pełnia księżyca w koziorożcu

Pełnia Księżyca w Koziorożcu 🌕♑️ będzie miała miejsce 24 czerwca o godzinie 20.40

Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 13 stycznia – w nów Księżyca w znaku Koziorożca.

Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś.

Czy możesz uznać ten moment za spełnienie swoich założeń? Koziorożec jest CEO życia, on tworzy strategie, organizuje zasoby, które umożliwią realizacje tej strategii. 

Brzmi jak pozytywna energia dla pełni, w końcu światło Księżyca nie pozwala nam wtedy spać i intensywnie pobudza.

Problem w tym, że w tym czasie Słońce znajduje się w emocjonalnym znaku Raka i może pomóc uzewnętrzniać wszelkie wspomnienia związane z rozczarowaniem, potrzebą zapewnienia sobie bezpieczeństwa (czasem jest to schowanie się w skorupce w postaci miłego przytulnego domku). 

Pełnia w czasach retrogradacji
@astrologiczniezyoshi

„Czerwiec to w tym roku astrologiczne intensywny miesiąc. Energia aż pięciu planet w biegu wstecznym (Merkury, Saturn, Wenus, Uran, Pluton) mogą wyciągnąć na światło dzienne tematy (czy nawet sekrety) z przeszłości” – mówi Yoshi z @astrologiczniezyoshi.

Pokażą, co nie działa, a do tej pory przymykaliśmy na to oko. Dotyczy to szczególnie obszarów związanych z pracą, relacjami, komunikacją oraz różnego rodzaju struktur (np. jak planujesz swój dzień, jaką masz dietę, jak dzielisz się obowiązkami z partnerem).

Jeśli w ostatnich tygodniach Twój świat zadrżał w posadach, to możesz się spodziewać, że najtrudniejsze już za Tobą. Najważniejsze, to być elastycznym i nie opierać się zmianom. Upór może teraz sprawić ból, a w perspektywie czasu – rozczarowanie.

Pełnia Księżyca w Koziorożcu, której towarzyszy Słońce w Raku oraz koniunkcja z optymistycznym Jowiszem w Rybach może dać Ci więcej jasności i wiary w to, że będzie nie tylko dobrze: będzie fantastycznie!

Czasem trzeba coś zburzyć, aby na jego zgliszczach zbudować coś, co funkcjonuje sprawniej i jest bliższe temu kim jesteś dzisiaj (a nie 5 czy 10 lat temu).

Ta Pełnia to zarówno rozliczenie się z przeszłością, jak i wizja szczytów, na które chcesz się wdrapać w przyszłości.

Słońce w Raku, pozwala wejść głębiej w świat wewnętrzny, zaopiekować się swoimi emocjami, czy rozliczyć z tym co było. 

Rak to w astrologii dom rodzinny, opozycja do Koziorożca, który skupia się na karierze i osiągnięciach. 

Tym razem może nie chodzić o kompromis, a rewolucję. 

Ta Pełnia może dodać Ci odwagi, aby zmienić stary porządek, tak aby rezultaty Twoich działań były w zgodzie z najbardziej autentyczną wersją Ciebie. 

Może to być zmiana pracy, a może zakończenie relacji z osobami, które już od dawna nie mają pozytywnej roli w Twoim życiu. Ty wiesz najlepiej, z co dzieje się w Twoim życiu. Najważniejsze, abyś szukając nowego kierunku zatopił się w siebie. Po otarciu łez, czy wiesz, co sprawia Ci radość?

Długoterminowe plany muszą być solidnie osadzone w tym, co tu i teraz, a w tym wspomoże Ci strategicznie myślący Koziorożec.

Księżyc w Koziorożcu, Słońce w Raku, czyli powołanie Służby do Spraw Bezpieczeństwa
@spokojnietotylkoastrologia

Jak mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia: „Rak i Koziorożec odpowiadają za bezpieczeństwo: Rak szuka go w zaciszu gospodarstwa domowego, Koziorożec na szczycie drabiny społecznej. Moment Pełni skłania nas ku temu, aby wprowadzić więcej równowagi do sfer reprezentowanych przez przeciwstawne sobie archetypy.”

