• Pełnia Księżyca w Rybach 🌕♓️ 10 września 2022

  Pełnia Księżyca w Rybach

  Pełnia Księżyca w Rybach będzie miała miejsce 10 września 2022 o godzinie 11:58. Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 2 marca 2022 – w nów Księżyca w znaku Ryb.

  Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś. Jeśli tego nie zapisałaś – zachęcam Cię do tego. Czas i tak upłynie, a mając notatki możesz zobaczyć gdzie jesteś teraz w stosunku do tego, gdzie byłaś. To takie budujące!

  Hint: przejrzyj zdjęcia z rolki z aparatu z okolicy 2 marca 2022 😉


  .

  Poniżej przedstawiam Ci prasówkę astrologiczną z zestawieniem wybranych tekstów na temat tej pełni.

  To już jest koniec, możemy iść

  Ryby to ostatni z 12 znaków zodiaku, co oznacza koniec cyklu. Ta pełnia więc może przynieść nam koniec lub punkt kulminacyjny tego, nad czym pracowaliśmy ostatnimi czasy – mówi @ezotycznie

  Energia będzie bardzo przydatna po to, aby wykryć i skorygować wszystkie sytuacje, które wydarzyły się w ciągu ostatniego roku potrzebujące naszej uwagi/korekcji. Nie ma znaku lepiej wykwalifikowanego niż Panna, aby nam w tym pomóc. Dodatkowo z Księżycem w znaku Ryb proces ten będzie wspierany miłością i współczuciem. 

   W Krainie Czarów

  Mistyczny Księżyc w Rybach wraz z Neptunem (planetą duchowości i iluzji) stoją naprzeciw Słońca w praktycznej Pannie. Ich spotkaniu towarzyszy buntowniczy Uran i 6 retrogradacji. To zaproszenie do wskoczenia do króliczej nory, która przeniesie nas do Krainy Czarów – mówi @julia.astro.lady

  Czego właściwie chcę?

  Ryby to znak, którego patronem jest Neptun – planeta kreatywności, magii, iluzji i odrealnienia. Jutrzejsza pełnia pomoże nam połączyć się z sercem i odłączyć na chwilę umysł, który nie zawsze jest dobrym doradcą mówi @akademia.shakti

  Na jutrzejszej pełni mogą skorzystać osoby, które mają problem ze zbyt dużą kontrolą i za bardzo kierują się głosem otoczenia w podejmowaniu decyzji. To dobry czas, aby wsłuchać się w siebie i zapytać swoje serce, czego naprawdę pragnie.

  Do czego jestem stworzona?

  Człowiek jest jedyną istotą na ziemi, której zadaniem jest połączenie tego, co ziemskie z tym, co boskie. Jego misją jest kreowanie z duszy, by tworzyć i przekształcać materię. O tym jest właśnie oś Panna-Ryby – mówi @magdalena_gil_astroterapia

  Kiedy żyjemy wyłącznie pragmatyzmem Panny jesteśmy niczym pracowite mróweczki odtwarzające swoje role społeczne (…). Jeśli dominuje w nas archetyp Ryb, jesteśmy oderwani od rzeczywistości, pogrążeni w marzeniach i iluzjach (…). Nadchodząca pełnia zaprasza nas do tego, by uświadomić sobie o czym marzymy i o czym śnimy oraz wejść w energię naszych pragnień. 

  Duch i materia

  Pełnia w Rybach jest o tym jak połączyć świat ducha i świat materii. Nasza kultura nauczyła nas myślenia o tym, że te dwa światy są odrębne, że „musimy” wybierać jak się określamy czy poprzez to co przyziemne i konkretne czy poprzez to co uduchowione, natchnione mówi @maria_moonset

  Kiedy jednak spotykamy się z polaryzacją to oznacza, że tak naprawdę mamy do czynienia z jednością, która ma dwie strony, które bez siebie nie mogą istnieć, tak jak dzień nie może istnieć bez nocy. Polaryzacja Panna-Ryby aktywna w czasie tej pełni, na głębszym poziomie ukazuje, że materia nie może istnieć bez ducha, z którego się wyłania, ani duch nie może istnieć bez materii poprzez którą się manifestuje. Nasze wizje, marzenia, duchowe natchnienia nabierają znaczenia kiedy stają się częścią rzeczywistości, która nas otacza, kiedy sny, które śnimy wplatamy w tkaninę codzienności. A nasza codzienność, gdy jej się przyjrzymy dobrze jest nieustającym cudem i epifanią.

  Dbając o ciało i o ducha

  Coś, co łączy oba te archetypy to zdolność do poświęceń dla innych. Panna służy w dbaniu o ciało, Ryby zapraszają do otwarcia serc na bezinteresowną miłość mówi @kala_dziwinska

  W mgłach Neptuna

  W trakcie pełni w Rybach będzie się znajdować Księżyc, ale również patron marzycieli i mistyków oraz władca tego znaku – Neptun – mówi PortalYogi.

  Znak Ryb jest etapem wieńczącym podróż po astrologicznym zwierzyńcu. Ryby to dwunasty i ostatni znak zodiaku. Faza Ryb powinna być czasem zrozumienia oraz zauważenia, że różne elementy rzeczywistości są ze sobą powiązane. Jest to okres najtrudniejszy, towarzyszy mu bowiem całkowite rozbicie, połączone z błądzeniem po omacku w mgłach Neptuna w poszukiwaniu transcendencji.

  Czego nie widzę?

  Słońce znajdujące się w znaku Panny, która jest przeciwieństwem do znaku Ryb pokazuje, że tutaj mamy się zorganizować i przygotować do tej kreatywnej pełni. Podczas tego dnia Merkury, planeta komunikacji i biznesu zatrzymuje się i rusza w bieg wsteczny. Księżyc jest w koniunkcji z Neptunem, a za tydzień Słońce w Pannie ustawi się w opozycji do Neptuna wskazując nam na to, czego nie zauważyliśmy – mówi Honorata Nothdurfter Astrologia, Astropsychologia

 • Nów Księżyca w Pannie 🌑♍️ 27 sierpnia 2022

  Nów Księżyca w Pannie

  Nów Księżyca w Pannie będzie miał miejsce 27 sierpnia 2022 o godzinie 10.16

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 7 marca 2023 – w pełnię Księżyca w znaku Panny. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane ze zdrowiem, codzienną rutyną, obowiązkami, pracą, aspiracjami, samodoskonaleniem się i wróć do nich w okolicy pełni. 

  Poniżej przedstawiam Ci prasówkę astrologiczną z zestawieniem wybranych tekstów na temat tej pełni.

  .

  Jak nowa pościel

  Nów to również swego rodzaju duchowy reset – mówi @stan_harmonii

  Początek cyklu księżyca jest jak czysta karta, którą możemy zapisać w odpowiedni sposób. Zadaj sobie pytania: co służy naszemu najwyższemu dobru? Jak mogę wnieść więcej radości i lekkości dożycia? Kim chcę się stać i co wybrać, by kreować wymarzone życie z totalną lekkością? Wszechświat przyniesie odpowiedź w odpowiednim momencie, a Panna pomoże zaplanować kroki, które wniosą do życia nową, czystą i świeżą energię.

   

  Cięcie… akcja!

  Po Słońcu w Lwie, czasie pofolgowywania sobie, kochania siebie i tego, co sprawia nam przyjemność, czas wrócić do codzienności, którą cechować będzie rytmiczność i przewidywalność – mówi Spokojnie to tylko astrologia

  W tej codzienności chodzi o to, żeby prawidłowo funkcjonować i poruszać się w obrębie jakiejś normy (naszej normy, rzecz jasna). Ma być zdrowo i bezpiecznie. Ma być tak, aby krok po kroku dojść do wyznaczonego celu. To jest moment, kiedy oczyszczamy się z tego, co nadmiarowe, kiedy redukujemy nadmiar, który obciąża nas w płynnym i zdecydowanym przechodzeni z dnia na dzień. 

  W ten nów mamy kwadraturę Marsa w znaku Bliźniąt do Słońca i Księżyca. Kwadratura przyspiesza i zwiększa decyzyjność i sprawia, że jesteśmy gotowi wejść w niebezpieczny zakręt nie zadając sobie pytania czy damy radę czy nie – po prostu wchodzimy. Ta kwadratura pomoże nam zrobić porządek.

   

  Najpierw odpocznę, a dopiero potem do dzieła

  Nów będzie szczególnie mocno pokazywał co tu jest do poprawienia i kontaktował nas z potrzebami naszego ciała. Jednocześnie jednak może się pojawić sporo napięć związanych z kwadraturą Marsa, która będzie działać z jednej strony jak przymus do działania nawet gdy mamy niską energię, z drugiej jak „rozpraszacz” – chcemy robić wiele rzeczy na raz i wtedy tym trudniej nam uwzględniać potrzeby ciała – mówi @maria_moonset

  Kiedy tak się dzieje łatwiej też wejść w konflikty z innymi, gdy nasze potrzeby są niezaspokojone a presja działania może być przekazywana „z rąk do rąk” nie zawsze w miły sposób 😜 Mars też może podkręcać tendencję do przesadnego rozmyślania, rozdarcia między różnymi perspektywami, pomysłami, poradami, co też utrudnia kontakt z ciałem.

  Wszystko to jest dla nas lekcją o tym jak dbać o nasze ciało, o zdrowie i o zdrowy dla nas rytm także wtedy gdy działa na nas zewnętrzna i wewnętrzna presja.

