pełnia w baranie

Pełnia w Baranie będzie miała miejsce 20 października o godzinie 16.56

Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 12 kwietnia – w nów Księżyca w znaku Barana.

Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś.

Czego dokonałaś w tym okresie? Czy wypalił Twój innowacyjny pomysł na biznes? Zmieniłaś pracę? Zaczęłaś projekt pod tytułem: przekwalifikowanie się? Założyłaś firmę? Zaczęłaś ten dodatkowy projekt po pracy, który miał się przerodzić w biznes z pasją? 

Baran jest bardzo potężnym znakiem i reprezentuje wojowników, odwagę, asertywność i przywództwo. Z drugiej strony bywa zbyt rywalizujący, złośliwy, samolubny i chce wygrać za wszelką cenę.

Częścią podróży, jaką jest rozwój osobisty jest integracja cienia i zintegrowanie każdej ze stron wszystkich znaków zodiaku. 

Podczas tej pełni ważne jest, aby każdy z nas sięgnął do Archetypu Barana i połączył się z nim. Baran to archetyp Wojownika. Czy wykorzystujemy moc Barana w dobrych celach czy też do samolubnego zdobycia władzy?

Pełnia może nieść ze sobą trochę dramatycznej energii, ale ważne jest, żeby ją uwolnić. Jeśli nie możemy świętować i celebrować sukcesów, pozwólmy niech wszystko, co się nagromadziło, co nie wyszło, niech spłynie na zewnątrz w postaci łez, krzyku, tańca, narzekania. 


.

Pełnia Księżyca w Baranie to początek końca świata, jaki znamy. Niech energia Wojownika Barana pomoże Ci pewnym krokiem przejść do następnego rozdziału.

Co ja chcę, a czego ode mnie chcą inni?
@polenieograniczonychmozliwosci

Pełnia Księżyca w Baranie przynosi nam okazję do spojrzenia w głąb siebie. Do połączenia się ze swoimi pragnieniami, które nie wynikają z rzeczywistości zewnętrznej czy wyuczonych przekonań i schematów postrzegania życia – Olga z @polenieograniczonychmozliwosci.

Czego powinnam/powinienem dokonać w życiu? Czego oczekuje ode mnie moja rodzina? Gdzie powinienem się znajdować/ co robić/ mieć w danym wieku? Jak powinienem wyglądać itd.), a raczej są naszymi wrodzonymi pragnieniami i predyspozycjami. 

Dorastając – świadomie lub nie, tworzymy w swoim umyśle pewien konstrukt „powinności”,  celów życiowych oraz pojęcia życiowego sukcesu. Często ten konstrukt może nie być zgodny z tym, po co tak naprawdę tutaj przyszliśmy i jednego dnia możemy obudzić się i zrozumieć, że nie żyjemy „własnym” życiem. Że nie czujemy wewnętrznej satysfakcji. Że brakuje nam czegoś tak strasznie mocno i do głębi, że musimy znaleźć jakiś sposób na odnalezienie tego.

A tej odpowiedzi nie dam nam nic, co znajduje się poza nami, na zewnątrz, w świecie materialnym. Odpowiedzią nie będzie też żadna osoba czy relacja z nią, czy aspekt naszego wyglądu, majątku. To wszystko jest w środku i ta Pełnia przynosi nam do zajrzenia do wewnątrz. 
Czego tak naprawdę pragnę? Po co tutaj jestem? Jak chcę żyć w zgodzie ze sobą? – oto kilka pytań do pracy z energią tej Pełni.

Z pewnością siebie
@astro.gaja

Ta pełnia nawołuje nas do działania, z tym że możemy nie do końca wiedzieć jakie działanie podjąć – mówi @astro.gaja.

Jeżeli czujesz, że to, co chcesz zrobić jest dla ciebie właściwe – zrób to! Wykorzystaj tę asertywną energię – bądź stanowczy, postaw na swoim i powiedz wprost czego pragniesz.

To także dobry czas na zlokalizowanie swoich lęków i pracę nad ich przezwyciężaniem. Poczuj się jak wojownik i osiągnij wyższy poziom pewności siebie.

Wejdźmy do gry i zaufajmy, iż druga osoba być może wytrzyma to, kim jesteśmy
@spokojnietotylkoastrologia

Baran jest pierwszym archetypem zodiakalnej podróży. Pulsuje w nim pierwotny instynkt przetrwania. Nie ma czasu zastanawiać się nad konsekwencjami swoich działań: po prostu działa. Walka to jego żywioł. To, co dla niego instynktowne, dla innych może być agresywne bądź co najmniej konfrontacyjne – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

Ale taki jest Baran – całkowicie zanurzony we własnym tu i teraz, odcięty od świata spraw wykraczających poza spektrum własnego ego. Jak pogodzić tę energię z tym, co niesie nam dyplomatyczne Słońce w Wadze? Pełnia, jak każda opozycja, skłania do poszukiwania balansu. Relacja to Ja + Ty, a tak naprawdę to Ja + jakieś inne Ja.

Starcie wydaje się być nieuniknione – zwłaszcza że oba Światła utworzą kwadraturę do Plutona, planety odpowiedzialnej za pracę nieświadomości. A do tego jeszcze władca Barana, Mars w koniunkcji ze Słońcem… Gorąco!

W trakcie tej pełni wyjdą z mroku instynkty i pragnienia, które mogą zaburzyć równowagę niejednej relacji. Na co postawić: na Ja czy My?

Oto jest pytanie.

Odpowiedzi należy szukać w działaniu. Wygodna pozycja widza w spektaklu własnego życia tym razem jest pewną porażką.

Wejdźmy do gry i zaufajmy, iż druga osoba być może wytrzyma to, kim jesteśmy. Ale najpierw my sami musimy uznać to, co w nas pracuje. Czy jesteśmy w stanie uznać własną agresję? Czy potrafimy uznać ważność jej źródeł? Czy jesteśmy gotowi uznać, iż wiele (bardzo wiele) możemy zrobić, by przetrwać? Jeśli tak – to spójrzmy sobie (i prawdzie) w oczy, a równowaga przyjdzie sama. 

Zapraszam do obejrzenia mojego video na temat nadchodzącej Pełni w Baranie:

Kiedy jestem silna, a kiedy czuję niemoc
@cosmic.monada

Pełnia w Baranie skonfrontuje Twoją instynktowną potrzebę wyrażania własnego ja, podążania za impulsami i działania w nieskrępowany niczym sposób z refleksją na temat tego, jaki wpływ Twoje działania wywierają na otoczenie – mówi Marzena z @cosmic.monada.

Na ile możesz być samotną wojowniczką/wojownikiem i działać po swojemu, a na ile potrzebujesz ludzi, z którymi zawrzesz sojusze, połączysz siły? A może zdecydujesz się na  wejście z kimś w otwarty konflikt?

Z czego musisz zrezygnować w pokojowych negocjacjach? Co ze swoich pragnień jesteś gotowa/-y odpuścić, a gdzie się nie ugniesz? Co jest nienaruszalną zasadą Twojego JA?

W trakcie tej pełni ważną rolę odgrywa również opozycja Merkurego w Wadze do Chirona w Baranie. Ten układ będzie aktywnie wzywać Cię do przedefiniowania swojej niezależności i uleczenia zranień w obszarze Twojej sprawczości.  

Zwróć uwagę na zranienia w działaniu, związane z poczucie bezsilności i niemocy, które  zabliźniły się w Twojej tożsamości, ale zarazem odpalają teraz reakcje defensywne, blokują Twoją spontaniczność bycia sobą czy podważają zaufanie do własnego instynktu.