Jeśli Słońce odpowiada za uświadomione siły twórcze, a Księżyc za instynktowne reakcje emocjonalne, to moment Pełni Księżyca w Koziorożcu, powinien dostarczyć nam wielu cennych informacji o tym, jak czujemy się z naszym życiem zawodowym względem własnych potrzeb egzystencjalnych.

Wielu z nas pragnie zrekompensować sobie deficyty dzieciństwa zawodowym sukcesem. 

Jednak bez solidnego fundamentu przeszłości, trudno szukać profesjonalnego spełnienia. 

Wówczas to, co przychodzi ze świata, może jawić nam się jako niewystarczające. Zapewne wszyscy znamy dynamikę „więcej i więcej”, na której opiera się funkcjonowanie wielkich korporacji, a właściwie to i całego kapitalizmu nastawionego na konsumpcjonizm. 

Być może gdybyśmy uznali i przeżyli do końca własne deficyty emocjonalne, zwłaszcza te w relacji z matką, to nie musielibyśmy aż tak drżeć o własną egzystencję. 

W konsekwencji potrzebowalibyśmy do szczęścia nieco mniej, a zatem mielibyśmy też nieco więcej czasu dla siebie i dla swoich bliskich. 

Bo Rak i Koziorożec to archetypy, które odpowiadają również za czas.

Pełnia truskawkowego Księżyca
@kosmoostrefa

„Koziorożec jak i jego władca Saturn, uwielbiają dyscyplinę, wiarygodność i systematyczność. Jest to też okres refleksji nad ostatnimi zdarzeniami, czy było trudniej, a może łatwiej?” – mówi Daria z @kosmoostrefa.

Czy dostałam jakieś lekcje, czy potrafiłam radzić sobie ze swoimi emocjami? Czy coś powróciło? Pełnia może wywołać napięcia w sferze pracy, relacji, zdrowia, komunikacji.

Koziorożec próbuje dążyć do harmonii tam, gdzie panuje chaos. Czasem trzeba przerobić te same lekcje kilka razy, po to, by móc w pełni je przepracować. 

Pełnia w Koziorożcu odsłoni to co powinno być dla nas istotne, co powinno być priorytetem, a my to odwlekamy, ignorujemy. 

Nie z Koziorożcem te numery, on wie jak doprowadzać sprawy do końca. Czas wypuścić korzenie, odszukać ciekawe perspektywy, uziemić się w konkretnych miejscach. W blasku Księżyca łatwiej zobaczyć to co wcześniej było ukryte. 

Pamiętajmy, że pełnia w Koziorożcu to również Słońce w Raku, to połączenie spowoduje, że będzie trzeba odnaleźć równowagę między celami, karierą, a rodziną i ogniskiem domowym. 

Emocje możemy lokować w karierze, a jednocześnie możemy to uzyskać przez harmonijne relacje w rodzinie. Obie płaszczyzny powinny się uzupełniać. Warto przyjrzeć się też naszej autentyczności. 

Jaką rolę przejawiam w pracy, a jaką w domu? 

Pamiętaj, że pielęgnacja własnego wnętrza, rozmowa ze samym sobą jest bardzo rozwijająca. Pozwól sobie na ujawnienie tego co najtrudniejsze. 

Wyzwól się, pozwól sobie również na chwilę przyjemności podczas rytuałów na Pełnię Księżyca. Może to być oczyszczająca kąpiel z olejkami, relaksacyjna muzyka, joga, kontemplacja na świeżym powietrzu wśród natury, zapalenie świec.

Pełnia słodkiej dyscypliny
@magdakostecka

Magda z Mój Błogostan mówi: „Pełnia w Koziorożcu mówi nam o tym, w jaki sposób możemy zapanować nad swoimi emocjami. Daje nam szansę, by nauczyć się samokontroli i dyscypliny. Zachęca nas do szukania struktur i nawyków, dzięki którym poczujemy się bezpiecznie.”