  Nów w Pannie jest przede wszystkim o gromadzeniu energii na pracę, którą chcemy wykonać w nadchodzącym cyklu, o wypoczynku jeśli potrzebny, zaopiekowaniu się naszym zdrowiem, odkryciu jaki rytm jest dla nas dobry – a także o cierpliwości, że to co zasiane teraz przyniesie owoce z czasem i że potrzebujemy najpierw dać sobie zasilenie by potem móc działać na pełnych obrotach.

  Brudy podświadomości

  Panna po lwim okresie celebracji zauważa co można byłoby zrobić lepiej. Im bliżej nowiu, tym bardziej widzimy, że dzieją się takie rzeczy, które skłaniają nas do tego, abyśmy poukładali swoją rzeczywistość. Mogą pojawiać się brudy w naszej podświadomości – mówi Astro Aligned

  Możemy być bardziej krytyczni w stosunku do siebie wobec tego, nam się jeszcze nie udaje, których projektów jeszcze nie dokończyliśmy, jakich leków jeszcze nie przepracowaliśmy. 

  Ten nów to konieczność bycia szczerym ze swoim umysłem i z tym co ten nasz umysł kombinuje. 

  Szczera ze sobą… dla siebie

  Ten czas doprowadzi nas do punktu szczerości ze sobą – mówi Akademia Ducha

  Ten czas pozwoli nam zestroić się ze swoim własnym poczuciem siebie. Pracujemy w obrębie swojej własnej opinii na swój temat. Czasem to, co mówią o nas inni może na nas wpływać, ale zawsze nasza własna opinia o sobie ma znaczenie najważniejsze. Jeśli poczucie Twojej własnej wartości jest zachwiane, wszyscy wypowiadający się na Twój temat mają szansę w jakiś sposób do Ciebie trafić. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, jaką jesteś osobą, co reprezentujesz, wtedy te wszystkie głosy z zewnątrz są jedynie szumem środowiska. 

   

  Move your body

  Virgo new moon reflections: ‘When I listen to my emotional body and move my physical body, both benefit’ – mówi @magic_of_i

  The season of practicality is upon us, and officially initiated under this new moon in Virgo. Change is in the air and there are pulls to redefine and assess plans, habits and directions.

  A somewhat careful approach may be required to actioning a plan with Mercury in its shadow period prior to turning retrograde. Remain aware of impulsive behaviour or decisions, pause and feel into something a little longer before taking the next step, giving ourselves space to break habits that don’t serve our evolution anymore.

  Pozwól sobie otrzymywać

  O czym jeszcze mówi nam archetyp Panny? O braniu i dawaniu. Nie da się zadowolić wszystkich, nie tracąc przy tym siebie – mówi @mindful.moments_official

  Z pustego i Salomon nie naleje, więc zadbaj najpierw o siebie 🧖‍♀️

  O perfekcjonizme

  Wiesz że doskonałość nie istnieje?

  Zawsze można coś jeszcze dopieścić, coś poprawić.

  To sprawia, że prokrastynujesz i nie dzielisz się ze światem tym co już jest wystarczająco dobre.

  Może czasem lepiej to puścić i pozwolić, żeby to ludzie powiedzieli czego potrzebują w Twoim produkcie/usłudze.

  Bo jesteś tego warta

  W trakcie tego nowiu, jak i całej fazy Panny warto się zastanowić, jak wygląda stosunek wysiłków wkładanych w pracę do efektów, jakie otrzymuję. Czy mój plon jest warty tego trudu? A może można łatwiej i szybciej? – mówi PortalYogi

  Panna bowiem jest mistrzem w strącaniu niewidocznych pyłów, krzątaniu się bez konkretnego celu i efektu oraz sporządzaniu list. Innymi słowy – fachowcem od straty czasu na rzeczy mało istotne i działania pozorne, które niestety kosztują czasem więcej wysiłku, niż czynności celowe i efektywne. A co, jeśli pierwszy krok wcale nie musi być perfekcyjny?

  A może czasem lepsze jest zrobione od perfekcyjnego? Gdyż, jak wiemy perfekcja nie istnieje…

  .
 • Nowy rok numerologiczny 2023. W który rok osobisty wejdziesz we wrześniu i co on Ci przyniesie?

  nowy rok numerologiczny 2022
  nowy rok numerologiczny 2022

  Nowy rok numerologiczny 2023 zaczyna się razem z nowiem Księżyca w znaku Wagi 25 września 2022.  Wpływa na nas wibracja roku 2023: liczba 7 i osobisty rok numerologiczny. Jak najlepiej wykorzystać ten czas?

  Nowy rok numerologiczny 2023 ma wibrację 7 i będzie Twoim rokiem poszukiwań i uczenia się

  2+0+2+3=7

  Wibracja siódemki oznacza czas przykładania dużej wagi do nauki, rozwoju duchowego, zmian.

  Wibracja roku sprzyja:

  • rozwojowi osobistemu
  • odkrywaniu nowego hobby
  • ciekawości na różne punkty widzenia
  • ewaluacji swoich wartości
  • wyciąganiu wniosków
  • nauce
  • transformacji.

  Gdzie ja jestem i który to mój rok, czyli jak obliczyć rok osobisty? 

  Nie wiesz, jak obliczyć swój osobisty rok numerologiczny? Oto krótka wskazówka: 

  Do liczby, która jest twoją drogą życia dodaj cyfry z kolejnego roku. Np. jesteś numerologiczną 8:

  8+2+0+2+3=15 1+5=6, we wrześniu 2022 wchodzisz w 6 rok numerologiczny.

  (jak obliczyć swoją drogę życia? Dodaj do siebie wszystkie cyfry z daty urodzenia, np.: 28 listopada 1985 roku: 2+8+1+1+1+9+8+5=35 » 3+5=8)

  Znając liczbę swojego osobistego roku numerologicznego, przeczytaj opis tego, co energetycznie przyniesie ci rok 2023 i spędź kilka minut na napisanie odpowiedzi na pytanie zainspirowane Twoją wibracją: 

  Jedynka: rok 8

  To okres sprzyjający finansom i sprawom zawodowym. Możesz podnieść standard swojego życia. Czas sprzyjający zmianom w myśleniu, w tym jak żyjesz.

  Journaling:

  Czy jest coś, co chciałabyś osiągnąć zawodowo? Wyobraź sobie, że już to masz (może to być podwyżka, mieszkanie…). Jakie to uczucie, gdy możesz realizować to, nad czym pracowałaś tak długo?

  Dwójka: rok 9

  To czas podsumowań po dziewięcioletnim cyklu życia. Możesz odczuwać frustrację, stres, smutek wobec tego co znika z Twojego życia. To dobry moment na rozważenie jak chcesz, aby wyglądało Twoje życie przez kolejne lata. 

  Journaling:

  Spójrz na ostatnie 9 lat swojego życia. Po prawej stronie zapisz to, co chcesz rozwijać, natomiast po lewej – to, co już ci nie służy i chcesz odpuścić. 

  Trójka: rok 1

  To czas nowych początków. Możesz rozpocząć nowe życie po przeprowadzce, nową pracę, związek, ślub, projekt, otworzyć firmę. Tak naprawdę co tylko wymyślisz! Los i ludzie będą Ci sprzyjać. 

  Journaling:

  Zastanów się jak możesz celebrować swoje małe sukcesy w tym co realizujesz?

  Czwórka: rok 2

  Czas, kiedy zwolnisz, skupisz na budowaniu porozumienia i relacji z innymi. Możesz zacząć odnawiać relacje, budować nowe. Świetny czas na naukę i dzielenie się swoją wiedzą, zwłaszcza z kobietami. 

  Journaling:

  Jaką wartość możesz wnieść w relacje z innymi?

  Piątka: rok 3

  To czas prezentów od losu. Okres sprzyjający życiu towarzyskiemu, nowym kontaktom, działaniom artystycznym i kreatywnym.  Możesz poczuć się beztrosko i radośnie korzystać z życia. 

  Journaling:

  Czy jest jakieś zajęcie, które lubiłaś wykonywać jako dziecko, ale kompletnie o nim zapomniałaś jako osoba dorosła? Napisz co to jest i opisz jak to by było wrócić do tego zajęcia. 

  Szóstka: rok 4

  To czas wzmożonej pracy, budowania u podstaw. Świetny okres na pracę nad swoim wnętrzem, „przepracowanie” trudnych tematów. 

  Journaling:

  Czy nosisz w sobie jakiś żal, niezamkniętą sprawę, która wpływa na Ciebie negatywnie? Napisz co to jest. Co możesz zrobić, aby przepracować ten temat.

  .

  Siódemka: rok 5

  To czas zmian, nowych doświadczeń, odrzucania schematów i ograniczeń. Okres, w którym dostajesz mnóstwo okazji od losu. Wykorzystaj ten czas na wprowadzenie świeżości w swoje życie, odrzucenie tego co Cię blokuje.

  Journaling: 

  Czy jest coś, co chciałaś zawsze spróbować zrobić, ale nie było sprzyjających okoliczności? Teraz jest na to idealny czas, odrzuć blokady i pozwól sobie na nowe doświadczenia.

  Ósemka: rok 6

  To czas skupienia na rodzinie, miłości, emocjach. Okres koncentracji na swoich emocjach i potrzebach w relacji partnerskiej, z dziećmi czy rodzicami. 

