pełnia księżyca w wodniku

Pełnia Księżyca w Wodniku będzie miała miejsce 24 lipca o godzinie 4.36.

Ta pełnia dopełnia cykl, który zaczął się 11 lutego – w nów Księżyca w znaku Wodnika.

Zastanów się, jakie tematy wtedy chodziły Ci po głowie i co sobie postanowiłaś.

Czy możesz uznać ten moment za spełnienie swoich założeń? Wodnik zawsze chce robić wszystko inaczej. Ma silną potrzebę indywidualności, a jednocześnie ma oko na potrzeby całej ludzkości.

(poniższy tekst to fragment astrobabe journala)

Polaryzacja na osi Lew-Wodnik może przynieść nam korzyści. Możemy na przykład zwrócić uwagę na to, jak nasza wyjątkowość i charyzma (Lew) mogą zacząć działać na rzecz szerszej grupy osób (Wodnik).

Ta pełnia Księżyca jest w koniunkcji z Plutonem, dlatego możemy się spodziewać transformacji i metamorfozy w obszarach, które po raz pierwszy wyszły na jaw podczas nowiu Księżyca w znaku Wodnika 11 lutego. 

Szkiełko i oko oraz pytanie: czy na pewno tak chcę żyć i co jest normą?
@polenieograniczonychmozliwosci

Pełnia w Wodniku odbywa się w miejscu, w którym miała miejsce Wielka Koniunkcja pod koniec grudnia 2020, która otworzyła dla nas 20-letni cykl związany z wejściem w Erę Wodnika, a co za tym idzie – z poszerzaniem naszej świadomości. Ta lunacja pragnie uchylić rąbka tajemnicy, zweryfikować to, co zrobiliśmy do tej pory oraz ukazać nam kolejne kroki w kierunku wypełnienia wizji naszej przyszłości – mówi Olga z @polenieograniczonychmozliwosci

Wodnik przynosi nam energie rewolucyjne, wizje oraz marzenia wybiegające daleko w przyszłość, ponad to, co jest tu i teraz.

Pełnia ta niesie energię dość nagłą i nieoczekiwaną (zwana jest Thunder Moon, czyli Pełnią Grzmotów), może więc w tym czasie nastąpić w twoim życiu niespodziewany zwrot akcji np. pod postacią nagłego uświadomienia sobie czegoś bardzo ważnego. 

Intuicja oraz zdolności parapsychiczne będą wzmożone, a więc zapamiętaj, a najlepiej zapisz, wszelkie pomysły i przeczucia, które pojawią się między 20, a 27 lipca.

Zwróć również uwagę na swoje sny, ponieważ mogą w nich pojawić się wskazówki dotyczące życia, którym pragniesz żyć.

Ważne pytanie związane z tą Pełnią to:

 • Jak to, co robię teraz, wpływa na wizję mojego życia za 5, czy 10 lat?
 • Czas i tak przeminie, a nasze dzisiejsze wybory są nieodłącznie związane z tym, jak życie będzie wyglądało w bliższej oraz dalszej przyszłości.

Pełnia ma miejsce zaraz po zakończeniu sezonu Raka – czasu, w którym nasze emocjonalne potrzeby oraz wrażliwość wysuwały się na pierwszy plan, a nasza intuicja oraz przeczucia prowadziły.

Zastanów się, czy zrobiłaś/eś w ciągu ostatniego miesiąca coś, co było sprzeczne z logiką, zdrowym rozsądkiem, czy osądem innych, ale zgodne z Twoim sercem, uczuciami, przeczuciami? A jeśli nie – dlaczego?

Ta lunacja pragnie również sprawdzić, czy nie siedzisz za bardzo w swojej głowie.

Kiedy żyjemy w stanie ciągłego analizowania, dociekania, udowadniania, tłumaczenia wszystkiego racjonalnym umysłem – zamykamy się w wąskiej klatce interpretacji świata oraz skazujemy się na życie pozbawione magii i niezwykłości.

Logiczny umysł niestety odrzuca wszystko, co jest sprzeczne z jednym torem myślenia, blokując naturalną ekspresję i beztroską kreatywność. 

Pomyśl także, czy nie za bardzo podlegasz przyjętym ogólnie opiniom i przekonaniom na temat tego, jak „powinno” wyglądać życie? Jest to świetny czas na pozbycie się nieadekwatnych już wizji dotyczących Twojej przyszłości.

