Nów Księżyca w Pannie

Nów Księżyca w Pannie będzie miał miejsce 27 sierpnia 2022 o godzinie 10.16

Ten nów zaczyna cykl, który dopełni się 7 marca 2023 – w pełnię Księżyca w znaku Panny. Zapisz swoje intencje, zwłaszcza te związane ze zdrowiem, codzienną rutyną, obowiązkami, pracą, aspiracjami, samodoskonaleniem się i wróć do nich w okolicy pełni. 

Poniżej przedstawiam Ci prasówkę astrologiczną z zestawieniem wybranych tekstów na temat tej pełni.


.

Jak nowa pościel

Nów to również swego rodzaju duchowy reset – mówi @stan_harmonii

Początek cyklu księżyca jest jak czysta karta, którą możemy zapisać w odpowiedni sposób. Zadaj sobie pytania: co służy naszemu najwyższemu dobru? Jak mogę wnieść więcej radości i lekkości dożycia? Kim chcę się stać i co wybrać, by kreować wymarzone życie z totalną lekkością? Wszechświat przyniesie odpowiedź w odpowiednim momencie, a Panna pomoże zaplanować kroki, które wniosą do życia nową, czystą i świeżą energię.

 

Cięcie… akcja!

Po Słońcu w Lwie, czasie pofolgowywania sobie, kochania siebie i tego, co sprawia nam przyjemność, czas wrócić do codzienności, którą cechować będzie rytmiczność i przewidywalność – mówi Spokojnie to tylko astrologia

W tej codzienności chodzi o to, żeby prawidłowo funkcjonować i poruszać się w obrębie jakiejś normy (naszej normy, rzecz jasna). Ma być zdrowo i bezpiecznie. Ma być tak, aby krok po kroku dojść do wyznaczonego celu. To jest moment, kiedy oczyszczamy się z tego, co nadmiarowe, kiedy redukujemy nadmiar, który obciąża nas w płynnym i zdecydowanym przechodzeni z dnia na dzień. 

W ten nów mamy kwadraturę Marsa w znaku Bliźniąt do Słońca i Księżyca. Kwadratura przyspiesza i zwiększa decyzyjność i sprawia, że jesteśmy gotowi wejść w niebezpieczny zakręt nie zadając sobie pytania czy damy radę czy nie – po prostu wchodzimy. Ta kwadratura pomoże nam zrobić porządek.

 

Najpierw odpocznę, a dopiero potem do dzieła

Nów będzie szczególnie mocno pokazywał co tu jest do poprawienia i kontaktował nas z potrzebami naszego ciała. Jednocześnie jednak może się pojawić sporo napięć związanych z kwadraturą Marsa, która będzie działać z jednej strony jak przymus do działania nawet gdy mamy niską energię, z drugiej jak „rozpraszacz” – chcemy robić wiele rzeczy na raz i wtedy tym trudniej nam uwzględniać potrzeby ciała – mówi @maria_moonset

Kiedy tak się dzieje łatwiej też wejść w konflikty z innymi, gdy nasze potrzeby są niezaspokojone a presja działania może być przekazywana „z rąk do rąk” nie zawsze w miły sposób 😜 Mars też może podkręcać tendencję do przesadnego rozmyślania, rozdarcia między różnymi perspektywami, pomysłami, poradami, co też utrudnia kontakt z ciałem.

Wszystko to jest dla nas lekcją o tym jak dbać o nasze ciało, o zdrowie i o zdrowy dla nas rytm także wtedy gdy działa na nas zewnętrzna i wewnętrzna presja.

Nów w Pannie jest przede wszystkim o gromadzeniu energii na pracę, którą chcemy wykonać w nadchodzącym cyklu, o wypoczynku jeśli potrzebny, zaopiekowaniu się naszym zdrowiem, odkryciu jaki rytm jest dla nas dobry – a także o cierpliwości, że to co zasiane teraz przyniesie owoce z czasem i że potrzebujemy najpierw dać sobie zasilenie by potem móc działać na pełnych obrotach.

Brudy podświadomości

Panna po lwim okresie celebracji zauważa co można byłoby zrobić lepiej. Im bliżej nowiu, tym bardziej widzimy, że dzieją się takie rzeczy, które skłaniają nas do tego, abyśmy poukładali swoją rzeczywistość. Mogą pojawiać się brudy w naszej podświadomości – mówi Astro Aligned

Możemy być bardziej krytyczni w stosunku do siebie wobec tego, nam się jeszcze nie udaje, których projektów jeszcze nie dokończyliśmy, jakich leków jeszcze nie przepracowaliśmy. 

Ten nów to konieczność bycia szczerym ze swoim umysłem i z tym co ten nasz umysł kombinuje. 

Szczera ze sobą… dla siebie

Ten czas doprowadzi nas do punktu szczerości ze sobą – mówi Akademia Ducha

Ten czas pozwoli nam zestroić się ze swoim własnym poczuciem siebie. Pracujemy w obrębie swojej własnej opinii na swój temat. Czasem to, co mówią o nas inni może na nas wpływać, ale zawsze nasza własna opinia o sobie ma znaczenie najważniejsze. Jeśli poczucie Twojej własnej wartości jest zachwiane, wszyscy wypowiadający się na Twój temat mają szansę w jakiś sposób do Ciebie trafić. Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, jaką jesteś osobą, co reprezentujesz, wtedy te wszystkie głosy z zewnątrz są jedynie szumem środowiska. 

 

Move your body

Virgo new moon reflections: ‘When I listen to my emotional body and move my physical body, both benefit’ – mówi @magic_of_i

The season of practicality is upon us, and officially initiated under this new moon in Virgo. Change is in the air and there are pulls to redefine and assess plans, habits and directions.

A somewhat careful approach may be required to actioning a plan with Mercury in its shadow period prior to turning retrograde. Remain aware of impulsive behaviour or decisions, pause and feel into something a little longer before taking the next step, giving ourselves space to break habits that don’t serve our evolution anymore.

Pozwól sobie otrzymywać

O czym jeszcze mówi nam archetyp Panny? O braniu i dawaniu. Nie da się zadowolić wszystkich, nie tracąc przy tym siebie – mówi @mindful.moments_official

Z pustego i Salomon nie naleje, więc zadbaj najpierw o siebie 🧖‍♀️

O perfekcjonizme

Wiesz że doskonałość nie istnieje?

Zawsze można coś jeszcze dopieścić, coś poprawić.

To sprawia, że prokrastynujesz i nie dzielisz się ze światem tym co już jest wystarczająco dobre.

Może czasem lepiej to puścić i pozwolić, żeby to ludzie powiedzieli czego potrzebują w Twoim produkcie/usłudze.

Bo jesteś tego warta

W trakcie tego nowiu, jak i całej fazy Panny warto się zastanowić, jak wygląda stosunek wysiłków wkładanych w pracę do efektów, jakie otrzymuję. Czy mój plon jest warty tego trudu? A może można łatwiej i szybciej? – mówi PortalYogi

Panna bowiem jest mistrzem w strącaniu niewidocznych pyłów, krzątaniu się bez konkretnego celu i efektu oraz sporządzaniu list. Innymi słowy – fachowcem od straty czasu na rzeczy mało istotne i działania pozorne, które niestety kosztują czasem więcej wysiłku, niż czynności celowe i efektywne. A co, jeśli pierwszy krok wcale nie musi być perfekcyjny?

A może czasem lepsze jest zrobione od perfekcyjnego? Gdyż, jak wiemy perfekcja nie istnieje…