  Journaling:

  Widzisz, że rodzina, związki partnerskie i relacje miłosne są na pierwszym miejscu w Twoim życiu. Jak się z tym czujesz? Czy masz jakieś opory, czy jest to coś, czego najbardziej pragniesz? 

  Dziewiątka: rok 7

  To czas skupienia na swoim wnętrzu, wsłuchania się w swoją intuicję, rozwoju duchowego i intelektualnego. Zrozum lepiej to, kim jesteś i co jest dla Ciebie ważne. 

  Journaling:

  Jakie pytania masz do siebie, co chciałabyś wiedzieć? Użyj swojej intuicji i zacznij pisać. Z pewnością pokieruje cię ona do właściwych pytań. 

  Powyższe opisy każdego roku osobistego pochodzą z pierwszego wydania astrobabe journala.

  .
 • Nów Księżyca w Lwie 🌑♌️ 28 lipca 2022

  nów księżyca w lwie

  Nów Księżyca w Lwie będzie miał miejsce 28 lipca 2022 o godzinie 19:54

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 5 lutego 2023 – w pełnię Księżyca w znaku Lwa. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane z zabawą, swoimi pasjami, odwagą, pójściem do przodu i pokazaniem się światu i wróć do nich w okolicy pełni. 

  Poniżej przedstawiam Ci prasówkę astrologiczną z zestawieniem wybranych tekstów na temat tego nowiu:

  .

   Jak Lew z popiołów

  Często jednak, zanim zaczniemy działać z pozycji królewskiego majestatu, swobodnie tworzyć i być autentycznie sobą, bez potrzeby zadowalania innych, czeka nas rozprawienie się z demonami przekonań i lęku, które są najczęściej o tym, czy bycie w 100% w zgodzie ze sobą jest dla nas bezpieczne – mówi @cosmic.monada

  Aby dotrzeć do tych wewnętrznych cieni, zadaj sobie pytania:

  Kto mi powiedział, że nie jestem wystarczająca?

  Za co boję się zostać skrytykowana?

  Kto poczuje się urażony tym, że jestem sobą?

  Co najgorszego się stanie, jeśli znajdę się w centrum uwagi?

  Tylko ja i ja i ja

  Czy stawiasz siebie na pierwszym miejscu? Czy naprawdę jesteś w stanie usłyszeć swoje potrzeby i o nie zadbać? Lew przypomina nam o zdrowym egoizmie, czyli potrzebie dbania o i dopieszczania nas samych. A także że przyjemność, zabawa, luksus, kreatywność są równie ważnymi częściami życia (o których lubimy zapominać) – mówi @julia.astro.lady

  Lwie serce na dłoni

  Przy okazji nowiu w Lwie najważniejsze jest dla nas pozwolenie sobie na odczuwanie miłości ❤️ Miłość do siebie samego jak i do drugiego człowieka.♌ – mówi @kosmoostrefa

  Lew rządzi w astrologii medycznej sercem, więc jeśli nie pozwalamy sobie na powyższe doświadczenie nasz mięsień serca ulega osłabieniu. 🤭

  To, co kochałam robić w dzieciństwie

  Lew jest znakiem stałym, ciężko się zmienia. Symbolizuje nasze talenty, dzieci, ekspresję – mówi @yoginki.pl

  Praktyka na kolejny miesiąc: 
🙌 Określić  co najmniej jeden swój talent. Co potrafisz robić dobrze? W czym jesteś lepszy od innych.

  🗒📌Wypisz na kartce swoje talenty i sposoby na ich rozwój. Czego potrzebujesz, żeby je ulepszyć lub zrealizować w życiu. (ta praktyka przyda nam się w kolejnych cyklach)

  🥳 Urządź prawdziwe święto dla swojego wewnętrznego dziecka. Zrób to co zawsze bardzo chciałaś zrobić, ale z jakiegoś powodu nie mogłaś, bałeś się, a może nie było okazji czy możliwości ( nie muszą być to rzeczy materialne)

  Z Jowiszem szczęście sprzyja

  Cały Nów jest dodatkowo w trygonie do wspomagającego Jowisza w Baranie. Jowisz to ten nasz filozof z fajką w dłoni, który wsiada na koń i gna za horyzont, odpowiadając za archetyp Mędrca w nas, pokazując, w jaki sposób się uczymy, rozwijamy swój system wartości. Jowisz w Baranie ma energię Greka Zorby: pierwotną, impulsywną, dziarską, zaczepną. Dodaje Lwu witalności, zaognia (nomen omen) dodatkowo ten Nów – mówi @cosmic_sans_astro

  Dużo w tym zrywu, dzikości serca, pójścia za porywem, energii, która potrzebuje być gdzieś skanalizowana. Jowisz przynosi opowieści o wierze w siebie – Baran jest bowiem też o ‚,ja’’, to nasz noworodek zodiaku. A więc mając wiarę w siebie, ideę wiary, wierząc w siebie i chwaląc siebie, odkrywamy i eksplorujemy nowe – ten Nów dokładnie tym się karmi.

  Totalna autentyczność

  Każdy nów jest czasem śmierci i odrodzenia na pewnym poziomie – Lew wskazuje, że teraz szczególnie ważnym obszarem tego odrodzenia jest miłość, wyrażanie siebie, to na ile pokazujemy siebie prawdziwych sobie i światu. Odchodzą więc nieautentyczne wizerunki, konwenanse, że „nie powinno się”, zatrzymane emocje i wszystko to co zamyka nam serce – mówi Astrologia Pełni – Moonset

  Teraz jest czas na otworzenie serca, ale to nie dzieje się poprzez słodkie zalewanie siebie i innych „miłością”, a poprzez totalną autentyczność, pełną ekspresję tego co w nas, ryk może nie koniecznie głośny, ale prawdziwy do rdzenia naszej istoty. Dopiero w przestrzeni autentyczności, zgody na siebie takiego jakim jestem i na każdą emocję, która się pojawia, miłość może się czuć jak w domu.

  Jak wspominałam wyżej, ten nów wprowadza nas w czas rewolucyjny i przełomowy. Głównymi wydarzeniami tego procesu będzie spotkanie rozświetlającego mroki nagłym błyskiem światła Urana, z wskazującym karmiczną drogę naszej duszy Węzłem Księżycowym, a także na dokładkę wojowniczym i zawsze gotowym na działanie Marsem.

  .
 • Pełnia Księżyca w Wodniku 🌕♒️ 12 sierpnia 2022

  pełnia księżyca w wodniku

  Pełnia Księżyca w Wodniku będzie miała miejsce 12 sierpnia 2022 o godzinie 3.35. Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 1 lutego 2022 – w nów Księżyca w znaku Wodnika.

  Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś. Jeśli tego nie zapisałaś – zachęcam Cię do tego. Czas i tak upłynie, a mając notatki możesz zobaczyć gdzie jesteś teraz w stosunku do tego, gdzie byłaś. To takie budujące!

  Hint: przejrzyj zdjęcia z rolki z aparatu z okolicy 1 lutego 2022  😉

  .

  Swobodny przepływ (naszej) energii

  Wodnik, ten dobrze już znany na tym profilu dziwak spod sklepu, który głosi swoje kontrowersyjne teorie i dla jednych jest geniuszem, a dla innych głupcem, uczy nas odnajdywania tego niezrozumiałego głupca w nas. Pyta, która część z nas została stłamszona w imię oczekiwań innych i przypodobania się im, która potrzebuje znaleźć ujście i zasilić nas swoją elektryczną energią – mówi @cosmic_sans_astro

  Gdzie Saturn zabetonował nam gniazdko i uniemożliwił swobodny przepływ w imię źle pojętego bezpieczeństwa? 😉 Wodnik to ten dziwak z nastroszoną, poczochraną czupryną, który zdaje się odbierać elektromagnetyczne, intuicyjne impulsy prosto z najwyższych warstw nieba. To pełnia wyzwalająca w nas poczucie wspólnoty, przynależności, ale i rewidująca naszą indywidualność w kontekście tychże wspólnot. To pełnia, która odpowiednio wykorzystana, przynosi nam świeżą dostawę prądu, by być sobą, także w barwnym obrazie pełnym innych ludzi.

  Ja wszystko sama 

  Energia Wodnika wprowadza chęć buntu przeciwko ograniczeniom, restrykcjom i autorytetom. Jednocześnie Wodnik przypomina nam, że do wolności potrzebna jest samodzielność. Dlatego zastanów się, co możesz zrobić dla siebie, aby być bardziej niezależna – mówi @akademia.shakti

  Autentyczność, odpowiedzialność i rebelia

  Aquarius full moon joins the task-master Saturn, and squares off with zappy Uranus! Not a smooth-edged belly of the moon at its peak – mówi @magic_of_i

  Sore spots and challenges may be highlighted, for good. Bringing up areas that may need some re-wiring.

  Ah! What systems and structures need to change or be created to ease a tension you might be experiencing?

  Do: be authentic, weird, proudly yourself in all of its flavours, and open to insight and different perspectives.

  Don’t: take it all too seriously, some lightheartedness (and romance) is medicine that will go a long way.