Ambitna przyszłość
@katesynal & @astrokalendarz

To pierwsza pełnia w Wodniku. Kolejna w tym samym znaku, 22.08, pokaże jeszcze coś więcej. Wodnik to znak związany z nowoczesnością, oryginalnością i niezależnością. Pod koniec zeszłego roku rozpoczęła się nowa dekada związana właśnie z tym znakiem, a w tym roku aż 2 pełnie w tym znaku (co jest zjawiskiem wyjątkowym) zapewne pokażą tematy, którym warto przyjrzeć się w sobie i na świecie – mówi Kasia, @katesynal, autorka @astrokalendarz.

Ta pełnia może Ci pokazać, jakie są Twoje ambicje, czego od siebie wymagasz, gdzie stawiasz sobie poprzeczkę, z czym się zmagasz, co już osiągnęłaś, a gdzie jeszcze potrzebujesz coś dopracować. Może to być moment, w którym na skutek konfrontacji z innymi zmienisz swoje myślenie.

Doceń siebie za to, co udało Ci się zrobić i zaplanuj co dalej, bo na kolejnej pełni w Wodniku przyniesie Ci to satysfakcję i sukcesy.

Pełnia to czas zbiorów i wdzięczności za to, co osiągnęliśmy. Emocje są teraz najbardziej intensywne, a obszary życia związane z tematem pełni – podświetlone. Na pełni wyciągaj wnioski, obserwuj pojawiające się wydarzenia, myśli i emocje, dziel się z innymi, świętuj, ciesz się, a także zostawiaj za sobą to, czego już nie chcesz.

Wykorzystaj maksymalnie energię pełni. Cofnij się o 6 miesięcy i zobacz, co zasiewała podczas nowiu w tym samym znaku, czyli 11.02.2021. Jakie korelacje widzisz?

Podwójna rewolucja
@astroguide.pl

Każdy znak zodiaku ma zazwyczaj jeden Nów w Roku i jedną Pełnię. Ale zdarzają się wyjątki! W tym sezonie wakacyjnym mamy dwie Pełnie w Wodniku – pierwszą 24 lipca a drugą 22 sierpnia. Wodnik związany jest ze społeczeństwem, wolnością, technologią i rewolucją. Na wyższym poziomie oznacza przebudzenie świadomości, bo fale symbolizujące ten znak graficznie, to właśnie fale energii. Na niższym poziomie manifestacji Wodnik to sztuczna inteligencja i zaawansowane technologie służące do kontroli i inwigilacji społeczeństwa – mówi Tati z astroguide.pl

Powiem szczerze, że energie lipcowej Pełni w Wodniku są dość intensywne.

Księżyc reprezentujący ludzkość i społeczeństwo przebywać będzie właśnie w Wodniku. Niestety znajdzie się on między młotem a kowadłem, czyli między Plutonem w Koziorożcu (który symbolizuje manipulację) oraz Saturnem w Wodniku (który symbolizuje ograniczenie wolności). Innymi słowy – Księżyc podczas Pełni jest w pułapce, z której nie ma, jak uciec.

Ma świadomość swojej sytuacji, ale realnych narzędzi do wyjścia z niej – brak.

Podczas Pełni Słońce będzie znajdowało się w znaku Lwa, który wiąże się z jednej strony z royalsami i osobami, które rządzą tym światem, a z drugiej – z naszymi umiejętnościami kreacji! Lew to także duma i odwaga, i te cechy może obudzić w nas Pełnia na poziomie osobistym. 

Czas zamknięty między pierwszą a drugą Pełnią w Wodniku zapowiada się rewolucyjnie. Raczej czeka nas powtórka z energii, które towarzyszyły nam w sierpniu 2020 roku – manifestacje, protesty, ale też zamieszki i wybuchy niezadowolenia społeczeństw jak świat długi i szeroki.

Pełnię odczują przede wszystkim osoby urodzone na samym początku znaków: Wodnika, Lwa, Skorpiona i Byka.

To dla mnie, a to dla Ciebie, a to dla nas
@spokojnietotylkoastrologia

Pełnia w Wodniku stanie się okazją do wprowadzenia większej równowagi między tym, co indywidualne, a tym, co kolektywne. Wodnik reprezentuje archetyp odpowiedzialny za ekspresję grup, w tym m.in. przyjaciół, stowarzyszeń, przedsiębiorstw – mówi Tomasz z @spokojnietotylkoastrologia.

Stąd też ważna jest dla niego wspólna wizja przyszłości, dzięki której tożsamościowo różne jednostki są w stanie działać na rzecz jednego celu.

