzony jest z energią kobiecą, z energią, która daje życie. I nie bez powodu, ponieważ w powstaniu życia na Ziemi, miał swój udział Księżyc. 4 miliardy lat temu Ziemia była kulą złożoną ze skał i kamieni, która swobodnie dryfowała sobie w kosmosie. Nagle uderzyła w nią planeta wielkości Marsa. W rezultacie uderzenia część skał oderwała się od Ziemi i uformowała w kulę. I to był Księżyc. Od tej pory mamy naturalnego satelitę, dzięki któremu żyjemy na Ziemi bardziej stabilnie. 

  Ponieważ siła uderzenia była tak duża, Ziemia przechyliła się o 23 stopnie. Dzięki temu promienie słoneczne nie padają na Ziemię prostopadle, ale pod kątem właśnie tych 23 stopni. I dzięki temu mamy różne pory roku. 

  W rezultacie samego uderzenia zmieniła się chemia Ziemi i wyłonił się pierwiastek żelaza. Dzięki temu pojawiła się woda. Księżyc niczym magnes działa na przypływy i odpływy (i tym samym na nas, bo nasze ciało składa się w 70% z wody). Mamy przypływ i odpływ, ziemia jest wysuszana przez promienie słoneczne, znowu przypływ. To były sprzyjające warunki do tego, żeby  powstał kwas rybonuklieunowy, który jest częścią wszystkich komórek. Resztę już znacie. 

  Można powiedzieć, że Księżycowi niczym matce, zawdzięczamy życie na Ziemi. 

  Chyba też dlatego to kobiety najbardziej lubią pracować z Księżycem. 

  W świecie, który stawia na jakości solarne, czyli działanie organizowanie, osiąganie, kobiety czują się coraz bardziej odłączone od siebie. Śledzenie faz Księżyca oferuje ścieżkę do ponownego połączenia się ze sobą.

  Dostrajając się do naturalnego rytmu księżycowych przypływów i odpływów, możesz połączyć się ze swoim ciałem i otoczeniem.

  8 faz Księżyca, czyli jak zarządzać swoją kobiecą energią

  Życie w harmonii z Księżycem zaczyna się od tego, że trzeba wiedzieć, w jakim miejscu znajduje się on podczas cyklu lunarnego w każdym momencie miesiąca. 

  Byłam kiedyś na warsztacie, gdzie prowadząca ogłosiła, że dziś jest pełnia Księżyca i poprosiła, żebyśmy stanęły w odpowiedniej części pokoju w zależności od tego, w jakiej fazie cyklu jesteśmy. Oczywiście, największe grupki stworzyły się tam, gdzie miały stanąć dziewczyny będące w owulacji i w czasie okresu. Bardzo często miesiączka idealnie synchronizuje się z cyklem Księżyca. To ułatwia zarządzanie energią i wtedy rzeczywiście nów jest takim czasem na oczyszczenie i nowy początek, a pełnia na celebrowanie kulimnacji energii. 

  Mamy 8 faz Księżyca i każda z nich działa jak wdech/wydech w czasie praktyki jogi. Każe kosztować i brać dla siebie na zmianę z odpuszczaniem i oddawaniem. Energia yang przeplata się z energią yin, na zmianę działamy i pozwalamy, żeby się działo. Oto jak to wygląda: 

  Nów Księżyca 🌑

  (energia yang)

  Nowy początek, potencjał, marzenia. 

  To czas, żeby wyznaczyć sobie nowe cele. Zapytaj swojej duszy czego pragnie i wypowiedz (a najlepiej zapisz swoją intencję). Stwórz plan, zanotuj pomysły. Możesz też stworzyć wizualną mapę marzeń. 

  Trzeba zaznaczyć, że marzenia lubią się spełniać w 6-miesięcznym cyklu: od nowiu Księżyca w danym znaku zodiaku do pełni Księżyca w tym znaku zodiaku. 

  Energia nowiu jest niska, ale od tego momentu zaczyna rosnąć. 