  Trochę gaz, trochę przyhamowanie

  Wodnik♒️ jest znakiem zodiaku, który łączy w sobie dwie sprzeczności – mówi @ezotycznie

  Energię Saturna, pana Karmy, dyscypliny🤓 oraz old-schoolowego sposobu myślenia. Oraz energię Urana, który powiązany jest ze zmianą i przewrotnością 🌪. Dlatego kiedykolwiek pojawia nam się tranzyt przez ten znak, możemy spodziewać się nawału sprzecznych emocji – coś na wzorzec wciskania pedała gazu i hamulca jednocześnie.

  Celebryta i outsider 

  W piątek 12.08.2022 Słońce i Księżyc staną naprzeciwko siebie: Słońce w Lwie, Księżyc w Wodniku a tuż obok niego… Saturn. Zapowiada się drama. I chociaż Wodnik stara się patrzeć na świat z dystansem naukowca, to Lew zrobi wszystko, aby show zakończyło się owacją na stojąco – mówi @spokojnietotylkoastrologia

  ⚡️Zadaniem pełni jest poszerzyć naszą świadomość i zrównoważyć przeciwstawne sobie siły. Z jednej strony mamy potrzebę postawienia na swoim, z drugiej zdroworozsądkowy interes wspólnoty, z którą się identyfikujemy. Lew potrzebuje wspólnoty (chociażby po to, aby ta mogła go podziwiać) tak jak Wodnik jednostek, bo to przecież one tworzą wspólnoty, dzięki którym można skutecznie przeprowadzić rewolucję. Zadaniem dla nas jest odkryć przyjemność (Słońce w Lwie) w tym, co pożyteczne (Księżyc w Wodniku w koniunkcji z Saturnem) nie tylko dla nas, ale i dla tych, którzy współtworzą z nami ten świat.

  Kiedy czujesz, że nie jesteś sobą, to znaczy, że żyjesz oczekiwaniami innych

  W czasie pełni w Wodniku możemy poczuć narastający bunt przeciwko temu co nas ogranicza, gwałtowną potrzebę bycia sobą i otaczania się ludźmi podobnymi do nas. Wodnik jednak uczy nas, że prawdziwej wolności nikt nie może nam zabrać i że poczucie bycia ograniczanym to często efekt niezgody na bycie sobą. W tym czasie możemy poszukać nowych rozwiązań, uwolnić się od ograniczających wzorców myślowych i spojrzeć na nasze życie z zupełnie nowej perspektywy. Wodnik pozwala nam patrzeć w przyszłość, pomaga odkryć naszą misję lub przypomnieć sobie najważniejsze marzenia – mówi @maria_moonset

  Ta pełnia również idealny moment na proces zdejmowania symbolicznej maski i ogólniej na przyglądanie się temu jak wyrażam siebie wśród ludzi i na ile czuję się autentycznie w grupie. Przyjaciele mogą być bardzo pomocni w naszych życiowych poszukiwaniach… ale dopóki nie poznamy samych siebie istnieje ryzyko, że będziemy zdradzać siebie z obawy, że stracimy swoje miejsce w grupie.

  Changes, changes, changes…

  Wykorzystaj ten czas⬇️

  1️⃣ Połącz swoją głowę z sercem. Napisz listę wszystkich głębokich poruszeń i wezwań swojego serca, wraz z działaniami dla każdego, które możesz wprowadzic podczas ubywającego księżyca – mówi @naturapodlupa

  2️⃣ Przygotuj się na zmianę. Energia Wodnika wyraźnie pokaże Ci, gdzie będziesz chciała stworzyć więcej wolności w swoim życiu. Zrób listę małych zmian, które możesz wprowadzić krok po kroku podczas ubywającego księżyca.

  Żyj tak jak ty czujesz, nie inni

  Podczas sierpniowej pełni Słońce znajduje się w Lwie, toteż ujawniają się wyraźnie cechy tego znaku: kierowanie się w życiu sercem i niepowtarzalna, tkwiąca w Tobie iskra. Gdy Słońce jest w Lwie – gorącym władcy serca, a Księżyc w chłodnym, wycofanym emocjonalnie Wodniku, jest to czas, by połączyć głowę z sercem i zacząć żyć tym, co czujesz 🙏 – mówi @panimarelaks_com

  Wolność, kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem…

  Słońce jest teraz w Lwie, Księżyc w Wodniku. Połączenie buntowniczej natury tych znaków może przynieść nagłe zwroty akcji i gwałtowne decyzje. Oba te znaki pragną wolności i niezależności. Mogą też pokazać się relacje, od których warto by było się uwolnić – mówi @stan_harmonii

  Warto tez uwolnić negatywne emocje, aby stworzyć przestrzeń na nowe doświadczenia. Nie bez znaczenia podczas tej pełni są także wpływy Saturna i Urana. Saturn to planeta karmy i może uwidocznić działania, miejsca, sytuacje, w których unikamy wzięcia pełnej odpowiedzialności za swoje decyzje. Mogą pokazać się rzeczy niewygodne, ale zawsze dla najwyższego dobra i rozwoju każdej istoty. Uran natomiast wpływa bardziej globalnie i podbija niepokoje związane z problemami gospodarczymi, zasobami, finansami.

  To wszystko skutkować może drażliwością, poczuciem chaosu i niecheci do zmian.

  Co ludzie powiedzą

  Pełnia w Wodniku to moment, kiedy śmiało możemy powiedzieć – „Jestem, jaki jestem. Jak Ci się to podoba to spoko. Jak nie, to też spoko. Nie mam zamiaru się zmieniać” ✌️ – mówi @wyzszewibracje

  Myślę, że każdy z nas potrzebuje choć odrobiny energii Wodnika w swoim życiu. Jak często ograniczamy swoje działania tylko dlatego że przejmujemy się, co ktoś sobie pomyśli? A nawet jak pomyśli, to co z tego? 

  Co podpowiada serce? 

  Jak to przy pełni, na przeciw siebie mamy 2 opozycyjne znaki: królewskiego gwiazdora Lwa, który mocno kieruje się sercem i rewolucjonistę Wodnika, który jest bardziej w umyśle – mówi @mindful.moments_official

  Jak pogodzić te 2 energie?

  Wczuć się w to, co podpowiada nam serce i przenieść to do umysłu, aby przekuł to w działanie 😉

  .
 • Nów Księżyca w Raku 🌑♋️ 29 czerwca 2022

  nów księżyca w raku
  nów księżyca w raku

  Nów Księżyca w Raku będzie miał miejsce 29 czerwca 2022 o godzinie 4:53

  Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 7 stycznia 2023 – w pełnię Księżyca w znaku Raka. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane z rodziną, poczuciem bezpieczeństwa, dbaniem o swojej wewnętrzne dziecko, regulowaniem swoich emocji i wróć do nich w okolicy pełni. 

  Poniżej przedstawiam Ci prasówkę astrologiczną z zestawieniem wybranych tekstów na temat tej pełni. 

  .

  “Ostatecznie jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji” – Elizabeth Gilbert

  Ten mocarny nów w Raku zaprasza nas do zastanowienia się jak przeżywamy emocje. Czy masz kontakt z własnymi emocjami? Potrafisz je rozpoznawać? Umiesz je obejmowac gdy wymagają opieki? Jak wyrażasz swoje emocje? – pisze @roslinnamoc

  Nów ten to zanurzenie się w świat emocji i gruba, odżywcza rozkminka nad swoim wewnętrznym światem, ciałem, domem oraz nad potrzebą aktywności, ekspansji i działania.

  “The mistake most of us make is that we build our homes in other people in the hope that they will deem us worthy of being welcomed inside. We feel so abandoned and empty when people leave, because we’ve invested so much of ourselves in them.” –  Najwa Zebian

  Rak władany przez Księżyc znaczeniowo związany jest z naszym bezpiecznym miejscem. Z tym, co nas chroni, karmi odżywia – z domem dosłownie i w przenośni – pisze @julia.astro.lady

  Dlatego podczas tego nowiu warto zadać sobie pytanie o to, gdzie jest mój dom. Czy mój dom stoi na solidnych fundamentach? 

  Afirmacje na nów Księżyca w Raku 

  Moje emocje czynią mnie silniejszą – takie afirmacje na nów Księżyca w Raku proponuje @bialawiedzma_wiedzmazklasa

  Przyjmuję siebie jaką jestem. Kreuję siebie jakiej pragnę. 

  Uwalniam przeszłość, obejmuję teraźniejszość, oczekuję najlepszej wersji przyszłości.

  Kiedy odnajdę w sobie bezpieczeństwo i ochronę, cały wszechświat pokazuje mi, że jestem bezpieczna i chroniona. 

  Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat.

  W tym czasie możemy być bardziej emocjonalni, dużo może dziać się pod powierzchnią naszej świadomości, więc upewnij się że zapewnisz sobie przestrzeń i czas, by pobyć ze sobą i zobaczyć co w Tobie pracuje – mówi @mindful.moments_official

  Jeżeli mowa tu o domu, rodzinie, relacjach, a nów to odpuszczanie, to idealny czas na pracę, że zranieniami, traumami, rodzinnymi konfliktami.

  Pamiętaj, że nie musisz robić konfrontacji osobiście, zwłaszcza jeżeli ktoś, kto Cię zranił, już nie żyje, lub nie masz z tą osobą kontaktu.

  Czego Ci potrzeba?

