W chaotycznym świecie rytuały są tym, co trzyma nas przy życiu i przynosi psychiczny komfort. Magiczne życie wcale nie musi oznaczać konieczności obsypywania się brokatem, okadzania całego domu palo santo i zerkaniu na zegarek tuż przed lunchem, żeby natknąć się na cyfrę 11:11 (która ma ci pomóc tkwić w przekonaniu, że manifestujesz cuda). 

Magiczne są proste małe rzeczy, które możemy robić na co dzień. Sposób, w jaki o siebie dbamy. Jak stajemy się bardziej uważne względem otoczenia, względem siebie i swojego ciała.

Szukaj znaków

„Przede wszystkim obserwujcie lśniącymi oczyma cały otaczający was świat, ponieważ największe sekrety są ukryte w najbardziej niespodziewanych miejscach. Ludzie, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie znajdą”.

Roald Dahl

Laura Lynne Jackson w swojej książce „Znaki. Jak odczytywać sygnały, które wysyła nam Wszechświat” pisze, że każdy z nas ma Drużynę światła – grupę niewidzialnych pomocników, którzy wspólnymi siłami prowadzą nas do naszej najwyższej ścieżki. 

Laura jest parapsychicznym medium i uważa, że jeśli zaczynamy wszędzie zauważać motyw motyla (na nowo przeglądanej kolekcji w Zalando, na zdjęciach zrobionych poza miastem etc.) znaczy to, że ktoś z naszych bliskich chce się za nami skontaktować i przekazać ważną wiadomość. 

Oczywiście, jeśli świat parapsychiczny to dla Ciebie za dużo, możesz po prostu wykorzystywać znaki do ćwiczenia swojej uważności. 

Odczytytuj subtelne sygnały. 

Na przykład jeśli po raz któryś przez Twoje uchylone lekko okno wpada pszczoła, to znaczy, że może powinnaś przestać tyle pracować, jesteś zmęczona (przydarzyło się mi, true story).

Pracuj z kartami tarota

Tarot pomaga połączyć się z własną intuicją. Karty mówią do nas językiem symboli i archetypów i nie jest trudny. W internecie można znaleźć znaczenia kart, można też kupić sobie książkę z opisami albo korzystać z materiałów dołączonych do talii kart, którą kupiliśmy.

Pod metaforami Małych i Wielkich Arkan kryje się Twoja podświadomość. Symbole pomogą Ci dostrzec to, co kryje się w Twoim wnętrzu. 

Często zagłuszamy swoją intuicję, starając się myśleć racjonalnie. Dlatego zwykle pierwsza myśl, jaka przychodzi Ci do głowy w kontekście opisu danej karty jest tym, co już wiesz na dany temat, ale odpychasz od siebie zasłaniając się racjonalnością. 

Nie musisz od razu uczyć się skomplikowanego rozkładu Krzyża Celtyckiego. Wystarczy, że wylosujesz 3 karty zadając sobie jedno z poniższych pytań: 

 • Czego nie dostrzegam?
 • Co ukrywam przed sobą?
 • Czego unikam w życiu?
 • Z czym powinnam się rozstać?
 • Co jest dziś moją mocną stroną?
 • Jak się dziś czuję?
 • Czego dziś potrzebuje?
 • Co mi da spełnienie?

Zadawaj sobie pytania i praktykuj journaling

Co lubię? Co mi sprawia przyjemność? Za co jestem wdzięczna? Co dla mnie znaczy rozwijać się duchowo? Jakie są moje wartości? Co zaczęłabym robić w życiu, gdyby pieniądze nie były problemem?

Jeśli nigdy nie wpadłaś na to, żeby zadawać sobie takie pytania, dociekać, zastanawiać się, układać sobie w głowie swoje preferencje i plany – żyjesz na automacie. 

A to nie jest magiczne życie. 

Journaling, a zwłaszcza pisanie ręcznie pomaga połączyć umysł z ciałem.

Pisanie to rytuał, który angażuje ciało. Bycie w ciele, a nie tylko w głowie jest niezwykle ważne zwłaszcza dla kobiet, bo to pozwala im mieć dostęp do ich wrażliwości, kobiecej mocy.

Pomysłem, który wdrażam w życie na astrobabe jest journaling połączony z astrologią. 

Zadawanie sobie pytań zainspirowanych wydarzeniami astrologicznymi, zapisywanie intencji związanych z np. nowym biznesem, przywództwem, nowymi inicjatywami na nów Księżyca w znaku Barana (Baran jest ognistym znakiem zodiaku znanym z tego, że lubi zaczynać nowe rzeczy) dodaje odrobiny kosmicznego pyłu myślom spisywanym na kartce. Pomaga też uporządkować swoje życie zgodnie z cyklami natury.

Poznaj swój kosmogram

Kosmogram to zdjęcie nieboskłonu w momencie, w którym się urodziłaś. 

Analiza kosmogramu nie jest wyrocznią nieuchronnego losu, ale metodą na poznawanie swojej natury, odkrycie swojego miejsca we wszechświecie.

Astrologia daje nam do ręki mapę. Dzięki tej mapie wiemy, jaki mamy teren do pokonania i na co się przygotować, ale mapa nie powie nam, co wydarzy się na pewno. To po prostu kolejne narzędzie w naszych rękach.