Jak wiemy, tożsamość (Lew) jest wypadkową przeszłości (Rak). Co zrobić, kiedy jesteśmy zbyt mocno zakorzenieni w tym, co było i trudno jest nam uwierzyć w to, co ma dopiero nadejść? Odpowiedzią jest miłość (Lew) w perspektywie wolności (Wodnik), a nie przywiązania (Rak).

Zawsze mamy wybór. Dzięki nadchodzącej pełni będziemy mogli uświadomić sobie następującą rzecz: nasze serce rozpalić może wiele płomieni, ale ostatecznie to my wybieramy, za którym podążymy.

Z tego doświadczenia powinno płynąć dla nas poczucie sprawczości, odpowiedzialności, a przede wszystkim… wolności w relacjach z tymi, których kochamy. 

Wyzwalanie się z ograniczeń i mała rewolucja, która zmieni nas na dobre
@astro.gaja

„Podczas pełni w Wodniku Księżyc znajdzie się pomiędzy Plutonem a Saturnem – w pozycji mało dla siebie komfortowej. Do tych turbulencji dołączy się też opozycja Wenus do Jowisza. Kosmos może nas surowo potraktować, ale robi to nie bez powodu. Mamy złamać swoje blokady, zostawić coś za sobą i ruszyć do przodu z większą jasnością umysłu – mówi @astro.gaja

Pluton to planeta śmierci, odrodzenia i transformacji. Saturn związany jest z naszymi blokadami, ograniczeniami i braniem na siebie odpowiedzialności. Natomiast zodiakalny Wodnik to znak rewolucji.

W tym okresie możemy być bardziej świadomi swoich ograniczeń. To dobry czas na to, żeby zmierzyć się z ciężką prawdą i pozbyć się tego co już nam nie służy. Energia Wodnika zachęca nas do wyzwolenia się spod wszelkich wzorców, które kiedyś przyjęliśmy i które teraz robią nam tylko krzywdę.

Pamiętaj, że nic nie dzieje się przypadkiem. Ta ciężka energia ma ci pomóc w dostrojeniu się do twojej prawdziwej natury i naprowadzić cię na właściwą ścieżkę. Powodzenia!

Prowadź mnie wewnętrzny Einsteinie dziwnymi drogami, którymi nikt inny nie chodzi
@cosmic_sans_astro

Pełnia w Wodniku będzie o połączeniu się z naszym Wewnętrznym Einsteinem i Dziwakiem spod sklepu głoszącym kontrowersyjne teorie jednocześnie. To pełnia, podczas której warto wyciągnąć na tapet tę dziwaczną cząstkę siebie i dać jej przestrzeń, zobaczyć, czego pragnie, o co się upomina i dlaczego właściwie w nas jest – mówi Martyna z @cosmic_sans_astro

To pełnia mocno łącząca nas z naszą autentycznością i pozwoleniem sobie na czucie przynależności z tego poziomu.

Pełnia przychodzi do nas także z pytaniem, jaki byłby nasz utopijny świat, skłania nas do pochylenia się nad własnymi wizjami na różne sprawy i oddaniem wodzy futurystycznym przebłyskom i fantazjom.

Warto teraz też poszukać punktu balansu pomiędzy ,,ja”, a wspólnotą, pomiędzy autonomią, a więzią.

Wodnik to też nasz Wewnętrzny Szaman, który prowadzi nas mało uczęszczanymi drogami, by na koniec dnia pozwolić nam ogrzać się przy trzaskającym ognisku w poczuciu wspólnoty ponadrasowej, ponadpłciowej, ponadczasowej.

Journaling na nów Księżyca w Raku

by @katesynal:

Spisz swoje wnioski. Odpowiedz sobie na wybrane pytania:

 • Jaką ideę udało Ci się zrealizować?
 • Z czego się cieszysz?
 • Czym wyróżniasz się spośród innych?
 • Co robisz, bo sprawia Ci to przyjemność?
 • Do jakiej grupy należysz? Jakimi ludźmi lubisz się otaczać?
 • Z jakimi ideami się identyfikujesz?
 • W jakim obszarze wprowadziłaś u siebie coś nowego?
 • Co chcesz dalej rozwijać, a czego już nie chcesz kontynuować?
 • Jakie istotne wnioski teraz wyciągasz?
 • Za co jesteś wdzięczna?

By @polenieograniczonychmozliwosci

 • Jak to, co robię teraz, wpływa na wizję mojego życia za 5, czy 10 lat?
 • Czas i tak przeminie, a nasze dzisiejsze wybory są nieodłącznie związane z tym, jak życie będzie wyglądało w bliższej oraz dalszej przyszłości.