  W kosmogramach urodzeniowych Księżyc wyznacza to, w jaki sposób szukać będziemy bezpieczeństwa oraz jakiego rodzaju przeszkody napotkamy, starając się zapewnić sobie owo bezpieczeństwo – kulturowo mocno powiązane z matczyną opieką – mówi @spokojnietotylkoastrologia

  Ten nów to doskonały moment, aby zejść do podstaw naszego istnienia, by sprawdzić czego nam potrzeba. Dajmy sobie to, czego nam potrzeba. Nie czekajmy, nie odkładajmy na później troski o siebie. Wszystko ma swoje granice: my również. Niech świat o tym wie.

  Jowisz i Lilith

  W trakcie nowiu warto uważać na przesadę, projektowanie swoich emocji na innych oraz na zachowania podyktowane wzburzonymi emocjami. Przyczyną takowych zachowań może być kwadratura Jowisza (planety, która ze swojej natury wszystko powiększa) do nowiu – mówi Karolina z PortalYogi 

  W trakcie nadchodzącego nowiu do połączenia Księżyca i Słońca dojdzie 3 niezwykle ważny element, mianowicie Lilith. Jest to punkt w horoskopie, który nosi imię mitologicznej postaci.

  W astrologii Lilith kojarzy się z ukrytą, tajemniczą stroną kobiecości, z jej niezależnością i buntem, dumą i siłą.

  Lilith w horoskopie pokazuje, gdzie mniej czujemy Księżyc, czyli gdzie jesteśmy bardziej narażeni na nowe wpływy, gdzie oddalamy się od poczucia bezpieczeństwa (lub zabezpieczenia znanego).

  .
 • Powrót Saturna, czyli jak kosmicznie zmienia się Twoje życie, kiedy kończysz 30 lat

  powrót saturna
  powrót saturna

  Powrót Saturna to moment, kiedy Saturn, Pan Karmy i Odpowiedzialności wraca na to samo miejsce na ekliptyce, w którym był podczas Twoich urodzin. Ta planeta z pierścieniem porusza się powoli. Zajmuje jej średnio 29.5 lat, żeby przejechać się przez Zodiak i ponownie zbliżyć się do Twojego Saturna urodzeniowego. Ten tranzyt nazywany jest koniunkcją Saturna do Saturna urodzeniowego, który ma tylko jedno pytanie: czy odrobiłaś lekcje? 

  Tak wygląda Powrót Saturna w praktyce:

  Na zielono zaznaczone są tranzystujące planety. Jak widać, Saturn jest w 12 stopniu Wodnika, tak samo jak w kosmogramie tej fikcyjnej osoby urodzonej 12 listopada 1992. 

  .

  Witaj w nieszczęsnym klubie 27

  Kiedy masz jakieś 27 lat, Saturn wchodzi do znaku zodiaku, w którym był kiedy się urodziłaś. 

  I wtedy zaczyna się zabawa. 

  naszyjnik saturn

  Potrwa ona jakieś 2.5 roku. W tym czasie wiele się może zmienić w twoim życiu. Będzie to generalny sprawdzian z życia, czas ewaluacji priorytetów, podejmowania ważnych decyzji, zmian. 

  Obecnie Saturn jest w znaku Wodnika. 

  Ostatni raz w Wodniku był pomiędzy lutym 1991 a styczniem 1994. Zatem osoby urodzone w tym czasie obchodzą swój powrót Saturna. Na przestrzeni tych lat Saturn może wejść w retrogradację i na chwilę przejść do innego znaku zodiaku. O tym, jak dokładnie obliczyć datę swojego Powrotu Saturna będzie za chwilę. 

  Poniżej krótka rozpiska tego, w jakich znakach zodiaku był i będzie Saturn: 

  Waga ♎️: 2009-2012
  Skorpion ♏️: 2012-2014
  Strzelec ♐️: 2014-2017
  Koziorożec ♑️: 2017-2020
  Wodnik ♒️: 2020-2023
  Ryby ♓️: 2023-2025
  Baran ♈️: 2025-2027

  Skąd mam wiedzieć, kiedy jest mój Powrót Saturna?

  Żeby sprawdzić, kiedy Saturn utworzy dokładną koniunkcję z Twoim Saturnem urodzeniowym i kiedy spodziewać się największych atrakcji na przestrzeni tych 2.5 roku, musisz sięgnąć po swój kosmogram

  Pokażę ci to na moim własnym przykładzie. 

  Sprawdzam swój wykres urodzeniowy na stronie astro.com i szukam w jakim znaku zodiaku i w jakim stopiniu jest mój Saturn:

  powrót saturna

  Mój Saturn jest w Strzelcu, w 28 43’26 stopniu. 

  Następnie sięgam po Efemerydy, czyli tabelę z danymi dotyczącymi przebiegu planet i świateł na przestrzeni lat (można znaleźć je tu). 

  Mój Saturn jest w Strzelcu, więc szukam dat 2014-2017. 

  Następnie szukam, kiedy Saturn był w 28 stopniu Strzelca. Wychodzi mi 9 grudnia 2017. 

  powrót saturna

  Tak naprawdę za aspekt uważa się wszystko w okolicach 3 stopni od dokładnej pozycji, zatem mój specjalny czas Powrotu Saturna przypada na grudzień 2017. 

  Możesz też skorzystać z tego kalkulatora Powrotu Saturna

  Według niego mój Powrót Saturna zaczął się 24.12.2014 i zakończył 20.12.2017. 

  W tym czasie wyprowadziłam się po raz pierwszy do Portugalii, potem do Warszawy, zaczęłam pracę, a w grudniu 2017 roku po raz pierwszy zapytałam kogoś jak bardzo poważnie widzi ten związek i powiedziałam nie na jakiekolwiek breadcumbs… i zupełnie jak Rachel złamałam sobie na chwilę serce. 

  Podobają Ci się moje teksty? 😍

  Postaw mi kawę przez buycoffee.to 😘

  Pamiętasz odcinek Przyjaciół „Ten, w którym wszyscy kończą 30 lat”?

  (oglądałam go gdzieś pod koniec liceum i wizja 30 wydawała mi się tak odległa, a tu bam, dawno mam ją za sobą)

  W tym odcinku Rachel postanawia zerwać z dużo młodszym od siebie Tagiem stwierdzając, że to do niczego nie prowadzi. 

  Do takich właśnie decyzji skłania nas Powrót Saturna. On chce, żebyśmy wzięli odpowiedzialność za swoje życie, stawili czoła swoim lękom i obawom. 

  Każe budować finansowe imperium, stawiać stabilne fundamenty, powiedzieć tak przed ołtarzem, adoptować pieska, rozwieść się, zacząć robić to, co chcemy robić i zarabiać na tym pieniądze, wyjechać na drugi koniec świata albo wziąć kredyt, który spłacimy dopiero przy kolejnym Powrocie Saturna. 

  Nie jest to nic złego. 

  Wprawdzie Saturn to karmiczny tatuś, ale taki, który chce dla nas dobrze. Chce tylko sprawdzić, czy wykorzystujemy w pełni swój potencjał i żyjemy autentycznie. 

  I wprawdzie czas Powrotu Saturna może wiązać się z kryzysem, ale w końcu to z kryzysu powstają najpiękniejsze rzeczy.

  .

  A jeśli już działasz w zgodzie z własną duszą, to ten czas będzie przejściem do kolejnego etapu, gdzie czeka cię wolność, zaufanie do siebie, spełnienie, poczucie bezpieczeństwa i niezachwiana pewność siebie. 

  Jeśli jesteś na dobrej ścieżce, Saturn cię wynagrodzi (gałką lodów za każdą piątką na świadectwie). Jeśli nie – będziesz powtarzać klasę over and over again. 

  naszyjnik saturn

  Saturn 🪐 to: 

  • struktura
  • ojciec
  • odpowiedzialność 
  • czas
  • granice
  • ograniczenia
  • cierpliwość
  • dojrzałość 
  • limity 
  • autorytety 
  • dyscyplina 
  • zasady
  • nauczyciel
  • rozsądek
  • konserwatyzm
  • dojrzałość 

  Znaki Zodiaku, które są przyporządkowane Saturnowi to: Koziorożec ♑️ i Wodnik ♒️
  Dzień tygodnia: sobota
  Karta tarota: karta Świat (ostatnia karta Wielkich Arkan, która kończy podróż zaczętą przez Głupca)

  Saturn w mitologii i legenda o Saturnie

  Saturn był jednym z 12 tytanów – pierwszych mieszkańców ziemi, których stworzyli Gaia i Uran. 

  Ale Uran nie był zbyt dobrym ojcem i zabijał swoje dzieci. Wkurzona Gaja poprosiła pozostałe dzieci o pomoc. Zgłosił się Kronos, który zaczaił się na Urana i wykastrował go jednym cięciem noża. 

  I oczywiście został królem. 

  Wziął ślub ze swoją siostrą Rheą i panowali nad światem. Jednak Wyrocznia przepowiedziała, że jeden z synów będzie chciał go pozbawić tronu, więc na wszelki wypadek Kronos połykał wszystkie swoje dzieci zaraz po ich urodzeniu. 

  Kiedy urodził się Zeus, jako szóste dziecko, Rhea ukryła go i dała Kronosowi kamień do połknięcia. 

  Zeus przeżył i jako dorosły młodzieniec zatrudnił się jako służący u swojego ojca. Kiedy nadarzyła się okazja, dał mu truciznę do wypicia. Kronos tak się porzygał, że wypluł wszystkie swoje dzieci. Rozpętała się wojna. Kronos przegrał i został zesłany do krainy ciemności Tartaru, żeby przemyśleć swoje zachowanie. 