  Sierp przybywający 🌒

  (energia yin)

  Odwaga, ruszenie naprzód, wiara i nadzieja. 

  Twoje marzenia to powoli otwierający się kwiat. Pozwól, żeby rozkwitał. Ciesz się na nowe możliwości. 

  Czas, kiedy Księżyca przybywa wiąże się z zachowaniem wiary, że marzenia spełnią się w najlepszym dla nich czasie. 

  Pierwsza kwadra 🌓

  (energia yang)

  Wyzwania, pewność siebie zaangażowanie.

  Pierwsza kwadra to pierwszy krok w celu realizacji twojej intencji. Działania nabierają rozpędu. Możesz czuć się bardzo produktywna. Jednak jest to też czas, kiedy może pojawić się kryzys, zwątpienie lub przeszkoda. 

  Księżyc garbaty przybywający 🌔

  (energia yin)

  Ulepszenie, udoskonalenie, dostosowanie.

  W tym czasie musisz zaufać, że jesteś na właściwej drodze, a twoja intencja się realizuje. Powoli, ale wytrwale wprowadzaj zmiany i dostosowuj swój plan. Czas na wytrwałość, nie poddawaj się, nie trać cierpliwości. 

  „ Przy podejmowaniu się różnych spraw ludzie często ponoszą porażkę, gdy są o krok od osiągnięcia sukcesu. Jeśli pod koniec drogi będziemy się starać tak samo jak na jej początku, nie poniesiemy klęski” Lao Tzu

  Pełnia Księżyca 🌕

  (energia yang)

  Wyniki, przebaczanie, wdzięczność.

  Czas na świętowanie małych sukcesów i dużych sukcesów (pomyśl czego życzyłaś sobie 6 miesięcy temu podczas nowi Księżyca w znaku zodiaku, w którym jest dziś pełnia).

  Sprawy osiągają punkt kulminacyjny. Światło Księżyca napełnia nas energią (dosłownie! Pozdrawiam wszystkich, którzy nie mogą spać podczas pełni). Kiedy jesteśmy w szczytowym punkcie, warto uwolnić trochę energii, żeby zrobić miejsce na nowe. Dlatego pełnia to świetny czas na odpuszczanie i wybaczanie. To pomoże nam ruszyć naprzód. 

  Księżyc garbaty ubywający 🌖

  (energia yin)

  Odpoczynek, akceptacja, przegrupowanie

  Zwolnienie tempa po intensywnej pełni pomaga zintegrować to, co się w nas dzieje. Kiedy Księżyca ubywa to czas na akceptację, poczucie wdzięczności oraz dzielenie się z innymi

  Trzecia kwadra 🌗

  (energia yang)

  Ponowna ewaluacja, równowaga, zaufanie

  Kwadratura to trudny aspekt, dlatego zarówno podczas pierwszej jak i trzeciej kwadry możemy czuć napięcie wynikające z trudnego kąta, jaki tworzy się pomiędzy Słońcem a Księżycem. W czasie trzeciej kwadry możemy nie chcieć odpuścić pewnych rzeczy, jednak jest to konieczne. Wprowadzanie poprawek, zmiana nawyków to działania na czas trzeciej kwadry. 

  Sierp ubywający (inaczej Księżyc balsamiczny) 🌘

  (energia yin)

  Ukojenie, łagodzenie, poddanie się.

  Słowo balsam znaczy: łagodzić, leczyć. I taki jest ten czas ostatniej fazy Księżyca przed kolejnym nowiem. Odpoczynek, regeneracja są tu jak najbardziej na czasie. 

  Nów Księżyca w poszczególnych znakach zodiaku, czyli jak manifestować odpowiednie marzenia? 

  Pisałam o tym, że Słońce przechodząc przez poszczególne znaki zodiaku rzuca światło na różne obszary naszego życia, a Księżyc pozwala go zgłębić. Każdy ze znaków zodiaku nadaje „smaczku” danej fazie Księżyca. 

