nów księżyca w pannie

Nów Księżyca w Pannie będzie miał miejsce 7 września o godzinie 02.51

Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 18 marca 2022 – w pełnię Księżyca w znaku Panny. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane z codzienną rutyną, pracą zdrowiem i wróć do nich w okolicy pełni. 

Wraz z nowiem wchodzimy w nowy rok numerologiczny 2022.

(poniższy tekst to fragment astrobabe journala)

Zarówno Słońce jak i Księżyc są w znaku Panny i świętujemy nowy początek, którego tematem przewodnim będzie pracowitość, systematyczność, porządek, perfekcja, dbanie o zdrowie, codzienna rutyna, planowanie i praca.

Księżyc w nowiu w Pannie nie wywołuje takiego samego podekscytowania, jak kilka ostatnich cykli Księżyca, ale jest to chwila na ważną refleksję, zanim przejdziemy do dalszej części roku.

Ten proces może wydawać się nieco drażliwy, ponieważ podstawą tej pracy jest identyfikowanie części nas samych, które wymagają naprawy (oczywiście z dużą dozą empatii i miłości do siebie). Obejmuje to wady, które przejawiają się w naszym życiu osobistym i zawodowym.

Wakacje, wakacje i po wakacjach. A jaka jest Twoja codzienność?
@spokojnietotylkoastrologia

Dużo ziemi w kosmogramie nowiu w Pannie. A zatem do konkretu. Przyjrzyjmy się swojej codzienności. Co możemy zrobić dla siebie, aby lepiej korzystać z tego czasu, jaki został nam dany. Dwie rzeczy: po pierwsze odważne wyznaczenie ideału, do którego będziemy dążyć krok po kroku, akceptując własne ograniczenia i niedoskonałości, ale nie osuwając się z ich powodu w otchłań rozpaczy – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

Po drugie – eliminacje tego, co odwraca naszą uwagę od spraw stanowiących kwintesencję naszej bytności tu na Ziemi.

Po przebojowym sierpniu, ekscytujących pełniach w Wodniku, poruszającym nowiu w Lwie – teraz kiedy wiemy, na czym nam naprawdę zależy: do dzieła! Szkoda czasu na marnowanie własnej energii.

Porządeczki, porządeczki
@astro.gaja

Energia nowiu pomaga nam zacząć coś nowego, znaleźć nowy tor działania i napełnić bak benzyną – mówi @astro.gaja.

Ale zanim wyruszymy w drogę to ważne jest też to, żeby zrobić generalne porządki. Wyrzućmy z bagażnika to, czego już nie używamy. Zastanówmy się nad tym co nam już nie służy i pozbądźmy się tego z naszego życia. Zbudujmy nowe, lepsze nawyki – myślowe, emocjonalne, żywieniowe, organizacyjne! Pomocna i uporządkowana Panna właśnie do tego nas zachęca.

Nowe pomysły, nowe możliwości, działanie
@katesynal & @astrokalendarz

Na tym nowiu możesz odkryć swoje nowe potrzeby i możliwości w kwestii pracy i współpracy z innymi. Łatwo będzie Ci wdrożyć nowe pomysły i idee, możesz chcieć poprawić coś w miejscu pracy, może teraz otworzą się przed Tobą drzwi, za którymi ujrzysz nowe możliwości – mówi Kasia, @katesynal, autorka @astrokalendarz.

Dogadywanie się z innymi czy ustalanie tego, co jest do zrobienia, będzie rzeczowe i konkretne. Jest to sprzyjający czas na planowanie długoterminowe. Mogą też pojawić się lepsze warunki finansowe lub poprawa relacji w pracy. Możesz poczuć większą determinację i moc do działania, ale jednocześnie coś może powodować w Tobie wątpliwości, osłabienie lub niepewność. Uważaj na iluzje czy poświęcanie siebie, bo możesz czegoś nie widzieć. Rozwiązania możesz poszukać w medytacji lub poprzez kreację artystyczną. Postaraj się zbalansować to, co chcesz zrobić, z Twoimi potrzebami duchowymi.

🌚 Nów to nowy początek. To świetny czas na identyfikację swoich potrzeb i zasianie intencji, aby to, czego chcesz, rosło w kolejnych etapach i na koniec się zrealizowało. Pierwsze efekty zobaczysz za 6 miesięcy na 🌕 pełni w tym samym znaku, czyli 18.03.2022. To też czas odnowienia energii, moment regeneracji, wsłuchania się w siebie i kontemplacji. Wykorzystaj maksymalnie energię nowiu i świadomie otwórz nowy etap.