  W mitologii rzymskiej Kronos to właśnie Saturn. 

  I tak też jest z Powrotem Saturna: musimy wyciągnąć lekcję ze swoich błędów. 

  „Czas w okolicach moich 30 urodzin był (i nadal jest!) mocno przełomowy. Poczułam, że chcę zacząć kreować życie dokładnie tak, jak chcę. Założyłam firmę, zaczęłam inwestować swój czas w tworzenie treści, weszłam w dobry związek. Przede wszystkim jednak zaczęłam się mierzyć ze swoimi demonami i ograniczającymi przekonaniami, co poskutkowało podjęciem decyzji, z którą biłam się od dłuższego czasu – poszłam na terapię. Zdecydowanie jest to moment w życiu, w którym przeżywa się emocjonalny rollercoaster. Widzę to również rozmawiając z moimi przyjaciółmi, którzy są w podobnym wieku. Po prostu zaczyna się odkrywać prawdy o sobie, które do tej pory były ukryte, a ponadto można krytycznym okiem spojrzeć na to, co działo się w przeszłości i jak to nas ukształtowało jako ludzi. W tej chwili głównie przyglądam się temu, co chciałabym zmienić lub poprawić i jakie cele chcę zrealizować w najbliższych latach.”

  Alexa Trachim, @alexatrachim, autorka bloga alexatrachim.com

  30 to nowe 18. Według Kosmosu (i według nauki) jesteś dorosła dopiero około 30.

  Gdyby Rachel miała okazję przeczytać ten artykuł na temat badań, które pokazały, że mózg człowieka rozwija się do 25 roku życia, na pewno by się tak nie przejmowała swoją 30. 

  Nawet jeśli już dawno zdmuchnęliśmy świeczki z tortu na swojej osiemnastkowej imprezie, to trzeba pamiętać, że dopiero w wieku około 20 lat zachodzą ważne zmiany w korze przedczołowej i innych obszarach naszego mózgu. To są te części, które są odpowiedzialne za interakcje społeczne, sposób, w jaki regulujemy emocje, jak kontrolujemy impulsywne zachowania, oceniamy ryzyko i tworzymy długoterminowe plany.

  Oczywiście, mózg jest neuroplastyczny i rozwija się cały czas. Można tylko powiedzieć, że dostajemy szerszy dostęp do umiejętności, empatii, zorganizowania, kontroli siebie długo po osiemnastce. 

  W okolicach 30 wypłyną wszystkie złe wybory, jakich dokonaliśmy w życiu (a raczej zdamy sobie z nich sprawę dzięki w korze przedczołowej). 

  Możesz obudzić się i stwierdzić, że do tej pory tylko oszukiwałaś siebie, że robisz to, zawsze chciałaś robić. Podczas gdy tak naprawdę robiłaś to, do czego zmuszało cię społeczeństwo i szłaś schematem, którego nie ty byłaś autorką. 

  naszyjnik saturn

  Vishen Lakhiani nazywa to brules, czyli bulshit rules, których trzymamy się w życiu. Wydaje nam się, że są to dobre zasady przyjęte przez społeczeństwo. Tak bardzo nam się wydaje, że ich nie podważamy i ślepo stosujemy. Należą do nich: musisz wybrać odpowiednie studia, musisz pracować ciężko, żeby osiągnąć sukces, wszyscy biorą ślub zaraz po studiach, więc i ty powinnaś, wszyscy zarabiają 5k zaraz po studiach, więc i ty powinnaś… dopisz swoje. 

  Możesz stwierdzić, że osoba, z którą jesteś nie pomaga ci w budowaniu lepszej wersji siebie, a wręcz hamuje. Natomiast znajomi, którymi się otaczasz wcale nie odpowiadają twoim wartościom. 

  Saturn obudzi cię, jeśli żyłaś na autopilocie (jak obudził Julie Roberts w filmie Jedz módl się kochaj). 

  W tym czasie pozbywasz się tego co ci nie służy i stajesz się swoją wersją siebie. Może cię najść ochota, żeby stworzyć coś znaczącego, coś, co zostanie docenione i zapamiętane przez innych. Masz wrażenie, że woła cię twoje życiowe przeznaczenie. 

  Powrót Saturna sprowadza się do zadania sobie pytań: 

  • Co lubisz robić?
  • W czym jesteś dobra? 
  • Czego świat potrzebuje? 
  • Jak mogę to zrobić, żeby mi zapłacili za to, co lubię robić?

  Saturn, chce, żebyśmy w pełni wykorzystali swój potencjał, realizowali misję swojej duszy. Jest gotów dać kosmiczne wsparcie tym, którzy chcę podjąć się tego zobowiązania.

  Skąd wiedzieć, jaki mam potencjał? 

  Zapytaj siebie 🙂

  Praktykuj journaling, zadawaj sobie pytania. Buduj kontakt ze swoją intuicją rozkładając tarota

  Albo sięgnij po swój kosmogram

  Wiele na temat celu Twojej duszy powie ci: 

  Twój kosmogram pokazuje twój potencjał, to co chcesz osiągnąć w życiu, jakie niepowodzenia mogą stanąć ci na drodze i jak z nimi sobie poradzić. 

  Saturn w kosmogramie osobistym jest projekcją naszych obaw. Jest tym, jak podchodzimy do autorytetów oraz lekcją, jaką musimy przerobić. 

  Saturn w poszczególnych znakach zodiaku a Powrót Saturna

  Lisa Stardust (swoją drogą genialne nazwisko do zajmowania się astrologią, zupełnie jak Starczewska 🤩) w swojej książce Saturn Return Survival Guide Navigating This Cosmic Rite of Passage opisuje znaczenie Saturna w poszczególnych znakach zodiaku oraz domach horoskopowych w odniesieniu do Powrotu Saturna. Zrobię tu małe podsumowanie tego, co opisała w swojej książce: 

  naszyjnik saturn

  Saturn włada znakiem Koziorożca i Wodnika oraz 10 i 11 domem horoskopowym. Jest w wywyższeniu w znaku Wagi i w 7 domu. Tu zatem czuje się dobrze.

  Saturn jest na wygnaniu w znaku Raka i Lwa oraz w 4 i w 5 domu. Jest w upadku w Baranie i w 1 domu. Tu nie czuje się najlepiej. 

  Saturn 🪐 w Baranie ♈️

  Baran jest porywczy, a to nie podoba się zdyscyplinowanemu Saturnowi. Ci, którzy mają Saturna w Baranie podczas Powrotu Saturna będą musieli się nauczyć, że życie to nie zawody oraz popracują na swoją umiejętnością współpracy z innymi.  

  Saturn 🪐 w Byku ♉️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o zamiłowaniu do stabilności finansowej, bardzo konserwatywnych poglądach mnóstwo niepewności w sferze seksualnej. Ci, którzy mają Saturna w Byku podczas Powrotu Saturna będą musieli nauczyć, że kasa to nie wszystko i że warto doceniać piękno w życiu nie tylko z materialnego poziomu. 

  Saturn 🪐 w Bliźniętach ♊️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o szczerych zamiarach, zorganizowaniu w sferze intelektualnej, zamiłowaniu do prywatności i mówieniu nie plotkom. Ci, którzy mają Saturna w Bliźniętach podczas Powrotu Saturna będą się uczyć jak uporządkować swoje przekonania, analizować i podejmować decyzje, jak wyrażać swoje uczucia, jak być mniej krytycznym w stosunku do innych. 

  Saturn 🪐 w Raku ♋️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o trudnościach w tworzeniu jakichkolwiek struktur, bo Rak ciągle się zmienia, tak jak Księżyc przechodzi przez swoje fazy. Jego właściciel czas nie może wyrazić dobrze swoich uczuć, choć bardzo tego pragnie. Ci, którzy mają Saturna w Raku podczas Powrotu Saturna mogą doświadczyć kryzysu emocjonalnego. Będą uczyć się jak dbać o innych bez dawania z siebie za dużo. 

  Saturn 🪐 w Lwie ♌️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o kreatywności, ale trochę ograniczonej. Saturn uspokaja trochę zapał Lwa do popisywania się. Ci, którzy mają Saturna w Lwie podczas Powrotu Saturna mogą mieć trudności w zarabianiu pieniędzy na swojej kreatywności, mogą czuć się wypaleni, mało zainspirowani. Odniosą sukces wtedy, kiedy nauczą się zarządzać swoją kreatywnością produktywnie.

  Saturn 🪐 w Pannie ♍️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o skłonności do skupiania się na szczegółach tak bardzo, że taka osoba nie zauważa ogółu. To może prowadzić do obsesyjnych myśli i niepokojów. Ci, którzy mają Saturna w Pannie podczas Powrotu Saturna będą zmuszeni nauczyć się, że nie wszystko jest doskonałe i zaprzestać wymagać od siebie tak dużo. Życie nie powinno być brane tak serio i ma prawo być nieprzewidywalne. 

  Saturn 🪐 w Wadze ♎️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o dużym skupieniu na relacjach tak bardzo, że taka osoba może zapomnieć o sobie. Ci, którzy mają Saturna w Wadze podczas Powrotu Saturna będą mieć wyzwanie, żeby znaleźć strukturę w pracy i w związkach, nauczyć się kompromisu i nauczyć się oszczędzać.