  Oto, z czym pokrótce wiążą się dane znaki zodiaku:

  ♈️ Baran:  pewność siebie i przywództwo
  ♉️ Byk: pieniądze i poczucie własnej wartości
  ♊️ Bliźnięta: komunikacja i relacje
  ♋️ Rak: dom i rodzina
  ♌️ Lew: kreatywność, dzieci i dobra zabawa
  ♍️ Panna: zdrowie i nawyki
  ♎️ Waga: balans w życiu i miłość
  ♏️ Skorpion: przemiana
  ♐️ Strzelec: mądrość i wolność
  ♑️ Koziorożec: kariera i cela
  ♒️ Wodnik: przyjaźń i intelekt
  ♓️ Ryby: intuicja i duchowość

  Każdy nów Księżyca w danym znaku zodiaku to zaproszenie i ewaluacja poszczególnych jakości w naszym życiu. Jeśli nauczysz się kojarzyć znaki zodiaku z poszczególnymi wartościami, będziesz umieć odczytać znaczenie faz Księżyca, np: 

  Nów: co chcę zacząć? W jakim obszarze (znak zodiaku)
  Pierwsza kwadra Księżyca: jaki będzie mój pierwszy krok? Od czego i w jaki sposób zacznę (znak zodiaku)
  Pełnia: Co świętuję, a co chcę odpuścić? Dlaczego to? (znak zodiaku)
  Trzecia kwadra: Jakie poprawki do swojego planu wprowadzam i jakie nawyki zmieniam? Dlaczego te i w jaki sposób to zrobię? (znak zodiaku)

  Rytuały na nów Księżyca

  Każdego nowiu Księżyca siadam spokojnie, zapalam świecę i zapisuję swoje marzenia w takiej formie, jakby się już spełniły. Staram się wyobrazić sobie i poczuć te uczucia, które towarzyszyłyby spełnieniu tego marzenia. Robię też mapy marzeń, wklejając zdjęcia, które wywołują we mnie uczucie, jakie chcę, żeby mi towarzyszyło. Jako drogowskazu używam właśnie znaków zodiaku. 

  I tak, jeśli mamy nów w znaku Lwa, zastanawiam się, czy mam wystarczająco dużo  kreatywności w życiu i/lub co chcę stworzyć (i jak bardzo dobrze chcę się przy tym bawić). 

  W czasie nowiu przeznaczam większą porcję czasu na odpoczynek oraz na działania oczyszczające: kąpiel z dodatkiem soli, małe rytuały z udziałem Palo santo. 

  Zwyczajem, który zyskuje na popularności są kręgi kobiet, na które można się wybrać właśnie na nów Księżyca.

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘

  Rytuały na pełnię Księżyca

  Pełnia wiąże się z przypływem energii i emocji, nierzadko związanych ze znakiem zodiaku. Sama zauważyłam, że pełnie w Raku, Skorpionie bywają dla mnie trudne. 

  Podczas pełni Księżyca sięgam do notatek, jakie zrobiłam podczas nowiu, zwłaszcza tego sprzed 6 miesięcy. Pełnie i nowie w przeciwstawnych znakach zodiaku występują zwykle razem. I tak, w okolicy nowiu w Wodniku zawsze będzie pełnia w Lwie, w okolicy nowiu w Skorpionie zawsze będzie pełnia w Byku i tak dalej. Dlatego te 6 miesięcy to dobry cykl na wykonanie realnych kroków. Potem można spojrzeć wstecz i sprawdzić, gdzie jesteśmy. 

  Nie zawsze będziemy tam, gdzie chcemy być, dlatego dużą rolę odgrywa tutaj odpuszczanie i wybaczanie. Można na przykład na kartce (oczywiście przy świetle świecy) napisać list do kogoś, kto nas zranił i spalić kartkę.