Spisz swoje życzenia. Jaka jest Twoja intencja na ten nów? Co chcesz zasiać?

Odpowiedz sobie na wybrane pytania:

✨ Czego potrzebujesz, abyś był/a spełniona w swojej pracy i współpracy z innymi?
✨ Jaki nowy etap w swojej pracy, odnośnie swoich obowiązków czy zdrowia chcesz rozpocząć?
✨ Jak chciałabyś, aby układała się Twoja współpraca z innymi?
✨ Co potrzebujesz uporządkować w swoim życiu?
✨ O jakich szczegółach chciałabyś pamiętać?
✨ Co chciałabyś ustalić z innymi i zaplanować?
✨ Czy potrzebujesz zadbać o swój komfort pracy, o swoje zdrowie i porządek w swoim otoczeniu? Jeśli tak, to co
byś chciała, aby się zadziało?
✨ Jak chciałabyś, aby wyglądała organizacja Twojej pracy?
✨ Co chciałabyś usprawnić i wprowadzić nowości?

💜 Cudownego siania na nowiu!

Powrót do obowiązków
@polenieograniczonychmozliwosci

Po czasie intensywnej zabawy i odpoczynku przychodzi okres powrotu do obowiązków, pracy i zadbania o istotne sprawy – mówi Olga z @polenieograniczonychmozliwosci.

Nów w znaku Panny zachęca nas do wprowadzenia nowego nawyku, kultywowania codziennej, stabilnej rutyny, zadbania o swoje zdrowie – fizyczne, a przede wszystkim psychiczne.

Pragmatyzm, racjonalność działania, pracowitość, obowiązkowość, bycie przydatnym oraz skupienie się na detalach, małych sprawach w życiu, które składają się na obraz jego całości – to wibracje tego znaku.

Każdy z nas pragnie być „przydatny” i pragnie pomagać innym, służyć pomocą, świecić przykładem, dawać trafne i cenne rady. Aby jednak móc to robić odpowiednio, musimy mieć osobiste sprawy poukładane i zadbać o porządek w naszej codzienności, harmonogramie, a szczególnie w głowie.

Każdy mistrz zaczynał jako uczeń, a systematyczne oddanie się nawet powtarzalnym, mało interesującym czy porywającym czynnościom np. sprzątaniu, prowadzi do szlifowania charakteru i silnej woli. Nów w tym znaku pragnie nam przypomnieć, że dyscyplina prowadzi na wyżyny osiągnięć, a praca sama się nie wykona.

Jest to świetny czas na:

 • Zadbanie o wszelkie sprawy organizacyjne, wprowadzenie nowego grafiku dziennego/tygodniowego itd.
 • Zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne
 • Wprowadzanie nowego nawyku
 • Odpuszczenie przymusu kontrolowania siebie i innych
 • Rozpoczęcie nauki, nowego kursu, przejście na zdrowszą dietę, porządki, prace w ogrodzie
 • Wszelkie ulepszenia, które sprawią, że codzienne życie będzie lżejsze 
 • Sumienne wypełnianie swoich obowiązków
 • Docenienie codziennych powinności i rutyny jako fundamentu, który nadaje naszemu życiu ciągłość i sens 
 • Docenienie i zaakceptowanie siebie
 • „Uciszenie” swojego wewnętrznego krytyka, a także odejście od oceniania i krytykowania innych
 • Służenie pomocą innym, zwłaszcza osobom mniej uprzywilejowanym 
 • Zrobienie czegoś produktywnego, z czego będziesz dumna/y
 • Poznanie kilku leczniczych ziół i stosowanie ich w codziennym życiu, zwłaszcza jako zamienników dla środków farmakologicznych 

Zrozumienie, że teraz jesteś perfekcyjna/y dokładnie taka/i jaka/i jesteś, choć warto wciąż się rozwijać i pracować nad sobą.

Astrobabe journal: od nowiu  w Baranie  do pełni  w Baranie 

Ten journal powstał po to, by pomóc ci wejść w cykliczność Wszechświata i płynąć w gwiezdnym flow ku spełnieniu swoich marzeń. Dowiedz się więcej…

astrobabe journal