  Saturn 🪐 w Skorpionie ♏️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o potrzebie posiadanie głębokiego celu w życiu. Takie osoby mówią one nie nic nieznaczącym przyjaźniom i związkom. Oddadzą swoją energię tylko wtedy, kiedy mają pewność, że mogą liczyć na jakąś przyszłość z tą osobą. Ci, którzy mają Saturna w Skorpionie podczas Powrotu Saturna staną przed decyzją dotyczącą tego, czy idą dobrą drogą (bo nie mogą sobie pozwolić na spontaniczne zmiany). Odkryją też swoją intuicję i zrobią to, co im mówi przeczucie: albo odejdą albo zostaną. 

  Saturn 🪐 w Strzelcu ♐️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że osoba lubi sprawdzać fakty i wszelkie informacje, jakie dostaje. Jest wręcz intelektualnym wyzwaniem dla innych. Najlepsza kariera to uczelnie wyższa, lub nauka innych. Ci, którzy mają Saturna w Strzelcu podczas Powrotu Saturna mogą mieć szansę na zagraniczne podróże (głównie dzięki pracy) i nauczą się podejmować małe ryzyka, zwłaszcza te w kwestii pieniędzy i miłości.

  Saturn 🪐 w Koziorożcu ♑️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o bardzo dojrzałym i dorosłym podejściu do życia od wczesnych lat. Ci, którzy mają Saturna w Koziorożcu podczas Powrotu Saturna wrócą do dzieciństwa. Zwłaszcza jeśli musieli szybko dorosnąć i prą do przodu ze swoją karierą, mogą doświadczyć strat. To będzie mały powrót do dzieciństwa, do zabawy. Ich powrót Saturna to zawołanie, żeby cieszyć się i bawić się, zanim zbudują swoje imperium.

  Saturn 🪐 w Wodniku ♒️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o chęci działania na rzecz ludzkości. Ci, którzy mają Saturna w Wodniku podczas Powrotu Saturna czeka ich intensywny rozwój intelektualny i osobisty. Pozostawią za sobą stare przekonania i przyjmą nowy punkt widzenia stając się oryginalną osobowością. Taką, jaką zawsze chcieli być. 

  Saturn 🪐 w Rybach ♓️

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o poczuciu winy i dużych wyrzutach sumienia. Takie osoby mają zdolność do manifestowania swoich marzeń, ale jeśli tylko sobie pozwolą. To ich niepewność powstrzymuje je przed osiągnięciem swoich celów. Ci, którzy mają Saturna w Rybach podczas Powrotu Saturna nauczą się jak nawigować przez swoje emocje i być bardziej współczującym dla samego siebie, jak płynąć razem z flow. Nauczą się, że nie muszą dźwigać na swoich barkach ciężaru całego świata. 

  Saturn w poszczególnych domach horoskopowych a Powrót Saturna

  Poniższe zestawienie również zostało wykonane na podstawie książki Saturn Return Survival Guide Navigating This Cosmic Rite of Passage. 

  Na początek mała grafika przedstawiająca to, jak rozkładają się domy horoskopowe: 

  Saturn oznacza zasady, ograniczenia. Patrząc na to, w którym domu horoskopowym znajduje się Saturn można wywnioskować, w jakim obszarze życia te blokady występują i co może się zmienić podczas Powrotu Saturna. 

  Saturn 🪐 w 1. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o osobie, która bierze życie bardzo poważnie. Podczas Powrotu Saturna może powrócić uraz wobec rodziny za to, że musiała tak wcześnie dorosnąć. Karmiczną lekcją jest odnalezienie dziecka w sobie: chodzenie na lody, beztroska zabawa, spędzanie trochę czasu w samotności. 

  Saturn 🪐 w 2. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o kłopotach finansowych i niskiej samoocenie, braku elastyczności, jeśli chodzi o poglądy oraz o finanse. Takie osoby martwią się, co inni powiedzą i czy to jest zgodne z normami socjalnymi. Podczas Powrotu Saturna doświadczą kilku aha! momentów, będą się uczyć kochać siebie, będą pracować z pewnością siebie i zmieni się ich relacja do pieniędzy. Karmiczną lekcja jest niedbanie o materializm i bogactwo, ale docenianie siebie. 

  Saturn 🪐 w 3. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o braku ochoty na plotki jest szczerości i uczciwości. Możliwe mieć nieporozumienia z rodzeństwem, ponieważ dla takiej osoby są swego rodzaju autorytetem. Takie osoby Podczas Powrotu Saturna będą musiały rozwiązać problemy z rodzeństwem, zadbać o relacje. Będą szukać odpowiedzi, które pomogą im podjąć decyzje dotyczące następnych kroków w życiu. Być może ujawnią się jakieś sekrety z dzieciństwa. To czas, żeby użyć siły swojego głosu i mocy, jaką mają słowa. 

  Saturn 🪐 w 4. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o potrzebie chronienia swojej prywatności. Dom to świątynia. Takie osoby mają też bliską relację z matką. Podczas Powrotu Saturna mogą liczyć się z problemami z rodzicami, zwłaszcza z matką. Może się coś zmienić w związku z ich domem: zakup, spadek. 

  Saturn 🪐 w 5. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna sprawia, że osoba jest romantyczna, ale ma wysokie wymagania względem partnera. Istnieje pewne tabu jeśli chodzi o seksualność, dzieci pojawią się późno. Podczas Powrotu Saturna może nastąpić blokada, jeśli chodzi o kreatywność podejmą finalną decyzję z kim i jak będą chodzić na randki, jak odzyskać swoją inspirację i odkryć swoją seksualność.

  Saturn 🪐 w 6. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że osoba lubi pracować i powoli posuwać się w kierunku swoich goli. Podczas Powrotu Saturna może pojawić się wyczerpanie, wypalenie, przytłoczenie pracą i brak czasu na dbanie o siebie. Takie osoby będą tworzyć rutynę dbania o siebie i swoje zdrowie. 

  Saturn 🪐 w 7. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna może oznaczać wczesne małżeństwo. Dla takiej osoby ktoś starszy, doświadczony i stabilny wydaje jest bardzo atrakcyjny. Podczas Powrotu Saturna będą decydować z kim chcą finalnie być i przepracowywać wszelkie schematy związane ze związkami. 

  Saturn 🪐 w 8. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że taka osoba nie lubi zmian w życiu, zawsze stara się spłacać wszystko wcześniej, nie jest rozrzutna, Podczas Powrotu Saturna dokona się transformacja na poziomie osobistym oraz finansowym (to może też oznaczać jakiś spadek).

  Saturn 🪐 w 9. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że taka osoba uwielbia intelektualne zagwozdki, nie lubi ryzyka, podejmuje rozsądne decyzje zwłaszcza przy wyborze studiów. Podczas Powrotu Saturna taka osoba może oddać się pracy naukowej i zacząć podróżować. 

  Saturn 🪐  w 10. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o tym, że kariera może wzywać od wczesnych lat i taka osoba z chęcią zostanie jakimś szefem. Świadczy też o dużej odpowiedzialności w pracy. Podczas Powrotu Saturna przyjdzie czas na zastanowienie się nad motywami, które przywiodły takie osoby na profesjonalną ścieżkę. Być może nastąpi zmiana tej ścieżki nawet na taką mniej płatna – jeśli bardziej odpowiada wyznawanym wartościom.

  Saturn 🪐 w 11. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o towarzyskiej osobie, ale która nie lubi należeć do zbyt wielu grup społecznych. Przyjaźnie bierze na poważnie. Podczas Powrotu Saturna może znaleźć sobie nową ciekawą grupę znajomych, z którymi będzie mogła prowadzić poważne rozmowy na poważne tematy.

  Saturn 🪐 w 12. domu horoskopowym

  Takie umiejscowienie Saturna świadczy o jakimś poczuciu winy. Takie osoby mogą wpadać w związki, w których są niedoceniane. Podczas Powrotu Saturna będą starały się zrozumieć schematy rządzące ich związkami, będą analizować ich relacje z rodzicami oraz pracować z emocjami. 

  Aspekty Saturna, czyli co pomaga, a co przeszkadza

  Na to, jak Saturn realizuje się w Twoim horoskopie wpływają aspekty, czyli relacje, jakie Saturn ma z innymi planetami i światłami. Nie będę opisywała wszystkich kombinacji, ponieważ jest ich dużo. 

  Możesz je rozpracować z pomocą profesjonalnego astrologa, który przeanalizuje twój kosmogram

  Poniżej przedstawiam najważniejsze aspekty. Sprawdź, czy któryś z nich nie występuje pomiędzy twoim Saturnem a innymi planetami i światłami:

  • Koniunkcja 0° – Połączenie energii. Ogniskuje, integruje, stymuluje
  • Półsekstyl 30° – Pierwszy przejaw różnic pomiędzy funkcjami planet. Obiecuje, zachęca, ułatwia 
  • Sekstyl 60° – Uznanie indywidualnego charakteru energii, jakie reprezentują planety. Inicjuje, modyfikuje, wspiera
  • Kwadratura 90° – Krytyczny punkt zwrotny, napięcie, wewnętrzny konflikt, kryzys, który wymaga akcji. Rywalizuje, blokuje
  • Trygon 120° – synteza energii, tworzy harmonię, łatwość ekspresji, osiąganie po najmniejszej linii oporu. Rozwija, harmonizuje, stabilizuje
  • Kwinkunks 150° – Przecenianie lub niedocenianie niektórych funkcji planet. Niepokoi, frustruje, uświadamia
  • Opozycja 180° – Jednoczesne funkcjonowanie dwóch różnych postaw. Konfrontacja, antagonizm

  Inne powroty

  Co 7 lat następuje kwadratura Saturna do Saturna natalnego. To taki mały kryzys i małe sprawdzenie naszego Karmicznego Nauczyciela jak nam idzie. 