Poznając swój kosmogram, poznajesz siebie. Swoje możliwości, słabości i swój potencjał. Pomoże Ci to w rozwoju osobistym (w magiczny sposób).Nawet jeśli nie czujesz, że już chcesz umówić się z astrologiem, zacznij od dokładnego poznania swojego Słońca, Księżyca i ascendentu.

Dbaj o ciało

„Zgaduję, że w dzieciństwie nikt Ci nie mówił, iż oprócz czytania, pisania i dodawania powinnaś też rozwinąć w sobie inteligencję ciała. W większości kultur częścią dorastania jest nabieranie wprawy w ignorowaniu potrzeb cielesnych, co ma ludziom pomóc w osiąganiu istotnych celów życiowych. Większość z nas całkowicie zrywa kontakt z przeogromną wewnętrzną mądrością, która mogłaby nas pokierować ku lepszemu zdrowiu, radości i zabawie. To jak nosimy swoje ciało, jak się poruszamy stanowi wyraz naszych myli i wyznawanych przez nas wartości, nawet jeśli nie jesteśmy ich w pełni świadomi”.

To fragment książki dr Rachel Abrams pod tytułem „Mądrość ciała”. 

Bycie w ciele jest szczególnie ważne dla nas kobiet. 

Magiczna energia życiowa płynie w czułym, ciepłym ciele, które lubi tańczyć, lubi nakładane na nie maseczki i lubi uważność, jaką mu dajesz podczas praktyki jogi. 

Otaczaj się kryształami

Kryształy posiadają swój własny dźwięk, wibrację i energię. Mogą one magazynować i przenosić energię – zarówno dobrą jak i złą – dlatego ważne jest, żeby je oczyszczać i je ładować. Można to robić wykładając je na parapet podczas nowiu lub pełni, za pomocą bieżącej wody, wody z solą, palo santo. 

Kryształy mogą być dla Ciebie intencją, jakością, jaką chciałabyś zaprosić do swojego życia.

Granat doda energii, kwarc różowy miłości, cytryn przyniesie sukces finansowy.

Pomyśl, że Twój mózg składa się z atomów. Takich samych jak te, z których składają się kryształy. Ich energia to po prostu myśli zamknięte w materii. 

Każdy ze znaków zodiaku ma przypisany swój kryształ. Amulety wykonywane z kryształów pomagają celebrować siebie i korzystać z energii naturalnych kamieni.

Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Nasz solarny świat karze nam działać linearnie: cały czas do przodu, cały czas wyżej i wyżej. I tylko my kobiety wiemy, że w życiu ważna jest cykliczność. Czas na oczyszczenie, przystopowanie. Jesteśmy naturalnie zsynchronizowane z fazami Księżyca, chociaż czasem o tym zapominamy. 

Nów Księżyca jest czasem na odpoczynek i zapisywanie intencji. Podczas pierwszej kwadry, kiedy Księżyca przybywa, a nasza energia rośnie, mamy okazję zrobić pierwszy odważny krok w celu realizacji naszych planów. W pełnię Księżyca celebrujemy pierwsze sukcesy, wybaczamy i odpuszczamy. Kiedy Księżyca ubywa, podczas ostatniej kwadry, wprowadzamy zmiany i poprawki do swojego planu, zwalniamy i przygotowujemy się na kolejny nów. 

Żeby mieć magiczne życie, celebruj cykliczność

Tak jak natura ma swoje cykle obfitości i hibernacji, przestoje są ważne dla ludzi.

W kulturze nastawionej na działanie, jesteśmy pod ciągłym wpływem męskiej energii yang. Żyjemy starając się linearnie iść do przodu: cały czas, bez ustanku. 

naszyjnik saturn

Kobieca energia yin korzysta z momentów odpoczynku oraz z czegoś jeszcze: z faktu, że wszystko kiedyś się kończy po to, żeby można było zacząć coś od nowa i w pełni to akceptuje. 

Księżyca ubywa i przybywa. Co miesiąc możemy zacząć nowy cykl. 

W numerologii, co 9 lat zaczynamy nowy cykl. 

Kiedy Słońce jest w naszym znaku zodiaku i mamy urodziny – możemy zacząć nowy cykl. 

Planecie Jowisz zajmuje około 12 lat, żeby wrócić na miejsce, w którym był, kiedy się urodziliśmy. Co 12 lat w naszym życiu otwiera się nowy cykl, który zachęca nas do coraz większego rozwoju. 

Planecie Saturn natomiast zajmuje 30 lat, żeby wrócić na miejsce, w którym był, kiedy się urodziliśmy. W okolicy 30 urodzin planeta odpowiedzialności i karmy wraca, żeby sprawdzić, czy żyjemy zgodnie ze swoim potencjałem. Ten moment w astrologii nazywany jest Powrotem Saturna.

Oczywiście, to tylko kilka sposobów na to, żeby wprowadzić trochę magii do swojego życia. Jest też numerologia, praca z czakrami, kroniki Akaszy, astrologia wedyjska, runy, tantra, kundalini joga i wiele innych możliwości. W tym artykule opisałam te, które są mi najbliższe. 

Jeśli chcesz zgłębić ten temat, polecam Ci kilka książek z mojej biblioteki: 

 • The spirit almanac, E. Loewe, L. Kellner
 • Dawne i nowe praktyki duchowe, E. Mildon
 • Mądrość ciała, R. Abrams
 • Znaki, L. Lynne-Jackson
 • Świadoma kobiecość, M. Woodman
 • Magia szamanizmu, A. Baghramian
 • Żyj zgodnie z fazami Księżyca, K. Gallagher