  Przydatne materiały: 

  1. Fazy Księżyca sprawdzisz na tej stronie
  2. Astrtobabe journal na 6 miesięcy można można kupić tu
  3. Kalendarze z fazami Księżyca na dany miesiąc można otrzymać po zapisaniu się na newsletter u Soulshine astrology i Coccorina

  Książki, z których korzystałam przy pisaniu tego artykułu:

  1. Yasmin Boland, Jak działa Księżyc?
  2. Yasmin Boland, Moon journal
  3. Danye Rudhyar, The lunation cycle
  4. E. Loewe, L. Kellner, The spirit Almanac
  5. J. Cauldric, Muse with the moon
  fazy księżyca
 • Pełnia Księżyca w Rybach 🌕♓️ 10 września 2022

  Pełnia Księżyca w Rybach

  Pełnia Księżyca w Rybach będzie miała miejsce 10 września 2022 o godzinie 11:58. Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 2 marca 2022 – w nów Księżyca w znaku Ryb.

  Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś. Jeśli tego nie zapisałaś – zachęcam Cię do tego. Czas i tak upłynie, a mając notatki możesz zobaczyć gdzie jesteś teraz w stosunku do tego, gdzie byłaś. To takie budujące!

  Hint: przejrzyj zdjęcia z rolki z aparatu z okolicy 2 marca 2022 😉

  .

  Poniżej przedstawiam Ci prasówkę astrologiczną z zestawieniem wybranych tekstów na temat tej pełni.

  To już jest koniec, możemy iść

  Ryby to ostatni z 12 znaków zodiaku, co oznacza koniec cyklu. Ta pełnia więc może przynieść nam koniec lub punkt kulminacyjny tego, nad czym pracowaliśmy ostatnimi czasy – mówi @ezotycznie

  Energia będzie bardzo przydatna po to, aby wykryć i skorygować wszystkie sytuacje, które wydarzyły się w ciągu ostatniego roku potrzebujące naszej uwagi/korekcji. Nie ma znaku lepiej wykwalifikowanego niż Panna, aby nam w tym pomóc. Dodatkowo z Księżycem w znaku Ryb proces ten będzie wspierany miłością i współczuciem. 

   W Krainie Czarów

  Mistyczny Księżyc w Rybach wraz z Neptunem (planetą duchowości i iluzji) stoją naprzeciw Słońca w praktycznej Pannie. Ich spotkaniu towarzyszy buntowniczy Uran i 6 retrogradacji. To zaproszenie do wskoczenia do króliczej nory, która przeniesie nas do Krainy Czarów – mówi @julia.astro.lady

  Czego właściwie chcę?

  Ryby to znak, którego patronem jest Neptun – planeta kreatywności, magii, iluzji i odrealnienia. Jutrzejsza pełnia pomoże nam połączyć się z sercem i odłączyć na chwilę umysł, który nie zawsze jest dobrym doradcą mówi @akademia.shakti

  Na jutrzejszej pełni mogą skorzystać osoby, które mają problem ze zbyt dużą kontrolą i za bardzo kierują się głosem otoczenia w podejmowaniu decyzji. To dobry czas, aby wsłuchać się w siebie i zapytać swoje serce, czego naprawdę pragnie.

  Do czego jestem stworzona?

  Człowiek jest jedyną istotą na ziemi, której zadaniem jest połączenie tego, co ziemskie z tym, co boskie. Jego misją jest kreowanie z duszy, by tworzyć i przekształcać materię. O tym jest właśnie oś Panna-Ryby – mówi @magdalena_gil_astroterapia

  Kiedy żyjemy wyłącznie pragmatyzmem Panny jesteśmy niczym pracowite mróweczki odtwarzające swoje role społeczne (…). Jeśli dominuje w nas archetyp Ryb, jesteśmy oderwani od rzeczywistości, pogrążeni w marzeniach i iluzjach (…). Nadchodząca pełnia zaprasza nas do tego, by uświadomić sobie o czym marzymy i o czym śnimy oraz wejść w energię naszych pragnień.