  W wieku ok. 15 lat i 44 lat występuje opozycja Saturna do Saturna natalnego. Następuje transformacja w związkach, po czterdziestce mogą wrócić tematy z Powrotu Saturna i pojawić się jakiś żal, że nie żyjemy zgodnie z naszym potencjałem. 

  W wieku ok. 60 lat następuje Drugi Powrót Saturna, kiedy albo jesteśmy szczęśliwi i spełnieni w życiu albo znów mamy kryzys. Około 90 roku życia następuje Trzeci Powrót Saturna, który składnia do podsumowań życia. 

  Tarot na Powrót Saturna

  W tarocie Saturn reprezentuje karta Świat. To ostatnia karta Dużych Arkan, która kończy podróż głupca… po to, żeby zacząć ja od nowa bogatym w nowe mądrości. Ta karta reprezentuje uczucie spełnienia, kiedy kończymy jakiś etap w życiu. 

  Spróbuj tych rozkładów tarota na Powrót Saturna (na podstawie książki Saturn Return Survival Guide Navigating This Cosmic Rite of Passage)

  Rozkład I

  Pierwsza karta: główny temat twojego Powrotu Saturna, jego ogólna energia 
  Druga karta: najważniejsza lekcja
  Trzecia karta: schemat w życiu, któremu należy się przyjrzeć
  Czwarta karta: jaka będzie nagroda za twoją ciężką pracę nad sobą?

  Rozkład II

  Pierwsza karta: jakie są moje wartości?
  Druga karta: Co może mi pomóc na drodze do realizacji moich wartości? 
  Trzecia karta: Co będzie problemem na tej drodze? 
  Czwarta karta: Jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce, jak z niej skorzystać?

  Journaling na Powrót Saturna

  Pytania, które możesz sobie zadać podczas Powrotu Saturna: 

  1. Czy osoba, z którą jesteś podziela twoje cele i wartości? 
  2. Jakimi cechami powinna się odznaczać osoba, z którą chciałabyś być, żebyście pasowali do siebie pod względem celów i wartości? 
  3. Co sprawi teraz, że poczujesz się stabilnie i bezpiecznie? 
  4. Co możesz zrobić jutro, żeby przybliżyć się do tego uczucia stabilności i bezpieczeństwa? 
  5. Jakie zmiany chcesz wprowadzić w swoim życiu, które będą miały znaczenie po 30 roku życia? 
  6. Co robisz, co ci nie służy? Szczerze
  7. Jaka jest twoja codzienna rutyna? Czy masz jakąś?
  8. Czy lubisz trzymać się dyscypliny? 

  Jak przetrwać Powrót Saturna? 

  Przede wszystkim pamiętaj, że to nie jest destrukcyjny czas w Twoim życiu. To czas zmian, transformacji. Chociaż wszyscy lubimy, kiedy zmiany idą gładko jak załatwienie sprawy w niemieckim urzędzie, wszystko jest na czas jak Uber i przechodzimy z jednej fazy do drugiej tak samo przyjemnie jak bookujemy Airbnb. Ale Powrót Saturna bardziej przypomina ściąganie hybrydy – najpierw musi być nieprzyjemne uczucie i wrażenie bałaganu, żeby potem cieszyć się z nowego koloru. 

  1. Bądź szczera ze sobą. Pisz journal, idź na terapię, zapytaj, czego potrzebuje twoje ciało. 
  2. Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała. Nawet, jeśli popełniasz błędy.
  3. Bądź odpowiedzialna. 8-stopniowa skincare routine, jarmuż na śniadanie i mówienie nie destrukcyjnym związkom. 
  4. Pracuj. Stwórz jakiś projekt, jakiś biznes po pracy. Rób to, co lubisz i sprawdzaj stan konta spodziewając się pieniędzy za to. 
 • Jak Słońce, Księżyc i ascendent opisują Ciebie? (kiedy je zrozumiesz, zrozumiesz siebie)

  słońce księżyc i ascendent
  słońce księżyc i ascendent

  Słońce, Księżyc i ascendent są głównymi składnikami kosmogramu, a co za tym idzie – głównymi składnikami Twojej osobowości. Największą sławę ma Słońce, nie ma chyba osoby, która nie zna swojego słonecznego znaku zodiaku. Nic w tym dziwnego: Słońce to nasza witalność, nasze ego. Zatem nie ma co się dziwić, że w horoskopach świeci najbardziej i jest najczęściej brane pod uwagę. 

  W astrologii szukamy siebie, dlatego chcę zachęcić Cię do poszerzenia swojej astrologicznej wiedzy o znaczenie Księżyca i ascendentu. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne i postaram się wszystko wytłumaczyć w tym artykule. 

  .

  Zanim, zdecydujesz się na wykonanie kosmogramu u profesjonalnego astrologa, zaprzyjaźnij się ze swoim Słońcem, Księżycem i ascendentem.

  Nawet jeśli nie interesujesz się astrologią aż tak bardzo, to tylko kwestia czasu, aż ktoś zapyta cię: jakie jest twoje Słońce, Księżyc i ascendent? 

  Zatem dobrze jest zajrzeć w głąb swojego Wszechświata.

  Słońce 🌞 to sposób, w jaki wyrażasz siebie, to core twojej osobowości. Pokazuje twoje cele życiowe, główne cechy. To twoje ego, świadome „ja”.

  Księżyc 🌙 opisuje twoje wnętrze, emocje, wszystko, co podświadome. To Twoje potrzeby i sposób, w jaki je zaspokajasz. Księżyc opisuje też zdrowie psychiczne. 

  Ascendent 🔝 nazywany jest personą, maską, którą nakładasz przed innymi. To wrażenie, jakie wywierasz na innych, twoja reputacja, to co myślą o tobie inni. Jest też twoją motywacją do życia, to jak pokazujesz się światu. Ascendent może też wiele powiedzieć na temat typu urody i sylwetki. 

  Jeśli opis twojego znaku zodiaku nie do końca do Ciebie przemawia, może wynika to z dominującej roli na przykład twojego znaku Księżyca. Jeśli urodziłaś się w nocy, to właśnie Księżyc będzie głównym aktorem Twojego kosmogramu i będzie pełnił większą rolę niż Słońce.

  W kulturze nastawionej na działanie braliśmy pod uwagę znak Słońca jako główny wyznacznik osobowości, ale teraz coraz częściej zwracamy się do wewnątrz i do swoich uczuć. 

  Dlatego koniecznie musisz poznać swój znak Księżyca. 

  Z kolei ascendent może tak zdominować naszą osobowość, że cechy znaku solarnego schodzą na dalszy plan. 

  Nikt nie jest tylko Rybami albo tylko Baranem. Każdy z nas jest zminiaturyzowanym kosmosem i posiada w sobie wszystkie cechy każdego ze znaków zodiaku. Niektóre mogą się bardziej manifestować, inne mniej, dlatego poszukując siebie, najlepiej zacząć od analizy tego podstawowego trio: Słońca, Księżyca i Ascendentu. 

  Jeśli uda ci się nawiązać relację z nimi, lepiej zrozumiesz (i zaakceptujesz) siebie. 

  Jak znaleźć znak swojego Księżyca i ascendentu? 

  W 1930 roku The Sunday Express opublikował pierwszy horoskop. Był to horoskop dla nowonarodzonej księżniczki Małgorzaty. Od tamtej pory gazety brały pod uwagę miesiąc, a potem słoneczny znak zodiaku – tak było po prostu łatwiej. Horoskopy weszły do mainstreamu i znaki zodiaku również. 

  Dziś nie musimy się ograniczać do gazet i ich ograniczonego miejsca na przedostatniej stronie. 

  Ustalenie swojego znaku Księżyca oraz ascendentu jest bardzo proste. 

  Potrzebujesz datę, dokładną godzinę oraz miejsce urodzenia. Wpisujesz te dane na stronie astro.com lub astro-charts.com

  Poniżej przedstawiam jak to wygląda na stronie astro-chart.com: 

  w jakim znaku zodiaku mam księżyc

  Dlaczego ważne jest, aby znać dokładną godzinę oraz miejsce urodzenia? 

  Jak pisał Jung: „cokolwiek powstaje lub zdarza się w tym momencie czasu, ma cechy tego momentu czasu”.  

  W astrologii korzystamy z ekliptyki, czyli umownego podziału nieba na 12 równych obszarów – 12 znaków zodiaku. Słońce przebywa w każdym ze znaków zodiaku około 30 dni, Księżyc – około 2.5 dnia, natomiast ascendent zmienia się co dwie godziny. Dlatego ważne jest, żeby znać dokładną godzinę. 

  Poszukując informacji na temat swojego osobowościowego trio, powinnaś zwrócić uwagę na: 

  • to, w jakim znaku zodiaku się znajduje 
  • w którym domu horoskopowym
  • jakie aspekty tworzy z innymi planetami