Ta pełnia uczy nas równowagi pomiędzy odpoczynkiem a działaniem. Pozwala przekuć wizję i marzenia w realne działanie. Zachęca do szukania w sobie siły i mocy. Pokazuje, że największa nagroda to przezwyciężenie swoich słabości i lęków.

Pełnia emocjonalnych napięć
@astro.alenaleushyk.pl

„Pełnia to jest początek trzeciej fazy Księżyca. Nie można ją pomylić z żadną inną. W tym okresie na niebie widzimy ogromny dysk księżycowy, który hipnotyzuje nas swoim pięknem” – mówi Alena z Life Balance.

Podczas pełni Księżyc i Słońce są w konfrontacji, tzn. opozycji. W tym momencie całe życie na naszej planecie doświadcza potężnego przypływu energii. Mieszkańcy głębin morskich aktywnie się rozmnażają, a ludzie doświadczają emocjonalnego napięcia.

To jest punkt krytyczny w całym cyklu Księżyca.

Warto pamiętać, że podczas pełni Księżyca +/-1 dzień są bardzo silne wahania emocjonalne, pogarsza się sen i wzrasta drażliwość. Więc zaleca się nie podejmować poważnych decyzji w tym okresie.

Ale warto się skupić na działaniach biznesowych, planowaniu strategicznym, strukturyzacji, remoncie, budowie oraz pracy w ogrodzie. Również dobrze będzie jeśli zrobisz detoks organizmu oraz zorganizujesz sobie spokojny wysiłek fizyczny (np.stretching lub joga).

Albo być, albo mieć
@cosmic.monada

„W trakcie dzisiejszej pełni możesz czuć silne napięcie pomiędzy prywatnością a rolą społeczną i związanymi z nią ambicjami.” – mówi Marzena z Cosmic Monada.

Świadomość, czyli Słońce, ciągnie obecnie do tego, by po prostu być – dla siebie. By w bezpiecznej emocjonalnie przestrzeni, otoczyć siebie i bliskich opieką i czerpać z tego otulenia głęboką satysfakcję. 

Natomiast Księżyc – podświadomość, daje Ci odczuć, że jesteś tu dla większego celu, że masz do odegrania ważną rolę społeczną i nie powinnaś tego ignorować. 

Popycha Cię więc do tego, abyś zamanifestowała w materii ten ambitny cel: stworzyła solidny plan działania, zgodną z Tobą strukturę, dzięki którym zapewnisz sobie i bliskim finansową wolność i osiągniesz poczucie spełnienia ze swojej roli publicznej.

W trakcie tej pełni oś Rak – Koziorożec jest dodatkowo aktywowana przez opozycję Wenus do Plutona. 

Pluton mocno wybija potrzebę głębokiej transformacji dotychczasowych uczuć i emocji, zachęcając do osiągnięcia emocjonalnej wolności: uniezależnienia się od oczekiwań wobec siebie i wobec innych, stawania za sobą w każdej decyzji i samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb. 

Może to otworzyć stare rodzinne rany lub spowodować napięcie w relacjach po to, abyś odkleiła od siebie dawne wzorce zachowań w relacjach, przekonania na temat pieniędzy, zwłaszcza te płynące z podświadomości i dała sobie poczucie samostanowienia i sprawczości.

Pełnia Księżyca w znaku Koziorożca i pytania, które możesz sobie zadać – według astrologów

  • Komu chcę dać więcej czasu: mojemu szefowi czy bliskim?
  • Czy zmierzam w dobrym kierunku? 
  • Czy moje cele są sprecyzowane? 
  • Czy nadal chce realizować zamierzone cele? 
  • Czy może czas już odpuścić i zmienić kierunek? 
  • Czy dostałam jakieś lekcje?
  • Czy potrafiłam radzić sobie ze swoimi emocjami? 
  • Czy coś do mnie powróciło podczas tej Pełni?


.